Skocz do zawartości

Dragon Ball Z: Attack Of The Saiyans


stoodio

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżbyśmy dostali porządnego RPG'a w realiach DB? Sprawdzimy już niedługo, na tę chwilę możemy obejrzeć jak się prezentuje walka:

 

Attack Powers Gameplay

 

Group Battle Gameplay

 

Mam pewne obawy czy nieco infantylne realia świata DB nadają się pod grę z gatunku RPG, ale jako, że aktualnie odświeżam sobie mangę - trzymam kciuki za ten tytuł :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no ja nie wiem, szczerze mowiac wolalbym rimejk albo cos zainspirowane

z SNESa. Walki oparte na kartach byly fajne, mozna bylo robic jakies kombosy. Po mapie latalo sie tak jak w dzisiejszych DB. Ogólnie całość była całkiem miodna [i ta muzyka, mmmm].

 

Jakos nie jestem pewien czy zrobienie najzwyklejszego RPG moze sie udac.

Odnośnik do komentarza

Cała seria DBZ to jedno wielkie RPG z dochodzeniem do kolejnych poziomów mocy, ładowaniem coraz to mocniejszych ataków. Co jak co, ale uniwersum Dragon Balla idealnie nadaje się pod grę RPG. Infantylizm to pojęcie względne. Podobają mi się klimaty jeszcze z epoki kiedy nie robiło się wszystko na komputerach. Tym samym komu nie przypada do gustu charakterystyczna kreska Toriyamy nie zrozumie fenomenu każdej gry opartej o DB.

ps. na NDS już wyszła po japońsku gra RPG w klimatach DBKai. Czyli się da.

Odnośnik do komentarza

no ja nie wiem, szczerze mowiac wolalbym rimejk albo cos zainspirowane

z SNESa. Walki oparte na kartach byly fajne, mozna bylo robic jakies kombosy. Po mapie latalo sie tak jak w dzisiejszych DB. Ogólnie całość była całkiem miodna [i ta muzyka, mmmm].

 

Ta gra miała swego czasu masę fanów, zwłaszcza w Polsce (jak na Snesową grę, która nie wyszła oficjalnie poza Japonią). Sam w nią pogrywałem, chociaż seriale anime i mangi to absolutnie nie moja działka. Kultowa pozycja jak nic.

Odnośnik do komentarza

Tym samym komu nie przypada do gustu charakterystyczna kreska Toriyamy nie zrozumie fenomenu każdej gry opartej o DB.

Nie za bardzo rozumiem, nie miałem na myśli kreski bo ona nie ma nic do rzeczy - Toriyama stoi przecież za rewelacyjną serią Dragon Quest. Prawda jest taka, że większość gier spod szyldu DB jest skierowana raczej do fanów, przydałoby się aby twórcy wyeksploatowali uniwersum na tyle aby gra stała się łakomym kąskiem dla każdego miłośnika RPG.

 

P.S. W Legend of Super Saiyan przyznam pogrywałem ale raczej z uwagi na fascynację niezwykle popularnym w owych czasach anime, puszczanym na RTL7 ;)

Odnośnik do komentarza

Legend of Super Saiyan również wspominam bardzo przyjemnie, ale moją ulubioną grą z uniwersum DB pozostaje starusieńki tytuł na Game Boy'a, Dragon Ball Z: Goku Gekitouden. Swego czasu miodność tego tytułu rozłożyła mnie na łopatki. Mimo tego, że był cały w krzaczkach, całymi popołudniami (po szkole) siedziałem przy komputerze emulując tę ciekawą pozycję.

 

 

Po cichu liczyłem, że kiedyś wyjdzie jeszcze podobny tytuł, ale chyba nie doczekam się tych czasów. Niemniej czekam na Attack Of The Saiyans, ale obawiam się, że może wyjść średniak pokroju Sonic RPG.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...