Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

O wątku głównym się nie wypowiem, bo dopiero zaczynam przygodę z Dragon Age, ale powtórze to co powiedziałem - grafika odrzuca mnie od zgłębiania fabuły... nie wiem, może to zboczenie gier wyglądających o wiele lepiej (jakieś 80 procent wydawanych tytułów) ale do diaska! Od gry z roku 2009 wymagam oprawy graficznej na poziomie! I nie ma co mydlić oczu wyznaniami "bo najważniejsza jest fabuła" jeśli nie wczuwasz się w nią widząc rozmazane tekstury...

Edytowane przez MrSatan
Odnośnik do komentarza

No według mnie fabuła głowna jest sztampowa, wręcz prostacka i nudna jak flaki z olejem. Nie chce mi się werbować kolejnych armii dla samych armii. Inaczej mówiąc podążam do kolejnych miejscówek wątku głównego bo chcę je obejrzeć, a nie po to by zobaczyć po raz kolejny "Kryzys na włościach". Historie głównych lokacji sa tak skonstruowane, że jak do nich wejdziesz to na bank zastaniesz akcje w stylu: brak stefana na tronie więc "na chacie" biją się o wpływy. Kolejne niesamowite rzeczy do przeżycia to super spisek jednego stefana i głupotę syna drugiego stefana, masakrę wszystkich stefanów bo jeden był głupi oraz konflikt zeszmaconych stefanów z wynaturzonymi stefanami latającymi bez gaci po lesie. No ile można. Nie dało się choć jednej miejscówki zostawić w spokoju byśmy mogli ją odwiedzić i od razu nie dostawać misji jej ratowania? Widać nie dało się.

 

Natomiast niektóre wątki poboczne oraz te związane z kompanami to ciekawe, intrygujące historie. Już sama przeszłość naszych towarzyszy jest warta poznania bo w niektórych przypadkach włos może się zjeżyć na głowie (Mi osobiście nie, ale Miłkowi owszem ;) ) od okropności jakie oni wygadują. Ogółem warto zagrać w tą grę, jesli jest się fanem erpegów. Kto nim nie jest, a coś tam by chciał podziałać w tym temacie, może spróbować ale tutaj będzie już istna ruletka. Jednemu przypadnie do gustu i powie, że fajnie się grało a inny wypnie się na tą grę po kilkunastu chwilach z nią spędzonych.

 

Od gry z roku 2009 wymagam oprawy graficznej na poziomie!

Mój człowiek. Nic więcej nie wymagamy, prawda? Takie są skutki picia wódki. Bierze się silnik z 2003 roku, który już wtedy był po liftingu i robi się na nim grę wychodzącą w 2009 roku. Co z tego wychodzi widzimy wszyscy na ekranach TV. Dodanie do engine'u modułów wykorzystujących biblioteki DX9c nie dało nic bo gra wygląda archaicznie jak na rok obecny i słabo w porównaniu z przeciętnym tytułem wychodzącym na konsole w tym samym czasie (AC2 chociażby)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Dawno temu wszystkie gry miały rozmazane tekstury. Dawno temu wszyscy mieli na chacie jedynie radio. Dawno temu nie było cywilnego lotnictwa i wszyscy podróżowali statkami przez atlantyk. A dziś gry wyglądają milion razy lepiej, na chacie można mieć wypasiony sprzęt RTV oraz do wujka w NY nie trzeba płynąć a można lecieć. Jak jest konkluzja? Nie interesuje mnie co było kiedyś. Dziś też można uronić łzę (czy co ty tam jeszcze lubisz robić przy grach) w czasie łupania na konsoli ale dobrze jest robić to przy oprawie Audio/Video AD 2009, nie 2003.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

A dziś gry wyglądają milion razy lepiej, na chacie można mieć wypasiony sprzęt RTV oraz do wujka w NY nie trzeba płynąć a można lecieć. Jak jest konkluzja? Nie interesuje mnie co było kiedyś. Dziś też można uronić łzę (czy co ty tam jeszcze lubisz robić przy grach) w czasie łupania na konsoli ale dobrze jest robić to przy oprawie Audio/Video AD 2009, nie 2003.

 

W takim razie powinieneś zacząć szukać tej współczesnej oprawy graficznej gdzieś indziej.:) Dla mnie poziom graficzny, to jedynie dodatek. Jeżeli gra oferuje ciekawą historię, bądź też wciągający gameplay, to nawet pomimo upływu kilkunastu lat potrafię przy niej spędzić sporo czasu. Mam chyba nieco zbyt tolerancyjne podejście do gier, ale w przypadku takich jak DA wychodzi mi to tylko na plus.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że jest Wigilia ale nie wystawiajcie tu szopki z tą grafiką. :diablo:

Jakbym zobaczył to zdjęcie, które wkleił Satan to bym tej gry nie ruszył. Nie powala grafiką to fakt ale gra tak nie wygląda. Albo Satan ma coś nie tak z ustawieniami wyświetlacza albo aparat do du.py (nawet nie chcę podejrzewać, że w telefonie) albo robił to pod jakimś niebotycznym kątem i matryca TN-ki przekłamuje drastycznie obraz.

