Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po 6 godzinach grania. Gra jest świetna. Polski dubbing naprawdę daje radę ...Mordin rządzi :) Wymiana ognia nareszcie sprawia wielką przyjemność :) Niestety skanowanie planet jest strasznie czasochłonne przez ten powolny kursor :/

 

Wie ktoś może dlaczego nie mogę wylądować na planetach na których mam misje poboczne? Np. na planecie gdzie rozbiła się Normandia? Mogę jedynie je skanować :/

 

Na gram.pl mają już w sprzedaży kolekcjonerkę :)

Odnośnik do komentarza

Jak skanujesz planete na ktorej mozesz wyladowac by zrobic side questa, to wtedy pojawia sie taki bialy 'patyczek' podczas skanowania, ktory pokazuje w ktora strone powinenes skanowac. Jak znajdziesz ten punkt, to wyslij sonde i bedziesz mogl ladowac. Potwierdzeniem, ze mozesz wyladowac na planecie i jest tam mini misja jest odnalezienie anomalii. W grze chyba bylo to wytlumaczone -.-'

Odnośnik do komentarza

Jak skanujesz planete na ktorej mozesz wyladowac by zrobic side questa, to wtedy pojawia sie taki bialy 'patyczek' podczas skanowania, ktory pokazuje w ktora strone powinenes skanowac. Jak znajdziesz ten punkt, to wyslij sonde i bedziesz mogl ladowac. Potwierdzeniem, ze mozesz wyladowac na planecie i jest tam mini misja jest odnalezienie anomalii. W grze chyba bylo to wytlumaczone -.-'

 

OK dzięki wielkie za pomoc :D

Odnośnik do komentarza

A idziesz cały czas do przodu jak wystrzeliwujesz tych przeciwników?

 

 

No, Panowie wynik za 32 recenzje to 96,28%. Druga najlepsza gra na X360, zaledwie 3 setne brakują do wyniku GTA IV. ME2 to absolutny killer. Dotychczas najlepszy konsolowy exclusive na Xboxa 360. Po Mass Effect, który rozczarował w wielu aspektach chciałem pójścia za ciosem i wyeliminowania rażących wad pierwowozoru. Po ocenach widzę, że się doczekałem.

 

http://www.gamerankings.com/xbox360/index.html

Odnośnik do komentarza

10 h na liczniku... i musze sie okreslic.

 

Nie podoba mi sie sposob w jaki fabula jest poprowadzona. W ME1 byla to epicka historia bez chwili wytchnienia, a w ME2 : robimy XXX, a nastepnie przez chwile ZZZ, tylko po to zeby wrocic do robienia XXX, po zrobieniu ktorego wracamy na moment do robienia ZZZ, po ktorym wracamy do XXX...

 

Dziwne to... wprawdzie nie skonczylem jeszcze gry, ale to rozwiazanie podoba mi sie mniej niz sposob prowadzenia gry w ME1.

 

Zanim ktos sie przyczepi ze to co napisalem nie ma sensu, to wyjasnie ze napisalem to w ten sposob zeby nie spoilowac. Pewnie, moglbym napisac to wszystko w tagach, ale po co, skoro wiekszosc tego nie chce czytac. :P

 

No i coraz bardziej podoba mi sie system walki w tej grze. Co prawda jest wyjatkowo zrecznosciowy, ale swietnie przemyslany. System researchowania rowniez jest ciekawszy niz poczatkowo myslalem i od biedy moze sluzyc za jako taka 'customizacje' (chociaz to za mocne slowo :P).

Odnośnik do komentarza

Zaczynam być lekko zawiedziony tą grą. Bardzo ale to bardzo razi mnie brak statystyk. Zabrano mi całą przyjemność, jaką czerpałem z gier RPG - czyli szukanie lepszego uzbrojenia czy pancerza, dobieranie do nich dodatków, czy zbieranie kasy na nowe, lepsze przedmioty, które są w tamtym sklepie, za rogiem. Mam nadzieję, że to się zmieni w dalszej części gry, bo brak tego elementu źle wpływa na mój odbiór, jej jako całości.

Myślałem też, że nie będę tęsknił za podnoszeniem cech postaci. Jednak zabrano mi radochę z zastanawiania się jak rozdzielić punkty umiejętności, praktycznie nie mam wpływu na rozwój bohatera. :confused:

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Zaczynam być lekko zawiedziony tą grą. Bardzo ale to bardzo razi mnie brak statystyk. Zabrano mi całą przyjemność, jaką czerpałem z gier RPG - czyli szukanie lepszego uzbrojenia czy pancerza, dobieranie do nich dodatków, czy zbieranie kasy na nowe, lepsze przedmioty, które są w tamtym sklepie, za rogiem. Mam nadzieję, że to się zmieni w dalszej części gry, bo brak tego elementu źle wpływa na mój odbiór, jej jako całości.

