Skocz do zawartości

TOP 10 gier waszego zycia :)


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Kolejność jak najbardziej NIEprzypadkowa...

 

1. ISS/PES (do edycji na PS2)

2. Baldur's Gate 2

3. Metal Gear Solid

4. Europa Universalis 2

5. Silent Hill 2

6. Resident Evil 2

7. Counter Strike

8. Crash Bandicoot 1,2,3

9. Super Mario Bros.

10. Tekken 3

 

Ciężko zdecydować się na konkretne tytuły. Do pierwszej dziesiątki nie zmieściły się takie tuzy jak: Duke Nukem 3D, DOOM, Superfrog, Warcraft, God of War, Gears of War, Half-Life 1&2, DMC, Abe, Another World, Donkey Kong Country etc. Poza TOP-10 chciałbym wyróżnić grę Książę i Tchórz - może nie zasługuje na bycie w czołówce, ale urzekła mnie niegdyś fantastycznym klimatem. Polecam nawet dziś... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Śmieszne, ale trudno mi wymienić dziesiątkę

 

10: Call of Duty 2

9: Tekken 3

8: Hitman 2

7: Uncharted (1,2)

6: Need For Speed (Underground, 2)

5: Deluxe Ski Jump (na serio :D)

4: Grand Theft Auto (3, Vice City)

3: Colin Mcrae 2

2: Fifa (seria, przede wszystkim - 98,02,10,11)

1: World of Warcraft

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Trudno wybrac bo podczas swojej ''kariery'' gracza gralem juz w zdecydowanie wiecej niz 10 swietnych gier. Postaram sie jednak podac jakas ograniczona liste, kolejnosc przypadkowa: :)

 

- Shenmue 1 i 2 (najlepsza 1) - niesamowity klimat, nie ma drugiej takiej gry,

- seria Resident Evil (najlepsza z klasycznych 2, a z nowych 4) - swietny klimat,

- seria Donkey Kong Country (najlepsza z klasycznych 2, a nowa Returns) - jedne z najlepszych platformerow 2D,

- seria God Of War (najlepsza 3) - najlepsza seria slasherow ze z mitologicznym klimatem,

- seria Crash Bandicoot (najlepsza 2) - swietne platformery i wyscigi (CTR),

- Goldeneye 64 - gra legenda, swietny single player i multi,

- Mario (najlepsza Super Mario World, z nowych Galaxy 2) - jedna z najlepszych platformowek ever,

- Final Fantasy VII, (FFXIII tez swietna) - swietny jRPG, bardzo rozbudowany,

- Uncharted 1 i 2 (najlepsza 2) - najlepsze gry na PS3, swietny poczatek nowej serii,

- seria Zelda (najlepsza Twilight Princess) - dungeony, oryginalnosc i zawsze swietny gameplay.

 

W ciagu ponad 20 lat grania gralem juz w cala mase kapitalnych tytulow, wie top 10 to troche malo zeby wyliczyc najlepsze. :)

W zasadzie na kazdej platformie znajdzie sie taki top 10. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

1. Seria FIFA - począwszy od edycji 1998 na PC po najnowszą na PS3 z przerwami, po których wracałem do gry jeszcze bardziej zauroczony.

2. Diablo 2 - wzorowy action rpg, to co sprawiało, że chciałem grać to różnorodność ekwipunku, potworów, rozwoju postaci.

3. Tribes 2 na PC - najbardziej niedoceniana gra wszechczasów. Pradziadek Halo. Najlepszy multi w trybie CTF w historii. Epickie walki u przełomu XX i XXI wieku.

4. Resident Evil 4 - najlepszy TPS w jaki grałem. Świetnie zbalansowanie akcji i przygody, strachu i uciechy z eliminowania przeciwników.

5. Heroes of Might & Magic - najwięcej ograłem części drugiej i trzeciej. Gra o ponadczasowej formule.

6. Bioshock - literatura piękna wśród gier. Fabularny, graficzny i gameplayowy majstersztyk. Od czasu tej gry nie powstało nic równie artystycznego w tej branży.

