Jump to content

"Anioly i Demony"

Recommended Posts

• Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

poszedlem wczoraj do kina bo w radiu trąbili ze od piątku juz jest, poszedlem tez do kina tylko dlatego ze chcialem szybko zobaczyc to co mnie tak wessalo w trailera. ten klimat i taki doniosly glos Toma Hanksa.

najbardziej jestem zadowolony z tego ze film trwa ponad dwie godziny bo przyjemnie sie go ogląda, a gdy sie skonczyl wyszedlem wsciekly, szkoda ze nie 3 godziny albo 7

Jako wierny fan Browna poszedłem do kina od razu w polską premierę i nie zawiodłem się. Książka była rewelacyjna, a film, mimo że znałem fabułę dalej trzymał w napięciu. Dobrze było zobaczyć to co do tej pory musiałem sobie wyobrażać. Parę wątków się rozminęło z książkową wersją, ale tak czy siak polecam. Aha, warto sobie to zobazcyć w cyfrowej jakości, mnie ona rozwaliła w kinie. (byłem w piątek o 00:01:)

Ksiązki nie czytałam a film już obejrzałam i niestety stwierdzam że jest słaby. Nie trzyma tak samo w napięciu jak Kod L.... a szkoda bo po trailerach mozna by sie spodziewac cudów niewidów, walki demonów z aniołami. Zmarnowany potęcjał albo świetnie zrobione fałszywe trailery. Tak samo jak w przypadku Grindhouse, wystarczy przypomnieć sobie forumową podniete filmem "Machete" ktory podobnie jak "Werewolf women of SS" nigdy nie powstal.

Ale sie rozpędziłam pisze o pier.dolach, wracając do tematu to miał być jak to faceci piszą "rozpi.zdziel i totalna masakra" a wyszlo kino na pograniczu szpiegowskie nawet nie trzymające w napięciu. Przynajmniej ja sie wynudziłam strasznie :cierpienie:

5/10 :closedeyes:

• 2 weeks later...

Zaczne od tego, że nie czytałem książki więc "Anioły i demony" oceniam tylko jako film, nie adaptacje.

I w przeciwieństwie do większości opini, nie spodobał mi się.

Akcja polega praktycznie na podążaniu od jednej świątyni do drugiej. Ale nie to odrzuca w filmie.

Zakończenie to szczyt wszystkiego!

Można je zaliczyć do jednego z najbardiej gó.wnianych w historii kina. Zupełnie nie pasuje do reszty filmu.

Motyw z bohaterskim księdzem- spadochroniarzem, ktory chwile później ma zostać papieżem, a dwie chwile potem okazuje się głównym złym, rozwala.

Spodziewałem się, że na koniec Tom Hanks zostanie papieżem, w podzięce za zasługi. Idealnie pasowałoby to do zakończenia.

Ogólnie bardzo średnio. 4/10

• 2 weeks later...

Musze sie zgodzic z negatywnymi opieniami e-kolegow na forum. Film slaby, ksiazka pewnie lepsza (niesluchalem jej jeszcze :)). W porowaniu do Kodu to on wydawal mi sie ciekawszy i lepszy (pierw audiobook, potem film) a sam film jako adaptacje uwazam za dobra - podobne mialem wyobrazenia jak czytalem aka sluchalem :). Tutaj takie nudy, zagadka, rozwiazanie, zmiana lokalizacji, ale juz za pozno, i tak w kolko do ostatniego kolesia.

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Taki sobie. Fabula w "Kodzie" byla bardziej interesujaca ale Anioly ogladalo mi sie przyjemniej. Pewnie dlatego, ze film nie trwal 3 godzin. Jak ktos lubi komiedie sajens fikszyn to moze sie niezle rozerwac. Fajne efekty 6/10

Nawet ekipa z TVN sie zalapala do filmu