Skocz do zawartości

Gry na premierę, gdzie dostać?


Guti

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakończyłem wycieczkę po Wrocku za poszukiwanie U3. Niestety nie udało mi kupić. :confused: Byłem w MM babka powiedziała ze nie ma dopiero w dniu premiery, nie szło z nią nic załatwić. W Saturnie to samo po zapytaniu się gościa o U3 tylko powiedział ze 02.11. Pytam się go czy macie może już na magazynie to powiedział ze nie i uciekł. Tyle było z nim gadania. W empiku dziewczyny w info nie wiedziały nawet co to jest i jak to wpisać w kompie. :rofl2:Po przeliterowaniu jej nazwy wpisała i mówi ze jest tylko pre-order z tym pierścieniem. I faktycznie pokazała mi na monitorze i nie maja jeszcze nawet na magazynie żadnej sztuki. Swoja przygodę zakończyłem w Sony Center i tam szło normalnie z chłopakami pogadać. Ma ją już na stanie ale niestety nie dali się namówić na sprzedaż gdyż tłumaczyli się ze maja za to kary. Tak wiec czekam do poniedziałku gdzie mam sklep w którym na 100% mi sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza

Kupilem dzisiaj gre bez problemu (zapewne dostepna od wczoraj) w kraju gdzie nie chcieli mi sprzedac NBA 2k11 za łapówke 100% wartosci gry :D. Choc raz gram w cos przed polskimi graczami :D Pozdro! :D

tak wiec skoro posiadasz kopie zakupiona na zielonej wyspie to moze przy okazji sprecyzujesz nam wiarygodnosc slow pana Michalka:

If the Game is purchased in ROI (Pegi version) it will have a Polish language option but the NI and U.K stock (BBFC) will not.Michael Griffin,Customer Services and Store Support,Xtra-vision Limited

oraz gdzie nabyles:

xtra vision, game stop, moze tesco? ;)

pozdro :D

___

thx!

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Tej no to jest chore. Ja nie potrafię tego zrozumieć. Przecież Sony powinno zależeć nad tym żeby sprzedać grę jak najlepiej. A przez to że pozwalają większym sieciom na sprzedaż dopiero od 2.11 to kilka tysięcy kopii zostanie na stanie. Przeciętny gracz nie ma konta na forum PSX czy innym, gre kupiłby sobie na długi weekend, ale jak nie ma to nie chce mu się czekać i kupic Batmana/Battlefielda, a po prywatnych sklepach woli nie chodzić. Jak tam mam zamówione, w poniedziałek odbiór.

 

Nie wiem jak inni kupili gry (a nawet Edycje Specjalnę) w Polsce. Chyba że paru forumowiczów pracuję w MM/Empik/Saturn to może mogli sobie kupić jakoś.

Odnośnik do komentarza

Tej no to jest chore. Ja nie potrafię tego zrozumieć. Przecież Sony powinno zależeć nad tym żeby sprzedać grę jak najlepiej. A przez to że pozwalają większym sieciom na sprzedaż dopiero od 2.11 to kilka tysięcy kopii zostanie na stanie. Przeciętny gracz nie ma konta na forum PSX czy innym, gre kupiłby sobie na długi weekend, ale jak nie ma to nie chce mu się czekać i kupic Batmana/Battlefielda, a po prywatnych sklepach woli nie chodzić. Jak tam mam zamówione, w poniedziałek odbiór.

 

Nie wiem jak inni kupili gry (a nawet Edycje Specjalnę) w Polsce. Chyba że paru forumowiczów pracuję w MM/Empik/Saturn to może mogli sobie kupić jakoś.

 

Zgadzam się z Tobą. Ja także tego nie rozumiem. To chyba tylko tak w Polsce, albo ja jestem jakiś niedorozwinięty i nie rozumiem tej polityki. Jak można zakazać sprzedawania gry 2-3 dni przed premierą jak z tego maja potężna kasę. Po prostu tego nie ogarniam i tyle. Podziw dla tych którym się udało kupić w większych sklepach. Ja swoja odbiorę w poniedziałek.

