Skocz do zawartości

Scena Xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wątpię żeby kiedykolwiek można było odpalać gry przez USB. Już PS2 nie dawało rady a co dopiero X360 który ma więcej śmieci do przerzucenia.

nie wiem skad Ty takie informacje czerpiesz, skoro to wszystko o czym teraz sie pisze to wlasnie to i po to ten temat zalozony, czyli uruchamienie dowolnych rzeczy np. z pena co oczywiste ze pen w USB, wiec jak mozesz miec watpliwosci o to czy cos bedzie w ogole robione skoro jest robione, tam gdzie moga robic przerobki, od jakiegos czasu? :)

 

 

Kiedy będzie ta przeróbka pozwalająca na odpalanie z HDD USB, gdzie będzie też łatwy dostęp do katalogów na dysku co pozwoli na wrzucanie DLC do gier itp itd? :f

dostep do danych na dysku jest od zawsze wiec nie wiem czy Ty spales przez kilka lat czy co...

 

odpalanie z hdd pod usb to jest, tylko konsola jak to zwykle bywa musi byc nielegalnie zmodyfikowana co jest u nas karalne wiec dyskutowac mozna sobie czysto teoretycznie lub podawac fakty jakie ludzie robia w swiecie tam gdzie moga, a daleko szukac nie trzeba w Hiszpanii chyba nie maja zakazu (Kylo wiecej wie na ten temat bo tam siedzi i robi sobie co chce z konsola swoja), tak samo jak widze jakie strony francuskie z przerobkami sa to chyba tam tez

 

temat wlasnie po to zostal przeze mnie zalozony gdy stalo sie faktem ze uruchamienie dowolnych rzeczy zrobionych przez dowolnego uzytkwonika na konsoli X360 juz jest mozliwe, fakt ze u nas zeby to zrobic trzeba zlamac prawo, na pewno nikt nikomu nie bedzie doradzal by to robil, czy tego promowa, raczej na odwort, ze nie mozna i to lamanie prawa, ale poteoretyzować można o tym co ludzie potrafia wymyslec...

 

tak po za tym to zawsze wiekszosc co sie dzieje w xboxie jest podawane na bieżąco na xbox-scene.com i mozna sobie sledzic nowinki co potrafia ludzie wyciagnac sami z konsoli

 

czasy X1?

prosze, nawet jest widoczne na belce gornej gdzie pokazane jest skad czerpie dane, ze z USB0 i HDD1 czyli z dysku-pena pod USB i hdd1 czyli z portu gdzie podpina sie oryginalny dysk:

http://www.youtube.com/watch?v=MuHNNJQleIQ&feature=player_embedded

 

Przyznam szczerze, że taki homebrew enabler na Xboxa 360 to by było coś,

nie zanosi sie zeby u Nas mozna bylo cos takiego miec legalnie wiec co z tego ze jest jak i tak mozesz tylko o tym poteoretyzować :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

rozwazania czysto teoretyczne:

przeciez to kwestia samej gry gdzie ona szuka plikow w tym i DLC

reasumujac, nie jest to kwestia zadnej przerobki, a kwestia oprogramowania, tylko po co sobie komplikowac sprawe jak mozna to po prostu wrzucić na dysk w konsoli? tym bardziej ze te shackowane konsole daja mozliwosc podpiecia pod SATA dowolnego dysku dowolnej pojemnosci, bo jak rozwazasz juz takie cos teoretycznie to tez masz na mysli konsole shackowana, wiec kto bedzie wtedy myslal o kombinowaniu jak kon pod gore jak wrzuci dysk np 500GB za grosze i sprawa zamknieta, a jak ma cos na HDD pod USB to moze przekopiowac na dysk konsoli sama konsolą, proste...

 

a moje pytanie do Ciebie, jak niby chciales sciagnac z XBL ten dodatek DLC do RockBanda na ten HDD USB, bo Ty rozważasz tylko jak uruchomic, a zapominasz ze go jeszcze trzeba miec :)

 

PS.

a moze Tobie nie chodzi o samo uruchamianie z HDD USB rzeczy DLC, a po prostu mozliwosc sciagania wszystkiego z XBL prosto na nosniki pod USB, bo chyba o to glownie Ci chodzi?

jesli tak to: konsole hackowane automatycznie sa bezuzyteczne w XBL bo zapewne od reki chyba ban, wiec nic z XBL nie mozna na nie sciagac ani grac na XBL itd., taka rzecz tylko moze MS wprowadzic w swoim oryginalnym dashu i z gory wiemy ze nie wprowadzi bo w tedy jaki sens sprzedazy mialby miec konsole z hdd?

