Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos jeszcze nie wyprobowal Swype to.....no, tekst Arnolda mowi wszystko

 

 

O ile jesli ktos jest wprawiony w pisaniu na klawiaturze dotykowej to przy uzyciu obu rak moze pisac szybciej od Swype, tak jesli sie pisze jedna reka to Swype jest niezwyciezony.

Dostepnych jest wiele jezykow, mozna je sobie w locie zmieniac.

Dziala to naprawde sprawnie, w znakomitej wiekszosci przypadkow pokazuje nam takie slowo jak trzeba - jesli cos jest nie tak, mozemy wybrac slowo z listy albo manualnie wprowadzic zmiany.

 

Pisanie na normalnej klawiaturze ekranowej momentami jest irytujace bo latwo zrobic jest jakas literowke (badz kilka) a zeby poprawic to jest jednak troche zabawy (zaznaczyc miejsce <z czym czasami moze byc problem>, backspace, wspisac inna litere) - znacznie zmniejsza to wygode i plynnosc pisania.

 

Natomiast za posrednictwem Swype po prostu jezdzimy sobie palcem po ekranie nie przykladajac do tego specjalnej uwagi i precyzji, a dziala to tak jak trzeba.

 

Niby slyszalem juz o tym wczesniej, ale dopiero po aktualizacji do ICS postanowilem wyprobowac (swoja droga nie jestem nawet pewien czy mialem to juz wczesniej na telefonie czy nie - dopiero po zrobieniu update'u go zauwazylem).

[ale za to na 100% wiem ze jest dostepny rowniez dla wczesniejszych firmware'ow wiec jak ktos nie ma dostepu do ICS to i tak moze sobie to wyprobowac]

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Nom, ale nawet ze Swypem wlaczonym dalej mozna pisac w tradycyjny sposob [chociaz spacja jest troche mniejsza i jest pare innych zmian wzgledem tradycyjnej klawiatury wiec jak ktos perfekcyjnie pisze na tradycyjnej to nie ma sensu]

 

Dla mnie to spora wygoda bo nie trzeba tak sie skupiac na pisaniu tylko latac sobie na luzie palcem po klawiaturze nie koncentrujac sie na tym i nie majac niedogodnosci spowodowanych nie trafieniem w literke.

 

Mi akurat zdaza sie cos pisac w biegu / autobusie / tramwaju, kiedy to srednio bywa z mozliwoscia skupienia sie oraz stabilnoscia trzymania telefonu wiec jest to naprawde git opcja.

[a mimo korzystania juz od dluzszego czasu z klawiatury ekranowej, nie opanowalem tego do perfekcji - jest ok, ale Swype jak dla mnie jest wygodniejszy]

 

Dodatkowo Swype jako ze korzysta ze slownika (do ktorego mozemy dodawac slowa) to wstawia wszystkie "regionalne" znaczki - przydatne, jesli korzystamy ze slownika / piszemy cos w obcym jezyku (np. po hiszpansku gdzie sa akcenty nad literami oraz literka ñ, albo po francusku gdzie jest kilka rodzajow akcentow nad literami).

Jak ktos sporo korzysta ze slownika to jest to mega przydatna sprawa.

 

Kolejna rzecz to ze poprawia nam bledy ktore popelnilibysmy piszac w tradycyjny sposob (ma to tez swoje wady bo czasami kiedy wpisujemy slowo spoza slownika to go nie rozpoznaje - trzeba je kliknac na pasku z propozycjami, jak sie czlowiek zagapi to moga wyjsc kruczki niczym z tych obrazkow gdzie wychodza smieszne rzeczy przez autokorekte), wiec uczymy sie tez poprawnej pisowni slowa.

 

Prawde mowiac to byl glowny powod dla ktorego zaczalem z tego korzystac bo w normalnej klawiaturze trzeba przytrzymac palec na literce i dopiero wtedy pojawia nam sie odpowiednia wariacja (np. "ą") co jest dosyc malo wygodne.

 

Wiec jak ktos sie uczy jakiegos jezyka obcego badz po prostu z niego korzysta na telefonie to jest to bardzo dobry bajer.

