Skocz do zawartości

PE vs N+


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie tak samo N+ jak i PSE reprezentują fachowy nurt literatury kibelkowej sprawdzającej się jedynie podczas dłuższych posiedzeń (zależy też czy ktoś ma zaparcia) w toalecie. Czytam czasem N+ ale raczej z sentymentu, bo za gnoja kupowałem SS (widocznie dojrzewałem wolniej bo moi szkolni koledzy w tym samym czasie onanizowali się przy Wampach, nvm), niemniej poziom ich pseudo publicystyki stoi na bardzo niskim poziomie.

 

PS zdecydowanie wolę to forum

Odnośnik do komentarza

Ogółem pamiętam, że był okres, kiedy Neo+ było takie wypasione, mega poważne i profesjonalne. Wtedy parę numerów kupiłem, ale kupowałem PE z sentymentu, Neo+ się trochę ostatnio popsuło, a PE stało się takie jak Neo+ w czasach świetności. Więc wciąż kupuję PE.

Odnośnik do komentarza

Żadne z tych pism nie jest idealne, jednak z tych dwóch zawsze wybieram N+.

 

PE ma kilka rzeczy które mnie denerwują:

a) HIV - sorry, ale nie trawię tego gościa za jego styl pisania, poczucie humoru (teraz tylko czekać na bluzgi w moją stronę ^_^ ).

b) zdjęcia redaktorów przy stopkach z ocenami (nie wiem po co to, mnie to tylko wkurza)

c) dział listy - poziom niektórych listów jest tak niski, że witki opadają (zresztą poziom odpowiedzi HIV'a często jest taki sam)

 

Może dla innych to nieważne pierdoły, jednak u mnie działają na niekorzyść PE.

 

W Neo+ boli mnie niski poziom "nowej gwardii" (Fax, który ślini się na wszystko co ma Halo w tytule, Gonzo, który musi praktycznie w każdym tekście napomknąć coś o Joli Rutowicz (kryptofan?) i sasori, no ale z niego może coś jeszcze będzie).

Na szczęście poziom ratują Gulash, Marcellus, felietony i dział Retro DrMaxa oraz finishery Grabarza ( :good: )

 

Cóż, może nie jest zbyt mądre narzekanie na redaktorów i pismo na jego oficjalnym forum, ale liczę na uszanowanie opinii, a jeśli nie to chociaż na niski wymiar kary. :)

Odnośnik do komentarza

Solmath, w sumie to są nieważne pierdoły.

Dział listy omijam w obu pismach już od ładnych paru lat,bo smutne/głębokie/"zabawne" historyjki związane z graniem przyprawiają mnie o mdłości. W obu pismach jest ten sam problem, prowadzący starają się być na siłę dow(pipi)ni, odpowiednikowi HIVa z NEO+ w mojej ocenie wychodzi to jednak gorzej ("krótkie, cięte riposty, to jest to w czym jestem mistrzem, nie ważne, że nie na temat i często bez sensu"). Mało ważne działy, bo w temacie "samotnych graczek(?), nie rozumianych przez cały Świat" już wszystko zostało napisane.

Zdjęcia pod recką? W Neo by się czasami przydały, bo chciałbym zobaczyć minę gościa, który pisze takie bzdury (mowa o nowym zaciągu) :rolleyes:

Nie wiem, czy wiesz, ale wiele osób na tym forum robi dokładnie to samo co Ty, czyli narzeka na zgRedów 8) . Jak by nie patrzyć, to jeden z celów tego forum, więc bez obawy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Moje podejście do obu magazynów jest takie, że gdybym tworzył podobny temat zamiast członu "vs" wstawiłbym po prostu "i". Jakoś ciężko wybrać zwycięzcę pośród dwóch tak odmiennie prowadzonych gazet. Niby temat jest ten sam, ciekawe zapowiedzi, niusy, recki, publicystyka i kąciki okołogrowe, ale różnice są zauważalne. Dla obu pism na plus, bo choć trudno objąć dokładnie słowami czym się różnią to jednak na pewno maja mniej wspólnych mianowników, choć tak było odkąd pamiętam. Może w przeszłości PE było bardziej luzackie, teraz objęło kurs w stronę jednak z humorem stricte pro. Ale mi to pasuje, bo póki czytam PE i jest dobrze, póty nie będę miał co krytykować. W PE lubię przede wszystkim starych wyjadaczy - redaktorów. Znam ich i lubię, wiem czego mogę się spodziewać. W N+ w ciągu ostatnich lat panowało zbyt duże przetasowanie, nawet pomimo tego że trzon osób pozostaje od lat niezmienny, coś się zmieniło. Widzę, że dużo osób odczuwa to na minus.

