Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobra, wiem ze decyzja bez sensu z moim pojeciem o lustrzankach, ale ojciec chce mi sporo dolozyc :P Czy warto dawac 400zl wiecej za A350 zamiast A300? Roznia sie podobno tylko tym, ze A350 ma 4miliony pixeli wiecej, czego i tak raczej wiekszosc nie zauwazy. A mam w sklepie u siebie A300 za 1699.

 

E: Aha, czy moze zobaczyc na ilu sie skonczy ten?

 

E2: Znalazlem go za niecale 1500zl czyli sporo taniej. NVM jednak go tam nie ma :/

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza
olek e410 i e420 tez nie.

 

wydaje mi się, że pomyliłeś wbudowaną stabilizację w puszce z silnikiem af.

 

racja

 

 

Dobra, wiem ze decyzja bez sensu z moim pojeciem o lustrzankach, ale ojciec chce mi sporo dolozyc :P Czy warto dawac 400zl wiecej za A350 zamiast A300? Roznia sie podobno tylko tym, ze A350 ma 4miliony pixeli wiecej, czego i tak raczej wiekszosc nie zauwazy. A mam w sklepie u siebie A300 za 1699.

 

E: Aha, czy moze zobaczyc na ilu sie skonczy ten?

 

E2: Znalazlem go za niecale 1500zl czyli sporo taniej. NVM jednak go tam nie ma :/

alfy sa strasznie tandetnie zrobione, miales to to w rece;)? Tragiczne kity (w porownaniu do calej konkurencji), plastik fantastik. Chyba dlatego nikt ich nie poleca;D

Odnośnik do komentarza

ale podoba Ci sie sony cyz logo alfy w nazwie aparatu? Bo za te 1,5 lepiej kupic canona 400d. Bardzo fajny aparat, CMOS i ogolnie wypas jak za ta kwote. Zainteresuj sie K100d Super (moze k200d, chyba potaniały)

Odnośnik do komentarza

Mmm pewnie, to ze jak greah pisal o przesiadce po pewnym czasie z hybrydy to na A350 ;P A dzisiaj jak bylem w sklepie to akurat zauwazylem i sobie przypomnialem. Typek powiedzial, ze A300 to to samo tylko ma 4miliony mniej i jest tanszy w cholere. A ze ojciec powiedzial, ze mi dolozy to mu go pokazalem ;) Dzieki temu podgladowi na zywo i ruchomemu wyswietlaczowi, moglbym dac aparat dziewczynie do zrobienia zdjecia albo matce i by nie jeczala, a tez przydatna sprawa.

Odnośnik do komentarza

4 mpx więcej, upchane na tej samej matrycy, dadzą Ci tylko większe szumy na wyższych ISO (wykluczyłbym od razu a350). SONY stosuje bardzo drastyczne algorytmy odszumiania i tracisz dużo szczegółów na zdjęciach. Moja kumpela ma a300 i rzeczywiście plastik, ale w tej cenie najlepiej zbudowanym aparatem (jak na entry level) będzie Olympus e-520.

 

Poza tym, nie wiem czy zależy Ci na rozmiarach, ale a300 do najmniejszych nie należy, chociaż kupując lustro już decydujesz się na coś większego, wiec nie powinien być to żaden problem (różnice są większe porównując a300 do oly e-420/620).

 

Odpowiedz sobie na pytanie, czy jest Ci potrzebny live view. (jeśli tak, to canony 350d/400d odpadają).

 

weź idź na cyberfoto.pl to Ci doradzi ekipa która jest na czasie

otóż to, tylko licz się z odpowiedziami typu 'przeszukaj całe forum, bo takich wątków było już mnóstwo' itp. (w czym mają rację, bo było/jest pełno wątków dotyczących 'co kupić' tam).

 

ps. też w tym miesiącu kupuje pierwsze lustro :rolleyes:

Edytowane przez Marcin$
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sony ostatnio wypuścił kilka nowych obiektywów z niższej półki cenowej. Przede wszystkim nowa wersja kita (z tego co przeczytałem i zobaczyłem, kity Sony'ego są najgorszymi kitami na rynku, a właściwie były, bo ma wyjść nowy) i tania, jasna (1.8 ) stałka (50mm). Stałka, fajna sprawa, bo w przystępnej cenie dobra portretówka.

 

http://www.dpreview.com/news/0905/09051802sonyfourlenses.asp

 

Co ciekawe viewfinder w a200 jest większy niż w nowszych modelach a300/a350. (dziwna polityka)

 

Ostatnio dostałem cynk, że C 450d, którego najprawdopodobniej kupię, ma być w cenie 2-2,1k w Auchan. (najniższa oferta na necie to 2,4k)

Edytowane przez Marcin$
Odnośnik do komentarza

tak, z kitem (ofc, ten lepszy z IS), teraz kosztuje 2299 PLN, ale koleś powiedział mi, żebym się wstrzymał, bo najprawdopodobniej obniżą cenę w przyszłym tygodniu, pewnie ze względu na fakt, że na pólkach już nowe modele: C 500d, Oly E-620, N D5000.

 

Wiesz, nie wiem, czy ceny w Auchan są wszędzie identyczne, ja sprawdzałem w Sosnowcu (w. śląskie).

 

No, a za różnicę w cenie dokupię jeszcze stałkę 50mm 1.8.

Odnośnik do komentarza

W Euro trzeba trafić na naprawdę dobrą promocję, żeby kupić coś po normalnej cenie (to samo odnośnie MM, jeśli chodzi o ceny aparatów). Dzwoniłem dzisiaj do Auchan, nadal cena 2299, widocznie tak się utrzyma (i tak to najniższa cena z jaką się spotkałem). Ehh.. szkoda, że nie ma cen sprzed kryzysu, gdzie czterystapięćdziesiątki chodziły po 1800zł :/

 

Zamawiałem siostrze przez neta jakiś miesiąc temu aparat (patrząc po najniższych cenach na skąpcu/ceneo) i nie było najmniejszych problemów.

