Skocz do zawartości

PE vs N+


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Byl kiedys taki temat, ale chyba lezy w archiwum starego foruma, mysle ze dyskusja jest warta kontynuacji. Sam dawno temu stawialem N+ wyzej od PE, ale to zmienilo sie wraz z tym jak PE stalo sie multiplatformowe. Przyznam, ze ostatni nr N+ kupilem jakies 2 lata temu, ale zawsze przegladam na stoisku z prasa. I musze przyznac, ze magazyn przegrywa z kretesem z PE, ktore IMO jest niemal idealne. Ze starej ekipy Neo ostaly sie ochlapy, a nowi writerzy oprocz Dr Maxa to nic specjalnego, do tego publicystyka zastapiona jakims Retro, w ktorym mase stron jest os tarych czasach i maszynkach, bardzo nietrafne posuniecie. Sama merytoryka tez oprocz kilku osob jest slaba, PE ma wiecej duzo lepszych writerow. Wydaje mi sie, ze Neo niedlugo zniknie z polek kioskow na stale, co nie jest dobre dla PE, gdzyz brak konkurencji rozleniwia, choc "konkurencja" jest tu uzyta na wyrost.

Odnośnik do komentarza

PE w moich oczach spada na poziomie (żenujące komiksy i konsolometry, które kiedyś rozwalały, brak starego klimatu...), ale jako "full pro" pismo o konsolach wygrywa z N+, tak że nawet nie ma co porównywać. Podwyżka ceny "konkurencji" mnie zszokowała, ale po namyśleniu to nic dziwnego - pewnie ilość czytelników spada, to muszą się ratować. Nic mi w tym piśmie się nie podoba: redaktorzy, same recenzje, wygląd pisma, no po prostu nic. Ja też uważam, że N+ za jakiś czas powinno się wycofać. No i wtedy nie pozostawi PE absolutnie żadnej konkurencji, co też niczego dobrego nie wróży.

Odnośnik do komentarza

probowalem kiedys przeczytac jakikolwiek numer neo, konczylo sie na moim poirytowaniu, bo wiekszosc recenzji po prostu zle sie czytalo, czesto tez mialem wrazenie ze oceny byly wystawiane nad wyraz subiektywnie co bylo rowniez powodem mojego poirytowania

 

na plus w neo jedynie to co pameitam to chyba nieco wieksza ilosc stron poswiecona roznorakiej publicystyce tzn mam na mysli nierecenzje ani zapowiedzi

 

 

tak czy siak PE od lat nie zawodzi, chociaz moim zdaniem troche wiecej tekstow pisanych o grach/swiatku growym/refleksji czy tam przemyslen na jakis temat etc moim zdaniem by sie przydalo

Odnośnik do komentarza

Niestety, z wielkim żalem muszę napisać, że N+ tak zaniżyło poziom ostatnimi czasy (nie tylko magazyn, ale także jako marka - to, co wyprawiają ze swoim wizerunkiem w sieci i kontaktem z czytelnikami to obecnie poziom o trzy klasy niższy od PE), że zaprzestałem kupowania tego periodyku. Brak Banana, Grabarz tylko w Finisherze (i chyba tylko za tymi tekstami będę tęsknił), olewanie forum i czytelników... Ta szopka nie zasługuje na moje 9zł miesięcznie. Gdy patrzę na PE widzę profesjonalizm i pasję, Neo niestety nie zdołało dotrzymać kroku. No i jest o zika droższe.

Odnośnik do komentarza

Neo dawało radę, w czasach gdy bolała mnie bufonada autorów Extrime'a i wyśmiewanie (dosłownie)konkurencji. Miało miły dla oka układ graficzny,czyli coś czego Extrime jeszcze parę lat temu nie miał. Problem z Neo jest taki, że poziomem pisania stanęli w poprzedniej epoce, a nowe twarze wnoszą jedynie tragedię i rozpacz czytelników. Czasami mam wrażenie,że jak uczepią się jednej gry, to będą pisać o niej przez następne 5 numerów, a na końcu wystawią 8.7. Nie rozumiem do końca też ich systemu oceniania gier, a konkretnie ocena designu, bo to rzecz już kompletnie subiektywna. Po cholerę to?

 

Extrime'a zawsze szanowałem za profesjonalizm autorów, choć często przez to popadali w zdawać się mogło, bufonadę. Często objawiało się to niepotrzebnymi przytykami w stronę konkurencji, co poziomem dorastało do Faktu. Teraz nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń, widocznie chłopaki dorosły albo ktoś ich upomniał

8) . W przeciwieństwie do Neo, Extrime prowadzi racjonalną politykę wdrażania nowych zgRedów, którzy piszą na dobrym poziomie i orientują się w temacie(wystarczy porównać podobne działy o starym sprzęcie).

