Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

 

Morrigan, Alistair oraz pies na samym początku po głównej bitwie z pomiotem.

 

Sten i Leliana w Lothering. Sten siedzi w klatce. Leliana jest w karczmie.

 

Zevren zaatakuje cię w miare postępów fabuły. Możesz go zabić lub darować życie i przyłączyć do drużyny.

 

Oghren dołączy podczas misji fabularnej dla krasnoludów <-- chodzi o ta z kowadłem przeznaczenia.

 

Wynn dołączy podczas misji głównej w wieży magów.

 

Shale <-- jak masz dodatek to na mapie pojawi się miejsce i będzie już wszystko wytłumaczone.

 

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o ostatnia postac z dodatku, wlicza sie ona do acziwa?

nie nie wlicza ja zdobyłem w wersji pc (też są achievementy) achieva za postacie po spotkaniu oghrena a przed spotkaniem z shale. Za shale w wersji pc był dodatkowy achievement po instalacji dodatku. Pomyśl logicznie achievementy są za grę która wyszła na sklepowych półkach a DLC najwyżej może DODAWAĆ nowe achievy...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wolisz sterowanie ala Baldurs gate , Neverwinter Nights 1 i 2 czy KotOR 1 i 2 na pc to bierz wersje PC a jak ci się podobało Mass Effect i jego sterowanie na x'sie to bierz wersję na xboxa. Grafa lepsza na PC przy dobrym kompie a pozatym fabularnie zero różnic. Wszystko rozbija się o sterowanie i rzut izometryczny. NA PC będziesz bardziej taktycznie podchodził bo też przeciwnicy ciężsi, a na konsoli to prawie czysta rozwałka z elementami taktyki.

 

Obrazowo : Dragon Age na PC to szachy

Dragon Age na konsoli to warcaby :) Co kto woli...

Odnośnik do komentarza

Wersja na PC mi trochę nie pasuje z racji ciągłego przymusu naciskania aktywnej pauzy. Wiem, że to służy taktyce, trzeba tworzyć złożone akcje aby ubić coś mocnego. Fakt, faktem na konsolach obniżony został poziom trudności właśnie ze względu na sterowanie. Ale czy to minus? Wole bardziej skoncentrować się na swoich akcjach niż ciągle pauzować grę, przełączać pomiędzy herosami, wyznaczać co mają robić i tak czterdzieści razy na walkę. Na PC dynamika leży na rzecz taktyki, na konsolach jest odwrotnie. Na PC również jest dodatkowa kamera, widok z góry aczkolwiek widok TPP na klocku w zupełności wystarczy. Jedynym bardzo mocnym plusem dla wersji na pieca jest więcej slotów na skille w combat bar. Cholerne sześć miejsc na umiejętności to bardzo mało i dość wkurzające jest używanie skilli/czarów z szybkiego menu. Jeżeli chodzi o wygląd to wole bezstresowo na konsoli poszarpać niż PC, ale wojny nie chce wywoływać.

Tak z innej paki to pierwszy raz PL wersja językowa podoba mi się bardziej niż ta angielska, dobra robota trzeba przyznać. Gdyby tylko nie te liczne gafy i bugi w polskiej wersji na X'a 360... ja nie wiem, jak to w ogóle wydano tak niedopracowaną gre.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

Wersja PC ma 4 poziomy trudnosci, jezeli ktos chce prostszej gry 'porownywalnej do kosoli' do moze sobie ustawic easy lub normal.

 

Aktywna pauza NIE JEST obowiazkowa, mozna ja wylaczyc w menu i gra nie zapauzuje nawet na moment - dokaldnie tak jak w wersji na konsole, co przy ustawieniu kamery na perspektywne konsolowa daje ten sam efekt. Po to sa 'Tactics' aby mozna bylo ustawic AI reszty party i nei musiec pauzowac co sekunde (ja osobiscie i tak wole wydawac komendy).

 

Jezeli chodzi o obsluge pada, to nie jestem pewien, ktos gdzies cos pisal o tym ze kombinuja z tym, ale jak jest naprawde i czy to sie sprawdzi to nie wiem.

 

W kazdym razie wersja PC posiada wszystko to co wersja na konsole, oprocz sposobu sterowania a dodatkowo posiada szereg zalet. Nie mozna rozgrywki uproscic za bardzo, bo zamiast gry stawiajacej jako taki opor dostajemy hack and slash kory sie przechodzi bez powtarzania zadnej walki, no ale co kto lubi. To nei jest system z Mass Effect, ktory tak na dobra sprawe byl strzelaniopodobny. Walki odbywaja sie w zupelnie innym stylu. Niezaprzeczalnym atutem wersji na PC jest grafika, ktora w przeciwienstwie do tego co tutaj wypisuja nie jest wcale brzydka, a na szczegolna uwage zasluguja modele postaci - patrz na obrazek ktory wkleilem.

 

Oczywiscie trzeba wziac pod uwage ze to jest postac stworzona przez nas, wiec badz nie badz nie jest to poziom uncharted 2 czy czegokolwiek z najwyzszej polki, niemniej jednak jakna gry RPG, lub ogolnie gry pozwalajace na edycje postaci wyglada to swietnie.

 

No i PC zawsze mozna podlaczyc do TV (ja tak mam) itd itp, ale to juz zupelnie inny temat.

 

W skrocie, wersja na PC posiada wszystko to co wersja na konsole + duzo, duzo wiecej, ale trzeba grac na klawiaturze i myszce. Jezeli ci to nei przeszkadza to wersja na PC jest ta 'wlasciwa'.

Odnośnik do komentarza

Ja gralem na hard, moja dziewczyna na normal i w tym samym momencie gry, mielismy ten sam level. Wiec exp jest taki sam na kazdym lvl (to nie jest diablo ;p ).

 

Ale exp za zabijane stworki to tylko jeden ze sposobow na level up, exp dostaje sie tez za otwieranie zamknietych skrzynek, za rozbrajanie pulapek, za zbieranie wpisow do dziennika (tzw codex) a takze za wykonywanie questow lub ich progress.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zakupiłem gierkę. Jestem po 2 godzinkach gry. Wybrałem postać człowieka-maga. Ukończyłem...

 

 

...wątek w wieży magów i jestem już w Ostergardzie. Zdobyłem kilka runów, a w ekwipunku napisane jest, że runami mogę wzmocnić magicznie właściwości broni. I za cholerę nie wiem jak to zrobić. Nie pojawia mi się żadna funkcja.

 

 

 

Poza tym, właśnie na takie coś czekałem od premiery BG:2 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...