Nie chcę nikogo przekonywać - jeśli ktoś szuka wypasionego graficznie tytułu, niech sobie daruje. Jeśli ktoś szuka ciekawej (napiszę tylko ciekawej) fabuły pogra sobie z przyjemnością. Dla niektórych ta gra jest świetną i wciągającą zabawą na prawie 100 godzin - i tego wam życzę na święta, bo Gooralu, ta reszta włosów to mi się jeży ale od waszego blubrania :D

Odnośnik do komentarza

Dżizas - było o tym już setki razy. Kupujesz grę w sklepie, bierzesz paragon - zgłaszasz problem na EA.pl w pomocy technicznej, dajesz foto/skan paragonu (podobno nie trzeba, ale mi przez tel. powiedzieli żebym dał) w załączniku i po ok 3h (w moim przypadku) dostajesz te 2 kody na email. Wszystko jest po polsku jak pełna gra i chodzi z polską wersją. :potter:

Odnośnik do komentarza
Jeżeli gra oferuje ciekawą historię, bądź też wciągający gameplay, to nawet pomimo upływu kilkunastu lat potrafię przy niej spędzić sporo czasu.

Człowieku nie do mnie z ta gadką. Ja potrafiłem skończyć niedawno pierwszy raz Planescape Tormenta. Doceniłem go (Uważam go za jednego z najlepszych RPG wszechczasów) pomimo grafki 2D i archaicznego systemu D&D. Natomiast jak gra wychodzi w 2009 roku to MA mieć oprawę na poziomie. Koniec tematu.

 

Jakbym zobaczył to zdjęcie, które wkleił Satan to bym tej gry nie ruszył. Nie powala grafiką to fakt ale gra tak nie wygląda. Albo Satan ma coś nie tak z ustawieniami wyświetlacza albo aparat do du.py (nawet nie chcę podejrzewać, że w telefonie) albo robił to pod jakimś niebotycznym kątem i matryca TN-ki przekłamuje drastycznie obraz.

Miłek biorąc poprawkę na to, że zdjęcie to offscreen robiony telefonem (Czyli marna jakość całęgo zdjęcia) to widać dokładnie o które skandalicznie słabe tekstury mu chodziło.

 

bo Gooralu, ta reszta włosów to mi się jeży ale od waszego blubrania

Miłku ja z Satanem tylko wyłożylismy kawę na ławę. Po prostu każdy widzi, że tak jest, a niektórzy nie chcą tego przyznać bo mają takie widzimisię. ;)

 

 

Wesołych Świąt i udanego Sylwestra wszystkim życzę. Obyśmy mieli o czym dyskutować na tym forum w 2010 roku tak jak mieliśmy w 2009.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

 

Wesołych Świąt życzę. Obyśmy mieli o czym dyskutować na tym forum w 2010 roku tak jak mieliśmy w 2009.

 

Myślę, że będziemy - w końcu wychodzi ME2, Bioshock 2, Fable 3, Just Cause 2 i Bad Company 2 i jeszcze pewnie sporo dobry szpili, na arcade czekam max na Perfect Dark :D

 

Sorry a offtop i skończcie już proszę z tą grafiką - nudne to... Ta gra ma więcej do zaoferowania niż grafika, ale mogłaby być nowocześniejsza w tym aspekcie - to fakt. :turned:

Odnośnik do komentarza

Miłek biorąc poprawkę na to, że zdjęcie to offscreen robiony telefonem (Czyli marna jakość całęgo zdjęcia) to widać dokładnie o które skandalicznie słabe tekstury mu chodziło.

Ale wasze gadanie o grafice dyskredytuje całą grę - można odnieść wrażenie, że dla ciebie i jeszcze paru osób jest to crap, w którego nie warto zagrać. A tę grę warto znać, warto w nią zagrać bo mało jest takich historii na naszą konsolę (żeby znowu nikt nie przyrównywał do KOTORów, Tormenta czy innych Baldursów). A ostatnie posty odstraszają od niej - jeśli uważacie, że to crap, spójrzcie w swoje MGC i popatrzcie ile tam jest crapów (się wkurzyłem).

Odnośnik do komentarza

A tu się mylisz. Ja w przeciwieństwie do Satana jadę po grafice nie łącząc tego z jakimkolwiek innym aspektem gry (Grafika nie spowoduje, że przestanę grać). Inaczej mówiąc gra jest ciekawa, ma świetny absorbujący system walki ale to graficzny crap nawet jak na standardy erpegowe. I nigdzie nie napisałem, że nie warto w nią zagrać. Jak poszukasz dokładniej to wyłowisz mojego posta, w którym napisałem, że każdy fan RPG powinien się z nią zapoznać.

 

A ostatnie posty odstraszają od niej - jeśli uważacie, że to crap, spójrzcie w swoje MGC i popatrzcie ile tam jest crapów (się wkurzyłem)..

