Skocz do zawartości

TOP 10 gier waszego zycia :)


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejność przypadkowa

 

Elite (kosmiczna strzelanko, handlówka, ale nie pamiętam platformy - chyba Amiga albo C64)

World of Warcraft

Sensible World of Soccer i joystick TopStar

Tekken seria

Mortal Kombat 1,2,3

Gran Turismo 1,2,3

GTA 1

Championship Manager 94/95 i późniejszy Football Manager 2006, 2009, 2010

Civilization/Colonization seria z drobnymi wyjątkami

Ishar 1,2,3

 

Szkoda, że tylko "top10" bo miałbym tych gier więcej a litania byłaby naprawdę długa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Baldur's Gate (seria)

Planescape Torment

Metal Gear Solid (seria)

Gears of War (seria, z naciskiem na jedynkę)

God of War (seria)

Heroes of Might and Magic III

Final Fantasy X

Resident Evil rimejk na GameCube ;)

Fable II

Super Mario Bros. (seria, z naciskiem na jedynkę ;))

 

 

Pierwsza dziesiątka "gier mojego życia", która przyszła mi do głowy. ;) Kolejność generalnie przypadkowa, choć Baldur's Gate znalazło się na pierwszej pozycji nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1. MUME

2. Meridian 59

3. Ultima Online

4. Daggerfall

5. Star Wars Galaxies

6. Eve Online

7. Lord of the Rings Online

8. seria Rainbow Six (+Rogue Spear, +Raven Shield)

9. Steel Beasts Pro PE

10. Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Nie grałem w żadną z tych gier a większości nawet nie widziałem na oczy - coś mnie ominęło ?

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy cie ominelo, zalezy ile masz lat. MUME, czyli Multi User Middle Earth to tekstowa gierka na internecie oparta na ksiazce Tolkiena i wciaz dzialajaca od '91 (!), ktorej niewiele rpegow dorownuje.

 

Meridian 59 to pierwszy graficzny MMO. Dobrze pamietam to wydanie, bo jak zastartowalem w tym to do tej pory mnie MMOs wciagaja.

 

Ultima Online mowi za siebie.

 

Daggerfall to jest bardzo rozlegla rpg (pra-dziadek Obliviona), w ktorej wykorzystano system generujacy niepowtarzalne dungeony, wiec nigdy nie grasz w to samo. Mozesz modyfikowac czary oraz ekwipunek. Jest to do tej pory najrozleglejsza gra w jaka gralem.

 

Star Wars Galaxies, MMO, ktory byl bardzo interesujacy nie tylko dlatego, ze oparto go na filmie, ale tez ze to rpeg z walka jak strzelawka. Co prawda Sony go zepsulo po wypuszczeniu "New Game Enhancements" (NGE), ale przed tymi zmianami gra byla wysmienita nie tylko dla fanow Lucasa.

 

Eve Online to sci-fi MMO rpeg, ktorego kompleksowa ekonomia i PvP (player vs. player) wyciaga ponad wszystkie inne do tej pory. Jest to MMO na JEDNYM serwerze, wiec mozesz spotkac/okrasc/zabic/zgrupowac/etc. kazdego gracza placacego miesiecznie za te cudo. Grafika wywala z kapci, muza tez (mozna sluchac bez podlaczania do gry). Ostatnio deweloperzy oglosili, ze podlaczylo sie ponad 60'000 ludzi w tym samym czasie do gry (!)

 

Lord of the Rings Online, nastepny, tym razem graficzny (pieknie wygladajacy na DirectX 10) MMO rpeg bazowany na Tolkienie. Rozbudowany system questow, ogromny swiat, PvP w formie PvMP (players vs Monster players) jakiej nie bylo dotad nigdzie. Gierka przechodzi na F2P (free-to-play) na jesieni tego roku. Polecam zainstalowac i dolaczyc do serwera Brandywine.

 

Rainbow Six i cala seria Tom Clancy potem wydana to znane strzelawki. Realistyczna fps, super tryb multi. Na Ghost Recon gralem z grupa z Chicago na zmodyfikowanych mapach do celow rozgrywek pomiedzy internetowymi klanami graczy zakochanych tym wydaniu. Wspolzawodnictwo wysmienite, zero oszukanstwa, zero chamstwa (jak niektorzy znaja z trybu online chociazby na Killzone 2 albo Counter Strike). Tutaj moge dodac, ze jest takze gra pod nazwa Americas Army, na silniku Unreal, sponsorowana przez armie USA do celow rekrutowania zolnierzy. Za darmo i dobrze wyglada, nie pasi mi tylko polityka z nia zwiazana.

 

Steel Beasts PRO PE to najlepsza na rynku symulacja terazniejszych czolgow, miedzy innymi Leopard 2A4, M1A1 Abrams, T-72, T-80, BMP1, BMP2, BTR-80 oraz pojazdow NATO jak M2-Bradleys, Marders, humvees, etc. Do gry zaloczono edytor scenariuszy, wiec gracze moga modyfikowac plansze i elementy gry w dowolnym wymiarze. Mozna grac solo, lub laczyc z innymi graczami (ostatnio gralem z 30 ludzmi w tym samym scenariuszu). Bardzo realistyczna symulacja, wiec takze dosc skomplikowana w obsludze.

 

Vampire: The Masquerade to bardzo ciekawie zrobiona rpg o tematyce prosto z serialu "Czysta Krew". Klasyk w tej dziedzinie.

 

Mozesz znalezc o wiele wiecej info na temat powyzszych gier odwiedzajac Wikipedia.

Odnośnik do komentarza

1. Half-life 2

2. Half-life + jego mod Counter-strike (w sumie najwięcej godzin życia mi to zabrało, pi razy drzwi 1500h o_O)

3. GTA IV

4. Battlefield (seria)

5. Gears of War 1 i 2

6. Red Dead Redemption

7. Max Payne 1 i 2

8. Halo (seria)

9. HoMM III

10. Dead Space

 

kiedyś dawałem tu listę, ale teraz trochę się zaktualizowała ;]

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejność nie ma zaczenia

 

*Spyro (cała seria na PSX)

*Tekken 2

*Fallout 3

*Gothic 1 i 2

*Dragon ball tenkaichi budokai

*Loco roco

*Santazia (gra na PC z czasów dzieciństwa możliwość zagrania w nią była tylko w okresie adwentu, (trzeba było przestawiać zegarek windy :D) nie wiem czemu ale bardzo mi utkwiła w głowie)

*Assassin's creed

*GTA Vice City i trójka

*G-police

*Ice climber (NES)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...