Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz płacić to Lightroom. Z darmowych to RawTherapee lub DarkTable. Jak nie chcesz za dużo grzebać suwakami i zdać się na sztuczna inteligencje, to Luminar AI super opcja ale droga.

 

Ja właśnie siedzę i obrabiam zdjęcia z wakacji. 250 fotek... Zrobię tylko kilka i pas, bo za dużo z tym roboty.

DSC06584.jpg

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Canon pokazał bezlustra w cropie. Eos r7 i r10.

Kusi mnie r10, jako mały na ulice, wakacje, taki nacodzien. 
Do r7 trzeba dopłacić, posiada stabilizację matrycy i lepszy Aku. 
r10 z 18-45 (ma stabilizację) to koszt 5k, a r7 z 18-150 to 9k 

Fuji na teraz odpuszczam, ich body retro ale są płaskie. Dokupić grip, coś pod kciuk i można używać.

W okolicy 5 jest Sony 6400.

Za 9k już można kupić starego ale dobrego FF Sony A7 III. Ale mi pełna klatka nie jest potrzebna.

Ten r10 kusi.

Odnośnik do komentarza

Wziąłem tego R10. 

Wczoraj przyszedł, dziś na działce szybkie próby. Muszę się bujnąć gdzieś dalej. 

W ręce plastyk-fantastyk, ale czy tandeta? Nie, ale nie czuć premium. Spasowanie ok, nic nie trzeszczy pod palcami. Z racji gripu, to w miarę leży. Muszę się na nowo nauczyć Canona, ale przywołał mi klimaty jak zaczynałem z EOS 450D. To ten sam poziom aparatu. WB trochę świrował. Na mega plus, to AF który jest szybki, bardzo szybki. Brakuje stabilizacji matrycy co przy tym budżecie już powinno być. 

 

IMG_5980.jpeg

IMG_0039.JPG

IMG_0014.JPG

IMG_0042.JPG

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

RF 100-400. W tej klasie klasyczna ciemnia 5,6. Tamron tez 5,6.

Nowe mocowanie RF w cenie 3200. Spoko, zobaczymy w polu jak się sprawdzi. Testowali na necie z pełna klatka R, daje radę nawet mocno w tej klasie cenowej. Wiadomo, ze L to nie jest, ale jak na budżet 3k podobno mega spoko. 
 

Jedyny minus i mianiana jaka odwalił Canon, to brak osłony p. słonecznej. Można sobie dokupić oryginał za 4 stówki. Kupiłem Chinczyka za 50zl.

Futeral jakiś tez by mogli wrzucić, zwykły worek nawet. Ale w tej cenie cudów nie ma. 
Czekam tez na rozwój sytuacji, bo Canon zablokował firmy trzecie i nie będą robić mocowania RF. Zostaje podpięcie na adapter który dodali do aparatu.

10B2D793-1C79-4AD9-A8A8-AC80BE659EF4.jpeg

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, iluck85 napisał:

RF 100-400. W tej klasie klasyczna ciemnia 5,6. Tamron tez 5,6.

Nowe mocowanie RF w cenie 3200. Spoko, zobaczymy w polu jak się sprawdzi. Testowali na necie z pełna klatka R, daje radę nawet mocno w tej klasie cenowej. Wiadomo, ze L to nie jest, ale jak na budżet 3k podobno mega spoko. 
 

Jedyny minus i mianiana jaka odwalił Canon, to brak osłony p. słonecznej. Można sobie dokupić oryginał za 4 stówki. Kupiłem Chinczyka za 50zl.

Futeral jakiś tez by mogli wrzucić, zwykły worek nawet. Ale w tej cenie cudów nie ma. 
Czekam tez na rozwój sytuacji, bo Canon zablokował firmy trzecie i nie będą robić mocowania RF. Zostaje podpięcie na adapter który dodali do aparatu.

10B2D793-1C79-4AD9-A8A8-AC80BE659EF4.jpeg

3200 to dobra cena jeśli optycznie daje radę. Taki SEL70350G do APS-C katalogowo startował z 3999zł i spadł do 3500zł. Mi z cashbackiem i zwrotem VATu wyszło jakies może 2500, ale wciaż mówimy o szkle do APS-C. Co prawda optycznie jest na poziomie szkieł G/GM prawie ale też ciemny - 4.5-5.6. 

 

Od kiedy go mam, to się z nim nie rozstaje praktycznie. Zabawa takim tele, to jest inna liga. 

Odnośnik do komentarza
[mention=7968]WisnieR[/mention] Używasz filtrów? Czy temat olaleś?
Nie olałem, ale na razie odstawiłem aparat, bo po prostu nie mam czasu, a kupowanie drogich filtrów kwadratowych nie ma sensu, żeby zrobić jedno zdjęcie na miesiąc. Na pewno będą to jakieś filtry systemowe, a nie nakręcane na obiektyw.
Odnośnik do komentarza

Ja uważam, po obejrzeniu milionów materiałów o fotografii krajobrazu, że filtry to jest jednak podstawa, szczególnie połówkowe i polaryzacyjne. Jak wrócę do częstszego fotografowania to na pewno sobie kupie jakiś zestaw. Poza krajobrazem? Nie wiem czy jakoś szczególnie potrzebne, choć polaryzacyjny przyda się zawsze żeby wyciąć światło odbite.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...