Skocz do zawartości

FIFA FAQ


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość slavssn

Witam, oto kilka słów tytułem wstępu: w zasadzie od małego gram we wszelkie odsłony ISS/WE/PES, ale jako że znudził mi się już PES 2011, postanowiłem spróbować czegoś nowego i tak oto w kolekcji wylądowała FIFA 12. Pierwsze wrażenie - gra jest szalenie trudna. PES nie stanowi dla mnie żadnego nawet na najwyższym poziomie trudności, stąd zdziwiłem się, kiedy w trzech meczach pod rząd w grze EA straciłem po trzy gole, nie strzelając ani jednego. Zmniejszyłem wymagania przeciwników (Zawodowiec) i nadal nie mogłem strzelić gola, dopiero schodząc do Początkującego udało mi się wygrać mecz 4-0 (równe drużyny), jednak poszło to zbyt łatwo i postanowiłem, że poprzestanę na Zawodowcu. Teraz kilka pytań:

  1. Jak się bronić?
    Samouczek zaliczyłem bez problemów, ale realia meczu wyglądają zupełnie odmiennie i ciężko mi komukolwiek odebrać piłkę. Stale trzymam L2 i R2, wciskam kwadrat i przeważnie zostaję wymanewrowany. Jakich technik używać, by powstrzymywać ataki?
  2. Co zrobić, by zawodnicy się wysuwali lub wybiegali w uliczkę?
    L1 + X lub L1 + O nie zawsze się sprawdzają. Kiedy idę do przodu, nie widzę żadnego ruchu ze strony kolegów.
  3. Jaką formację stosować, jakich używać strategii?
    Nie chcę grać przesadnie ofensywnie, nastawiam się na kontry. W grach od KONAMI klasyczne 4-4-2 sprawdzało się bardzo dobrze.
  4. Jak ustawić sterowanie?
    Mam tu na myśli o ustawienie poszczególnych opcji sterowania na ręcznie lub automatycznie. Nie chcę, żeby gra robiła wszystko za mnie, ale pewne ułatwienia by się przydały. Z jakich korzystacie? Poza tym przestawiłem sterowanie ruchem na d-pada, bo tak gram od lat. Ile z precyzji na tym stracę?

Na razie wystarczy. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

grą na krzyżyku tracisz...80 % precyzji. Jeśli zagrasz z kims kto umie, wkręci cie w ziemie

 

zresztą logika: ty masz na d padzie 8 kierunków , przeciwnik 360 punktów okręgu na analogu. Tzn w teorii ale różnica olbrzymia i tak :)

Odnośnik do komentarza
Gość slavssn

Dzisiaj zacząłem naukę gry na gałkach i faktycznie, różnica jest ogromna, chociaż jeszcze się nie wprawiłem i brakuje mi precyzji. I wygrałem nawet dwa mecze, co dla mnie jest już małym osiągnięciem (poziom Zawodowiec, na niższym jest o wiele za łatwo, wyższego nie tykam). Co ciekawe, z bratem, z którym w PES 2011 toczyliśmy równe pojedynki, wygrywam wszystkie mecze do zera, i to nawet grając ogórkami.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

a co do gry z konsola to paradoksalnie chyba przyjemniej się gra na starym systemie obrony. O ile w multi nowa obrona sprawdza się jak nalezy to przy grze z cpu jest tak trochę nudno...

 

 

ustawienia: daj wszystko na manuala i zobacz z którym elementem sobie nie radzisz, tam wstaw częsciową pomoc. (oczywiscie na analogu)

 

Co ci da gra na manualu? przede wszystkim satysfakcję- to jest najcenniejsze. No i jesli zapragnąłbys pograc dłuzej w multi to przyjemniej sie ci bedzie grało na pełnym manualu z przeciwnikami , którzy też tak mają ustawione (mozna sobie takich wybrac w matchmakingowych filtrach)

Odnośnik do komentarza
Gość slavssn

Co do ustawień automat/manual, zostawiłem domyślne, bo w ferworze walki nie potrafię zbyt precyzyjnie wychylać analoga.

 

Pytanie: jeśli gram jako grający menadżer, to czy mogę po sezonie otrzymać oferty właśnie na takim stanowisku? Moja drużyna zaproponowała mi przedłużenie kontraktu jako menadżer lub grający menadżer, zaś pozostałe oferty dotyczyły tylko posady menadżera.

Edytowane przez slavssn
Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań odnośnie skautingu i rozwoju piłkarza w grze.

1. Skauting czy się opłaca, nawet przy użyciu najdroższych skautów?

2. Z jakimi młodziakami podpisywac kontrakty- z największym potencjałem, czy polecanymi przez skauta?

3. Kiedy młodzik jest gotowy do zagrania w pierwszym składzie?

4. Kiedy rozwija się pilkarz? Tylko podczas grania, czy caly czas podczas sezonu na treningach, ktorych nie widzę?

Odnośnik do komentarza

a co do gry z konsola to paradoksalnie chyba przyjemniej się gra na starym systemie obrony. O ile w multi nowa obrona sprawdza się jak nalezy to przy grze z cpu jest tak trochę nudno...

 

 

 

no sory ale najnudniejszy to jest ten stary system, jeszcze tylko wylaczyc automatyczne przechwyty (nie wiem czy jak sie gra manual vs manual to tak jest) i skillowość wzrasta o 100%, wtedy naprawde nie da się nudzić : )

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja mam parę pytań odnośnie grania online:

 

Jak chce grać rankingowe mecze to da się zagrać szybki mecz, bo jakoś tego tam nie widzę.

Czy da się grać we dwóch w jednej drużynie przeciwko dwóm graczom ? bo jak dałem na "Mecz zespołowy" to tam na pewno więcej niż dwóch graczy gra w przeciwnej drużynie.

Pierwszy raz gram online we Fife, to nie wiem co i jak :P a jak próbuje coś przeczytać w gwoli wyjaśnienia to nic nie widzę, bo gram jeszcze na SD TV, a tam czcionka to wiadomo, rozmiar 2.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...