Skocz do zawartości

XBOX LIVE ROXX! :)


DaBig

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładnie prosze o jakiś tutorial

 

zamierzam kupić xboxa, mam internet z neostrady wysyłany przez wifi do laptopa. I teraz pytanie jest takie, czy da sie udostepnić net z laptopa do konsoli przez kabel(neostrada->router wifi->laptop->kabel->xbox) ? Jeśli tak to prosze o jakiś tutorial właśnie, jak to dokładnie zrobić bo nie uśmiecha mi się kupowac adapter microsoftu ; /

Odnośnik do komentarza

Witam! Już kiedyś pisałem tutaj na forum. Ja na spółę z siostrą zakupiłem X'a. Ale grać głównie gram JA i mój OJCIEC. Zamierzamy kupić sobie Live'a. Czyli muszę zakupić antenkę i Goldową zdrapkę (np. w Empiku)? Czy potrzebne jest jeszcze coś - np. dysk? Bo mam tylko kartę pamięci. W przyszłości rozszerzę X-a o dysk, ale czy jest ważny w przypadku Live'a? I kolejne pytanie - mój Xbox (przez potrzebę naprawy) ma zarejestrowanego Gamertaga na PL. Czy - jak połączę się z NETEM - to będę musiał połączyć mój profil z tym Gamertagiem? A jeśli nie, czy M$ nie zbanuje mi Xboxa za to, że jeden Gamertag mam na PL, a drugi na UK np. ???

Odnośnik do komentarza

Potrzebujesz routera / bądź podłączasz konsolę bezpośrednio do kompa jak masz w nim kartę sieciową. Potrzebujesz do tego zwykłego kabla Ethernetowego. Jak masz zwykły router to bedzie trzeba go dodatkowo skonfigurować. Jak masz liveboxa tepsy to wszystko się dzieje automatycznie. Zdrapkę możesz kupić na allegro. Ze sklepami różnie bywa bo Live'a nie ma oficialnie w Polsce. Co do gamertaga - jasne, ze możesz - na jednej konsoli możesz trzymać kilka profilów - pamiętaj, że miesiac golda masz za darmo. Co do bana to jak grasz na oryginałach i masz nieprzerobioną konsolę to myślę, ze możesz uderzać, w przeciwnym wypadku ryzyk-fizyk, bo teraz banują konsole masowo. Kwestia HDD - teoretycznie nie musisz mieć, ale aktualki dasha itd trochę żrą i jak nie masz jeszcze NXE to poleci ponad 100 mega:).

 

Aha bym zapomniał - jeżeli amsz kartę pamięci to musi to być oryginalny produkt MS, jak masz sprzęt Datela to po zassaniu aktualki przestanie działać z konsolą.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

mozesz kupic antenke (cos koło 200zł) ale taniej jest poprostu kablem do routera lub kompa

 

dysk przydaje sie do sciagania dodatków, dem no i sawe'ów jesli masz wiele gier itp - na memorke wejdzie (tylko tą najwiekszą) aktualizacja systemu i kilka sawe'ów - jak dla mnie dysk to priorytet

 

piszesz ze masz dwa gamertagi jedem na PL i drugi na UK - uswiadomie Cie ze rejestracja gamertaga na PL nie istnieje nie da sie tego zrobic wiec ktos ci wcisnął kit

 

gamertagów mozna miec na konsoli wiele zarejestrowane na rózne kraje (te które są dostepne przez system - Polski nie ma) nie ma z tym problemu (oczywiscie Live na kazdy GT trzeba płacic osobno) mozna miec tez konta nie rejestrowane ngdzie (tzw offline'owe)

mozesz stworzyc nowy swój GT nawet teraz jak nie masz Live'a i dopiero zarejestrowac/dołaczyc do Live jak bedziesz miec konsole podłaczoną do netu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://picasaweb.google.com/wewantxboxlivetoo/WeWantXboxLiveInPolandToo#5409297486071111698

 

Nie jest to moja akcja, kumpel właśnie podesłał mi linka. Ktoś z Polaków się musiał zdrowo wkurzyć, żeby chciało mu się takie coś zrobić. Wiem, że takie bojkoty i jakieś zbieranie podpisów nic nie daje z reguły, ale kurcze chyba sam sobie wstawię taką sygnaturkę, bo na brak Last.fm jestem ostro wkurzony.

Odnośnik do komentarza

Potrzebujesz routera / bądź podłączasz konsolę bezpośrednio do kompa jak masz w nim kartę sieciową. Potrzebujesz do tego zwykłego kabla Ethernetowego. Jak masz zwykły router to bedzie trzeba go dodatkowo skonfigurować. Jak masz liveboxa tepsy to wszystko się dzieje automatycznie. Zdrapkę możesz kupić na allegro. Ze sklepami różnie bywa bo Live'a nie ma oficialnie w Polsce. Co do gamertaga - jasne, ze możesz - na jednej konsoli możesz trzymać kilka profilów - pamiętaj, że miesiac golda masz za darmo. Co do bana to jak grasz na oryginałach i masz nieprzerobioną konsolę to myślę, ze możesz uderzać, w przeciwnym wypadku ryzyk-fizyk, bo teraz banują konsole masowo. Kwestia HDD - teoretycznie nie musisz mieć, ale aktualki dasha itd trochę żrą i jak nie masz jeszcze NXE to poleci ponad 100 mega:).

 

Aha bym zapomniał - jeżeli amsz kartę pamięci to musi to być oryginalny produkt MS, jak masz sprzęt Datela to po zassaniu aktualki przestanie działać z konsolą.

 

Nie wiem nawet co to ten Datel - zawsze kupuje oryginalne dodatki. A jeśli chodzi o tą rejestrację - to było na OFICJALNEJ stronce X-a (xbox.pl). Wiecie, tam się logowałem. I jeszcze jedno - w moim dashu, jak ustawie język na PL - nawet jeśli za kraj mam UK - to nie chce mi się zalogować na profil. Dopiero jak przełącze na English i wyłączę i włączę konsolę to zaczyna działać logowanie na profil. O co chodzi? I czy jak mam język PL, to mogę się logować do xLive - bo widziałem, że wiele razy filmiki czy zdjęcie z artykułu o banach z ostatniego PSX-a było po Polsku. I ostatnie - co z PROXY? Bo jak patrzyłem w ustawieniach Neta w konsoli, nie było tam nic zatytułowane "Proxy Settings".

 

P.S. Co do PROXY - czy ktoś zna stronę/program, dzięki któremu można wykryć "GDZIE JEST SERWER TEGO PROXY?". Bo w kablówce dali nam Proxy, i boję się, że będę miał problem, łącząc się z UK (niby), a system wykryje, że na przykład z Japonii czy Ameryki!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej. Mam parę pytań:

 

- czy na Xboxie 360 można mieć parę kont?

- czy jeśli mam zapisy z gier PL, mogą mnie zbanować?

- czy jeśli zarejestruje się na UK nie stracę gwarancji?

- czy ban oznacza utratę gwarancji?

- jak zdobyliście Gamertaga na mygamercard.net na PL? Przecież to strona Microsoft!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...