Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie czy nie ładnie to kwestia drugorzędna... DA jest grą wartą tego aby przejść ją bez cheatowania czy wykorzystywania glichów, ale jak ktoś miętoli po raz wtóry to nie widzę problemu w tym by sobie pomóc. Sam przeszedłem grę 3 razy, 1x normal wojem, 1x hard magiem, i 1x easy łotrzykiem z wykorzystaniem glichów w celu zdobycia brakujących achievów do calaczka. Myślę że ratuje mnie to od piekła.. no i calak wpadł w tej niebiańskiej grze.

Odnośnik do komentarza

Jedno z końcowych osiągnięć jakie robiłem :] Zrobiłem berserkera ładując mu str na 30 czy tam jeszcze mniej i resztę punktów do siły woli (25 lvl postaci). Pomogłem sobie opisanym lvl glichem, kupiłem podstawowy miecz dwuręczny i dzięki skillowi berserkera który zużywa całą wytrzymałość dodając jej wartość do obrażeń zasadziłem hita za gruuubo ponad 300 (nie pamiętam nazwy skilla ale po opisie skumasz -dobijający atak czy coś). Gdzieś na jakimś forum widziałem poradnik jak zasadzić 500 z łuku... ale sposób z berserkerem jest wystarczający i dzięki glichowi na lvl szybki do zrobienia. Ach... trzeba to zrobić własną postacią.. Sternowi np nie zaliczy choćby i 1000 walnął z dyńki ;)

 

Ps. Najgorsze osiągnięcie to zdecydowanie traveller za odwiedzenie wszystkich lokacji.. Co ja się z tym namęczyłem to normalnie szał ch%$# Michael Jackson. Nikt nie wie co do tego osiągnięcia się zalicza normalnie... Ja od siebie dodam, że na pewno poza lokacjami na mapie, trzeba też odwiedzić WSZYSTKIE sklepy o czym w opisie osiągnięcia nie ma nawet słowa. Ja ominąłem sklep w Kurzowisku i potem dostawałem białej gorączki :)

Edytowane przez Pociemku
Odnośnik do komentarza

Gdzieś na jakimś forum widziałem poradnik jak zasadzić 500 z łuku...

Właśnie skorzystałem z twoich podpowiedzi - "zrobiłem" sobie 23 poziomowego elfa łotrzyka, włączyłem mu tylko: celny strzał i chyba zabójczy strzał, jako bard, była też pieśń męstwa czy odwagi. Jak zasadził z najprostszego, krótkiego łuku genlokowi 731 punktów obrażeń, to żuchwa uderzyła o podłogę :i_am_so_happy:

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

No to gra pękła :) Ok. 61 godzin. Jestem mega zadowolony. Choć wyrywkowo, czytając odp na róznych forach zobaczyłem ile rzeczy i questów przeoczyłem i pominąłem. Ale to zachęciło mnie do ponownego przejścia. Muzyka...

 

 

piękna, zwłaszcza przy zakończeniu. Można zassać jakoś tą ściezkę?

 

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza

Mam prośbę o pomoc w jednym zadaniu:

 

mianowicie w misji tej mamy do zebrania 4 części zbroi "Molocha". 3 z nich znajduje się w lasie Brecilian, natomiast ostatnia jest na niższym poziome ruin za zamkniętymi drzwiami do których potrzebny jest klucz. Przed tymi drzwiami jest również mała fontanna z dzbankiem i ołtarz który jet potrzebny do zrobienia zadania "Obrzęd elfów". Zrobiłem go po czym przeniosło mnie nie wiedzieć czemu za w/w zamknięte drzwi gdzie znalazłem czwartą część zbroi, natomiast nie mogę opuścić komnaty gdyż nie mogę otworzyć tych cholernych drzwi, a żadnego klucza do nich wcześniej nie znalazłem.

 

 

Ktoś wie o co kaman???

Odnośnik do komentarza

Czy w ciągu jednego przejścia warto zaliczać kilka romansów?

A czemu nie? Miałem romans z Morrigan, Lelianą i nawet Zevrana przeleciałem z rozpędu :woot: Same plusy - wszyscy mają plusy do sympatii i są natchnieni moim przywództwem. Było oczywiście spięcie i laski kazały mi wybierać jedną ale dobrze kręcąc nic nie straciłem (pamiętajcie, że Leliana jest naiwna).

Odnośnik do komentarza

Rozwala mnie golem. Po pierwsze wypowiada się w formie żeńskiej męskim głosem co już jest zabawne. Ale jego osobowość, krnąbrność to strzał w dziesiątkę. Sposób w jaki przeprowadza rozmowy z nami oraz naszymi kompanami sprawia, że można się uśmiechnąć. Świetna postać powiedziałbym nawet, że warta ze 500-600MSP (Bo 1200MSP na pewno nie). Dobrze, że mam ją za darmo bo to jest faktycznie wartościowy bonus. W przeciwieństwie do zbroi.

