Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą to widziałem. Jak w ogóle można wymyslec tak za(pipi)istą postać, wszystkie jego walki ociekaja za(pipi)istością. Reszta postaci jest również świetna, oglądając One Piece można się z nimi zżyć. A ja frajer przez chyba 2 lata nie dałem się skusić żeby to ogladać bo mnie przerażała ilośc epów, teraz ja łykam jak pelikan. Nie dziwie się że w Japonii one piece jest wszędzie, nawet w płatkach śniadaniowych.

Odnośnik do komentarza

No, a w mandze obecnie jego za(pipi)istość wzrosła jeszcze bardziej. Epickie kadry + jego epickie teksty + tyranie wszystkiego co się rusza na hita

A ostatnio kupiłem sobie polską mange i co się okazuje? Zoro pierwotnie miał być ochroniarzem Buggiego. Jak dobrze, że Oda się rozmyślił :)

spoiler z mangi jak zoro kozaczy <3

 

 

tumblr_lq48mefh8G1qgboibo1_500.jpg

 

 

Teraz czeka Cię mój ulubiony(zaraz za sagą cp9) arc. Dużo za(pipi)istych rzeczy w nim będzie :)

Odnośnik do komentarza

Jak coś to ja mówiłem o SA jako moim ulubionym po CP9 (nie wiem czy do tego się odnosiłeś) :P

 

A FI to faktycznie chyba najsłabszy duży arc. Anime troche nadrabia dobrą, równą jakością. Jeśli tylko akcja na placu będzie trzymać taki poziom jak te odcinki do tej pory, to powinno być chociaż ładne widowisko z tego. No ale to już przeszłość, ostatnie 3 chaptery tyrają system i zapowiadają, że będzie gruuuuuuuuuuuubo. Nie wiem, który raz to już tutaj pisze ale: NOWY ŚWIAT (pipi)Y

Odnośnik do komentarza

Jakże mógłby nie być ;) Ja sam wole CP9 od wojny, ale to może dlatego, że miałem ją silnie zaspoilowaną i oglądałem ją w systemie tygodniwym, przez co przeciąganie trochę dawało się we znaki.

 

Ciesz się, że następną sagę masz już praktycznie skończoną w mandze, bo jest wyjątkowo słaba i akurat nadrobisz kiedy zacznie się robić dobrze (w sumie już sie zaczeło) ;)

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Ja już mam takie zboczenie, że staram się wcisnąć OP każdemu :P

Mam tak samo. Naprawdę czasem żal patrzeć jak ktoś odpuszcza sobie jedno z najlepszych tasiemcowatych anime ever (jeżeli nie najlepsze). Rozumiem, że przemóc się do One Piece'a jest bardzo trudno (sam miałem spore problemy, żeby się wciągnąć), ale warto, zdecydowanie. Nie znam osoby, która zaczęłaby oglądać OP, doszła powiedzmy do Arabasty i sobie odpuściła.

Odnośnik do komentarza

Aaaa, prawie zapomniałbym. Co do białobrodego - w anime ocenzurowali pewną za(pipi)istą rzecz, także jak ktoś nie widział wojny w mandze to polecam luknąć na te kadry:

 

 

Akainu odpierniczył mu 1/3 głowy!!! A mimo tego KOKS BIAŁOBRODY dalej zgnoił go jak szmate. Zasługuje na tytuł najsilniejszego.

 

 

whitebeard%20half%20face[7].jpg

pic-10.jpg

 

 

Edytowane przez Dahaka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie o tym czytałem, dzięki za skan. Btw, ktoś mi może powiedzieć na którym chapterze mangi są teraz odcinki?

Jutro będzie odcinek, który pokryje 611 chapter.

 

Ogolnie to jest przydatne:

http://onepiece.wiki...ifference_Guide

Tylko niech nikt nie zraża się ilością różnic, bo większość to tylko kosmetyczne zmiany w żadnym stopniu nie wpływające na odbiór. Wystarczy wiedzieć o białpbrodym i o tym, że Zeff w mandze odciął sobie nogę i ją zjadł, aby przeżyć. W anime jakoś to inaczej przedstawili.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co do namawiania do anime, to jednego kumpla rok już próbuję przechylić na jasną stronę. Dziś przełomowo napisał:

 

xxx

00:18:13

ej

00:18:18

gdybym sciagnal np

00:18:24

200 odcinek one piece

00:18:30

to ogarnalbym co sie dzieje mniej wiecej?

 

 

['] zawsze coś. pozwolić mu? D:

Odnośnik do komentarza

No nic, posucha w temacie to co, pospamuję sobie :)

 

Wczoraj ukończyłem Skypiaę (Skypieę, Skypie, Skype?). Arc zdecydowanie lepszy od Arabasty, z mega badassem w postaci Enela, choć mógł częściej robić jakieś gierki psychologiczne z pionkami. Walki jak zwykle nijakie, nudne. Parę fajnych, głębszych dialogów. Bardzo, bardzo fajna historyjka o tym Montblancu - jak zwykle OP bryluje w takich krótkich, 3 epizodowych opowiastkach. A potem powrót do właściwiej akcji i dopiero wtedy czuć jaaak to kuuuurrrwaa przeciągaaaaająąąą.

