Skocz do zawartości

Art of Tekken - Łódź, 5-6 grudnia - Tekken 6


Dante84

Rekomendowane odpowiedzi

ale przyznaję, że grasz swoją tak, że lepiej się nie da. Wszystko maksymalnie opanowałeś, nie da się sadzić lepszych juggli, akcji, czy setupów.

 

No i o to chodzi. Według mnie na turniejach nic więcej robić nie trzeba. Nevan to robił i tyle a to że Anna ma zgadywanki za 2/3 krechy razem ze ścianą to nie jego wina. ;)

Edytowane przez Cambion
Odnośnik do komentarza

Powiem tak, Nevan wygrał turniej i to jest fakt. Punishera i Nevana lubie i to tez jest fakt :D Powiem Wam chlopaki tyle, nie ma sensu klocic sie o jakies (pipi)y, powiecie sobie za duzo i nie bedzie od tego odwrotu. Schodzenie na sfere prywatna jest bez sensu, ktos komus naprawde moze zrobic przykrosc i to bez powodu. Nevan wygral, grajac wedlug mnei skutecznie, turniej to nie jest czas na combo movie ( aluzja do Velura;p ), tylko czas janienia, rzutow, stringow i wszystkiego co skuteczne. To juz sie robi paranoja zeby ktos wygral turniej i jeszcze go oskarżano ze grac nie umie, jesli to prawda, to tylko swiadczyo o tym jak mizerny byl nasz poziom. Skonczcie ten glupi dyskurs, bo niedlugo jeszcze na jakas ustawke sie umowicie :D

Odnośnik do komentarza

Ehh szkoda gadać. Zrobiliśmy turniej dla graczy, każdy miał szanse go wygrać. Ale jeżeli będzie następna edycja to na pewno wprowadzimy zakaz setup'owania, grania bezpiecznymi ciosami, grania szybkimi ciosami, i ogólnie zbanujemy wszystko i wszystkich. Słyszałem wiele opinii odnośnie różnych stylów gry, ale i tak wszystko sprowadza się do jednego, wyzerowania tabelki życia przeciwnika, wszyscy robią to w sposób wybitka i do ściany, i ewentualnie jakiś setup. Możecie mi pokazać jakiś inny sposób ? Tak naprawdę tekken nigdy nie będzie jakiś piękny czy coś, każdy ma w swoim "arsenale" jakieś juggle, które będzie powtarzał ciągle i ciągle. Chcecie grać pięknie i artystycznie grajcie Xiajką ;p

Odnośnik do komentarza

Cambion, bez mind game'ów na samych mocnych jugglach zgadywankach i setupach nie zajdziesz za daleko na naprawdę wysokim poziomie.

 

Ja tam bym się nie spinał, wiadomo że w miesiąc nikt nie nauczy się grać bardzo dobrze w tą grę chociażby dlatego że jest tu za dużo postaci i za dużo zmian, i o ile zdążysz się przyzwyczaić do tych zmian i przestaniesz grać DR'kowo tak nie masz szans na chociaż dobre ogranie się na tak wiele postaci, nawet na połowę.

 

Dante, no tutaj jeszcze można zaciachać naturalami:P.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy ktoś zrozumiał ale w du'piee mam wasze frazy tekkenowe - każdy już powinien wiedzieć jaki jest TK6, zresztą przyjeżdzając na turniej z własnej woli jak można mieć pretensje o to, że ktoś inny wygrał a nie ty, bo gra jest słaba. To trzeba było nie przyjeżdzać na turniej w słabą grę :) Pod tym względem nie mam do Nevana żadnych zastrzeżeń, bo niby za co? Że chu'jowo, że wygrał? A co ja jestem 15latek, mam się obrazić na cały świat, bo ktoś inny nie wygrał? Wygrał bo nikt nie potrafił go pokonać, proste jak sranie - nieważne jaka to jest gra i jak to zrobił, każdy grał w tą samą grę. Ot, co.

 

Z kolei próba poniżenia kogoś przy pomocy wypominania spraw osobistych, to nie jest odparcie argumentów dotyczących czyjejś gry w TEKKENA, to zwyczajne chamstwo i prostactwo.

