Skocz do zawartości

Czechy


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, balon napisał:

Hotel z kuchnią? 

Coś mi się pomyliło xd. Chodzi o łazienkę.

 

Sprawdzę to co Maus poleca. Chcemy jechać z dziewczyną na 3 dni i to chyba wystarczająco aby zwiedzić Pragę?Przyda się samochód na dojazy w jakieś miejsca? Czy wsiadać w polskiego busa, a tam już ich komunikacja?

Odnośnik do komentarza

Polski bus + komunikacja - > wszędzie się dostaniecie bez problemu.

 

Bardzo miło wspominam pobyt w Pradze, właśnie na 3 dni byłem z narzeczoną i nie ma nic lepszego na świecie niż zimne piwo w ciepły słoneczny dzień w centrum tego pięknego miasta.

Na pewno jeszcze kiedyś tam pojedziemy.

Edytowane przez Banny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wystarczy na Pragę. Po 3 dniach będziesz miał dość tych tłumów. Jak chcesz Hradczany zobaczyć, to jeden dzień wstańcie przed śniadaniem w hotelu, bo po 12:00 już się nigdzie nie przeciśniesz. Najbardziej oblegana jest katedra św. Wita oraz zamek, więc te zwiedzajcie jak najwcześniej. Pózniej tę ulicę złotą i kaplicę, a resztę na końcu, bo mniej popularne.

 

SNLyNYT.jpg

 

Po Hradczanach już jest lepiej. Mosty polecam wieczorami do zdjęć, żydowska dzielnica, stare miasto. Ja jeszcze pojechałem pod pomnik Żižki, bo piękna panorama miasta z niego jest, ale na tę dzielnicę lepiej się nie zapuszczać po zmroku. 3 dni, jak się zorganizujesz przed, w zupełności wystarczy. My jeszcze dużo po muzeach chodziliśmy: erotyczne, Apple, czekolady, piwa i masa innych, które cię intetesują. Hus będzie wyznaczał kierunek. Łodzią się przepłyńcie koniecznie.

 

Hotele za bardzo się nie różnią, więc aż tak się nie nastawiaj. 4 gwiazdki prawie to samo co 3, Europa Wschodnia nadal mocno.

 

Edit: Zdjecie moje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2018 o 08:42, PRQc napisał:

Polecicie jakiś hotel w Pradze? z wymagań to aby było czysto i w miarę tanio z oddzielną łazienką.

 

W tamtym roku byłem z kobietą tutaj:
http://www.booking.com/Share-8oly0n

pyszne śniadania (chyba 5 eurasów koszują) przemiła obsługa (rodzinka z Korei), dobra komunikacja (bus + metro), jako że w sierpniu zaczął się remont metra to czułem się tam jakby kręcono ekranizację powieści metro 2033. Ale Praga to pobyt max 3 dni. Powyżej to nie ma co tam robić bo wszystkie główne atrakcje turystyczne jak również i sidequesty można obskoczyć w 2 dni na luzie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.04.2018 o 08:42, PRQc napisał:

Polecicie jakiś hotel w Pradze? z wymagań to aby było czysto i w miarę tanio z oddzielną łazienką.

Weź airbnb

19 godzin temu, Maus napisał:

Wystarczy na Pragę. Po 3 dniach będziesz miał dość tych tłumów. Jak chcesz Hradczany zobaczyć, to jeden dzień wstańcie przed śniadaniem w hotelu, bo po 12:00 już się nigdzie nie przeciśniesz. Najbardziej oblegana jest katedra św. Wita oraz zamek, więc te zwiedzajcie jak najwcześniej. Pózniej tę ulicę złotą i kaplicę, a resztę na końcu, bo mniej popularne.

 

Edit: Zdjecie moje.

Raz wstałem przed wschodem słońca aby zobaczyć panoramę miasta w promieniach. Polecam udać się do tego parku na północnej stronie. Tam obok tego wahadła wszystko pięknie widać! 

Miasto akurat tak na 3 dni

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Samochodu nie polecam. Nie parkuj na niebieskich liniach, bo ci laweta zrobi psikusa. Mozesz jedynie na bialych liniach, ale zwykle takie parkingi sa czasowe (niektore tylko 2h postoju).

 

Za to mozesz zostawic swoj samochod na platnych parkingach (jakies 20-30 koron za dzien) i tu masz ich cala liste:

https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/aktualni-doprava/parkoviste/

 

Jestes madry chlopczyk, to powinienes ogarnac.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Podziwiam ludzi, którym nie szkoda połowy dnia na telepanie się z i na lotnisko. No i zakładam, że samoloty nie kursują co godzinę, więc marna szansa, żeby wstrzelić się w taką porę, żeby optymalnie wykorzystać dzień. Jak się jedzie do Azji, to nie za bardzo jest alternatywa, ale 500 km samolotem to jest taki przerost formy nad treścią że ja pierdole xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to o tym wlasnie pisalem. Yebac sie 2h wczesniej na lotnisko  1,5h lotu, i jeszcze transfer do hotelu. No nie oplaca sie chociaz w sumie to nie wiem gdzie jest lotnisko w pradze ale zadnego w obrebie glownej czesci miasta nie widzialem, wiec na luksusy typu okecie bym nie liczyl. 

 

Autem to chyba najlepiej gdzies na obrzezach zaparkowac i w metro. Parkingi ogolnie drogie, a te przyhotelowe to nawet 10euro za dobe. Tak, dla gosci. Ale kto bogatemu, z warszawy, zabrobi.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, MaZZeo napisał:

Zastanawiam się czy połączenie miasta z dworcem/lotniskiem jest dobre, czy zaparkowanie samochodu nie będzie na przykład utrapieniem itp. Póki co jestem najbardziej przekonany do samolotu, bo ceny w miarę i 1,5h lotu

Z lotniska najlepiej pojechać autobusem i przesiąść się na metro.

Autobus numer 119  dojazd do metra linii A kolor zielony stacja Nádraží Veleslavín, zresztą Google maps samo cię poprowadzi.

Bilet masz za 32 korony, jeśli będziesz poruszał się komunikacją miejską lepiej od razu kupić 24 godzinny za 110 koron.

Tu masz poszerzone info na ten temat: https://architrav.pl/komunikacja-miejska-praga/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaka przygoda? Przeciez wiekszosc miast, w tym Praga, posiada dobre polaczenie na lotnisko.

 

bus-letiste_en.jpg

 

Autobusem do starego miasta to jakies 15-20 minut.

Tak z innej beczki - nie wiem co was ciagnie do tego miasta. Praga, oprocz Wenecji, to najbardziej chujowe miejsce do zwiedzania. Juz wolalbym slowenska Lubliane zwiedzac.

Odnośnik do komentarza

Bylem w roznych porach, ostatnio w sezonie i z oczywistych wzgledow najbardziej przeludniony byl most karola i rynek. Ale nawet wtedy jest masa zayebistych miejsc. Preferuje glownie te z ktorych widac panorame miasta. Przeciez jego usytuowanie to poezja. Nawet nie probuje tutaj pisac czym moze sie pochwalic nasza stolica bo ciezko mi znalesc jakies sensowne porownanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.