 

To co nie do końca podoba mi się w obu czasopismach, to felietony. Zawsze są pisane pod graczy,a mam tu na myśli ewidentny brak dystansu do gier i umiejętności myślenia krytycznego odnośnie swojej pasji/zawodu. Zero kontrowersji, byleby tylko fani gier się nie obrazili.

Odnośnik do komentarza

Nie ma za bardzo o czym dyskutować, każdy kto w ostatnich miesiącach miał do czynienia z N+ wie jak bardzo stoczył się ten magazyn i raczej nie opowie sie po jego stronie. Mi osobiście Neo nigdy nie podeszło, zarówno samym redaktorom jak i ich tekstom zawsze brakowało tej najbardziej charakterystycznej cechy PE - klimatu, do tego recenzje były suche i często wybitnie nieobiektywne (przesadnie zawyżane oceny), a chumor wciskany nieco na siłę (jakby nie mogli się zdecydować czy chcą robić bardziej lajtowy, w stylu PE czy w pełni profesjonalny magazyn). Jedyne co mi się tak naprawdę podobało to felietony Chmielarza.

Odnośnik do komentarza

Niestety, z wielkim żalem muszę napisać, że N+ tak zaniżyło poziom ostatnimi czasy (nie tylko magazyn, ale także jako marka - to, co wyprawiają ze swoim wizerunkiem w sieci i kontaktem z czytelnikami to obecnie poziom o trzy klasy niższy od PE), że zaprzestałem kupowania tego periodyku. Brak Banana, Grabarz tylko w Finisherze (i chyba tylko za tymi tekstami będę tęsknił), olewanie forum i czytelników... Ta szopka nie zasługuje na moje 9zł miesięcznie. Gdy patrzę na PE widzę profesjonalizm i pasję, Neo niestety nie zdołało dotrzymać kroku. No i jest o zika droższe.

 

To chyba dawno N+ nie kupowałeś, bo teraz cena jest 9,99zł, a więc 2 zeta więcej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od początku mojej przygody z konsolami towarzyszył mi Neo Plus - brat przynosił magazyn od kumpla, który pożyczał nam od czasu do czasu PlayStation (o konkurencji nawet nie wiedziałem). Gdy zakupiłem PS2 i zacząłem zgłębiać temat, natrafiłem na PE - z początku traktowałem go jako suplement informacji zawartych w Neo. Kwestią czasu był moment, w którym PE zdetronizowało reprezentującego (wtedy jeszcze) całkiem dobry poziom Neo+. Na tę chwilę mój kontakt z N+ ogranicza się jedynie do przeczytania paru interesujących mnie recenzji (głównie RPG'i gdyż "zmiennik" Star'a zwyczajnie nie "daje rady" na erpegowym poletku). Po prostu nie jest to "moja gazeta" i wcale nie dla tego, że w Neo+ nie ma postaci pokroju pierdzącego-czegoś-tam HIV'a czy elo-krejzola Myszaq'a, gdyż za twórczością tychże zwyczajnie nie przepadam :teehee:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu ze takowe ocenianie nie ma tu sensu, wy widzicie w PE takie zalety i jest fajnie. Natomiast uzytkownicy N+ widza w swojej gazecie cos odemiennego co ich do niej przyciaga, a to ze wola inna gazete znaczy ze czesciej przegladaja forum wlasnie swojej gazety i szansa na ich wypowiedzenie sie tutaj jest nikla. Gdyby bylo jakies wspolne forum poswiecone rozrywce elektronicznej i gazeta o takowej tematyce i tam zalozylibyscie taki temat to bylby on pokroju X360 vs PS3, czyli istna wojenka.

 

Autorowi tematu proponuje wskoczyc na forum N+, zalozyc temacik co oni lubia w tej gazetce gdzie uzyska swoja odpowiedz a nie pytac tu ludzi subiektywnych.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jakby uargumentowali swój wybór.

 

 

Sugerujesz, ze luz w PE wyklucza pelny profesjonalizm?

