Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za takie noobowskie pytanko, ale jak zrobic zeby sie aplikacje z Marketu zapisywaly na karcie? W koncu mam androida 2.2 w LG P350, ktory powinien miec taka funkcje.

 

Poszukaj coś o apps2sd - o ile wiem to rozwiązanie (swoją drogą średnie, lepsze apps->ext) teraz nie wymaga roota i styknie ściągnąć apk, które samo działa. Ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Niektóre z tych aplikacji po prostu działają lepiej na mobilnych systemach, niż gdyby strona była po prostu w mobilnej wersji - np. nie wczytuje się layout, bo jest na stałe w programie, etc. Każdą z tych stron można włączyć normalnie w przeglądarce, ale np. takiego youtube wygodniej w appce. Niektóre mają jakieś dodatkowe funkcje, np. appka mBanku ma od razu mapę bankomatów z gpsem.

Odnośnik do komentarza

Pytanie nooba... Po co niektóre strony jak onet, allegro mają oddzielne aplikacje? One nie działają przez zwykłą przeglądarkę?

 

Po to, byś miał osobną ikonkę na pulpicie do ich strony. Oprócz tego serwis trafia do szerszej grupy ludzi, bo jest dostępny na więcej sposobów i w różnych formach. Kowalski może nie wiedzieć, że pod m.onet.pl jest onet przystosowany do jego telefonu, ale wpisze sobie "onet" w Markecie i od razu ma swój ulubiony serwis na pulpicie pod ikonką.

 

Dodatkowo aplikacją można szpiegować różne dane, mobilną stroną już nie do końca :). Założę się, że właśnie o to chodzi. Na przykład aplikacja Onetu ma dostęp do Twojej lokalizacji, statusu i ID telefonu, to samo aplikacja WP. I obstawiam, że to jest właśnie główny cel robienia takich aplikacji.

 

Ja tam zdecydowanie wolę webowe wersje aplikacji, na SGS II jest tak świetna przeglądarka, że zdecydowanie lepiej śmiga yt w wersji HTML5 niż przez natywną apkę!

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jest tego więcej, 20 ciekawych tytułów po 1,53 zł z okazji wciągnięcia Android Marketu do Google Play - kij z okazją, ważna znizka ;]

 

https://play.google....?feature=banner

 

World of Goo

Jamie's 20 Minute Meals

SHADOWGUN

Osmos HD

Hemisphere Games

TuneIn Radio Pro

I Just Forgot - Little Critter

Sprinkle

Need for Speed™ Hot Pursuit

Asphalt 6: Adrenaline

Dead Space™

Business Calendar

SoundHound ∞

mSecure - Password Manager

NFL Flick Quarterback

N.O.V.A. 2

Quell Reflect

Endomondo Sports Tracker PRO

Flick Golf Extreme

They Need To Be Fed

Paper Camera

ZOOKEEPER DX TouchEdition

SwiftKey X Keyboard

Zoom FX

It's Tyrannosaurus Rex!

Pocket League Story

Odnośnik do komentarza

Bede zmuszony do uzywania neta przez 3g przez 2 tygodnie. Bede miec limit 500Mb i nie chce go przekroczyc. Jaki jest najlepszy program do sprawdzania ile juz sie wykorzystalo tranferu i czy wylaczenie opcji wysylania danych w tle wystarczy, aby nie pobieraly mi sie samoczynnie jakies aktualizacje ?

Odnośnik do komentarza

Bede zmuszony do uzywania neta przez 3g przez 2 tygodnie. Bede miec limit 500Mb i nie chce go przekroczyc. Jaki jest najlepszy program do sprawdzania ile juz sie wykorzystalo tranferu i czy wylaczenie opcji wysylania danych w tle wystarczy, aby nie pobieraly mi sie samoczynnie jakies aktualizacje ?

 

Sprawdź NetCounter do transferu. Moim zdaniem prosta i fajna aplikacja. Co do wysyłania danych... Przełączaj na 2g jak nie używasz z 3g, wyłącz synchronizacje danych w tle, autosynchronizację, wszystkie konta jakie masz, a w opcjach Ustawienia Bezprzewodowe wyłącz sieć komórkową. Zaoszczędzisz z pewnością dane pakietowe.

