Skocz do zawartości

Arnold Schwarzenegger


Rekomendowane odpowiedzi

musialem ten temat zalozyc po dyskusji w cinema news.

 

aktor ktory idealnie wpasowal sie w kino akcji, ktore na pewno w jakims stopniu je zrewolucjonizowal.

 

postac kultowa, pomijajac nawet jego zycie, fakt, ze przybyl do usa nie mowiac po angielsku i majac kilka dolarow w kieszeni, a teraz jest gubernatorem wiele o nim swiadczy.

 

skupmy sie na filmach. terminator, commando, predator, conan, uciekinier - no po prostu czysty kult, swietne filmy.

 

mozna sie czepiac, ze ogolnie nie jest dobrym aktorem itd. itp. ale on po prostu pasuje. to nie jest jakis wynalazek typu vin diesel o ktorym wszyscy niedlugo zapomna. to wielka postac w historii kinematografii.

 

szczerze? to moj ulubiony aktor.

 

Arnold%20Schwarzenegger33.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niezapominajcie ze wasz bohater zdobyl tytuły mistera universum biorąc sterydy czego sie wypierał, natomiast po wygranych wyborach na gubernatora przyznał sie do tego ze brał sterydy i kłamał, ale zaznaczył ze ludzi mu wybaczyli. <_<

 

Do wielkich ról dodałabym też True Lies, nie dlatego ze arni tam zagrał i to całkiem nieźle, film jest zrobiony z rozmachem z jajem. A to wszystko za sprawą primo James Cameron secundo Arnold. Czego ta dwójka sie nie dotknie to zamienia w hit, który następnie staje sie legendą.

 

Ale Arnold nie jest takim rewelacyjnym aktorem, udowodnił to grając w Dzieciakach z przedszkola, czy jakos tak i Bliźniakach, jest jeszcze jakis film o klonach i Total Recall, ale to mi akurat sie podobało.

Odnośnik do komentarza
z tych wszystkich filmów akcji najbardziej podobał mi się w terminatorze 3

aczkolwiek, oglądając komedię 'gliniarz w przedszkolu' do głowy mi wpadło, że dobry komediant mimo swojej potężnej budowy ciała.

Zupełnie sie z tym nie zgadzam.

 

Te komedie Arnolda to najwieksze porażki. Zupełnie facet nie pasuje do komedii, a i w Terminatorze 3 nie pamiętam żadnej konkretnej sceny z nim poza tą, w ktorej strzelał z trumny czy coś takiego.

 

Najlepsza jego rola to Terminator 2. Pasował idealnie.

Odnośnik do komentarza

Muszę przypomnieć sobie dwa Conany. Straszną chętka mam na to. Jeśli chodzi o Arniego to jestem takim jego die-hard fanem, że nawet ten pierwzy film jego widziałem o Herkulesie gdzie podpisany jest jako Arnold Strong xD Skończył się chyba na Prawdziwych Kłamstwach w 1994. Oprócz filmów, które wymieniliście to uwielbiam jeszcze Pamięć Absolutną. Predatora stawiam nad Obcym.

Odnośnik do komentarza
musialem ten temat zalozyc po dyskusji w cinema news.

 

aktor ktory idealnie wpasowal sie w kino akcji, ktore na pewno w jakims stopniu je zrewolucjonizowal.

 

postac kultowa, pomijajac nawet jego zycie, fakt, ze przybyl do usa nie mowiac po angielsku i majac kilka dolarow w kieszeni, a teraz jest gubernatorem wiele o nim swiadczy.

 

skupmy sie na filmach. terminator, commando, predator, conan, uciekinier - no po prostu czysty kult, swietne filmy.

 

mozna sie czepiac, ze ogolnie nie jest dobrym aktorem itd. itp. ale on po prostu pasuje. to nie jest jakis wynalazek typu vin diesel o ktorym wszyscy niedlugo zapomna. to wielka postac w historii kinematografii.

 

szczerze? to moj ulubiony aktor.

 

Arnold%20Schwarzenegger33.jpg

 

Nic dodać nic ująć , prawdziwa legenda kina akcji .

.
Odnośnik do komentarza

"I let him go" rozwala mnie za każdym razem. Jego prześmieszny akcent i wrzaski w stylu "Run!!!", "Get out of the car!!", "Get down!!" są po prostu prześmieszne :lol: . Z filmów, które wyróżniłbym osobiście to Predator, Total Recall, True Lies i Conan. Ten ostatni jest mocno kiczowaty, ale konwencja mi pasuje. Marzenie: zobaczyć Sylwusia i Arniego w jednym filmie ;) .

 

EDIT:

8) .
Odnośnik do komentarza

Ikona. I macie rację, żadne Viny Dizly i The Roki go nie zastąpią, tak samo jak nikt nie zastąpi Dolpha Lundgrena i Sylwka Stallone'a. Z filmów z Arnim to oczywiście Predator, T 1,2,3 (nawet mimo kretyńskich motywów było tam parę dobrych), Pamięć Absolutna, Komando, Prawdziwe Kłamstwa - te rządzą. Najgorszym filmem w jego karierze moim zdaniem pozostanie 'Na własną rękę', nawet do kina poszedłem na ten chłam w 2002 roku myśląc, ze to jakiś porządny revenge-movie, w stylu Komando. -> http://www.youtube.com/watch?v=ohDWsnRTuuM I był motyw zemsty, ale w tragicznym IMO wykonaniu. Ale wiadomo, każdy doceniany, kultowy aktor musi chociaż raz zagrać w czymś bardzo słabym, żeby utworzyć wyjątek od reguły ;)

Marzę, żeby twarz gubernatora choć na 3 sekundy została zawarta w nowym Terminator Salvation.

