Skocz do zawartości

720p, 1080i czy 1080p


Rekomendowane odpowiedzi

Może masz rację tylko, ze nie wziąłeś pod uwagę faktu, ze mowa była o projektorach CRT, które pięknie działają z każdą rozdziałką :). Do tego jakość obrazu z projektora CRT jest ogólnie lepsza dużo niż z projektorów DLP i LCD :). No i kto co lubi. Ja przed monitorem siedzę na tyle blisko, ze mam podobnie jak 100 cali z około 2,5-3 metrów :).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

masz racje, o CRT nie myslalem, bo jednak ich ceny sa wieksze patrzac na mozliwosci i wyposazenie oraz funkcjonalnosc konkurencyjnych, dostepnosc znikoma, dodatkowo jakies konwertery sygnalu bo zlacza to zawsze ma nieciekawe, gabaryty, problemy z ustawialnoscia itp.

 

 

ale tak zeby bylo wiadomo o jakim CRT piszesz, to chociaz pokaz o jakim modelu bys myslal jakbys mial kupowac, bo nie raz jest tak ze chcemy cos kupic, a czegos takiego nie ma albo jest poza zasiegiem

 

nawet jakbys siedzial przed monitorem LCD tak jak przed ekranem 200" dalej to i tak na projektorze co innego i konsolowa grafa daje po oczach (chociaz wiadome wazny tez projketor, rozbieżność cenowa jest ogromna wiec z czegos ona musi wynikac)

na pewno z piecem by bylo lepiej, wyzsza rozdzialke dac wlaczyc AA itd. i efekt o wiele lepszy

dla tego kupujac projektor do kina wysokiej rozdzialki, na BR bedziemy zachwyceni, ale na obrazie z konsol możemy byc zniesmaczeni, ale jak napisałeś, kto co woli...

 

PS.

DLP tez niczego sobie obraz daje, ale efekt teczy skutecznie eliminuje ten projektor, jesli oczywiscie ktos dostrzega tecze, ja widzie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie jak już będzie mnie stać, to będę brał od gościa z tej stronki http://www.curtpalme.com/ . Ma sporo projektorów CRT w różnym stanie. Myślę, ze byłbym zadowolony nawet z projektorów z entry level, które se spokojnie radzą z 720p i 1080i :), ale pewnie jak już byłaby kaska, to coś w stylu Barco Graphics 808s lub coś w tym stylu :). Niestety jest to pewnie dość odległa przyszłość jeśli chodzi o zakup projektora chyba, że byłby to np Ampro 2000 z owej strony, który spokojnie by podołał 720p, a filmy i gry w owej rozdzielczości zapewne ryły by i tak beret, podobnie jak zwykłe DVD :D. Ma S-video, composite (chyba) i oczywiście RGB :). Mimo, ze są używane, to i tak zwykle będą działać koło 2 razy dłużej niż dzisiejsze projektory. Co do DLP, to na pewno bym wolał od LCD, ale raczej obstaję jeśli już przy CRT :). LCD lepiej ma z montażem, więc raczej byłby wybór CRT vs LCD jeśli chodzi o kupno, a LCD nie chcę :P.

Odnośnik do komentarza

z jednej strony piszesz ze DLP ciezej z montazem to juz wolabys LCD, a przeciez najgorszy w ustawieniu to jest wlasnie CRT, DLP ustawic w porownaniu do CRT to pikus

po za tym te wszystkie s-video i composite to nijak sie maja do hdtv, tak samo jak i RGB

tak na marginesie, do poki te Twoje rozwazania sa czysto teoretyczne to tak naprawde nie ma o czym pisac, bo sam bys zobaczyl jak praktyka teorie przewraca do gory nogami...

