Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Kupiłem ten 1 tom i... strasznie mi się spodobało :) Natomiast w anime właśnie skończyłem Arabastę i co tu mówić... Bardzo słaby arc. Wydłużony, nudny, z Vivi krzyczącą co chwilę "STOP THE FIGHT!!!" i ogólnie taką przewidywalną miałkością. No i oczywiście - pozostało 5 sekund do wybuchu bomby, a przedłużyli to do 5 minut, jak nie więcej. Ogólnie anime mi zbrzydło. Miałem nadzieję, że arcy będą krótsze (a teraz jedynie będą tylko dłuższe) i że będzie więcej wątków na morzu... Między innymi statkami, w końcu to piraci! Tak czy inaczej mam dylemat... Czy przestać teraz w anime i zacząć kupować mangę, czy kontynuować anime... Minusem tej pierwszejopcji jest fakt, że już przebrnąłem przez 120 odcinków i pierwsze tomy to będzie zwykłe deja vu, no i 18 zł miesięcznie dowidzenia :) Za to anime ma plusy.... no cóż, anime. Ma fajne głosy postaci, muzykę, wszystko jest żywe i ruchome... Ale irytuje mnie te przedłużanie, te przypominanie w kilku sekundach różnych scen np. podczas jakichś ckliwych momentów... Ale jednak czasem ogląda się to przyjemnie.Dylemat, ludzie, okropny dylemat :)

Odnośnik do komentarza

Każdy Arc w One Piece jest niewyobrażalnie przedłużony w anime (ten z Arabastą dałoby się nawet zrobić w formie filmu, bo wszystko szybko tam leci). Według mnie najlepiej przeczytać mangę, nie ma cenzury i jest po prostu przepełniona detalami, które w wersji anime co oczywiste musiały być stonowane (plus oszczędzisz jakieś dwa miliony godzin). ;)

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza

figaro wez przestan, zanim polska manga dojdzie do konca alabasty (chapter 217) to mina jakies dwa lata, ogladaj dalej anime, a jak skonczysz, to sie mozesz na mange przerzucić. Alabasta mogla nie podejsc, nastepny arc tez moze wynurzyć, ale potem zaczyna sie epickosc do kwadratu do samego konca.

 

alabasta mogla tez zrazcic cie zapychacmi (z 5 epow bylo) ktore mogles ominac ale wolisz sam sobie krzywde wyrzadzac :P historyjka bylo malo oryginalna i pzewidywalna, ale prowadzona bardzo dobrze, jak to oda ma w zwyczaju.

takze nie zrazaj sie, bo dalej jest tylko coraz lepiej i omijaj przeklete zapychacze to od razu bedzie lepiej. masz minac epy 131-143. czyli po 130 cisniesz 144

Odnośnik do komentarza

One Piece w stosunku do wielu innych tasiemcowych serii posiada tą zasadniczą przewagę, że z wraz upływem czasu nie czerstwieje, a wręcz przeciwnie - stopniowo zalicza tendencje zwyżkową. Kolejne rozdziały są coraz ciekawsze, przewijają się coraz bardziej wykręcone postacie, a walki zyskują na epickości. Pierwsze mocne uderzenie następuje pod koniec przygody w Arabasta, ale dopiero od Water 7 OP uderza pełną parą (CP9, historia Robin, akcja z Usoppem, Buster Call), a później jest jeszcze lepiej. Oczywiście jeżeli komuś od początku nie przypasuje wesoły klimacik, poprania bohaterzy i rozwleczona nieco fabuła, to nawet nie ma co się brać za resztę, ale w takim przypadku cóż... jego strata ;)

Odnośnik do komentarza

nie pier.dol, tylko ogladaj

 

:D w kazdym shounenie wszystko sie wolno wlecze. ogladaj hurtowo a nie 3 epy na tydzien to efekt dluzyzny zmaleje bardzo. ja cisnalem po 5 epow na dzien i mi wszystko pasilo. i omijaj fillery, zaloze sie ze z alabasty najgorzej wspominasz odcinki na pustyni ;p

 

a potem jest podobnie jak w alabascie, tylko ze cikawsze wiec bedzie tylko lepiej.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Czemu te odcinki rozpoczynające arc są zawsze takie genialne :) 144 świetny, ta małpa mnie niszczy a jego rozmowa z Luffy też. Ogólnie wypas, ale pewnie od teraz będzie coraz gorzej z tym wątkiem.

To mi się podoba - cały ep na morzu, statkach, w końcu coś pirackiego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...