Nie jestem fanbojem jednej czy drugiej gazety, ale jednak to że piszę to na tym forum nie na forum N+ powinno już w pewnym stopniu wskazywać na moje preferencje czytelnicze.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko jedno słowo odnośnie fotek pod reckami.

 

Jeśli o mnie chodzi, to jeśli jestem ciekawy jak wygląda redaktor który wyprodukował te wypociny to zaglądam do stopki redakcyjnej gdzie są zdjęcia redakcji. Nie potrzebuję na każdej stronie widoku tzw. zg(Red.)ów (kto ten imo głupi skrót wymyślił?).

Zdjęcia odczuwam jako parcie na szkło i chęć dowartościowania się ("hej, po przeciwnej stronie ulicy idzie Koso/Ściera/Zax!). Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia odczuwam jako parcie na szkło i chęć dowartościowania się ("hej, po przeciwnej stronie ulicy idzie Koso/Ściera/Zax!). Tyle z mojej strony.

 

Napewno o to chodzi, mysle ze chlopaki z PSX extreme za(pipi)iscie potrzebuja dowartosciowywania sie i wymyslili ten przebiegly plan. Rozgryzles ich detektywie

Odnośnik do komentarza

A tam zaraz rozgryzł ;). Nie widzę błędu w rozumowaniu Solmatha, co najwyżej pewną nadinterpretacje :geek: . Te zdjęcia można też tłumaczyć np. chęcią łatwiejszej komunikacji na wszelakich eventach itp. Zakładam zatem, że autorzy Neo+, nie prą na szkło wstawiając swoje zdjęcia jedynie w stopce redakcyjnej.

Odnośnik do komentarza

Ale panowie niedługo nie będzie magazynów papierowych więc obydwa pisma przegrają z kretesem (Bez względu na to jaki obecnie poziom prezentują). Albo się przerzucą na istnienie online albo znikną z rynku bezpowrotnie a ich redaktorów będziemy czytali we wszystkich szanujących się portalkach growych w PL.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Odnośnie luzu w PSXE - wg mnie przygasł on ostatnio. Ostatni bastion trzymają m.in. HIV i Myszaq. Ten pierwszy momentami przegina - pewnie dlatego stworzył sobie Konsolowisko. A Myszawu robi to przynajmniej w jakiś wyszukany sposób.

 

A N+ ? Kupiłem wczoraj po kwartalnej przerwie...I dostałem to, czego się spodziewałem. Kolejne rankingi, dużo zdjęć, znowu rozległe materiały o historii konsol, a do tego błędy merytoryczne (ramka w recce H3:ODST odnośnie trybu Firefight mnie przeraziła). Tym panom już podziękuję.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie luzu w PSXE - wg mnie przygasł on ostatnio. Ostatni bastion trzymają m.in. HIV i Myszaq. Ten pierwszy momentami przegina - pewnie dlatego stworzył sobie Konsolowisko. A Myszawu robi to przynajmniej w jakiś wyszukany sposób.

 

A N+ ? Kupiłem wczoraj po kwartalnej przerwie...I dostałem to, czego się spodziewałem. Kolejne rankingi, dużo zdjęć, znowu rozległe materiały o historii konsol, a do tego błędy merytoryczne (ramka w recce H3:ODST odnośnie trybu Firefight mnie przeraziła). Tym panom już podziękuję.

 

To standard w Neo. Błędy rzeczowe i pisanie o multi tak, jakby recenzent na oczy go nie widział to standard. Przypominam sobie zabawna sytuację, kiedy to bodajże qsh w recenzji Halo 3 palnął, że na trailerze (jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy), obok młodego MC na trawie leży Cortana. Bez komentarza. Co więcej, kiedy graliśmy w H3 w multi, zamiast przyznać się że napisał bzdurę, dalej szedł w zaparte :).

 

Ogólnie poziom w N+ drastycznie spadł gdzieś przed setnym numerem. Lekceważenie użytkowników forum, czytelników (była taka sytuacja, że nie wydali numeru chyba w Lutym zeszłego roku, tłumaczyli się feriami itd, nawet słowem nie powiedzieli że będzie miała miejsce tak sytuacja), podniesienie ceny, nowi kiepscy redaktorzy. Ogólnie będąc na forum miałem wrażenie (nie wchodzę od ponad roku, nie wiem jak jest teraz), że Szanowna Redakcja robi czytelnikom łaskę wydając każdy kolejny numer.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie poziom w N+ drastycznie spadł gdzieś przed setnym numerem. Lekceważenie użytkowników forum, czytelników (była taka sytuacja, że nie wydali numeru chyba w Lutym zeszłego roku, tłumaczyli się feriami itd, nawet słowem nie powiedzieli że będzie miała miejsce tak sytuacja), podniesienie ceny, nowi kiepscy redaktorzy. Ogólnie będąc na forum miałem wrażenie (nie wchodzę od ponad roku, nie wiem jak jest teraz), że Szanowna Redakcja robi czytelnikom łaskę wydając każdy kolejny numer.

