Skocz do zawartości

Halo: Reach - To co nie pasuje do pozostalych tematow


barth

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update na NeoGAF'ie, specjalnie pomijam spoilery odnośnie misji, w które koleś grał (sam też ich nie czytałem) i wklejam tylko fragmenty mówiące o gameplay'u:

 

As for gameplay, everyone on those forums are talking about the perks. I guess I kinda used the wrong word. It's not really a perk, but rather a device that you can pick up. You can only carry one at a time. I found 3 different devices in the first 3 missions-Halogram, cloak, and sprint. So it's not really a perk, like you would think from call of duty. They are just devices you pick up and that have cooldowns.

 

The new BR is the 12 round, 1 shot with the scope. I think it's more powerfull than the burst fire BR from halo 3.

 

The sniper rifle has a longer delay between shots (I was upset with this).

 

The gameplay seem VERY similar to the other halos. It still has that "slow" feeling. The enemies also fight the exact same way, even the hunters.

 

The new needler carbine gun is cool. It takes three shots to make the needles explode on someone. However, if that person has a shield, you have to take out the shield before the needles can stick. So this gun can be effective if you shoot grunts and jackals, that way they explode and do more damage. You can't just shoot an elite three times, you have to bring his shield down first, then when you shoot him 3 times when he doesnt have a shield, the needles explode.

 

When you cloak, your radar is jammed, so you see red dots everywhere. Also, you can't hear anything going on. It's like trying to hear someone say something when you are underwater.

 

There is a new worthog that shoots volley missles. It seemed very overpowered, but fun. It would shoot about 4-6 shots and they explode upon contact. Then there is about a 5 second wait. Then you can shoot again (basically a 5 second cooldown for every time you can fire).

 

Czyli jednak okazuje się, ze perki w Halo nie istnieją (na szczęście), zamiast tego mamy znajdowane tu i ówdzie equipementy wielokrotnego użytku, a to da się jeszcze przeboleć :D.

 

Kerlo, twój rysunek pomimo, że świetny to jest już nieaktualny ;)

Odnośnik do komentarza

To subforum jest wylęgarnią fanboyów i hejterów. No, ale poniekąd jestem w stanie to zrozumieć. Żale trzeba przecież w jakiś sposób leczyć. :thumbsup:

 

Nie podjudzaj i nie wszczynaj zadnych flameow, bo bedziesz leczyl swoje zale "5ka". Masz pelne prawo do wlasnej opinii ale nie wszczynaj zadnych burd - Raptor

 

No ok, po prostu trochę mnie dziwi, że w temacie o Reach wątkiem przewodnim są jazdy na CoD. W temacie o MW2 dyskutujemy wyłącznie o MW2, jakoś nie widziałem by ktoś się pastwił nad dajmy na to ODST. ;) - Julek.

 

 

Co do screenów: jak już ktoś napisał, są niewyraźnie, więc za wcześnie na wyciąganie jakichkolwiek wniosków.

Jednak co na dzień dzisiejszy rzuca mi się w oczy to "pustka" na przedstawionych screenach. Ot ściany i... ściany. Nic więcej.

 

 

Inna rzecz - po wyglądzie celownika już można wywnioskować, że nie będzie on trójwymiarowy - tzn. nie będzie płynnego przejścia z normalnego widoku na zoom, tylko po prostu "natychmiastowa" zmiana widoku tak jak w H2/3.

 

 

Ja tam trzymam kciuki, wierzę, że będzie fajnie.

 

 

 

@ - Barth: Tak z czystej ciekawości powiedz mi co jest złego w perkach, że tak celebrujesz ich nieobecność w Reach? Jestem zwyczajnie ciekaw :potter:

Oczywiście poza faktem, że wywodzą się z najpopularniejszej konsolowej strzelanki ever? 8)

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Po tych screenach można śmiało napisać, że Halo Reach będzie wyglądać na poziomie, jak na tak słabej jakości screenach, gra prezentuje się b.dobrze, jest AA, wszystko ostre jak żyleta, bump mapping na skałach. Taki "dizajn" ma Bungie, jestem pewien że gra zrobi swoje pod kątem technicznym, a takie pisanie że to wygląda jak Halo 3 jest nie na miejscu, polecam odpalić sobie halo ODST tam takie stwierdzenie pasuje doskonale, ale nie tu. Poczekajmy na screeny w lepszej jakości a przede wszystkim na jakiś filmik z gameplay. Jestem dobrej myśli i mocno wieże w ten tytuł :thumbsup: wiadomo coś czy pistol come back ?!