 

Teraz zacząłem jakiś wątek o G8, zobaczymy jak z tym koksem będzie. Teraz obiecuję sobie, że będę oglądał regularnie :P

 

Tak czy siak, One Piece rzondzi.

Odnośnik do komentarza

Figaro - G8 to filler(zapychacz, nie ma tego w mandze), więc możesz to pominąć. Aczkolwiek jest to najlepszy filler w One Piece i jest całkiem zjadliwy więc możesz obejrzeć, tym bardziej, że nie jest jakiś mega długi. Niedługo się zacznie najlepsza saga w OP(tzn, najwięcej osób wybiera ją jaką ulubioną) i tam dopiero 'shit is gonna get real'.

Czez - szkoda, ale rozumiem dlaczego Ci się nie podoba. Niestety należysz do tych osób, którym nie podoba się OP i te osoby ZAWSZE mają te same zarzuty co Ty. Czyli desing i kreska, ewentualnie nudne walki. W OP walki grają tak naprawdę o wiele mniejszą rolę niż w takim Naruto, w którym bez walk na dobrą sprawę nie byłoby mangi(o bliczu już nawet nie wspominam). OP nawet bez nich radziłoby sobie świetnie.

Kreska ulega poprawie z czasem, nie jest właśnie taka infantylna ala bolek i lolek. Desing jest różny, Oda lubi rysować takie szkadardy, które na początku są totalnie słabe, ale potem już nie rażą w oczy. Ale kiedy trzeba narysować postać pierwszoplanową to wtedy Oda ma za(pipi)isty desing postac.

http://images.wikia....es/3/38/Law.PNG

http://media.comicvi...awk_7_super.png

sama załoga tez się zmienia, nie wyglądają już jak banda wieśniaków(patrz filmik nizej)

 

No i dorzucę dwa filmiki

taki komediowy moment, ale ogólnie można wyczuć klimat i to jak anime się zmieniło od tych słabych poczatków

 

 

przyznasz, że nie ma tego infatylizmu i bolkowo lolkowego klimatu co na początku, nie?

 

Co do walk, to kiedyś Ci już pokazywałem jeden filmik z przykładowej walki, tutaj masz jeszcze jeden

 

 

Też raczej spora różnica w stosunku do początku, cnie?

 

Jeśli jakość kreski/desingu postaci/klimatu pasuje Ci w tych dwóch filmikach i obrazkach i takie coś byś obejrzał, to radze dać ponownie szanse. Jeśli nie widzisz różnicy, bądź nadal to uważasz za słabe, to chyba nie masz już czego tam szukać :P

A fenomen tkwi imo w tym:

Gigantyczny, różnorodny, spójny świat

Niesamowity klimat przygody

Rewelacyjne, totalnie różnorodne zarówno pod względem wyglądu i charakteru postacie na czele z załogą słomków(ale to dopiero później)

Świetna fabuła główna - przemyślana, BEZ DZIUR. Jest baaardzo rozciągnięta, ale dzięki temu każda, nawet najdrobniejsza informacja wywołuje burze spekulacji i domysłów fanów, oraz teorii spiskowych(a jako, że wszystko jest logiczne, to nigdy nie ma fabularnych zawodów. Historie drugoplanowe, czyli takie tylko w obrębie jakiejś wyspy też są świetne.

I przede wszystkim - tendencja zwyżkowa poziomu, o której już mówiłem. Nawet Figaro, który najlepsze ma jeszcze przed sobą, powie że alabasta czy skypia to kolosany skok jakościowy pod względem fabuły(w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu) względem początkowych historyjek na east blue. Saga z białobrodym(licząc od archipelagu), to już w ogóle tak jajca miażdży, że w Japonii sprzedaż OP podczas tej sagi podskoczyła pięciokrotnie(i się trzyma). Teraz OP wkroczył w swoją końcową fazę(czyt. drugą połowę) na ostatni ocean i hype jest tak (pipi) wielki, zapowiedzi i zapewnienia autora, oraz podłoże fabularne obiecujące tak wiele, że jak Odzie uda się dokonać tego, czego ludzie oczekuja(a znając jego poziom storytellingu, to spokojnie może to zrobić i jest na to ogromna szansa) to mamy spokojnie jedno z najlepszych anime/mang ever. Obiektywnie. True story.

 

Tak swoją drogą, na którym odcinku skończyłeś?

 

PS. Sory za dwa posty, ale nie mogłem wrzucić dwóch filmików do jednego posta :(

 

O skleiły się

Po chvj ten limit, jak można go tak łatwo ominąć XD?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...