7. Metroid Prime - Bioshock poprzedniej generacji gier. Gra dopracowana, spełniona, innowacyjna i nietuzinkowa. Podobnie jak epopeja o Rapture wymaga zaangażowania by ją w pełni docenić.

8. American McGee's Alice - megaklimatyczna, bardzo grywalna. Spędziłem przy niej kilkadziesiąt niezapomnianych godzin.

9. Killzone 2 - gra, która potrzebowała czasu by zostać przeze mnie doceniona. Multiplayer daje mnóstwo frajdy.

10. Toonstruck - pierwsza gra w jaką zagrałem na pierwszym PC w domu. Sentyment pozostał.

Odnośnik do komentarza

Może wymienię seriami, tak będzie łatwiej (w nawiasach wymienię najlepszą imo część gry):

 

1. Call of Duty (UO..."przepaść"...WaW)

2. Gran Turismo (5)

3. Need for Speed (Underground/Most Wanted)

4. GTA (ciężko wybrać, bo każda część była swego czasu potężnie wciągająca, ale postawiłbym IV i Vice City na równi)

5. Metal Gear Solid (3)

6. Mafia (1)

7. Battlefield (1942/BC2)

8. Worms (World Party)

9. Mario (SMB)

10. Blur

 

To tak orientacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolejność przypadkowa

1. HOM&M 3-Lepsza od HOMM V. Jednak nie zawsze fajna grafika wychodzi na plus

2. God Of War-Po pierwszym odpaleniu o 9 rano odszedłem od konsolo dopiero koło północy. To chyba mówi samo za siebie o tej grze(Nie podoba mi sie żaden inny slasher)

3.Diablo 2: LoD- Chyba mój faworyt. Tyle godzin, tyle itemów, mega mega mega!

4.Mass Effect 2- Nigdy nie przepadałem za klimatem S-F, ale ta mnie oczarowała. Epicka przygoda i naprawde czułem sie jak Shepard

5.Red Alert(1 i 2 część) - Fajny klimat(wstawki z prawdziwymi aktorami), duża grywalnośc.

 

O więcej gier naprawdę cięzko....

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

kolejność przypadkowa:

Frequency - pierwsza moja tak wymasterowana gra na PS2 (w 2 dni od totalnego lamienia, do rozwalenia gry na Insane)

 

Carmageddon 2 - Samą wersję demo katowaliśmy z kumplami grubymi godzinami. Rzeźnia, po(pipi)e power-upy, niesamowite zniszczenia pojazdów i chory klimat. Me likey :]

 

Elder Scrolls: Morrowind - Jak dla mnie król RPGów. Wieeeeele wiele wieeeele godzin zwiedzania, czytania i zbaczania z kursu, główny wątek rozwiązany gdzieś przy okazji i dalej eksploracja. Free-roamowe cudeńko.

Heroes of Might & Magic 3 - gra przy której hot seat pochłonął hektolitry wódki/kawy/wspomagaczy. Kampanii do dziś nie ruszyłem, a nie zliczę ile czasu przy tym przesiedziałem :)

 

Transport Tycoon Deluxe - kolejna pozycja pożerająca czas.

 

Unreal Tournament & Quake 2 - chora czułość myszy, ustawka na LANie i zarwane nocki. Nawet zajęło się pierwsze miejsce w jakimś konkursie za czasów kafejek internetowych ;D

Doom 2 - oj najadło się strachu za małolata :) Masakryczny soundtrack w połączeniu z odgłosami robił swoje. No i pierwsza przygoda z LANem :D

GTA Vice City & Saints Row 2 - VC urzekło mnie klimatem (ten soundtrack!) i nawiązaniami do klasyków kina gangsterskiego a drugie czystą durną rozrywką i minigierkami. Stawiam te gry o nieeebo wyżej niż przereklamowane i zwyczajnie kiepskie GTA V

