Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ej ale jak chcecie się napierdalać co lepsze - naruto czy nowy db to zrobcie to jak na prawdziwych fanów przystało. Spotkajcie sie na dzielni i wygrywa ten kto krzyknie głośniej kamehammaha

 

Oglądałem ten nowy odcinek i (pipi)nia straszna, mój kot by to lepiej narysował. Jest to o tyle (pipi)a dziwne, że mają od (pipi)a więcej czasu, bo nie muszą wymyślać nowej fabuły

Odnośnik do komentarza

Napiszę tak. Odświeżyłem sobie stare, dobre odcinki DB i pod względem animacji jest 10x lepiej niż obecnie. Idąc tokiem rozumowania Dahaki to rysowaniem odcinków musiały zajmować się tabuny rysowników, animatorów, itd. Sami powiedzcie czy nie dostajecie wzwodu gdy Goku wymienia się piąchami z Tenshinhanem na turnieju, a jedynymi projectile'ami były kamehameha i dodonpa?

Fakt, czasem mimika twarzy nie wyrabia, a niektóre ruchy wydają się nienaturalne ale biorąc pod uwagę to co mamy teraz to stare odcinki DB są na wyrąbistym poziomie. Nawet kultowa kamehame-ha pokazuje moc. Nie to co ten niebieski pierd obecnie. Ogólnie czuję się zniesmaczony obecnym poziomem. Choć nowa kinówka na trailerze wygląda ciekawie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Animacja ręcznie robiona przy użyciu klasycznych środków będzie lepsza od tej tworzonej na kompach. No przynajmniej ja tak mam. Teraz wszystko jest zbyt sterylne bez tych delikatnych pociągnięć czy małych szczególików. Ale dotyczy się to nie tylko DB ale ogólnie animców. Lata80/90te>>góvna po roku 2000.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No mega reprezentatywny przykład. Tasiemiec robiony dla dzieciaków po najmniejszej linii oporu.

Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby obrazek ponizej pochodził z jakiejś kinówki, a ten u góry z serii.

 

 

Oba z serii, w jednym z odcinków nowszej generacji były wspominki o charizardzie, to zremasterowali niektore sceny z pierwszej serii ;)

 

@M.Bizon24 okej :( nadal nie obejrzałem/przeczytałem DB :/ 

Odnośnik do komentarza

Teraz już chyba nie jest tak źle. Będą jeszcze dobre animacje, wierzę.

 

Tylko cholera, znowu to jest rozwleczone, że hej ;p. Pewnie tak za dwa-trzy odcinki dopiero dobra wixa się zacznie, bo w przyszłym to Tien do walki rusza xd.

Odnośnik do komentarza

Tego raczej już się nie da odwrócić i zacząć znów tworzyć przy użyciu klasycznych technik i narzędzi. Nawet sam Miyazaki niedawno zaczął się interesować animacją tworzoną na kompie, bo jak sam stwierdził coraz trudniej o dobrej jakości papier i narzędzia, a także pomocników potrafiących ogarnąć tworzenie w starym stylu na celuloidowych bądź papierowych kartkach. Klasycznie tworzona animacja jest też o wiele droższa i czasochłonna co też ma istotne znaczenie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Tego raczej już się nie da odwrócić i zacząć znów tworzyć przy użyciu klasycznych technik i narzędzi. Nawet sam Miyazaki niedawno zaczął się interesować animacją tworzoną na kompie, bo jak sam stwierdził coraz trudniej o dobrej jakości papier i narzędzia, a także pomocników potrafiących ogarnąć tworzenie w starym stylu na celuloidowych bądź papierowych kartkach. Klasycznie tworzona animacja jest też o wiele droższa i czasochłonna co też ma istotne znaczenie.

 

Co on pier doli, nei ma telefonu aby internetu aby zamowic ultra wypasiony papier czy on moze tylko rysuje na egipskinm papirusie, ktory lezakuje minimum 3000 lat i rzeczywiscie moze byc trudno o jego zdobycie ?

 

 

Co do bajek rysowanych na kompie to dla mnie jak najbardziej plus, nie ma co plakac. To tak jakby marudzic ze South Park jest robiony na kompie zamiast wycinanek. Dzieki technologi mozemy miec fajnego dragon balla w 1080p, no chyba ze komus brakuje tej "pikselozy" na kineskopie z szumem sygnalu analogowego no to nic nie poradzisz.

 

Problemem jest tylko i wylacznie styl rysowania i animacja sama w sobie, ktora jest aktualnie dre twa jak jak ja pier dole.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...