Wiedz, że przez ten rok niewiele się w tej kwestii zmieniło. Może ostatnio Blizz i Kaxi więcej się udziela, ale ta dwójka od początku była bardzo otwarta na opinie na forum, więc to nie powinno nikogo dziwić, że wyróżniają się na tle swoich skostniałych kolegów z redakcji.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie poziom w N+ drastycznie spadł gdzieś przed setnym numerem. Lekceważenie użytkowników forum, czytelników (była taka sytuacja, że nie wydali numeru chyba w Lutym zeszłego roku, tłumaczyli się feriami itd, nawet słowem nie powiedzieli że będzie miała miejsce tak sytuacja), podniesienie ceny, nowi kiepscy redaktorzy. Ogólnie będąc na forum miałem wrażenie (nie wchodzę od ponad roku, nie wiem jak jest teraz), że Szanowna Redakcja robi czytelnikom łaskę wydając każdy kolejny numer.

Wiedz, że przez ten rok niewiele się w tej kwestii zmieniło. Może ostatnio Blizz i Kaxi więcej się udziela, ale ta dwójka od początku była bardzo otwarta na opinie na forum, więc to nie powinno nikogo dziwić, że wyróżniają się na tle swoich skostniałych kolegów z redakcji.

 

Właśnie Blizza zapamiętałem jako tę osobę, która miała straszne pretensje do czytelników, że Ci mają czelność pospieszać redakcje i pytać, co z kolejnym numerem gazety. Podobnie zachowywał się Marcellus o ile dobrze pamiętam, jeśli nie to pardon.

 

Tydzień temu natomiast kupiłem pierwszy numer PE odkąd sprzedałem konsolę (luty), pewnie dlatego, że mam zamiar ja zakupić znowu jak dobrze pójdzie i bardzo podoba mi się, że chłopaki nadal trzymają fason - cena pozostała ta sama, numer ukazał sie punktualnie, do tego bardzo fajna recka FM3, ogólnie in plus.

Odnośnik do komentarza

Ej, stary, wake up - nie każdy chodzi jeszcze do gimnazjum >.< A według statystyk docelową grupą producentów konsol są ludzie w wieku bodajże 25-35.

 

 

Piszę to oczywiście w założeniu, że jesteś gimnazjalistą, bo na to wskazuje poziom Twoich postów i chęć oglądania "krzywych ryjów". Bez napink i przypału, over.

 

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

Ej, stary, wake up - nie każdy chodzi jeszcze do gimnazjum >.< A według statystyk docelową grupą producentów konsol są ludzie w wieku bodajże 25-35.

 

 

Piszę to oczywiście w założeniu, że jesteś gimnazjalistą, bo na to wskazuje poziom Twoich postów i chęć oglądania "krzywych ryjów". Bez napink i przypału, over.

 

Statystyki kłamią.

 

 

Z wykrzywionymi ryjami to tylko taki przykład, każdy powinien wiedzieć do czego piję.

 

A z tym poziomem postów to już tak nie przesadzaj, bo i Twoje za specjalnie wysokiego ostatnio nie prezentują

 

 

BAKŁAŻANIE KU.RWA

 

 

Spoiler tylko dla kumatych (i dla tych co już widzieli zakończenie Uncharted 2).

Edytowane przez Kazuo
Odnośnik do komentarza

Kupowałem N+ za czasów swietnosci gameboya i gameboya advance gdy PE olewało jeszcze te konsole. Neo juz od dawna nie kupuje ale czesto przegladam w empiku, bo nadal nie olewaja gier na przenosne konsole i nie upychaja trzech recenzji na jednej stronie. Chociaz sytuacja pocketa w ostatnim numerze PE sie poprawila, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja bym tak do końca nie narzekał na ten profesjonalizm, bo profesjonalizmem w przypadku dziennikarzy prasowych nazywamy raczej "sumienność, terminowość, nie poddawanie się zbytnio emocjom, względną bezstronność" z tym nadal wielu autorów obu czasopism ma spory problem, ale to pewnie ze względu na to, że wielu z nich nie jest "dziennikarzami jakimikolwiek". Przewaga PE nad NEO+ polega na tym, że kilku autorów z tego czasopisma przynajmniej dąży do statusu bycia dziennikarzem. Dla mnie to duży plus, zwłaszcza, że mieszczę się przedziale wiekowym podanym przez Keymaker'a.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...