 

Wracając do Tekkena, to uważam że Nevan będzie skuteczniejszy w tę część niż w poprzednią, ale nie wygra już żadnego turnieju choćby z tego powodu, że Devil i Sway już z nim nie przegrają, a do tej dwójki dojdzie jeszcze Matt i Steve, który wciskając 4 unika 90% ciosów Anki. W każdym bądź razie bardzo mi sie podobała gra Nevana, mega konsekwentna, zero myślenia czy przeciwnik pomyśli, czy nie, po prostu napierdalanie bez litości :) Będzie ciekawie na następnym turnieju.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Cambion, bez mind game'ów na samych mocnych jugglach zgadywankach i setupach nie zajdziesz za daleko na naprawdę wysokim poziomie.

A czy mind game to nie są zgadywanki między innymi?? No dobra trzeba jeszcze rwać rzuty ^_^ . Ale to już napradę wszystko, bo w tej części movement nie jest tak istotny. :confused:

 

Mind game to dla mnie coś głębszego, sama zgadywanka może być zwykłą zgadywanką robioną za każdym razem tak samo z tym samym timingiem, bez żadnego myślenia, robiona mechanicznie, tak że przeciwnik nie zostanie zaskoczony nawet jeśli źle zgadnie.

 

Mowement jest wciąż ważny, gdyby nie był to koreańce by stali w miejscu i liczyli klatki schylali się gdy trzeba i stepowali między ciosami danego stringa. Nie bawili by się w bakdasze i stepy jeżeli tylko by ich narażały oraz zabierały część ich koncentracji włożonej w grę. Framedata jest też ważna bez niej nie będziesz wiedział jak karać, a jak nie będziesz wiedział tego to spora część zadanego dmg'u ci ucieknie. Znajomość tego gdzie można się schylić, co wystepować, co przerwać też jest ważna bo bez tego będą cię bez przerwy jechać na bloku ciosami high high z przewagą. Jak widać dobra gra w t6 nie zaczyna i nie kończy się na elementach ofensywy.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

co za dramaty tutaj sie odbywaja :lol:

 

doszedlem do wniosku ze t6 jest gra w ktora nie da rady sie ograc.

czesc postaci jest mocna jak superman, bezpieczna i ma juggle po prawie kazdym ciosie lol

do tego "setapy" w postaci bezmyslnej zgadywanki 50/50 + rage + MEGA pressing zlozony z losowo dobranych launcherow i NC/NCc i sciany ktore sa prawie na kazdej planszy rofl = GG

tak w skrocie mozna opisac polowe top tierowego castu i sama gre. zadna strategia nie potrzebna, mozna grac na palke w wielu sytuacjach. czy napisalem rowniez ze kazda z mocnych postaci mozna grac skutecznie bez zadnego manuala?

 

 

jak w to niby mozna sie ograc? wiekszosc osob na forum uwaza ze za pol roku matt swoim stevem zarzadzi, wiadomo obaj (i matt i jego postac) sa mocni.

$#$%^ prawda. t6 jest zbyt randomowy i chaotyczny.

 

Czy paul po trafionym 1,2 zrobi df2, ktore z tej odleglosci trackuje w obie strony, trafia na mid, launch on hit, czy moze poleci bezpieczny hop kick?

a moze jego 3hitowe NC zaczynajace sie od lowa i krojace 60+ ? czyzbym zle wymierzyl dasha i zgarnalem ch DF za 1/3+ zycia? ok udalo mi sie oklepac paula, tera ma ragea i na CH jego DF kroi pol paska, trafia na mid i odpycha, spoko.

 

no sorry, gratuluje optymizmu jesli ktos powaznie mysli ze grajac z postaciami pokroju law, paul, lilli, bob, steve, anna, nina, alisa, lars etc ogra sie na tyle zeby kontrolowac wiekszosc walki :(

dla jaj policzylem po ilu akcjach lili juggluje.. 28 no comment.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście jest dużo gorszy od poprzednika. Ale też nie znam go bardzo dobrze np ja. DR miałem już obrytego od dechy do dechy, tą grę w ogóle nie mam, oczywiście to moja wina :D. Ogólnie sorry, gra Nevana mi się nie podobała, ale wygrał, więc w sumie był najskuteczniejszy. Muszę w to grać, bo mam trochę za duże ambicję i nie lubię przegrywać z gorszymi od siebie :D.

