Skocz do zawartości

PE vs N+


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W Neo + jest dosłownie 2 działy co mi się podobają: Faq, i Retro+. Jeżeli chodzi o listy w Psx Extreme, to nie dość że stron jest o wiele mniej niż kiedyś, to w dodatku frustrujące jest to, że większość czytelników pisze tylko o tym, że gry są takie drogie, że jak tu nie jechać no piratach itp. Przerażające jest troche to że, choć w Neo+ jest mniej listów, to jednak są ciekawsze i dział sie lepiej czyta. Czarę goryczy przejąl fakt zobaczenia Butchera jako prowadząceg "sekrety serca" w marcowym numerze.MASAKRA! Poza tym według mnie dział Retro+ w Neo+ jest o wiele lepszy niż te felietony o starych konsolach Rogera (który pisze o nich jakby nie miał do nich serca) Poza tym jednak w innych aspektach PE jest lepsze niż N+. Będe jednak powtarzał z uporem godnym lepszej sprawy, że obie gazety są gorsze niż kiedyś. Szczególnie mnie to boli w przypadku PE. I tutaj słówko do fanów "dzisiejszego" PE: zamówcie sobie jakieś archiwalne numery, a wtedy zobaczycie jak bardzo są słabe nowe numery w porównaniu z tymi starymi.

Edytowane przez jan95kes
Odnośnik do komentarza
Gość coopa

I tutaj słówko do fanów "dzisiejszego" PE: zamówcie sobie jakieś archiwalne numery, a wtedy zobaczycie jak bardzo są słabe nowe numery w porównaniu z tymi starymi.

Dokładnie. Pierwsze archiwalne numery zamówiłem, bo potrzebowałem poradnika do jakiejś gierki (brak neta), na którą byłem akurat mega napalony, to zamówiłem od razu kilka czasopism i skończyło się na tym, że do ów gierki podszedłem za ok. tydzień, bo tak byłem zaabsorbowany PE ^_^ . Teraz PE nawet nie kupuję, a jak już, to i tak zwykle tego później żałuję.

 

A N+ to w ogóle jakiś fenomen wg mnie - KAŻDY numer jaki czytałem (z różnych okresów) był po prostu słabiutki, a mimo to czasopismo trzyma się tak długo na rynku - niezwykłe.

Odnośnik do komentarza

A N+ to w ogóle jakiś fenomen wg mnie - KAŻDY numer jaki czytałem (z różnych okresów) był po prostu słabiutki, a mimo to czasopismo trzyma się tak długo na rynku - niezwykłe.

To dlatego, że większość nakładu wykupują nasze dumne rodziny. Mamy też bogatego sponsora, magnata Wiśniowieckiego, który miesiąc w miesiąc bierze po 20.000 egzemplarzy i buduje z nich skocznię narciarską pod Krynicą.

 

Powoli jednak orientujemy się, że coś tutaj nie gra. Numer marcowy będzie miał same puste kartki, jeżeli i on zejdzie tak kapitalnie, to przerzucimy się na produkcję bloków rysunkowych z okładką NEO+. Bo po co się wysilać ? :)

Odnośnik do komentarza

Ja staram się kupować jedno i drugie. Może to dziwne co napiszę ale najmniej interesują mnie tam opisy gier. I tak w 90% nie zagram bo to durne (pipi)nki dla 12-latków, więc czytam na siłę recenzje tego 10% i przechodzę do właściwego kontentu czyli listów i luźnego (pipi)enia redaktorów.

 

A w tym temacie PE nie ma sobie równych. Czuć w nim klimaty takich klasyków jak Top Secret, czy Gambler. NEO jest bardziej sztywne, ale to nie wada.

 

Dla każdego coś miłego.

 

PS. Humor HIV-a mi podchodzi, ale Butcher też ładnie.

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

N+ kompletnie się nie umywa do Extrima.

Dział listów to straszna bieda(do tego mały), kompletnie nie czuje ich klimatu.

System oceniania wydaje mi się dziwny, a z wieloma ocenami się nie zgadzam.

Szata graficzna jakaś kiepska.

Mało publicystyki i felietonów.

Ogólnie klimat tego pisma średnio mi podchodzi.Czytam N+ sporadycznie, ale odnoszę wrażenie, że zmieniają tam redaktorów jak rękawiczki.

 

PS.jak zobaczyłem recenzję GODa 3 to się załamałem - tymi screenami chcieli chyba zaspoilerować całą grę

Odnośnik do komentarza

N+ kompletnie się nie umywa do Extrima.

Dział listów to straszna bieda(do tego mały), kompletnie nie czuje ich klimatu.

System oceniania wydaje mi się dziwny, a z wieloma ocenami się nie zgadzam.

Szata graficzna jakaś kiepska.

Mało publicystyki i felietonów.

Ogólnie klimat tego pisma średnio mi podchodzi.Czytam N+ sporadycznie, ale odnoszę wrażenie, że zmieniają tam redaktorów jak rękawiczki.

 

PS.jak zobaczyłem recenzję GODa 3 to się załamałem - tymi screenami chcieli chyba zaspoilerować całą grę

 

Fakt faktem, N+, często potrafi zaspoilerować ale to co zrobili w recenzji GoW'a trzeciego to przegięcie pał. Recenzja + screeny jeden wielki spoiler. Dla mnie, z tego co pamiętam to najgorsza recenzja tytułu AAA, jaką w życiu czytałęm . W sumie nie dziwię się jak reckę pisał ziomek co całe życie ogrywa piłki nożne i inne sportówki. Tam siłą rzeczy nie ma jak zaspoilerować.

Odnośnik do komentarza

W N+ popisali się kolejny raz. Tym razem jeden z newsów zaznaczyli jako spoiler i napisali, że w God of War IV będziemy grać we współczesnych klimatach.

Zerżnęli ten news z PS3 Site i dodali od siebie, że filmik pokazujący "przyszłość" serii odblokowuje się po przejściu GoW3. A najlepsze jest to, że filmik o jakim myśleli to "Fate of the Titan" z GoW 1, który nie pojawia się w GoW3.

Brawa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako że nie jestem jakimś "starym" graczem na początku kupowałem Play wtedy gdy był jeszcze o konsolach ale sporadycznie i PSM.

Potem NEO+ jako że w moim miasteczku nie było można dostać PSX Extreme. Jeśli miałem okazje kupić PSXE oczywiście to robiłem ale odrzucał mnie na przykład tym swoim "miodem" którego nie trawiłem a był zawarty w ocenie gry i grafiką stron. Gdy z NEO+ odeszli moi ulubieni recenzenci a pismo zeszło na psy, w PSX Extreme natomiast wywalono "miód" ( hehehe ) przerzuciłem się i od jakiegoś czasu a kilkanaście numerów już mam kupuję jak tylko się pojawi.

 

Pamiętam jak dla żartów napisałem smsa do Banana który dawniej, ( chyba też już go nie ma w NEO+ ) odpowiadał na listy. Nie jechał od razu ludzi ale fajnie odpowiadał, a napisałem o kupionym przez mamę Playstation z rynku na kardridże i coś o przystawce do płyt cd. xD Nie pamiętam już w którym numerze była odpowiedź. Potem odszedł jeszcze Qoora i skończyłem czytać to czasopismo. :)

 

A i jeszcze były te bardzo dobre oceny dla gier na PS2 a już gorzej dla Xboxa, ale wystarczyło dodawać sobie 1 pkt. :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...