Myślałem też, że nie będę tęsknił za podnoszeniem cech postaci. Jednak zabrano mi radochę z zastanawiania się jak rozdzielić punkty umiejętności, praktycznie nie mam wpływu na rozwój bohatera. :confused:

 

Coz dalej raczej nie jest znacznie lepiej, do kazdej kategori broni sa moze po 2-3 spluwy, oprocz ciezkiej broni, tam jest ich troche wiecej. Zawsze sa jescze upgrade'y... +10% itp... choc imo to nie daje takiego samego uczucia osiagniecia jak znalezienie nowej broni, porownanie statsow i zobaczenie ze jest o ilestam lepsza :)

 

Jednak na rozwoj bohatera masz dosc duzy wplyw:

1 - wybierasz klase

2 - wybierasz skille, ammu taka czy taka, warp czy shockwave itp

3 - wybierasz jednego skilla dodatkowego z tych, ktore dostaja czlonkowie druzyny po zrobieniu questow lojalnosciowych

4 no i jeszcze wybierasz co kupujesz/upgrade'ujesz wiecej zycia dla sheparda, dodatkowy dmg pistoletow, smg czy moze snajpy

5 - wybierasz dodatkowa bron, ktorej mozesz uzywac ... choc to dopiero chyba niedaleko konca wiec niezbyt sie przyda :P no chyba ze bedziesz gral ng+ :D Wiec mozna grac np. biotykiem ze snajpa :)

Edytowane przez Trufs
Odnośnik do komentarza

Duży plus dla Bioware za Bloody Armour który dostałem gratis zaraz po zalogowaniu do cerberusa :) Nie spodziewałem się tego gdyż miałem EK Dragon Age ale PC'towe a tu proszę wystarczy konto powiązane i nie ma rozróżnienia dla platformy :D

 

Za to minus za to że przeklętego hełmu z tej zbroi zdjąć się nie da więc i tak pewnie będę grał w innym aby widzieć bohatera podczas dialogów :)

Odnośnik do komentarza

@Trzcina

 

Jak ogarnąłeś to w 13,5h? Mi pierwsze przejście zajęło, bagatela, 37h. Gdzie jedynkę na 99% (nie zbierałem już minerałów po wypełnieniu zadania) zrobiłem w 27h.

 

 

 

A dodatkową broń wybiera się w +/- połowie fabuły gry. Mamy do wyboru 3 typy broni:

 

assault rifle, sniper rifle i shotgun

 

jeżeli wybierzemy broń, którą już możemy się posługiwać to dostajemy po prostu jej jakąś super wersje, w innym przypadku możemy mieć np. adepta z assault rifle.

 

Edit: Jeszcze taka przestroga. Creditsów nie ma tyle, żeby można było kupić wszystko, więc myślcie zanim coś kupicie ;)

Odnośnik do komentarza

No nareszcie wiem co z moim kodem na zbroję :D Dostanę go wtedy gdy gram.pl otrzyma od spedytora(czy jak mu tam) informacje o wpłacie :) Wtedy przy mojej liście zamówień powinien pokazać się kod :D

 

No to poczekam... ;)

 

Co do gry mam za sobą 8 godzin i nadal nie zebrałem wszystkich członków teamu :D Oj będzie grania będzie :D

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Udało mi się wtedy ściągnąć te dodatki i mogę potwierdzić,że gra widzi je i działają bezproblemowo.

 

You made my day :thumbsup: Na takie info czekałem :)

 

I taka ciekawostka, w samych USA pierwszego dnia sprzedało się ok. 500 tys. sztuk ME2 na X360.

Odnośnik do komentarza

@Trzcina

 

Jak ogarnąłeś to w 13,5h? Mi pierwsze przejście zajęło, bagatela, 37h. Gdzie jedynkę na 99% (nie zbierałem już minerałów po wypełnieniu zadania) zrobiłem w 27h.

 

 

 

A dodatkową broń wybiera się w +/- połowie fabuły gry. Mamy do wyboru 3 typy broni:

 

assault rifle, sniper rifle i shotgun

 

jeżeli wybierzemy broń, którą już możemy się posługiwać to dostajemy po prostu jej jakąś super wersje, w innym przypadku możemy mieć np. adepta z assault rifle.

 

Edit: Jeszcze taka przestroga. Creditsów nie ma tyle, żeby można było kupić wszystko, więc myślcie zanim coś kupicie ;)

 

Tak, 13,5h :P . Jak wspominalem nie robilem zadnych questow pobocznych (oprocz tych co sa po drodze, np w tunelach na planecie z robalem. Poza tym czesc gry przeszedlem jakis czas temu, co przyspieszylo proces. W te czy wewte mialbym okolo 13h, tylko na watek fabularny :) Chodzilo mi tylko o to zeby poznac/odswiezyc sobie fabule. W sumie to zrobilem to dlatego ze moj brat mi mowil ze jest dobra, gdyby nie on to by mi sie nie chcialo. Ale nie zaluje tych 13h ;)

 

Jezeli chodzi o ME2:

 

Kredytow jest niewystarczajaco? Ale jak grasz z zimportowanym save, czy bez niego? Import save daje 120k, wiec calkiem sporo ;)

 

Jezeli chodzi o ocene to nie wypowiem sie dopoki gry nie skoncze. Prawda jest taka ze ME2 wraz z czasem spuszcza z tonu, przynajmniej jesli o mnie chodzi. Glownie nie odpowiada mi schemat postepowania i czynnik pchajacy historie do przodu, ciezko to opisac bez spoilowania i to co napisalem moze zabrzmiec jak czepiactwo... wiec skoncze na tym :S Po ukonczeniu gry machne w spoiler taga co mam na mysli ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...