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie bedzie w tej generacji gry bez ząbków, chyba, ze gra z jednym levelem gdzie wychodzi się z pokoju do kibla :-p

 

Ciekaw jestem jak w nowej oprawie będą się prezentowali przeciwnicy, a w szczególności Grunty, małe Critersy ? :whistling:

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Bart - mieli tyle szans z Halo (3/Wars/ODST) i nigdy nie zobaczlem poprawej grafiki na jaka by przystalo dla takiej marki. Wiec jestem negatywnie nastawiony, moze uda im sie mnie zaskoczyc - 60 kratek + wizualnia MW2 - tyle by mi starczylo by powiedziec ze gra ma dobra grafike, w dodatku 60 co jest zadkim wynikiem w grach na konsole bo na PC takie L4D wyciagnie 60 klatek a na konsoli sie kisi w 30.

Odnośnik do komentarza

Bart - mieli tyle szans z Halo (3/Wars/ODST) i nigdy nie zobaczlem poprawej grafiki na jaka by przystalo dla takiej marki. Wiec jestem negatywnie nastawiony, moze uda im sie mnie zaskoczyc - 60 kratek + wizualnia MW2 - tyle by mi starczylo by powiedziec ze gra ma dobra grafike, w dodatku 60 co jest zadkim wynikiem w grach na konsole bo na PC takie L4D wyciagnie 60 klatek a na konsoli sie kisi w 30.

 

A nie wydaje Ci się, że masz lekko wygórowane wymagania? No bo bez przesadyzmu, oczekujesz prawie cudu i ponownego nadejścia zbawiciela ludzkości. To właśnie przez takie oczekiwania później odczuwasz taki zawód. A swoją droga to jeśli już nie pamiętasz (albo jeszcze wtedy nie grałeś w Halo) to za czasów pierwszego X'a zarówno H1, jak i H2 zrywały czapki z głów swoją grafiką. H3 siedziało na enginie po sporym updacie, więc już tak różowo nie było (wiadomo, to nie to co nowy silnik pisany specjalnie pod konsolę). Jak widać na screenach nowy silnik zaserwował dużą poprawę pod względem wizualnym (tym bardziej, że to baaardzo wczesna wersja tej gry).

Swoją drogą to jak dla mnie Reach może wyglądać dalej jak H3 (bo głęboko i z poważaniem mam pogoń za fotorealistyczną grafiką), byleby w dalszym ciągu miało ten klimat i grywalność.

 

btw. Halo Wars nie było tworzone przez Bungie ;)

Edytowane przez barth
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A swoją droga to jeśli już nie pamiętasz (albo jeszcze wtedy nie grałeś w Halo) to za czasów pierwszego X'a zarówno H1, jak i H2 zrywały czapki z głów swoją grafiką.

 

O ile Halo 1 było graficznym destroyerem (Silent Cartographer!), o tyle przy Halo 2 Bungie dokonało rzeczy niezwykłej tworząc grę w wielu aspektach brzydszą od poprzedniczki.

Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

12 grudnia podczas Video Game Awards zobaczymy jakiś materiał odnośnie Halo: Reach, mówi się o "Światowej premierze".

 

 

The world premiere of HALO: REACH happens only at the 2009 Video Game Awards, Live 12/12 on Spike.

 

 

PS. Dzisiaj sobie zrobiłem fajną wyliczankę. MW2 ma attach rate 15% na X360 w tygodniu premiery, jeżeli przyjmiemy, że do premiery Reach baza X360 będzie liczyć 40mln to mając nawet "tylko" taki sam AR na poziomie 15% to sprzeda się spokojnie 6mln w pierwszym tygodniu, a jeśli spojrzymy na to realnie czyli tak 20% AR (Halo 3 miało ponad 30% i do tej pory ma 30%) to Reach może stuknąć nawet 8mln w pierwszym tygodniu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Małe zaostrzenie apetytu przed VGA. 12 grudnia ma zostać pokazany materiał z GRY:

 

Geoff Keighley powiedział po zobaczeniu trailera:

 

"At the VGAs, we actually go down on to the Planet Reach and see this game for the first time. It?s all going to be in-game stuff. This is not CG. This is not live-action like all the kids on twitter are speculating. You will get a first glimpse at the world of Reach, which is phenomenal. I think it?s going to be the biggest game of next year by far. Folks love ODST and though it was great but when people see the huge leap forward Bungie is taking with Reach, I don?t know if you seen it yet, but everyone that I talked to that?s been on the team and seen it is incredibly excited about that time."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...