U mnie mało i są tam z przypadku (FIFA World Cup chociażby) lub letniego letargu w branży. ;) Wiesz, że ja w crapy przeważnie nie gram, gier poniżej 8 nie tykam. A jak już zdarzy mi się to mówię prosto z mostu czym dla mnie jest CAŁA dana gra (Vide Force Unleashed, Dark Sector, Bourne, Two Worlds czy FIFA).

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Pograłem godzinkę i zweryfikuje moje poglądy na temat tejże gry. No cóż mogę powiedzieć. DA i JA był to związek, który miał szanse 50:50. Albo się pokochamy, albo znienawidzimy. No i chyba będzie apokalipsa :/ Zacznę od początku.

 

Grafika w tej grze jest paskudna. Wstrętna, okropna, archaiczna. Twarze są niezłe imo, ale reszta to padaka i w dodatku chwilami trochę spada framerate. Jednak aspekt techniczny nie przeczy temu, że design światów jest imo bardzo dobry. Widziałem na razie 2 miejscówki i prezentują się one ładnie. Nie technicznie, lecz wizualnie. Grafika nie jest rzeczą, która odpycha od gry.

 

W recenzji Zaxa wyczytałem, że system walki jest świetny i w ogóle super. Nie przeczę, jednak to nie dla mnie. Postać machająca na pałę mieczem, ja nie mam na nic wpływu, wydaję tylko komendy. Postać macha ta łapą, czasem w powietrzu, animacja jest dość średnia. Walka jest imo nudna.

 

Jeśli chodzi o questy i wątek fabularny to wydaje się być ok. Za mało gram

 

Jak na razie moje wrażenia są średnie. Nie jestem fanem RPG'ów, więc może dlatego gra mnie nie wciągnęła od razu. Spróbuję się do niej przekonać, ale nie wiem czy dam radę. Nie chodzi o to, że jest zła. Doceniam jej plusy i rozumiem dobre oceny jakie dostawała. Jednak to nie mój gatunek, tzn. lubię RPG, ale nie w takim wydaniu.

 

Mam wersję PL, która jest IMO całkiem niezła.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka a propos dyskusji o grafice - grajac na monitorze LCD 22' gra wygląda... normalnie. Jasne, zdażają sie rażąco rozciągnięte tekstury, ale ogólnie jest bardzo ok. Animacja wygląda dobrze (realistycznie i płynnie), dopiero pod koniec gry zaczęła zgrzytać przy dużej ilości przeciwników.

Za to na telewizorze LCD 42' fullHD gra daje takiego takiego kopa w twarz, że aż odechciewa się grać przez brzydotę.

Może stąd podzielone zdania ;p

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Design gry jest bardzo fajny, jeżeli chodzi o detale, tekstury, twarze i inne takie to jest średnio. Poziom 2k9 nie jest to na pewno. Sama gra zaś jest bardzo dobra. Nie znakomita, bardzo dobra. Dla mnie jest to rozczarowaniem, bo grze bardzo daleko do geniuszu Baldur`s Gate 1/2, Mass Effect, czy KotORa. Po 10 godzinach gry nie czuję tej magii jaka była w tamtych grach. Nadal 8+/10 wystawiam, ale to nie to. Może jeszcze gra mnie zaskoczy, ale po 10 godzinach tego nie zrobiła

Odnośnik do komentarza

mam uz parę godzin na liczniku i grafika przestała przeszkadzać, przynajmniej w większym stopniu. Niestety, aktywna pauza (muszę ciągle trzymać lewy spust) troszkę mnie wkurza - nie dało się tego wykonać "na stałe"? Wygodniej można by było wydawać rozkazy, a to że "kółko" zasłania pole bitwy wcale mi nie pomaga...

 

Edyta: Mogli się nie przyznawać do inspiracji cyklem R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia" bo całe fragmenty fabuły zerżnięte są na żywca ... no ale to dobra literatura więc mają z czego rżnąć, zobaczmy co zerżną dalej :)

Edytowane przez MrSatan
Odnośnik do komentarza

Edyta: Mogli się nie przyznawać do inspiracji cyklem R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia" bo całe fragmenty fabuły zerżnięte są na żywca ... no ale to dobra literatura więc mają z czego rżnąć, zobaczmy co zerżną dalej :)

 

Ooo - widzę, że mam spore braki w edukacji, mi DA w ogólnym zarysie fabularnym dał odczuć inspirację LoTR, ale poszczególne fragmenty wydawały mi się oryginalne. Ale zrzynka z dobrej książki w grze, czy filmie to dla mnie osobiście dobra rzeczy - przynajmniej scenariusz powinien trzymać się kupy, nawet jeśli przewidywalny, to chociaż spójny i "kompletny", że tak to ujmę :P

Odnośnik do komentarza

Mogli się nie przyznawać do inspiracji cyklem R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia" bo całe fragmenty fabuły zerżnięte są na żywca ... no ale to dobra literatura więc mają z czego rżnąć, zobaczmy co zerżną dalej :)

Napisz coś więcej, bo mnie zainteresowałeś - warto przeczytać? Wszystkie 6 tomów, czy część można darować? Czym się łączą poszczególne tomy - to są osobne historie czy jeden ciąg fabularny? No i jakie elementy są "zerżnięte?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...