Odnośnik do komentarza

Rozwala mnie golem. Po pierwsze wypowiada się w formie żeńskiej męskim głosem co już jest zabawne.

Później dowiesz się dlaczego. Faktycznie śmieszna z niej postać. Choć i tak wolałem "humor" Stena.

Natomiast co do zbroi - jak ją założyłem, tak nie zdjąłem. Odpowiadała mi zarówno pod względem statystycznym jak i wizualnym.

Odnośnik do komentarza

Sten jest dziwny, apatyczny i jeśli on posiada jakieś teksty, które są zabawne to, mnie one nie bawią.

 

BTW jakie drużyny sobie klecicie? Ja grając magiem biorę oczywiście Shale, Allistaira oraz ostatnio zacząłem na przemian używać Wynne i Lellianę. Szkoda, że drużyna nie może składać się z 5 postaci. 4 to jest niestety trochę za mało.

Odnośnik do komentarza

Rozwala mnie golem. Po pierwsze wypowiada się w formie żeńskiej męskim głosem co już jest zabawne. Ale jego osobowość, krnąbrność to strzał w dziesiątkę. Sposób w jaki przeprowadza rozmowy z nami oraz naszymi kompanami sprawia, że można się uśmiechnąć. Świetna postać powiedziałbym nawet, że warta ze 500-600MSP (Bo 1200MSP na pewno nie). Dobrze, że mam ją za darmo bo to jest faktycznie wartościowy bonus. W przeciwieństwie do zbroi.

 

Co do questa z golemem zgadzam się w 100%. dałbym tylce co za Wordena czyli 560 MSP max. Raczysz żartować jednak apropos zbroi? Ona razem ze Zbroją Molocha z pewnego pobocznego questa jest najlepsza w grze. Więc nawet jeśli nie podoba ci się jej design, to wartościowości chyba nie sposób jej odmówić? Przynajmniej IMO. Staty ma najlepsze ze wszystkich jakie są do zdobycia w grze. Nie mogę się doczekać jak założę ją w ME2 :D

Odnośnik do komentarza
Co do questa z golemem zgadzam się w 100%. dałbym tylce co za Wordena czyli 560 MSP max. Raczysz żartować jednak apropos zbroi? Ona razem ze Zbroją Molocha z pewnego pobocznego questa jest najlepsza w grze. Więc nawet jeśli nie podoba ci się jej design, to wartościowości chyba nie sposób jej odmówić? Przynajmniej IMO. Staty ma najlepsze ze wszystkich jakie są do zdobycia w grze. Nie mogę się doczekać jak założę ją w ME2 :D

Po prostu ma w du.pie takie dodatki. Dobrze, że jest to za free bo gdyby chcieli jakąkolwiek kasę za wirtualny rynsztunet to pokazałbym im co najwyżej środkowy palec. Rozumiesz? Ta sama beczka co zbroja dla konia. Nie ważne, że to najlepszy pancerz w grze. Spróbowałby nie być będąc dodatkiem.

 

DaBig - nie Shalę. SHALE. Golema.

Odnośnik do komentarza

Dopiero rozpoczalem przygode z tym tytulem i powiem szczerze jestem wniebowziety, jak na razie to pierwszy solidny RPG od kilku dobrych lat IMO!, Przeszedlem sobie wszystkie poczatki i jak narazie mag, miejski elf i kransolud z szlachetnego rodu te historie sa naprawde swietne, pierwsze podejscie robie kransalem wojownikiem i teraz kilka pytan jako ze moja druzen planuje taka (ja-wojownik, drugi woj, rogal i mag):

1. Czy sa w grze porzadne bronie dwureczne (ale tylko chodzi mi o topory) lub czy jest jakis solidny topor jednoreczny (tak sobie wyobrazam swoja postac) jesli jest dobra bron dwureczna w postaci waraxe to zrobie wlasnie takiego hero jak nie to tarcza i toporek i robie tanka

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza

Hehe , Zevrana jednak pominąłem ,

tzn. zabiłem go , po ataku na mnie :confused:

. Mogłby ktoś wymienić imona wszystkich postaci które można przyłączyć do drużyny , co by przy drugim podejściu nie popełnić tego samego błędu.

Gooral , gram podobnie jak Ty , tzn. mój człowieczek mag + Shale + Alistar + Leliana .

BTW. a ta Wynne to znowu kto , gram jako zła osoba , czyżbym znowu kogoś pominął :whistling:

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...