Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, mam xperie neo V i schody zaczęły się już przy 3 kroku wstępnej konfiguracji, a mianowicie wyszukiwaniu sieci wifi. Najpierw system w niezwykle czytelny sposób informował mnie o błędnym wpisaniu klucza WEP routera poprzez komunikat "dostęp ograniczony". Jak już sobie przypomniałem hasło, to jest jeszcze lepiej, bo wskakuje "uzyskiwanie adresu ip" i na tym się kończy, bo niczego uzyskać się nie udaje, a wszystko to przy komunikacie, że sygnał wykrywanej sieci wifi jest "doskonały". Próbowałem odłączyć router od netu na 15 minut, bez skutku. Zresztą PS3 współpracuje z routerem bez zarzutu i nie ma żadnych problemów z wifi.

 

Pomóż ktoś, bo ledwo zacząłem obcować z androidem i już mam ochotę pizgać telefonem po ścianach ;p

Odnośnik do komentarza

Dobra, mam xperie neo V i schody zaczęły się już przy 3 kroku wstępnej konfiguracji, a mianowicie wyszukiwaniu sieci wifi. Najpierw system w niezwykle czytelny sposób informował mnie o błędnym wpisaniu klucza WEP routera poprzez komunikat "dostęp ograniczony". Jak już sobie przypomniałem hasło, to jest jeszcze lepiej, bo wskakuje "uzyskiwanie adresu ip" i na tym się kończy, bo niczego uzyskać się nie udaje, a wszystko to przy komunikacie, że sygnał wykrywanej sieci wifi jest "doskonały". Próbowałem odłączyć router od netu na 15 minut, bez skutku. Zresztą PS3 współpracuje z routerem bez zarzutu i nie ma żadnych problemów z wifi.

 

Pomóż ktoś, bo ledwo zacząłem obcować z androidem i już mam ochotę pizgać telefonem po ścianach ;p

 

moze masz wlaczony wps na routerze

Odnośnik do komentarza

Spoko, już po problemie, a rozwiązanie było tak żenujące, że aż wstyd się przyznać. Nie, jednak nie przypomniałem sobie klucza WEP i w dalszym ciągu wpisywałem błędny xD

 

No ale system też nie pomaga serwując takie enigmatyczne komunikaty, zamiast po prostu napisać "błędne hasło". W dodatku raz reagował na nie w taki sposób, a za chwilę w inny

Odnośnik do komentarza

Mam jakieś dziwne problemy z nawigacją google. Najpierw google maps wywalało mnie po chwili do menu z komunikatem że aplikacja niespodziewanie została zamknięta. Co dziwne w trybie nawigacji mnie nie wywalało. Odinstlowałem mapy i zainstalowałem jeszcze raz no i teraz już nie wyrzuca do menu, za to pojawił się problem z odnajdywaniem bieżącej lokalizacji. O ile przedtem odnajdywało moją pozycję prawie idealnie, tak teraz twierdzi, że jestem 2 ulice dalej. Do tego przedtem i teraz są problemy z warstwami w trybie nawigacji, np. restauracje odnajduje bez problemu, ale bankomatów już nie widzi (w trybie map wszystko elegancko odnajduje).

Odnośnik do komentarza

z odnajdowaniem pozycji to moze jestes pod dachem albo chmury byly?

 

jak sie jest na słoncu bez dachu to odnajduje idealnie, ale jak sie wyszukuje bedac w domu to zwykle sie myli bo wyszukuje po lokalizacji najblizszych anten nadawczych, jak sprawdzam z domu tez mi zawsze pokazuje 2 ulice dalej, jak wyjde na balkon to po chwili namierza dokladnie

 

 

z tym wyłaczaniem sie map tez tak mialem kilka razy ale problem sam sie naprawil

 

za to moja mama miala problem z namierzaniem, tylko ze jej wcale nie namierzalo, wyskakiwal bład ze nie mozna ustalic lokalizacji, ale tez sie samo naprawilo (po resecie albo przy jakiejś łatce, nie pamietam)