Tekken 6 nie będzie bardzo dobrą grą, ale jeśli zagra się w niego na pełnej to chyba randomów przesadnych nie będzie. Już nie marudzę, jak powiedział Mashter, nikt nikogo nie zmusza do gry :D

Odnośnik do komentarza

co za dramaty tutaj sie odbywaja :lol:

 

doszedlem do wniosku ze t6 jest gra w ktora nie da rady sie ograc.

czesc postaci jest mocna jak superman, bezpieczna i ma juggle po prawie kazdym ciosie lol

 

Jeżeli hop kick paula jest dla ciebie bezpieczny i chcesz stepować po trafionym 1,2 to nic dziwnego że doszedłeś do takich abstrakcyjnych wniosków;].

 

No, i po trafionym 1,2 DEMO paula już nie jest naturalem za 61 tylko zwykłym low'em za 12, bo resztę można zablokować;].

 

 

Na prawdę, posiedź troszkę przy tym tekenie, pograj w to trochę dłużej i poznaj tą grę, bo na razie, tego typu posty wyglądają jak lista rzeczy których nie rozumiesz bądź nie wiesz, tylko że ubrane to wszystko jest w inne słowa ;].

Odnośnik do komentarza

moze niezbyt jasno napisalem, z tego co wiem szredery maja ile na bloku? -12? kilka postaci jest w stanie to ukarac (bob f2,3?) ale generalnie jest launcher safe.

co do d4, 2:1+2 testowalem w practice z opcja stand to guard i po pierwszym ciosie trafionym reszta wchodzila na gwarancie? jakis blad?

no i na koniec stepowanie stringów 1,2 nie jest chyba niczym bardzo dziwnym?? dziwne jest to ze df2 trakuje z bliska w OBIE strony, no ale moze zupelnie sie nie znam i tacy gracze jak ty nie uzywaja SS?

Odnośnik do komentarza

Mało jest w tej grze wybitek karalnych na wybitkę. Gdyby ich było dużo, to ta gra by była strasznie defensywna. A jaka jest to chyba każdy widzi, a przynajmniej większość :wink:

 

Jeśli trafisz 1,2 i przeciwnik będzie stał w miejscu, to d+4 nie przewróci. A demo jest naturalem tylko wtedy, kiedy kosa przewraca. Po zablokowaniu ostatniego ciosu jest spora kara, niektóre postaci mają tam gwarantowaną wybitkę.

 

SS jest przydatny, ale robienie CZYSTEGO SS-a (bez cancelowania go w blok) po kilkuklatkowej stracie nie jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

ja rozumiem, ze wybitki nie moga byc straszliwie karalne, ale bezkarne tez nie powinny byc bo to absurd.

Wybitki bryana to idealny przyklad balansu, brak generic df2 i hop kicka, Jet Upper ma bez buforowania w dashu/bloku ok 16 klatek minimum, realnie 17-18. trafia na high, otwarty mocno na whiff punish.

uf4 ma ile ? 19 klatek? bezpieczny na bloku, df3 nawet nie musze wyjasniac ten cios ma 25+ klatek i bodaj -29 na bloku lol.

 

jesli chodzi o paula moge sie mylic sprawdze to dzisiaj ponownie (bez nagrywania ciezko samemu to sprawdzic), ale nadal wydaje mi sie ze demo nie jest NCc tylko zwyklym NC, sprawdze z kumplem jak sie spotkamy.

jesli sie mysle to sorry, ale w obecnym practice ciezko to okrelsic a tak poki co dla mnie wyglada ta akcja.

 

co do SS to jest ta sama opcja co z backdashem jak dla mnie, bardzo ciezko mi sie canceluje jedno i drugie w blok w tym tekkenie, widac ze zmieniono mechanike w stosunku do T5, jest ciezej nie zawsze ss point blank w celu ukarania pojedynczego stringa, ktory wiesz ze poleci sie uda.

Odnośnik do komentarza

Demolition Man JEST NC, jeśli pierwszy cios przewróci. Jeśli nie przewróci, to już drugi cios można zablokować. A po trafieniu 1,2 przeciwnik jest właśnie w takiej odległości, że nie przewraca i można to bardzo łatwo sprawdzić na Practice Mode.

 

 

W T6 jest jak w SC4? Tzn są postacie z gorszym i lepszym SS?

Z backdashem na pewno, z SS-em chyba też (choć nie jestem pewny).