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Przeciez DLC musi byc gdzies na dysku ew znajdowac sie na plycie jesli gra jest poprostu tak wydana (jak sie nie myle L4D1 GOTY ma Survivala na plycie). DLC mozesz wrzucic na 250gb i tam trzymac tam, a gre najwyzej z dysku zew. czy pena odpalic. Moze kiedys gdy calkowicie zlamia dasha i beda jakie THC, Evox, UnleashX jak na X1 pewnie jest mala szansa aby modyfikowac jakos pliki ;)

Odnośnik do komentarza

jak ktos chce piracic to ma temat o piractwie, rzeczywiscie Sznurek, pirat-zlodziej jeszcze ma zyczenia zeby mu ulatwic piractwo bo mu sie nie chce operacji kopiowania robic, podejrzewasz kolege o taka bezczelnosc? :)

 

o jakim otwieraniu konsoli mowa?

 

...Moze kiedys gdy calkowicie zlamia dasha i beda jakie THC, Evox, UnleashX jak na X1 pewnie jest mala szansa aby modyfikowac jakos pliki ;)...

evox, unleashx nie jest zadnym zlamanym dashem to programy napisane od nowa

 

PS.

tak po za tym to wydaje sie to tylko ciekawostka bo czasy X1 to byly inne, MS nie dal dasha na ktory mozna bylo instalowac gry itp., teraz MS w X360 dal dasha bardziej funkcjonalnego i co najwazniejsze instalacje gier wiec watpie by te scenowe wynalazki kogos legalnego zainteresowaly, zapewne jak wyjdzie cos w podobie do XBMC to wtedy moze jakas czesc sympatykow kina zlamie legalnosc swoich konsol i je pomodyfikuje...na razie to wszystko ciekawostki, a piratom to wystarczy to co maja czyli banalne modowanie napedow...

z ciekaowstek tez jest ze linux od jakiegos czasu ma juz napisane stery do audio czyli na X0 postawiony linux bedzie udźwiękowiony...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy to bezczelność. Z tego co czytałem to wii i ps2 mają opcję odpalania gier z hdd zewnętrznego, jak szaleć to szaleć ;) Poza tym to zawsze jakaś oszczędność na wypalanych płytkach + zostaje dysk do różnych rzeczy. Pisałeś o dyskach sata podłanczanych do konsoli i pc, zrozumiałem, że za każdym razem trzeba je otwierać, podpinać się pod płytę główną i dopiero przerzucać. Jak jest inaczej, jakoś łatwiej, to zmienia to postać rzeczy. Mnie ciągle kusi przerobienie konsoli i dokupienie ps3. Ewentualnei kupienie przerobionej ps2 i to podłączeni dysku, ale to offtop.

Odnośnik do komentarza

napisales co innego, a teraz piszesz jeszcze co innego jakbys sam juz nie wiedzial o co Ci chodzi

 

pisane bylo o DLC bo takie bylo pytanie kolegi, a nie o grach czy programach, ktore juz pisane bylo ze mozna dowolnie odpalac czy to z hdd czy z pena w usb czy z hdd pod usb

 

dalej nie wiem o czym piszesz wspominając o otwieraniu czegokolwiek, dysk pod USB podpinasz do pieca pod port USB, w konsoli tez pod port USB, co Ty masz za komputer i co za konsole ze porty USB sa w srodku tych urzadzen?

 

o dyskach sata bylo pisane ze mozna podlaczyc dowolny, czyli mozna miec takiej pojemnosci zeby Ci sie zmeiscilo na nim tyle rzeczy ile chcesz bo nie ma ograniczen np do 250GB zeby trzeba bylo kombinowac zeby DLC skladowac na jakims wpinanym w USB

a nawet jak jest maly dysk to mozna teoretycznie DLC miec na hdd konsoli, a programy-gry-filmy z pojemnego nosnika w USB w pelni mobilnego...

a jak chcesz sie bawic z dyskiem od konsoli to przejsciowka do pieca na USB lub transferkit z MS i hdd nie trzeba rozkrecac by podlaczac go pod sata...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

nie trzeba, ja nie musze, wiec jak trzeb? mow za siebie :), jak juz to MOŻNA...

 

a osoba ze z hackowana nielegalnie konsola to nawet nie musi podlaczac dysku od konsoli do PCta, wiekszosc moze sobie robic juz tym homebrew co jest korzystając tylko z pena czy hdd w usb

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

to juz Wam odpowiedzialem, ze nie trzeba nic otwierac, a Wy na przekór probojecie robic problem tam gdzie go w ogole nie ma, to tak samo jakbym Ci napisal ze musisz zawsze rozciac majtki w kroku zeby je zalozyc, bo bym sobie ubzdurał ze kazdy chce je zakladac przez glowe...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
nie wiem skad Ty takie informacje czerpiesz, skoro to wszystko o czym teraz sie pisze to wlasnie to i po to ten temat zalozony, czyli uruchamienie dowolnych rzeczy np. z pena co oczywiste ze pen w USB, wiec jak mozesz miec watpliwosci o to czy cos bedzie w ogole robione skoro jest robione, tam gdzie moga robic przerobki, od jakiegos czasu? :)

Myślałem że chodziło Bojanowi o odpalanie dużych gier przez USB ;), to że można odpalić homebrewowe aplikacje z pena to jeszcze zrozumiem ale całej gry chyba nikt nie próbował?