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, po wyjściu na balkon odnajduje lokazliację prawidłowo. Trochę dziwne, bo wcześniej odnajdywało prawidłowo też z mojego pokoju. Dziwne też jest to, że teraz pokazuje mi że jestem te dwie ulice dalej, ale wokół niebieskiego znacznika jest spory okrąg i niby mieszczę się w wyznaczanej przez niego strefie. Zdaje się, że z tą googlową nawigacją jest tak z PSN, nie można za bardzo narzekać "bo za darmo" ;D

Odnośnik do komentarza

ten okrąg jest ważny, sama ikonka nie zawsze pokazuje dokladne miejsce, czasem wlasnie pokazuje okrąg w ktorym praiwe zawsze sie miescisz, centrum tego okręgu jednak nie zawsze jest dokladnym miejscem pobytu, gdy sprawdzasz na powitetrzu z dostępem do niebe bez chmur to też najpierw pokazuje okrąg a po kilku chwilach sie on zmniejsza i zmniejsza az praktycznie nziknie i pokazuje tylko strzałke, wtedy jestes dokladnie zlokalizowany

 

co do dokładnej lokalizacji będac w pokoju - tez tak pare razy mialem, nie wiem dlaczego. jednak ogolna zasada dzialania gps jest taka że do dokładnego namierzania komorka musi "widziec" niebo i satelity na nim. kiedy sie wyszukujesz w domu to zwykle zamiast satelit uzywa poprostu nadajników sieci komorkowej i pokazuje okrąg w ktorym powinienes sie miescic

Odnośnik do komentarza

ostatnio mnie olśniło że przecież koma z androidem musi umieć robić filmy poklatkowe (kiedyś to mialem w aparacie ale bez łądowarki bateria starczala na 2h co dawalo ze 3-4 sekundy filmu wiec kiepsko, a w koncu komorka moze na ładowarce to robic caly dzien!)

 

tak czy siak poszukalem sekunde i znalazlem program wlasnie do tego celu, potrafi robic zdjecia w podanym odstepie czasu (mozna dowolnie ustawic co kilka sekund albo nawet co godizne) i potem monetuje je w filmik , mozna odrazu dodać dzwięk i poprzycinać klatki nieudane albo nałożyc filtr

appka wydaje sie super (narazie tylko wczoraj sie pobawilem darmową)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseIt&feature=search_result

 

ale tu sie pojawia pytanie - czy ktoś sie już bawił czymś takim? bo chce kupić taką aplikacje, ale chciał bym kupić jakąś nafajniejszą, ktoś może cos polecić

ta wyzej kosztuje jedynie 7zł wiec chyba ją kupie jeśli nikt nie poleci nic lepszego. wersja pro daje wiecej mozliwosci, min robienie filmow w fullhd itp

 

ogolnie polecam sprawe, super filmiki mozna zrobić

np cos takiego

 

(to nie moje ale niedlugo sam bede takie mial :D)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Widocznie Twoja karta nie nadaje się do płatności online. W jakim banku masz konto?

 

Pomógłbym Ci, gdyby w Android Market dało się giftować aplikacje, ale niestety się nie da. Mogliby to wreszcie dodać, bo to świetna funkcja której już kilka razy mi brakowało.

Odnośnik do komentarza

własnie karta sie nadaje itp

 

tylko że wyczytalem jedną rzecz podobno google nie przechowuje kodu CVC (tego 3 cyfrowego z tyłu karty) , używa go tylko raz do weryfikacji karty, ale potem juz go kasuje dla bezpieczenstwa, a z kolei bank wymaga tego kodu przy kazdej transakcji , ale w sklepie nie da sie go wpisać kupując aplikacje i to prawdopodobnie z tego wynika problem

 

mam pko bp. karta na 100% nadaje sie do platnosci internetowych, dzwonilem na infolinie kilka razy i wlasnie wychodzi na to ze problem jest z tym kodem, przy transakcji bank nie chce rpzepuscic karty bo nie ma przy niej kodu

 

 

czy komuś sie udalo kupic z pko bp coś w markecie? albo moze zna roziwazanie tego problemu ?