Another World - legenda platformówek. Genialna (na tamte czasy) grafika, muzyka i klimat. No i outro którego nigdy nie zapomne :)

 

i sporo innych, ale nie wiem które wybrać ;]

Odnośnik do komentarza

Moja lista, ciezko wybrac 10 najlepszych ale sprobujmy (bez kolejnosci)

- Half-Life - jedna z pierwszych gierek na moim pierwszym PC (chyba 98r,?), po prostu dla mnie do dzisiaj jedna z najbardziej wciagajacych strzelanek ever, ulubiony owczas klimat (w sumie nawet troche do dzisiaj, kosmici, inwazja i wojsko ;) Nie wiem ile teraz by mi zajelo przejscie ale wtedy jak bylem malym szczylem to tygodniami sie bawilem przy tej grze

- Dungeon Keeper - nie wiem czy jeszcze duzo ludzi jeszcze w ogole kojarzy ta gre ale wciaglo mnie ze poza bloodem nie pamietam wczesniejszej gry ktora pozwolilaby mi zostac wlasnie tym zlym. Pamietam do dzisiaj przepis na rogacza (czarna dama + demon zolciowy + troll) i puszczanie armii kilku takich lebkow na wielkie walki, obowiazkowy osobny loch zeby nie wyrzneli reszty armii w lochach. Dzisiaj pewnie bym mial problemy z przejsciem ostatniego rozdzialu ;)

- TMNT 3 - od tej gry chyba zaczela sie w ogole fascynacja tematem gier. Wow, moi ulubieni bohaterowie komiksow i w dodatku moge nimi ruszac sam? Zabilem 2 pegasusy na tym tytule ;P

- Championship Manager/Football Manager - do dzisiaj pogrywam jak mam jakies wieksze biurowe roboty, nie pamietam wiekszej satysfakcji niz wygrywanie europejskich pucharow dzieki Ronaldinho ktorym jeszcze nawet PSG sie nie interesowalo (pomine specjalne zagrywki typu zatrudniania sie jako selekcjonera Brazylii by dostac pozwolenie na prace w Anglii ;) )

- Gran Turismo 2 - najlepsza sciganka w jaka bylo mi dane grac na konsoli, licencje, samochody, wyscigi, rajdy. Ehh, gdyby gt5 bylo wlasnie takie w krzyzowce z dfgt to by byl tytul kompletny.

- Mass Effect (seria)- najbardziej epicka historia w jakiej bralem udzial. Jesli bym mial podjac jakiejs niemozliwej misji to tylko z Shephardem ;P

- Bad Company 2 (multi) - wazny tytul z tego wzgledu ze multi dotychczas gralem glownie w sciganki i gry sportowe. Calkiem przypadkowe pobranie bety publicznej i wciagniecie w ekran do dnia dzisiejszego, co prawda zdarzaja sie dlugie przerwy ale zawsze jest to mily powrot.

- Fahrenheit - duchowy przodek Heavy Rain, duzo lepsza histora jak dla mnie. Jako milosnik filmow wlasnie takich gier bym oczekiwal. Gdyby tylko wygladala jak HR to by byl full miod :)

- GTA: San Andreas - najlepsza czesc gta, ogromny teren, ogromna swoboda dzialan, ciekawe watki i chora rozwalka ktora ustepuje chyba tylko Postalowi :)

 

Niestety zabraklo miejsca juz dla takich gierek jak Diablo II, Crash Bandicoot 2, Assasins Creed (mimo wszystkich jej bledow), pes, dead space, duke nukem 3d i wiele innych ktorych teraz nie pamietam :)

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Front mission 3- 2 Scenariusze, epicka historia, genialny a jednocześnie prosty system walki która zarazem była bardzo widowiskowa, mója gra nr 1

 

TES:Morrowind: Pamiętam jak 1 raz zasiadłem do tej gry, świetna grafika, ogromny świat wydawał się nie do ogarnięcia (do dziś nie zwiedziłem wszystkiego), ogromne zróznicowanie i setki zadań, ta gra zabrała mi najwięcej czasu :)