Odnośnik do komentarza
http://blog.rihardsonline.com/top-10-arnol...ger-one-liners/

 

pare zabojczych hasel rzucanych przez arniego w fimach

 

moj faw to stick around z predatora gdy przybija goscia do drewnianego pala

 

 

you're fired tez rzadzi

 

http://www.youtube.com/watch?v=1gExeX1lPtI...feature=related

Dodałbym jeszcze:

 

"nastała zima" i "będzie mroźno", hehe.

Odnośnik do komentarza

Klasyk scena. Jak Arnold wchodzi nagi do baru w terminatorze 2, a typ gasi na nim cygaro. Mistrz.

 

 

Aha, warto jeszcze dodać Last Action Hero. Film pokazuje, że Arni ma dystans do samego siebie, a sam film też dobrym kinem akcji jest. Taki tribute

 

Mega scena xD

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dzis sobie myslalem o Komando :) Wspanialy film, mam na diwidi

Duzo swietnych onlinerow :)

 

Arnie - Jestes zabawnym gosciem Sully, lubie cie. Dlatego zabije cie na koncu.

 

 

Arnie - Pamietasz jak mowilem, ze zabije cie na koncu?

Sully - tak...tak wlasnie mowiles.......

Arnie - Klamalem.

<wyrzuca zlego w przepasc> ;d

 

W samolocie.

Arnie zabija zlego, okrywa go kocykiem, naklada czapeczka na twarz, po czym podchodzi stewardesa i pyta:

- Czy panu koledze nic nie jest?

Arnie - Prosze go nie budzic, jest Smiertelnie zmeczony.

 

murzyn z predatora - Boisz sie suk,insynie? Powinienes, poniewaz Zielony Beret zaraz skopie ci dupe.

Arnie - Zielonych Beretow zjadam na sniadanie i wlasnie jestem glodny!

 

zly celuje do Arniego i mowi - Pierd,dol sie (po czym naciska spust pistoletu, ktory okazuje sie bez naboi)

Arnie - Sam sie pier,dol.

 

 

general do Arniego - Zostalo cos dla nas?

Arnie - Tylko trupy

 

 

ehhh co za film, co za dialogi :)

 

Odnośnik do komentarza

Koles legenda wiadome. Za gówniarza jak widziałem w programie, ze leci w tv jakiś film z arnim, niewazne jaki, zawsze nagrywałem na kasete. Najwiekszy sentyment mam chyba jednak do Conana czesci pirewszej, genialny klimacik i jeden z lepszych soundtrackow ever. No kurde w podstawowce ogladalem to chyba ze sto razy. szkoda ze dwojka to taki szajs.

 

moja ulubiona scena z conana 1

http://www.youtube.com/watch?v=sTq92U562fU...feature=related

 

i poczatek czeronej gorączki:

http://www.youtube.com/watch?v=DOuE7aT8R7g

Edytowane przez puszkin
Odnośnik do komentarza

Komando wiadomo. Rozp.i.erdol. Moja ulubiona scena to skok z samolotu z jakiegoś kilometra przy ówcześniejszym złamaniu karku antagonisty i tłumaczeniu o śmiertlenym zmęczeniu. Muszę kiedyś sobie przypomnieć te jego filmy typu Czerwona Gorączka, bo ich nie pamiętam w ogóle. Swoją drogą dopiero teraz zwróciłem uwagę na jego akcent. ^_^ Wychowałem się na filmach z lektorem...

Odnośnik do komentarza

no jesli chodzi o akcent to na jutubie jest sporo wylapanych dobrych tekstow. chocby z predatora jak mowi "jim hopper" albo klasyk "GET TU DE CZAPAAAA" (w sensie do helikoptera) no jak mowi, ze costam jest here to mowi po niemiecku "hier" (hija) tego sie do konca kariery nie oduczyl chyba.

 

nie zapominajcie o uciekinierze. "teraz to zwykle zero" no i gram tam tez jesse ventura, czyli koles z predatora co w koszulce mtv chodzil i kapeluszu (swoja drogo gubernator stanu arizona xD)

Odnośnik do komentarza
no jesli chodzi o akcent to na jutubie jest sporo wylapanych dobrych tekstow. chocby z predatora jak mowi "jim hopper" albo klasyk "GET TU DE CZAPAAAA" (w sensie do helikoptera) no jak mowi, ze costam jest here to mowi po niemiecku "hier" (hija) tego sie do konca kariery nie oduczyl chyba.

 

nie zapominajcie o uciekinierze. "teraz to zwykle zero" no i gram tam tez jesse ventura, czyli koles z predatora co w koszulce mtv chodzil i kapeluszu (swoja drogo gubernator stanu arizona xD)

Oo Podobnie jak "GET DAUN"

Odnośnik do komentarza
no jesli chodzi o akcent to na jutubie jest sporo wylapanych dobrych tekstow. chocby z predatora jak mowi "jim hopper" albo klasyk "GET TU DE CZAPAAAA" (w sensie do helikoptera) no jak mowi, ze costam jest here to mowi po niemiecku "hier" (hija) tego sie do konca kariery nie oduczyl chyba.

 

nie zapominajcie o uciekinierze. "teraz to zwykle zero" no i gram tam tez jesse ventura, czyli koles z predatora co w koszulce mtv chodzil i kapeluszu (swoja drogo gubernator stanu arizona xD)

 

A kwestia "mozesz mi narzygac na koszule, i tak na niej nic nie widac" (w snesie, ze taka pstrokata jest) z poczatku filmu?

 

Ja w ogóle jeszcze jeden film chce odświeżyć z temtych czasów. Uniwersalny Zolnierz. Tez kawal historii co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...