Edytowane przez bolek456
Odnośnik do komentarza
Jak można zakazać sprzedawania gry 2-3 dni przed premierą jak z tego maja potężna kasę

Taką samą kasę będą mieli ze sprzedaży gry 2 dni później - dla Sony to żadna różnica. Przecież nikt się nie rozmyśli i nie stwierdzi nagle, że w ogóle nie kupi Uncharted 3, bo premiera mu nie leży :P

Stratne mogą być co najwyżej poszczególne sklepy - skoro jedne jednak mogą i potrafią sprzedawać/wysyłać gry już 28 października, a inne nie, to ja już nie wiem po czyjej stronie wina leży.

Odnośnik do komentarza
Jak można zakazać sprzedawania gry 2-3 dni przed premierą jak z tego maja potężna kasę

Taką samą kasę będą mieli ze sprzedaży gry 2 dni później - dla Sony to żadna różnica. Przecież nikt się nie rozmyśli i nie stwierdzi nagle, że w ogóle nie kupi Uncharted 3, bo premiera mu nie leży :P

Stratne mogą być co najwyżej poszczególne sklepy - skoro jedne jednak mogą i potrafią sprzedawać/wysyłać gry już 28 października, a inne nie, to ja już nie wiem po czyjej stronie wina leży.

 

Ale mam kolegów którzy też mają konsole i grają tak jak im się chcę. Nie szukają najlepszych ex'ów czy czegoś tylko jak widzą reklamę BFa w TV to lecą do sklepu i kupują. I jest to ich jedna gra na miesiąc i podejrzewam że nie tylko oni tak mają. Dlatego liczę że Sony tą zagrywką dostanie u nas w kraju po dupie najmocniej jak tylko będzie to możliwe. Może nauczą się że takie akcje są chore i bez sensu. Dzięki Bogu że swoją kopie odbieram w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Ale Uncharted 3 to jedna z największych premier tego roku, a nie pierdoła pokroju Dance Party. Osoby, które na tę grę czekają to i tak kupią niezależnie od wszystkiego. A reszta? Zakładając że wisi im to czy zagrają czy nie, to wisi im także czy gra wyjdzie 1-2 dni później. Jeśli zaś chodzi o totalnych casuali i żółtodziobów, to oni dowiedzą się o grze z reklam w TV, które będą puszczane w momencie gdy gra już będzie na półkach.

 

Ja wiem, ze to może być szok, ale liczba graczy w Polsce naprawdę nie ogranicza się jedynie do kilkudziesięciu/set osób aktywnie udzielających się na forum :D Ta lekka obsuwa imo w żaden sposób nie wpłynie na wyniki sprzedażowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile osób złożyło zamówienia przedpremierowe.

 

Poza tym szykuje nam się identyczna sytuacja ze Skyrim - premiera 11.11.11, co u nas - z oczywistych względów - odpada.

 

Do tej pory zresztą pamiętam fail Cenegi, która polską premierą Tomb Raider: Anniversary ustaliła na dzień po Bożym Ciele. Przez cały tydzień od dnia premiery gry nie szło dostać nigdzie. I to faktycznie był powód do rzucania mięsem i zastanawiania się na kupnem gry za granicą (zwłaszcza że premiera i tak była przesunięta ponad tydzień względem reszty świata)/

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Empiki U3 już mają od piątku, myślę że w poniedziałek będzie juz do kupienia :)

 

Ale Uncharted 3 to jedna z największych premier tego roku, a nie pierdoła pokroju Dance Party. Osoby, które na tę grę czekają to i tak kupią niezależnie od wszystkiego. A reszta? Zakładając że wisi im to czy zagrają czy nie, to wisi im także czy gra wyjdzie 1-2 dni później. Jeśli zaś chodzi o totalnych casuali i żółtodziobów, to oni dowiedzą się o grze z reklam w TV, które będą puszczane w momencie gdy gra już będzie na półkach.

Sony na pewno coś straci na tej praktyce. Weźmy pod uwagę najważniejszy aspekt- finansowy. Teraz jest dużo premier m.in Batman, Battlefield. Niewielu stać na wydanie 600zł w ciągu tygodnia. Z U3 niejeden zrezygnuje ponieważ ma inne dobre tytuły już teraz dostępne w sklepie. A już zwłaszcza przed długim weekendem kiedy jest czas na granie. Jeśli komuś zależy na 3 części przygód Drake i tak kiedyś kupi grę ale bardzo możliwe że będzie to egzemplarz używany i w momencie jeśli ktoś leje na tryb multiplayer jak np. ja, to Sony jest w plecy.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...