Odnośnik do komentarza

tak chodzilo o cale gry i ja tez napisalem o calych grach

 

czyli hakerzy odpalaja cale gry z USB, zadnego problemu w tym nie ma nie mowiac o niuansach XBR, a freeboot, ktore napotykaja w konkretnych tytulach ale to akurat nie ma zwiazku z USB bo plyta czy hdd org. te same rzeczy, ale to temat na inna bajke...

 

jak znajde w necie jakies porownania hackerow co do szybkosci loadingow hdd oryginalnyc, a DVD, a HDD-PEN z USB to dla ciekawych dodam, zapewne sa to nieuanse takei same jak szybkosc loadingow miedzy gra z plyty a z instalki na hdd...

 

PS.

z technicznego punktu widzenia wystarczy tylko bazowac na podstawowej wiedzy:

 

USB2- max 60 MB/s

DVD x12- max ok. 16 MB/s

 

czyli tak czy inaczej, z USB wiekszy transfer niz z napedu, wiec moze byc tak ze z USB bedzie podobnie jak z HDD konsoli...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

O kurde przez chwile poczułem się jak na starym xbox-scene.pl xD Miło zobaczyć znajome nicki (Dabman, Napek, Juchy xD)

Jeżeli scena hombrew stanie otworem na X360 to może ktoś (Juchy, TomisH?) reaktywuje xbox-scene.pl ? Brakuje mi tamtego klimatu :)

[...]

 

Byłoby bardzo miło zobaczyć stare xbox scene pl ze starą załogą [ bez opora oczywiście ] tematami tutotarialami amatorskimi spolszczeniami na pierwszego ixa itp. Może i pierwszy xbox już "zdechł" a ja do dziś nie doczekałem się pełnego spolszczenia genialnego Conker'a Polx coś zaczął ale nie skończył, a samemu nie wiem czy warto się za to zabierać, bo nie chce aby to wyglądało jak spolszczenie Prince of Persia TTT ;)

Z tego co pamiętam na xbox scene pl było tyle materiału że obecna xbox scena pl [chwilowo nie działa nie wiem czemu] to przy starej scenie niemowlak, nie obrażajcie się ale tak to właśnie wygląda. Doceniam Wasze starania, ale nie zapominajcie czym żyło xbox scene pl. Moddingi softu, hardware'u pierwszej w historii w pełni wykorzystywanego potencjału złamania konsoli, nie myślę tu i piratach, bo brzydzę się nimi [tak kupuje orginały ps3 xbox 360 - choć mam bana bo używałem kiedyś kopii zapasowych do grania jak nie było jeszcze możliwości instalacji na hdd ] , ale tak właśnie było z pierwszym xboxem. Wiem doskonale że dzisiaj jest inaczej bo ms dał więcej opcji do x360tki ale to wciąż mało , dużo osób chciałoby takiego XBMC 360 i pełnej integracji w soft który się kupuje. Ja nie mam nic przeciwko freeBOOT i innych jego odmianą [ niedawno pojawił się "kiosk 2.1 another 360 menu" ] dzięki takim hack'om bez problemu będziemy mogli np. wgrać sobie genialny polski dubbing z Mass Effect z wersji pc na x 360 [posiadając oczywiście dwie orginalne kopie gry ] Płacąc za pełnoprawną grę 200 zł typu Prince of Persia na pewno bym nie miał skrupułów i żalów do siebie że "ukradłem" epilog DLC ukazujący pełnoprawne zakończenie gry, już nie mówię o tym że nie mogę np mając bana odpalić niektórych dodatków które kupiłem legalnie z xbox live, a mógłbym mając freeBoot'a .

 

Reasumując piractwo niszczy rynek, wiem o tym, ale jego brak nie daje nam pełnego dostępu do tego za co zapłaciliśmy, pozwólmy sami sobie decydować o tym. Pełne złamanie konsoli kojarzy się z piractwem bo można za pomocą takiej konsoli odpalić wszystko, ale dlaczego "wyższe władze" myślą że ten kto ma przerobiona konsole jest piratem ??? Przecież kopie zapasowe są dozwolone , homebrew jest dozwolony więc o co kaman ??? Najgorsze jest to że freeBOOT'a nie można odpalić na konsolach z kernelem wyższym niż 7371 , a konsole które dotknęły fale banów są przeważnie po kernelu 8xxx w tym moja :( I co najważniejsze przez taki stan rzeczy polska scena ma się ku wymarciu .... nawet gdyby teraz xbox scene pl powrócił to przypuszczam że nie cieszyłby się taką popularnością jak kiedyś gdy pierwszy xbox był jeszcze "na czasie" , bo niby co modowac , po co pisac hombrew, pisac tutki itp itd jak pierwszy xbox zaliczył już pewien zgon a do możliwości korzystania z całości możliwości x 360 tki mają tylko nieliczni z kernelem niżej niż 7371

 

Szkoda bo już myślałem że xbox scene pl odżyje chociaż w formie xbox scena pl :(:(:(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...