Skocz do zawartości

Silent Hill: Shattered Memories


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest szansa że dla tej gierki kupię sobie Wii więc jestem napalony. Potencjał jest, jeśli nie zawalą sprawy będzie must have. Niepowodzenie to pewnie koniec serii. Ciekawe jak zreinterpretują fabułę i czy połączą ją z poprzednikiem z psp czy może nie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

SH: SD zainteresował Mnie po tym jak przeczytałem kilka wzmianek w PSX, z początku myslałem że będzie to zwykły Remake dlatego nie szukaem ani zbytnio nie interesowąłem się informacjami o tej produkcji ale kiedy doczytałem do momentu w którym piszą żę to nie bedzie zwykły Remake a poprostu gra osadzona w klimatach SH 1 to aż mi ciarki przeszły po plecach, pozycja oczywiście obowiązkowa, którą biore na Wii (na PSP starczy mi już jeden Silent ;)) ze względu na wykorzystanie (latarka=wiilot, dźwięk radia wydobywający się z Wiilota hmm konkretnie ;)), niespodziewam sie Hitu ale z pewnością będzie to lepsza produkcja niżeli wydany ostatnio SH na PS3/PC/X360

Edytowane przez WESKER-DL
Odnośnik do komentarza

też właśnie obejrzałem ten cały gameplay i grafika znośna ale gameplay to czysty fun.

 

używanie telefonu czy machanie latarką to kazackie patenty które mają pozytywny wpływ na gre.

 

a że można ich używać prawie jak noramlnie to już wogóle wypas

Edytowane przez pele15
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Świetnie zmontowany trailer z Gamescom 2009

http://www.youtube.com/watch?v=7D30ebrwVXQ

 

Albo szykuje nam się mega miodny i klimatyczny powrót do czasów jedynki albo po prostu nie chcę tej gry znać, jeżeli okaże się klapą. Wóz albo przewóz. Ogromne nadzieje się rodzą wraz z kolejnymi materiałami z gry. Nowy SH wydaje się dosłownie stworzony dla Wii.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość GaScAn

Gra skończona w 3 wieczory. W sumie było warto.

Ostatnimi czasy rzadko zdarza mi się ukończyć jaką grę , SHSM ukończyłem tylko i wyłącznie dlatego że miała dość proste i logiczne zagadki, a także szybko i intensywnie dało się grę przebiec ale nie w negatywnym znaczeniu - taka właśnie jest tu rozgrywka. O fabule nie wspomnę nic bo wszystko może okazać się spoilerem, a jest to najmocniejszy element gry.

Grafika jest bardzo dobra szczerze mówiąc to podobny poziom z gier na Wii prezentuje tylko Monster Hunter Tri. Wszystko jest bardzo szczegółowe każda półka,stare ubrania, graty, a także te nowe sprzęty w biurach sklepach, przedmioty osobiste itp są bardzo klimatycznie oddane. Za każdymi drzwiami czeka nas wspaniale zrobiona sceneria i wszystko w doskonałym świetle latarki wygląda tak klimatycznie, że nawet bez żadnych schiz jest mocny klimat bo po prostu tworzy go światło latarki.

Poruszanie latarką za pomocą Wiilota jest tu podstawowym patentem budującym klimat, na PSP domyślam się , że to skiepszczą - na PS2 jest niby drugi analog i powinno być trochę lepiej ale już teraz mam przeczucie, że oba porty trochę przez to stracą. SHSM pokazuje, że krew flaki i obdarte ciała nie są potrzebne do oddania nastroju schizofrenii i zaszczucia. Pomysł zamrożonego miasta też jest spoko za(pipi)isty motyw gdy w najmniej oczekiwanym momencie pokrywa wszystko lód, a w oddali słychać dziwne odgłosy (pipi)ch ale mało różnorodnych potworków. Ucieczka przed stworami jest nowym elementem - uciekając należy kierować się do przejść z niebieską poświatą i strząsać za pomocą wiilota wskakujące na nas stworki. Całe szczęście tych elementów "uciekanych" jest w sam raz i nie nużą. W grze zdobywamy jakieś przedmioty pamiątki do kolekcji ale ani razu na to nie patrzyłem, pewnie przedłuża to żywotność gre ale ja mam to w (pipi)e i nawet raz nie wszedłem w opcje. Zakończenie jest bez żadnych fajerwerków ale zaskakujące i autentycznie smutne. Gra nie jest idealna przez cały czas idziemy i odkrywamy sekrety gry i chorą fabułę, zagadki prawie nie istnieją jakieś pierdółki z użyciem wiilota (ale dla mnie to akurat zaleta). Aha wszystko dzieje się w grze na żywo wyciągamy telefon dzwonimy, robimy zdjecia, sejwujemy - wszystko w telefonie.

Skończyłem wszystkie silent hille i po 1 i 2 postawiłbym tę część szczerze i godnie na trzecim miejscu.

Odnośnik do komentarza

ja się podniecam ;p klimat jest gruby, grafika tez niczego sobie a wkoncu to "oldgen" xD. fajny motyw z tym remakiem. gdyby zrobili poprostu 1 w nowej grafice tez to by poszlo ale te psycholgiczne motywy, sterowanie unikalne i rzeczy ktore dostarcza nam tylko wersja na wii, gra jestr czyms unikanlny. Nowym silent hillem, nie nastepnym. Dla zainteresowanych premiere gry na ps2 i psp znowu przelozyli, na luty. gry jescze nie skonczylem bo wyjechalem na swieta, aleeee ogolnie jest ekstra :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...