 

 

 

No ale to chyba nie ten temat... :wink:

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Z backdashem na pewno, z SS-em chyba też (choć nie jestem pewny).

Z SS to może być tylko kwestia tego kto ma jaki model, dlatego takim big'om może się gorzej stepować.

 

albrechtus , shreddery to nie hop kick, to shreddery i mają -13 na bloku:P, i nie odpychają daleko więc każdy ma jakąś karę, chociaż by najprostsze naturale z jedynki, a sporo postaci ma w tej części 12-13 klatkowe naturale które kroją około 30. Więc nie można napisać że są bezpieczne bo nie są.

 

A mechaniki cancelowania bakdaszy i ss nie zmienili w ogóle od T5.

 

Aha, i ja używam SS, ale jeżeli dostaję 1,2 które daje +7 na trafieniu to chcąc zrobić SS muszę się z tym liczyć że po prostu ne zdążę przed tym df+2 które idzie wtedy w 8 klatek chyba.

 

 

Krakers, no to jest zabawne, tym bardziej że według ludzi którzy już w to grają dłuższy czas jest to jeden z tych lepiej zbalansowanych tekkenów o ile nie najlepiej.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Chcecie uczciwej i sprawiedliwej gry?? Takiej gdzie wszystko po obu stronach jest od początku takie same?? Przerzućcie się na szachy!!

 

Szachy nie są takie uczciwe. Statystyki pokazują, że częściej wygrywają białe pionki ze względu na to, że do nich należy pierwszy ruch. ;)

najlepsza gra wszechczasow starcraft jest chyba uczciwy i sprawiedliwy. rasy zbalansowane chyba do perfekcji jedynie niektore mapy sa troche stronnicze.

 

 

 

 

 

anyway czy juz nie czas odkleic ten topic i go zamknac skoro turniej sie odbyl a przykleic jakis inny ktory dopiero ma sie odbyc?

 

 

Odnośnik do komentarza

najlepsza gra wszechczasow starcraft jest chyba uczciwy i sprawiedliwy. rasy zbalansowane chyba do perfekcji jedynie niektore mapy sa troche stronnicze.

Ale to tak nie działa. Balans postaci w bijatyce (albo ras, w przypadku sc) nie ma wpływu to, czy gra jest uczciwa czy nie. W grze może być i 50 gównianych postaci i jeden s-tier, a gra mimo tego będzie uczciwa (nie biorąc pod uwagę aren, turowej rozgrywki itd., tylko same postaci/rasy/samochody/whatever), bo miarą 'uczciwości' gry jest to, czy obaj gracze mają dostęp do tych samych rzeczy :) Nieuczciwy to był sc3 ze swoją ivy i budową aren.

Odnośnik do komentarza

Chcecie uczciwej i sprawiedliwej gry?? Takiej gdzie wszystko po obu stronach jest od początku takie same?? Przerzućcie się na szachy!!

 

Szachy nie są takie uczciwe. Statystyki pokazują, że częściej wygrywają białe pionki ze względu na to, że do nich należy pierwszy ruch. ;)

 

Podejrzewałem że ktoś właśnie tak powie :D I mam odpowiedź. Zawsze można rzucić monetą kto bierze białe. a później w meczu na zmianę. Lepszy wygra nawet czarnymi!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak cos, jest juz sporo walk wrzuconych:

 

DI vs Boskon:

 

Kitos vs Sway:

 

Nevan vs Sepkong:

 

QRQ vs Sway:

 

Gon vs Gajda (ostatnia gra chyba nie jest ich - sorry, ale tak sie zmontowalo, sorka Gon)

 

QRQ vs Gajda:

 

Robson vs Gajda

 

Sway vs Di #1:

 

Sway vs Di #2:

 

Devil vs Gajda:

http://www.youtube.com/watch?v=Pp5vfq0xQyw

 

Sway vs Nevan:

http://www.youtube.com/watch?v=zPqiZ28_yeo

 

Ryan Hart vs Di:

http://www.youtube.com/watch?v=SIbUq-Zsy9U

 

wiecej (m.in. gry Guardiana, Tundry czy Scoopa) tutaj:

http://www.youtube.com/user/backdashpl#p/c/DFBE18F48BE30CE1

Edytowane przez solo/ng
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...