Skocz do zawartości

Lustrzanki


Owiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wialo i bylo brzydko, wiec nie bardzo mialem czas testowac po pracy tego CZJ, ale cos tam zrobilem.

40326655_10155308199247493_2847732706463

Kurcze, nie wiedzialem ze to tak dokladny obiektyw, wiec jest troche nieostre. Ciekawe jak to wyglada w rosie, o wschodzie slonca. Trzeba bedzie dluzej potestowac w weekend ze statywem plus te pierscienie do makro.

Odnośnik do komentarza

Nie ma Orestorów na eBayu?

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=meyer+orestor+135&_sacat=0

Na Allegro kilka jest. Ja jednego ze swoich (mam 2x 135mm i jeden 100mm) kupiłem na OLX za 2 stówki no ale to było kilka lat temu. W razie czego alternatywą może być radziecki Tair- 11A 135mm f/2.8 ale on jest zwykle droższy. Do tego dużo cięższy i troszkę większy. Zaraz zrobię foto porównawcze.

6tls0p.jpg

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza

https://www.ebay.pl/itm/MEYER-OPTIK-ORESTOR-135mm-2-8-Telephoto-Portrait-Lens-for-M42-fit-15-Blades/392078441823?hash=item5b49b23d5f:g:PjMAAOSwEfZbP7TB

Powiedzmy ten. Kupilbym, bo ma 15 listkow przyslony, gwint pod m42, a nie exacta (jak inne). Ale nie widac niestety w jakim stanie jest szklo plus gosc wspomnial o grzybie.

https://www.ebay.pl/itm/Meyer-Optik-Orestor-135mm-f2-8-M42-lens-Early15-Blade-Iris-for-great-Bokeh/202417343605?hash=item2f21038c75:g:hjsAAOSw7vxbhH0s

Ten nie ma w ogole zdjec, a opis "Good overall condition lens" to troche za malo jak dla mnie.

https://www.ebay.pl/itm/Meyer-Optik-Gorlitz-Orestor-2-8-135-lens-with-M42-mount-camera-lens/273425772912?hash=item3fa9723170:g:4TgAAOSw7vxbebJf
Ten po opisie nic nie mowi. Szkla nie widac na zdjeciach. Nie wiadomo ile listkow przyslony.

https://www.ebay.pl/itm/M42-Meyer-Optik-Zebra-Orestor-2-8-135-Q1-Objektiv-15-Blades-Bokeh-Monster/312219517780?hash=item48b1bbc354:g:vHoAAOSw6D1bJ5sa

Ten ma jakas zolc na bokach przy szkle.

 

Mozna tak wymieniac bez konca.
Zaluje, ze nie kupilem tego z Grecji od razu. :/

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

https://www.ebay.pl/itm/Meyer-Optik-Gorlitz-Orestor-2-8-135-lens-with-M42-mount-camera-lens/273425772912?hash=item3fa9723170:g:4TgAAOSw7vxbebJf

To na pewno ta wielolistkowa odmiana ale widać po fotach, że trochę porysowana przednia soczewka.

https://www.ebay.pl/itm/M42-Meyer-Optik-Zebra-Orestor-2-8-135-Q1-Objektiv-15-Blades-Bokeh-Monster/312219517780?hash=item48b1bbc354:g:vHoAAOSw6D1bJ5sa

Faktycznie - nie zauważyłem wcześniej tego zabarwienia - wygląda jak jakiś stary klej...

Trochę cierpliwości i coś się powinno pojawić - to nie jest jakiś szczególnie rzadko spotykany sprzęt. 

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o kategorie najlepsze bokeh na pewno nie ma nic lepszego od szwabskich Meyer-Optik Primoplan 58mm i trioplanow 50/100 mm. Zadne z nich nie grzeszy ostroscia i sa strasznie drogie.

 

Tansze alternatywy

- Takumar 55mm f2 luksja i latwo dostac ale troche radioaktywna :p 

- Pentacon 50mm 1.8

- Auto Sears 55 1.4

- Meyer-optik Görlitz Primotar 50 3.5/2.8

- Carl Zeiss jena tessar 50 2.8

 

Heliosow nie kupujcie bo to ruski syf chyba ze macie juz wszystko inne, wszystkie to m42 oczywiscie

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Praktikę Super TL FX z obiektywem Pentacon 50mm 1.8, na bazarku, za niebotyczną cenę £5. Niestety nie mogłem znaleźć tej listy, co wklejałeś Humulus i z tego co widzę, to lustro puka w obiektyw przy nieskończoności. No nic, trudno. Sprzedam na ebay za £20 albo będzie się kurzył na półce. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie planujesz nim robić krajobrazów to możesz go zatrzymać - przy portretowych ogniskowych nie powinno być problemu z zahaczaniem o lustro. Ja swojego Pentacona 50mm f/1.8 nigdy nie ostrzyłem na nieskończoność - nawet do dzisiaj nie wiedziałem, że może robić problemy...