 

Pare razy mialem nawet tak ze kompletnie slowo przekrecilem, tylko mniej wiecej kojarzylem a Swype mi odnalazl to prawidlowe.

Wychodzi wiec na to ze to nie tylko inna klawiaturka a wrecz narzedzie edukacyjne XD

 

EDIT:

Sorry za dwa tak dlugie posty na temat "klawiaturki", nie zdziwie sie ze nie bedzie sie wam chcialo tego czytac. Prawde mowiac to jakbym z tego nie korzystal to sam nie wiem czy chcialoby mi sie czytac taka sciane tekstu na taki temat :P

Mam jednak nadzieje, ze moze komus sie przyda takie info

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko. Kupiłem Neo V - czy gdzieś można włączyć lub pobrać aplikację którą umożliwi mi wybieranie numeru tak jak miałem w SG Ace czyli poprzez przeciągnięcie palcem w lewo na kontakie (dzwonienie) lub w prawo (Wiadomość). Mogę tylko włączyć wybór poprzez klikniecie na ikonkę postaci przy kontakcie ale w(pipi)ia mnie że nie działa w tym Neo V to przeciąganie. Neo V wzięta z Plusa.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Na Androida pojawila sie aplikacja My XBOX Live dzieki ktorej mozna przegladac swoje konto, achievementy, kontakty, avatara (z mozliwoscia edycji) oraz komunikowac sie ze znajomymi z dostepnej w programie listy znajomych XBOX Live. Aplikacja pojawila sie chyba niedawno bo jakos wczesniej jej nie widzialem, jest to oficjalny program Microsoftu, a nie jakistam nieoficjalny programik.

Zajmuje okolo 17mb, niestety nie da sie jej przeniesc na karte.

https://play.google....ture=nav_result

 

Jesli ktos gra w Halo Reach to jest jeszcze oficjalna aplikacja Halo Waypoint na ktorej mozna przegladac swoje statystyki z gry.

https://play.google....mNvbXBhbmlvbiJd

 

Dla Sony mamy odpowiednio aplikacje Playstation (oficjalna) w ktorej mozna sie zalogowac na swoje konto Playstation Network, sprawdzic trofea oraz przegladac liste znajomych. Niestety nie ma mozliwosci komunikacji, sa za to newsy ze swiata Playstation oraz Playstation Blog i katalog gier do przegladania.

https://play.google....ture=nav_result

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Pytanie od nooba. nie miałem wczesniej urządzeń na androidzie, mam możliwość wyboru tabletu samsunga na tym systemie, wersje softu to 3.1 i 4.0 tanszy ma 4.0 droższy 3.1, pytanie: czy da sie upgradować go 4.0? na co zwrócić uwage przy kupnie tabletu na androidzie?

Odnośnik do komentarza

taki maly offtop ;p osobiscie uwazam za troche zbedne kupowanie tabletu z androidem / ipada z obsluga 3G zwlaszcza jezeli ktos posiada smartfona praktycznie kazdy smartfon ma opcje udostepniania internetu ;)

 

a wracajac do tematu to koniecznie sprawdz tablet z andkiem w sklepie przed zakupem bo faktycznie mozesz trafic na jakiegos gniota ktory na papierze bedzie prezentowal sie super a nie ma nic gorszego niz tablet ktory zamula lub ekran dotykowny nie smiga za szybko

Odnośnik do komentarza

simpsons-haha.jpg

 

 

haha praktycznie kazdy nowy smartfon z androidem może miec funkcje hotspota i udostepniac net z bardzo zadowalającą prędkoscią (u mnie ponad 7Mb/s) np do laptopa albo tabletu (pewnie psv też, nie mam wiec nie sprawdzalem)

dlatego inwestycja w 3G w innym urzadzeniu i placenie dodatkowego abonamentu za dodatkowy net jest calkowicie zbędna

swoja drogą naprawde przydatna sprawa jak czlowiek nie używa laptopa poza domem zbyt często i nie chce kupowac mobilnego , ale czasem jednak chce użyć internetu

no i powiem wiecej - o wiele łatwiej udostępnić net przez wifi do kompa niż poprzez usb , wifi = 1 kliknięcie w kom i wpisanie hasła w kompie. a kabel usb zwykle wymaga programu odpowiedniego albo ogolnego (pipi)ania ;)