 

ale zbaczamy z tematu...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Odznacz w opcjach wyświetlania 720p. Swoją drogą dziwnie namieszane z tymi rozdziałkami, taki MGS4 od razu odpala się w 1080p, chociaż na pudełku jest tylko 720p. Chyba wszystko zależy od twórców, a powinny być jakieś wytyczne, żeby gra odpalała się w najwyższej dostępnej rozdziałce.

Odnośnik do komentarza

to powinno byc od zawsze domyslnie tak jak to w X0 jest zawsze odpala sie w rozdzialce wszsytko takiej jaka jest ustawiona czyli jak jest 1080p to wszsytko idzie 1080p, oczywiscie co trzeba to skalowane ale zawsze wynikowo 1080p

 

dla pelni szczescia jeszcze inaczej to powinni zrobic

pierwsza opcja to ze odpala sie w rozdzialce najblizszej tej co jest natywna gry, a pozniej mozliwosc wyboru przeskalowanej w gore

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dokładnie tak. Upscaling to jest coś, czego mi najbardziej brakuje w PS3. Gram na monitorku Benq G2420 HD, który ma natywną rozdziałkę 1080p i gry na XO wyglądają bardzo fajnie, podczas gdy te, które sprawdziłem (mam konsolę od niecałego tygodnia) na PS3 do dziś odbiegają jakością od Microsoftowej konsoli. Największy zgrzyt przeżyłem uruchamiając FIFĘ 10, która na XBOXie wygląda o niebo lepiej. Nie rozumiem dlaczego developerzy nie mogą dawać na PS3 możliwości upscalingu do 1080p, kiedy ich gry na konsoli konkurencji takową opcję posiadają (czyżby znowu chodziło o fakt portowania gier z Xa na PS3, a nie odwrotnie?).

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Upscaling to jest coś, czego mi najbardziej brakuje w PS3. Gram na monitorku Benq G2420 HD, który ma natywną rozdziałkę 1080p i gry na XO wyglądają bardzo fajnie, podczas gdy te, które sprawdziłem (mam konsolę od niecałego tygodnia) na PS3 do dziś odbiegają jakością od Microsoftowej konsoli. Największy zgrzyt przeżyłem uruchamiając FIFĘ 10, która na XBOXie wygląda o niebo lepiej. Nie rozumiem dlaczego developerzy nie mogą dawać na PS3 możliwości upscalingu do 1080p, kiedy ich gry na konsoli konkurencji takową opcję posiadają (czyżby znowu chodziło o fakt portowania gier z Xa na PS3, a nie odwrotnie?).

 

Nie, chodziło SONY pewno o to, że każdy użytkownik zaopatrując się w PS3, ma odpowiedni TV Sony z serii Bravia :) , aby w pełni cieszyć się BD i grami, a widocznie MS to wali bo nie mają swoich TV i BD :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc czy God of War 3 bedzie natywnie dzialal w rozdzielczosci 1080p ?

 

wiem ze taka byla mowa na poczatku, ale demo dzialajace w 720p sprawia ze coraz bardziej w to watpie

jezeli etykieta udostepniona przez gamestop jest prawdziwa to 720p oraz 1080i

Odnośnik do komentarza

moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc czy God of War 3 bedzie natywnie dzialal w rozdzielczosci 1080p ?

 

wiem ze taka byla mowa na poczatku, ale demo dzialajace w 720p sprawia ze coraz bardziej w to watpie

jezeli etykieta udostepniona przez gamestop jest prawdziwa to 720p oraz 1080i

 

no to zalamka, obiecywali a tu klops

Odnośnik do komentarza

moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc czy God of War 3 bedzie natywnie dzialal w rozdzielczosci 1080p ?