 

Może nie do końca. Taki 'luz' jaki panuje obecnie jest w porządku, ale wyobrażasz sobie żeby dzisiaj, w tym szanującym się, największym, najbardziej profesjonalnym magazynie o grach w Polsce panował klimat rodem z pierwszych 40 numerów? Wiesz, wesoła kamera, wykrzywianie ryjów w HP, komiksy z cyckami i Crashem wołającym "k*rwa" itp. To by po prostu nie pasowało do wizerunku gazety, którą dzisiaj czytamy. Zwróć uwagę chociażby na ostatnie relacje z imprez growych, kompletnie odarte z chumoru, z którego to przecież słynęły wypady zgredów. Teraz liczy się rzetelność, nie ma miejsca żeby pisać o głupotach. PE ewidentnie dąży do coraz większego profesjonalizmu, widać to po każdym aspekcie pisma, począwszy od szaty graficznej (która cały czas ewoluuje) na recenzjach i felietonach bynajmniej nie kończąc. Sami zgredzi nieraz na łamach pisma przyznawali, że aby utrzymać pewien 'poziom' muszą zerwać ze starymi nawykami (nie pamiętam kiedy ostatnio HIV pisał w Hyde Parku o spalaniu korów).

Mi osobiście taki stan rzeczy średnio się podoba, chumor zawsze był bardzo ważnym elementem i zarazem jednym z dwóch powodów dla których kupowałem PE, dzisiaj niestety jest już na wymarciu. Nie da się ukryć, że spory wkład w tym mieli nowi redaktorzy: Butcher, Zax czy KOMODO to świetni, utalentowani pismacy, ale niestety bez jaj starej ekipy.

 

Dobrze, że PE ewoluuje, stając się coraz bardziej profesjonalnym magazynem. Szkoda tylko, że jak widać ten profesjonalizm nie za bardzo idzie w parze z luzem. Nie zdziwiłbym się gdyby za parę lat miało go w ogóle zabraknąć.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu ze takowe ocenianie nie ma tu sensu, wy widzicie w PE takie zalety i jest fajnie. Natomiast uzytkownicy N+ widza w swojej gazecie cos odemiennego co ich do niej przyciaga, a to ze wola inna gazete znaczy ze czesciej przegladaja forum wlasnie swojej gazety i szansa na ich wypowiedzenie sie tutaj jest nikla. Gdyby bylo jakies wspolne forum poswiecone rozrywce elektronicznej i gazeta o takowej tematyce i tam zalozylibyscie taki temat to bylby on pokroju X360 vs PS3, czyli istna wojenka.

 

Autorowi tematu proponuje wskoczyc na forum N+, zalozyc temacik co oni lubia w tej gazetce gdzie uzyska swoja odpowiedz a nie pytac tu ludzi subiektywnych.

 

Czyli gdyby taki temat powstał na niezależnej forum, to byłby bardziej obiektywny? Kto to jest człowiek "subiektywny", bo nie rozumiem, też w takim razie kim są Ci (idąc Twoim tropem) "obiektywni"? Czy to jest jakiś konkurs, na najlepsze pismo konsolowe, czy temat gdzie można się wypowiedzieć, chociażby "dlaczego Extrime jest lepszy, o ile lepszy i jak długo jeszcze lepszy"? Powtarzam, że nie każdy forumowicz jest fanem Extrime'a i może taki temat uzmysłowi zgRedom dlaczego tak jest :potter: .

Odnośnik do komentarza

Widze ze nie rozumiesz, nie fajnie. Chodzi mi o to ze topic ten znajdujacy sie na tym forum juz jest ze strony N+ na straconej pozycji, wystarczy ze zobaczysz co masz u gory strony ;3 i jakiej gazety milosnikow jest tu wiecej. Tylko nie pisz ze to nie forum tylko czytelnikow PE bo to wiem.

 

Btw. nie czytam zadnego z pism, czasami przejze psx u kolegi i nic wiecej ogolnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Skoro uważasz, że N+ jest na straconej pozycji, to ok., ale JA akurat nie podchodzę do tego tematu w ten sposób, tylko w taki jak napisałem powyżej(przeczytaj tym razem). Doskonale rozumiem, że nie widzisz sensu takiego tematu na tym forum, bo to już napisałeś w swoim pierwszym poście, ale Twój punkt widzenia można odnieść do praktycznie każdego tematu na tym forum :/ .

 

Edit. Sorki za "tematu, tematu, tematu" :blush:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Najwieksza kpina Neo+ jest cena - 9,99 ??. Smiech na sali. Jakosc wykonania gazety (papier) lezy i kwiczy w porownaniu do PSX E. Styl pisania kompletnie mi nie lezy. Publicystyka jest marna, dzial "Listy" to tragedia i bez porownania do tego, co prowadzi HIV. Recenzje tez nie maja tego czegos, za co czytam PSX E... Ta gazeta powinna kosztowac 6,99 i to by byla jej adekwatna cena :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...