 

Jak tam Owiec Twoja nowa Alfa się sprawuje?

podłączam się do pytania :-)

Odnośnik do komentarza

Wiecie, jest to moja pierwsza lustrzanka to ciezko mi sie wypowiedzieci na ten temat. Ogolnie to fajnie, bo to w koncu lustrzanka, ale nie mam pojecia jak wypada na tle innych. Bawilem sie Canonem D20 kumpla, to wszystko. Dzisiaj jade do Legiona, On ogarnia wiecej na ten temat niz ja, to bedzie mogl sam napisac ;)

Odnośnik do komentarza
imo alfy sa przerekalmowane :) .

Jak sie pakowac w lustra to nikony i canony - duzo przydatnych akcesoriów i przede wszytskim szkieł.

 

ja tez kiedys mowilem, ze sony to dla newbie i w ogole nic ciekawego. no i ze szumia.

 

 

ale mialem okazje na roznych sesjach bawic sie Îą200, Îą350, Îą700 i dzis Owcowym Îą300.

i zdanie nieco zmienilem, wiekszosc zlych opinii nt. soniakow i czesto tez olympusow i pentaxow jest przekazywane przez rozne osoby i takie 'plotki' sie robia.

 

 

ktos wczesniej pisal, ze soniakowy kit jest slaby - no kur'wa przepraszam, juz kiedys mialem okazje go ogarnac troche, a dzis mi szczeka opadla, jak porownalem mojego canonowego 18-55 (SIC!!!!) i Owcowego alfowego 18-70. o wiele szybciej ostrzy, o wiele precyzyjniej, zakres ogniskowych wiekszy (w dodatku przy podpieciu do Îą to crop jest z tego co wiem 1.5, wiec jest szerzej niz u mnie na 1.6) i naprawde jest O WIELE lepiej. zreszta, Owca, zarzuć zdjęcia warki od Ciebie, jak jeszcze masz, ja wrzuce te robione moim kitem w tym samym momencie. (i dla przykladu jeszcze robione 1.4 50mm :P)

 

co do samych Îą to przede wszystkim alfy z klasy amatorskiej dobrze trzyma sie w rekach (w przeciwienstwie do mojego 350d i wszystkich xxxD canona) i sa w miare masywne. menusy calkiem intuicyjne i naprawde mozna focic. ;]

co do samej opinii, ze alfy sa przereklamowane - no tu fakt, sa. jest to prawda, ze czesto ktos malo doswiadczony kupuje lustro i jest to sony, bo widzial na reklamie, ale marketing no kur'wa no. i liczy sie to, ze jednak alfy sa calkiem fajnymi focidełkami i ja jakis czas temu przestalem myslec tylko o dwoch najwiekszych producentach - przekonalem sie tez do olympusow, pobawilem sie e510 z 14-42 i jakims tele i tez naprawde spoko sprzet.

 

 

aha no i akcesoria - tutaj jest ZDECYDOWANIE najlepiej w przypadku canona, a wlasciwie o szkielka - bez problemu podczepiane m42 albo manualne pentaxy. u kolegow z nikona wyglada to nieciekawie - jakies soczewki je'biace jakosc, brak ostrzenia na nieskonczonosc... i tutaj znow co do Îą - za 180 jest przejscie z dandelionem na m42 i juz mozna szalec tanimi, jasnymi i dobrymi optycznie obiektywami. :)

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza
ktos wczesniej pisal, ze soniakowy kit jest slaby - no kur'wa przepraszam, juz kiedys mialem okazje go ogarnac troche, a dzis mi szczeka opadla, jak porownalem mojego canonowego 18-55

 

Do jakiego kitu Canona porównywałeś, nowego z IS, czy tego starego?

 

pobawilem sie e510 z 14-42 i jakims tele i tez naprawde spoko sprzet.

 

miałem przez kilka dni w domu e-520, super stosunek jakość/cena. Wykonanie o wiele lepsze w stosunku do reszty puszek entry-level. Szkoda, że olek nie ma takiej promocji jak chociażby Sony.

 

Odnośnik do komentarza
ktos wczesniej pisal, ze soniakowy kit jest slaby - no kur'wa przepraszam, juz kiedys mialem okazje go ogarnac troche, a dzis mi szczeka opadla, jak porownalem mojego canonowego 18-55

 

Do jakiego kitu Canona porównywałeś, nowego z IS, czy tego starego?

 

 

przyrównanie 18-70 od sony do 18-55 IS od canona byłoby nie na miejscu :)

18-70 od sony "odpowiada" 18-55 bez IS od canona, bo stare alfy też miały to samo 18-70, tak jak stare canony 18-55 bez IS. no i cenowo to samo. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dobra spytam sie tu, bo zagladac beda tylko zainteresowani. Jak do ch.ja pana wyczyscic matryce ,zeby nie bylo na niej zadnych plam, ani paprochow? Bite 2h siedzialem i sie z nia pieprzylem, jedne plamy znikaly za to pojawialy sie inne... Uzywalem gruszki z pedzelkiem i szmatki z mikrofibry. Nie wiem jakis plyn antystatyczny czy cholera wie co. Cokolwiek, bo mnie juz ch.j strzela. Oczywiscie serwisu zadnego u mnie nie ma, najblizszy w Gdynii. A nie chce mi sie tam jechac, zeby mi powiedzieli, ze to nie podlega gwarancji. Na zapas powiem, ze napewno nie sa to plamy na obiektywie, bo sa tej samej wielkosci nie wazne przy jakim zoomie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.