 

głupio ze nie da sie uzywac paypala albo czegos gdzie mozna zrobic przelew, czy płatnośc smsem.. no szit

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

niestety nie, wielokrotnei podawalem te dane, ale jest tam informacja ze google nie zapisuje tego kodi i nie rpzetrzymuje go u siebie, co można zrozumiec z powodu bezpieczesntwa.

tylko jaki debil wymyślił że nie da sie go kolejny raz wpisać przy transakcji? ;/

 

podobno nie wszystkie banki wymagają tego kodu każdorazowo, ale moj tak, i nie moge z tym nic zrobic

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dokladnie jest tak jak piszesz, pko bp niestety ma jakies dziwne wymogi i zakupy w niektorych sklepach internetowych sa niemozliwe (amazon, google). Mimo wszystko karta powinna przejsc weryfikacje w PSN (swego czasu robilem tam zakupy) i steam tez przyjmuje ja bez problemu. Obejsciem tej niedogodnosci wydaje sie zalozenie darmowej karty internetowej (karta bez plastiku) w bzwbk i doladowywanie ja co jakis czas - niestety jezeli chcesz doladowac szybko musisz zaplacic 1zl + niestety sa jeszcze inne drobne niedogodnosci, jednak zakupy dokonuje sie wszedzie (amazon itp) bez problemu.

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza

no niestety lipa. i powiem że z PSN mialem to samo, tylko ze tam odrazu babka z infolini PS ostrzegła mnie że własnie ten kod moze byc problemem i że psn go nie przechowuje, moze kiedys dalo sie to zrobic ale bank zmienil zabezpieczenia teraz

 

 

chyba serio bede musial pomyslec o tej karcie internetowej bzwbk ;/

Odnośnik do komentarza

Ale ta karta internetowa to gufno, sam z tego korzystałem jakiś czas i tylko problemy. Nie lepiej sobie w mBanku założyć konto? Chyba 2 zł miesięcznie wszystkich opłat i spokój, bo masz normalną kartę MasterCard którą można płacić wszędzie bez problemów.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyna kupiła sobie nowy telefon - LG Swift L3, hulający na androidzie w wersji 2.3. Telefon nowy, z salonu, generalnie wszystko fajnie i piękne, tyle że jest pewien problem - dziwnie działające wifi.

 

Router w moim domu (niezabezpieczony) odnajduje raz na ok. 10 prób, router w domu u dziewczyny znajduje za każdym razem, łączy, ale internetu nie ma - strony się nie wczytują, aplikacja do facebooka nie działa itd itp, podobnie jest w centrach handlowych, knajpach i generalnie wszędzie gdzie są hotspoty - łączy ale neta w praktyce brak.

 

Nie chcę bawić się we wgrywanie customów itd - jej telefon, niech lepiej ma wszystko stockowe, ale nie mam pojęcia jak rozwiązać problem z tym wifi - może jakieś aplikacje dodatkowe, serwis?

 

Ktoś miał podobny problem/zna rozwiązanie? Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza

Może szukać aplikacji trzecich, niestety ale czasami tak się zdarza. Pamiętam, jak jeszcze na s5330 miałem taką sytuację, że w centrach w ogóle nie łączył się z siecią, mimo połączenia (maksymalna siła sygnału). Próbowałbym wszystkiego, od wyciągania baterii po hard reset. Jeżeli mimo wszytko (dodatkowe aplikacje+wszystkie kroki i konfiguracje- możliwe, że edge/3g blokuje) nie przyniosłyby skutku, to najnormalniej w świecie bym oddał tele na gwarancji.

 

Oczywiście, przy założeniu, że z punktami wifi jest wszystko ok, ponieważ routery mogą blokować niektóre połączenia z urządzeniem.

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza

Panowie. Niby mnie stac ale sknera jestem. Galaxy SIII za 2,5 k mozna wyrwac. SII za 1500, 1 k roznicy to sporo. Mam wrazenie, ze procek w SII spokojnie ogarnie nowe gierki jeszcze przez pare lat, tak jak na jedynke wciaz wszystko wychodzi. Pytanie wiec - oplaca sie dolozyc kafla w ogole?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...