Skocz do zawartości

Czechy


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy tutaj wrzucacie xD CBD występuje na przykład w postaci olejku lub suszu i generalnie ludzie z tego korzystają w celach zdrowotnych ale główną różnicą jest to, że nie działa psychoaktywnie bo nie ma tam thc. I w Polsce normalnie można to kupić w każdym większym sklepie z akcesorami do palenia.

 

Cytat

CBD jest jednym z ponad 100 kanabinoidów, czyli naturalnych związków występujących w Cannabis sativa – roślinie marihuany. Obok THC, jest to główny czynny związek występujący w konopiach indyjskich. Oba z nich są najlepiej poznanymi i zbadanymi substancjami, jakie zawiera ta roślina.

W przeciwieństwie do THC, CBD nie jest substancją psychoaktywną. Oznacza to, że podczas używania CBD nie mogą wystąpić wszystkie negatywne skutki, jakie są związane z THC (np. lęki, paranoje, problemy z pamięcią). Według bardzo wielu badań, CBD przynosi znaczące korzyści w różnych schorzeniach, a wielu z nich nie można leczyć farmakologicznie.

Naturalnym jest, że CBD normalizuje zawartość THC w marihuanie w normalnych dawkach. Jednak duże ilości CBD mogą zwiększać działanie THC. Mechanizmem, który za to odpowiada, jest naśladowanie serotoniny przez CBD (podając ją w wysokich dawkach), co wydaje się zwiększać działanie psychoaktywne CBD. Dlatego też, w medycznej marihuanie, ściśle określa się zawartość i proporcje CBD oraz THC, dostosowując je do konkretnego schorzenia.

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

Byle nie cmentarz, cena biletu z dopy i atrakcyjnosc zadna.

A i kolejki nie zachęcają do czekania tam. 

 

Godzinę temu, Mejm napisał:

gorke z tramwajem

fajnie tam wjechać wieczorem, całkiem ładny widok

A jakbyś chciał iść na obiad albo wypić dobre piwo i pyszne chipsy :banderas: to https://www.kozlovna-apropos.cz/, blisko rynku, ceny całkiem znośne.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mejm napisał:

Ja proponuje wejsc. Ten wagonik to lekki sztryms. No i trzeba swoje odstac. 

 

W polowie jest kawiarnia ale uwaga, jak idziesz w wiecej osob to KAZDA musi zamowic bo inaczej nie pozwola wam siedziec xD

Sam też nie wjeżdzałem tą kolejką tylko tramwajem jechałem i wysiadałem koło jakiegoś stadionu. Jak zjeżdżałem około 21 to nie było kolejek, a wsiadałem właśnie przy tej kawiarni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Na taki jednodniowy wypad do Czech, gdzieś blisko polskiej granicy to warto zaopatrzyć się się w korony, czy karta VISA wystarczy? Widzę, że u mnie w banku prowizja 7%, więc pewnie wyjdzie podobnie, co wymiana waluty w kantorze.

 

Druga sprawa, jest coś wartego zobaczenia blisko polskiej granicy, albo coś ciekawego do kupienia z produktów, których nie ma u nas?

Odnośnik do komentarza

Revoluta mogę też polecić do zagranicznych wypadów. W Niemczech nie miałem żadnego problemu z płatnościami kartą (bez żadnych prowizji) czy wyciąganiem ojro z bankomatu (w darmowym tierze wyciągać można do 800 zł miesięcznie). Przewalutowanie też jest dość korzystne, jeśli nie przygotowaliśmy sobie euro wcześniej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...