 

wiem ze taka byla mowa na poczatku, ale demo dzialajace w 720p sprawia ze coraz bardziej w to watpie

jezeli etykieta udostepniona przez gamestop jest prawdziwa to 720p oraz 1080i

 

no to zalamka, obiecywali a tu klops

 

No straszna załamka. Czy 720p w Uncharted 2 albo Killzone2 Ciebie załamało? Niech sobie będzie 720 jak nadrobi to detalami i szczegółowością, nawet nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, po co obiecywać... . No nic, żeby nie było offtopu. Wczoraj sprawdzałem i FIFA 10 uruchamia się w 1080p (upscaling), choć nie poprawia to znacznie jakości obrazu na monitorze full HD (co mnie utwierdza w przekonaniu, że po prostu port na PS3 jest s(pipi)y - głównie, jeśli chodzi o grafikę, w stosunku do XBOXowego).

Odnośnik do komentarza

Właśnie, po co obiecywać... . No nic, żeby nie było offtopu. Wczoraj sprawdzałem i FIFA 10 uruchamia się w 1080p (upscaling), choć nie poprawia to znacznie jakości obrazu na monitorze full HD (co mnie utwierdza w przekonaniu, że po prostu port na PS3 jest s(pipi)y - głównie, jeśli chodzi o grafikę, w stosunku do XBOXowego).

 

Uwierz mi że na TV Fifa wgląda identycznie na PS3 i na X360, nie wydaję mi się , że to jest port z klocka :)

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

U mnie FIFA 10 na PS3 wygląda słabiej, zarówno na monitorze jak i na TV 720p. W innym temacie umieściłem linka do strony porównującej grę na obu platformach. Nie jest to jakaś potężna różnica, ale niesmak pozostaje. Chodzi głównie o rozdzielczość tekstur i wymodelowanie piłkarzy.

 

patrz: http://www.psxextreme.info/topic/87281-fifa-10-porownanie-wersji-na-obu-konsolach/

 

A, powtarzam się. Nie mam zamiaru wszczynać rozmów na temat wyższości jednej platformy nad drugą. PS3 jest mocniejsza, co pokazała w takich grach jak Killzone 2 i Uncharted 2, jednak większość gier multiplatformowych wygląda na niej gorzej niż na Xie, nie oszukujmy się.

Edytowane przez keetiv
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Killzone 3 chodzi w 720p. Z grami na ps3 jest ten "problem" że nie da się wymusić jak na x360 upscalingu do 1080p. Jeśli wyłączymy w menu konsoli 720p a gra nie obsługuje 1080i/1080p to wyświetli .. 480p :< Jednak jeśli gra obsługuje 1080i/p i w opcjach jest włączone 720p to gra wyświetli się ... w 720p. Bezsens i bzdura.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

pokazuje obraz takim jaki konsola pusza go do TV. Przy opcji 16:9 obraz może byc rozciągnięty, lepiej zawsze ustawic piksel 1:1

 

 

 

 

 

Killzone 3 chodzi w 720p. Z grami na ps3 jest ten "problem" że nie da się wymusić jak na x360 upscalingu do 1080p. Jeśli wyłączymy w menu konsoli 720p a gra nie obsługuje 1080i/1080p to wyświetli .. 480p :< Jednak jeśli gra obsługuje 1080i/p i w opcjach jest włączone 720p to gra wyświetli się ... w 720p. Bezsens i bzdura.

 

 

Coś zmyślasz. mam ustawione 720p i jakos GT5 oraz wipeout uruchamia się w 1080p

Edytowane przez mataman
Odnośnik do komentarza

16:9 to natywny, panoramiczny "format" wyświetlania obrazu na np. PS3. Więc o żadnym rozciąganiu nie ma mowy. Jeśli masz monitor 16:10 to oczywiście 16:9 będzie lepsze, ale okupione czarnymi pasami na górze i dole ekranu.

 

Nie wiem co to jest "Piksel 1:1", domyślam się że ma to związek z aspect ratio piksela lub wyłącza upscalling obrazu (np. starocia będą wyświetlały się w ich natywnych rozdzielczościach (ale nie na PS3 bo ta już wysyła upscallowany obraz do TV dla gier z PSX/PS2 i DVD-Video)). Sprawdź bo zaciekawiłeś mnie. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...