EDIT: Sprawdziłem swojego i jeśli nie będziesz ostrzyć na dalej niż 1,5 m to nie powinno być problemów. Ewentualnie jak masz jakiś korpus z matrycą APS-C to tam nie powinno być w ogóle problemów z lustrem - pamiętam, że nawet na APS-C bąbelki bardziej mi się podobały niż na FF. 

Przypominam linka do listy kompatybilności: 

https://www.panoramaplanet.de/comp/

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak tak jadę porankami do roboty i widzę jak pięknie mgła układa się na zalewach, przy lasach i na polach to aż znów nachodzi mnie chęć by zabrać się za pstrykanie nieco poważniej ale jak czytam wasze posty to połowy rzeczy nie wiem co piszecie :frog: no i czasu nie ma za bardzo. Myślę nad sensowną lustrzanką dla nooba i jakimś sensownym poradniku by przez zimę ogarnąć koncepcję (bo może w przyszłości będzie czas na zabawę w fotografię). Ale to w okolicy świąt raczej...

Odnośnik do komentarza

I tak i nie. Przerobiłem bezlusterkowca. 

 

Dobre na wakacje- bo małe. Mi np ta zaleta wadziła, bo osobiście lubię czuć aparat w ręce. I do tego lubię górny ekran- a tego entry level nie maja. 

Szkła systemowe bezlusterkowców drogie, dobrego tele brakuje- zapomnij o zdjęciach przyrody. Ja byłem w obozie Fuji akurat. Jest jedno tele ale to nie samo i cena z kosmosu. 

 

Lustra mają większe pole do popisu- znacznie bardziej rozwinięty rynek wtórny, są sigmy, tamrony (bezlusterka coś tam mają, ale to nie ta skala) Są heliosy, zenity, meszki, m42. Zwyczajnie w świecie są większe możliwości. 

 

To dla tych co chcą kombinować i nie wydawać za dużo.  A taki X-T20 Fuji nie jest dużo tańszy od lustra. 

 

Teraz do D7500 dokupiłbym Fuji X-T100 jako wakacyjny pstrykacz, bo nad morzem chodzić z lustrem, to lipa straszna. 

 

A jak ktoś chce dobre zdjęcia, coś pokombinować przy ustawieniach, ale nie chce wydawać hajsu na ten cały mandzur, to bym raczej celował w zaawansowanego kompakta. Który też tani jest i okolica 2k będzie. 

Bezlusterkowiec ok jak się ma określone cele/założenia i wie czego konkretnie chce. 

Odnośnik do komentarza

Gadasz o 2 roznych eco-systemach to rozumiem ze nie oplaca sie bez lusterkowca tobie, EOS M nie ma duzego wyboro szkla ale z adaptorem mozesz zalozyc wszystko ze stajni Canon-a i miec swietny AF, wiec nie widze problemu w inwesticji takiego systemu w ktorym mozesz se potem dokupic lustrzanke jak bedziesz mial potrzebe do szkielek juz uzbieranych, brak tele? 55-250 STM za 700zl nówka, swietne szkielko, ostre, szybki AF, obudowa plastikowa to jedyny minus ale za ta cene nie ma co narzekac. EOS M1000 do 1800zl wyciagniec z kitem wiec kompakty juz nie oplacalne dzis, bo do takiego EOS M zaloczysz wszystko, M42, EFS/EF czy nawet F nikona i c-mount do zabawy wiec nie wiem o jakim polu popisu piszesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie miałem do czynienia z bezlustrami, więc nie będę się wypowiadać na temat użytkowania tychże ale muszę przyznać, że sam nieraz zastanawiałem się nad przerzuceniem z Canona na jakąś pełnoklatkową Sony A, zwłaszcza że nowoczesne adaptery na szkła Canon/Nikon w bardzo dobrym stopniu umożliwiają pracę AF a do tego dochodzi jeszcze powiększona gama manualnych obiektywów o modele z aparatów dalmierzowych czy też zaopatrzonych w zbyt złożone mocowania, by mogły być stosowane z systemem Canon EF (np. Minolta, Olympus, Contax/Yashica, Praktica B). Nowego Voigtlandera 65mm f/2.0 Macro Apo-Lanthara to bym z chęcią przytulił. Taki Dustin Abbott poza lustrzankami korzysta też w swojej pracy z Sony A i jest bardzo zadowolony, i ja mu wierzę.

Edytowane przez Humulus
korekta
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego napisałem- ja lubię czuć aparat w ręce. 

Do tego dosyć ważny jak dla mnie aspekt w postaci wizjera. Fuji na tam ekran i to nie to co kiedyś miała Minolta, ale dalej ziarnisty obraz. Co wizjer to wizjer. 

A EOS M ciekawy, ale szału na rynku nie zrobił- ciekawe dlaczego. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Pewnie dlatego ze APS-C i pierwszy EOS M byl nic ciekawy, Sony akurat teraz dominuje rynek pełnoklatkową,  Nikon i Canon wchodza nareszecie na rynek (Z6,7 i EOS R) i sadze ze wciagu kilku lat wszystko bedzie tak jak dawniej, tylko  Canon i Nikon dlatego ze Sony duzego wyboru szkiel nie ma w normalnej cenie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...