Odnośnik do komentarza

o wiele łatwiej udostępnić net przez wifi do kompa niż poprzez usb , wifi = 1 kliknięcie w kom i wpisanie hasła w kompie. a kabel usb zwykle wymaga programu odpowiedniego albo ogolnego (pipi)ania ;)

 

U mnie jest zupełnie na odwrót... usb działa od kopa podczas gdy przez wi-fi na kompie ciągle wywala mi "łączność ograniczona" :whistling:

Odnośnik do komentarza

Juz mialem wrazenie, ze tylko ja o tym mysle to juz sie nawet nie odzywalem ;x

no ale ile wy chcecie siedziec na tym hotspocie? tyle zeby opylalo wam sie placic dodatkowy abonament?

 

jesli serio pare godizn dziennie to spoko, ale jakos nie przyszlo mi do glowy ze mozna tyle siedziec w necie na zabawce , to nie lepiej lapka z mobilnym kupic?

Odnośnik do komentarza

Mocno sugeruję każdej osobie, która ma taką możliwość na swoim telefonie, aktualizację do ICS.

 

Wgrałem tego ROMa na swojego Desire i jestem w ciężkim szoku. Byłem przekonany, że RunnyMede, z którego dotychczas korzystałem przebija wszystkie buildy CM, wszystkie MIUI i AOSP... A tutaj się okazuje, że Android 4.0 jest o wiele szybszy, niesamowicie płynny (to chyba zasługa akceleracji sprzętowej, ale nie wiem, nie znam się) i kure­wsko funkcjonalny. Już kilkukrotnie eksperymentowałem z ROMami ICS, ale były niestabilne albo po prostu słabe, ale teraz widzę że nawet na tak stary telefon jak Desire można to wgrać i działa pięknie, nic więcej mi nie trzeba - wolę teraz mojego Desire od niezaktualizowanych SGS2 i innych telefonów z wysokiej półki. :)

 

Polecam.

 

 

Zeby zainstalowac tego ROMa trzeba robic te partycje EXT3 na karcie pamieci? Czy tylko wrzucam paczke z ROMem na sd i instaluje go z recovery menu?

 

nie trzeba robic dodatkowych partycji, a co do samego ROMa to jest ogromna roznica na plus w porownaniu do oryginalnego Androida 2.3.3. Wszystko dziala bardzo szybko, nareszcie fajna przegladarka, funkcja 'uzycie danych' pozwalajaca na ustawienie limitu na pakiet internetowy i uczucie jakbym korzystal z nowego telefonu. Brakuje mi tylko funkcji znanej z iPhone'ow - ukladania wedlug wlasnego widzimisie ikonek w glownym menu.

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Znalazlem blad tego softu, otoz widzet 'pogoda' pokazuje pogode z miejscowosci z calego wojewodztwa, tylko z mojej nie. tzn. ustawie sobie swoja wies przez chwile jest ok, a pozniej zamiast 'moja miejscowosc' mam np 'Kielce', ale mimo tego jestem pod ogromnym wrazeniem jak szybki potrafi byc moj Desire, dzieki Legion

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj chcialbym wam polecic jedna z lepszych moim zdaniem gre na Androida - Where's My Water. ;)

Jest to gra typu Puzzle Game, w ktorej celem gracza jest doprowadzenie wody do krokodyla przy jednoczesnym zbieraniu kaczek. Woda ciekawie sie zachowuje, do tego plansze sa zroznicowane i jest ich ponad 200 w pelnej wersji, a za odpowiednia oplata mozna jeszcze troche dokupic. Graficznie gra cieszy oko - jest ladna i kolorowa.

 

Pelna wersja kosztuje 79centow (w PL chyba ze 3zl)

https://play.google....eature=top-paid

 

Jest tez dostepne demo, w ktorym sa levele niedostepne w pelnej wersji:

https://play.google...._from_developer

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...