 

Rome total war: Najlepsza strategia w jaką grałem, widowiskowe bitwy i wciągająca kampania, możliwość rozegrania kampanii 18 nacjami plus wszystkie te modyfikacje niewyobrażalnie wydłużyły żywotność tej gry

 

Call of duty 4- Najlepszy shooter w jaki grałem, filmowa wręcz akcja i niektóre motywy to mistrzostwo świata, kapitalna gra

 

Seria Pes- Multiplayer tej gry jest wieczny, nie zliczę sytuacji ile się naw(pipi)iałem przy tej grze

 

Fina Fantasy 7- Przede wszystkim świetna fabuła, no i jest to moja 1 gra w jaką grałem na psx, epickie:)

 

Heros 3- Ta gra nigdy nie umrze, można zagrywać się i zagrywać przez wieki

 

Planescape Torment- Najlepszy rpg z najlepszą historią, taka 2 gra już nigdy nie powstanie, ost z tej gry to najbardziej kapitalna rzecz w historii

 

Gta San Andreas- klimat z tej gry wylewał się wiadrami, właściwie wszystko w niej jest genialne

 

Sw Kotor - Arcydzieło od bioware, no i najlepsza gra z serii Star Wars

Odnośnik do komentarza

PSX:

 

Metal Gear Solid

Soul Blade

Crash 3 i Team Racing

Vagrant Story

Chrono Chros

Tony Hawk Pro 2

Tenchu

MK Trylogia

GT 1

Tekken 2

Syphon filter

RE3

 

 

N64

 

Banjo i Kazooie

GoldenEye

Mission Imposible

Turok 2

Mario 64

1080

 

Dreamcast

 

Soul Calibur

Shenmue 1 i 2

Sword of Berserk

Sonic Adventure 1 i 2

Jet Set Radio

Capcom VS SNK 1 i 2

Grandia 2

Skies of Arcadia

Phantasy Star Online

 

PS2

 

Metal Gear Solid 2

FF X

VF4 EVO

Soul Calibur 2

Jak i Daxter 1

GTA Vice City

 

XBOX

 

Fable

Halo 1 i 2

Ninja Gaiden Black

Splinter Cell Chaos

Jet Set Radio Future

Forza

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie podejme sie określenia która jest najwazniejsza więc tak jak u innych kolejnośc nie nie znaczy.

 

Final 7 i 8 - dwa mega rpg przy których spędziłem maaaase czasu i które wiąża sie z naprawde fajnymi emocjami .

Seria RE ( bez 4 i 5 )- ten piękny komisariat :blush: , lickery pełzajace po suficie, Nemesis, wizyta w ściekach i kolejne zombiaki tracą dla nas głowe :D Coś wspaniałego :)

GTA San Andreas - wspaniała gra przy której non stop słychac było z mojej strony " o ja pierdziele następny ficzer , matko ile oni tego upchali w tej grze ależ to jest zapipiste " :)

Half Life - spędziłem przy tej grze naprawde długie godziny szukajac wszystkich smaczków , urządzajac sobie bitwy między AI za pomocą kodów itp

PES - najlepsza piłka w histori gier .

Cm 01/02 - nowe FMy to już nie to , tamten sezon był zarąbisty, kupa znanych graczy w sile wieku jeszcze, mniej zamotana niz FM z magicznymi talentami które grały za ciubie :)

MGS - nuff said.

Cywilka 2 i 4 - przeboska strategia wspaniałego twórcy Sida Meiera. To przy niej po raz pierwszy zachorowałem na syndrom "jeszcze jednej tury" mimo że zmiana tury potrafiła trwać z 10 minut ( w 2 gralem na PSX )

Fallout 2 - jedyna gra rpg ktora pozwala na naprawde rózne granie kobieta/ mężczyzną złym/dobrym itp . Poza tym świetna gra z prostą acz głęboką mechaniką.

Baldurs Gate - czyli sesja RPG w wersji komputerowej .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...