 

Panowie i Panie, polecicie jakiegoś dobrego antywirusa? Co nie czytam, to są mieszane opinie. W dodatku mam wrażenie, że piszą je dzieci, które dostały telefon na komunię. Liczę na Was.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też działam na gt540 właśnie. Mam w związku z tym takie pytanie, co to do cholery jest za widget "Mój status", czy coś w tym stylu i jak się tego pozbyć, bo co go nie wyrzucam do kosza, to ten za jakiś czas się znowu pojawia? Dr Battery też pokazuje sporo ciekawego syfu, który się włącza co chwilę (jak np. SNS i mówię od razu, że nie używam apps'a facebook'owego, twitter'owego i innych), da się coś z tym zrobić aby je uśpić na amen- nie mam na myśli potraktowania SystemApp Remover'em naturalnie?

Odnośnik do komentarza

Titanium Backup ma funkcję zamrażania aplikacji - nie usuwa ich to chyba stale z systemu, ale po prostu unieaktywnia namolne okazy.

 

Antywirus? Po co? Dopóki nie instalujesz tysięcy aplikacji z chińskich forów jesteś bezpieczny. Zdarzyło się kilka wypadków trojanów w Markecie, ale były to jakieś niszowe aplikacje z chińskimi znaczkami w tytule, których nikt normalny by w życiu nie pobrał (nie mówiąc o tym, że znikają z Marketu równie szybko, jak się pojawiają). Wszelki raban w tym temacie (wg. mnie) robią dwie grupy: twórcy antywirusów i fanboje iOS. Android to dość prężny rynek, a antywirusy to pewnie dość lukratywny biznes. Jak więc zarobić na teoretycznie bezpiecznym rynku? Trzeba wykreować niebezpieczeństwo. Regularnie jakaś firma od bezpieczeństwa wypuszcza raporty o "tysiącach" zagrożeń w Markecie, jednocześnie polecając swój produkt, który chroni przed nimi wszystkimi. A takie badania/wzmianki o jakimś trojanie w Markecie szybko podchwytują co bardziej gorliwi jabłkowi wypisując gdzie się "omg Android to gó.wno miliard wirusów". Nie wydaje Ci się dziwne, że na rynku jest więcej programów chroniących przed zagrożeniem niż realnych zagrożeń? Nie mówiąc już o tym, że co drugi "antywirus" na Androidzie jest prawie że trojanem, bo przy instalacji pozwalamy mu na szpiegowanie mnóstwa różnych danych (oczywiście twórcy uargumentują to potrzebą dostępu do całego systemu w celach ochrony).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jasne, zgadzam się z Tobą, ale z drugiej strony akceptujesz na "szpiegowanie" danych w wielu aplikacjach, które nawet są wypuszczane przez "zaufane" firmy. Nie masz pewności, że tak naprawdę telefon nie wysyła jakichś informacji do nich. Wystarczyły afery z backdoor'ami, o których było dość głośno. Są usuwane, oczywiście, lecz najpierw muszą mieć powód, czyli zgłoszenie naruszenia regulaminu. Chciałbym jak najbardziej możliwie zabezpieczyć telefon, pod każdym kątem. Nigdy nie wiadomo, czy dane się nie gromadzą w jakimś pliczku, a potem po włączeniu wi-fi (biorąc pod uwagę, że mamy wyłączone wszelkie połączenia z internetem) nie leci on do nich.

 

takie pytanie, co to do cholery jest za widget "Mój status", czy coś w tym stylu i jak się tego pozbyć, bo co go nie wyrzucam do kosza, to ten za jakiś czas się znowu pojawia?

 

Ponawiam jeszcze to pytanko.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz. Jaką sieć polecacie jeżeli chodzi o internet na kartę? Obecnie korzystam z Plusa (500mb za 15zł). Starcza to na dość krótko, mimo, że z internetu korzystam tylko do przeglądania stron i to niezbyt często.

 

PS. Poweramp czy Soundhound?

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...