Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

O, to teraz ja zadam pytanie :). Wiadomo, że DualShocki 3 bez większych problemów łączą się z Androidem i robią za pada do gierek. Pytanie brzmi, czy Sixaxisy działają tak samo, czy one już są niepodłączalne?

 

Działa jak ta lala, tylko dobrze jak jest oryginalny. Problemem są w zasadzie jedynie podróbki. Sixaxis i DS3 od Sony chodzą, testowałem SAM NA OBU, nie piszę tak bo gdzieś napisali. Polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety na tej stronie nie ma zadnych informacji nie liczac czy gps jest czy nie.

 

Takie informacje są (jednak nie dla wszystkich modeli), po wyszukaniu danego modelu i wyświetleniu informacji podstawowych należy pod zdjęciami kliknąć na "...detailed datasheet..."

Odnośnik do komentarza

Tylko do podlaczenia pada PS3 trzeba miec roota, wiec niestety nie kazdy skorzysta.

 

To prawda, ale raczej nie każdy chce to robić. Zrobienie roota na telefonie bez kodowanego bootloadera jest w miarę proste. Niestety, ale nie jest to wbudowana opcja (tzn. gry nie mają w 99% przypadków obsługi pada) więc pad emuluje ekran i mazanie po nim. W związku z tym, że zapewne takie rzeczy nie są zaimplementowane w systemie standardowo to wymagają roota jako że to spora ingerencja. Ale dla mnie posiadanie telefony bez roota - jaila jest sporym ograniczeniem. Nie chcesz - nie robisz. Podobnie jak z kopiami apliakcji, ich danych itp, bez roota nic fajnego zrobić się nie da bo system nie wypuszcza aplikacji z ich "piaskownicy".

 

Co nie zmienia faktu, że za czasów IPhone'a na którym jednak gier jest więcej - marzyło mi się takie coś :-) fajnie by było jakby jakaś taka "przystawka" do telefonów powstałą, czy taki specjalny uchwyt, coś co było by w stanie zrobić z telefonu konsole. Jeśli coś takiego powstanie, firmy podchwycą pomysł to w sumie chyba konsole przenośne umrą co widać już w tej chwili. Vita jest raczej porażką, 3DS sprzedaje się dobrze w Japonii ale gdzie indziej? Nie bardzo. Jedyne co działa na niekorzyść Andka to piractwo - jest ono zbyt proste (jak na PC), zamknięty iOS jest lepiej odbierany przez twórców, podobnie jak konsole gdzie też trzeba dokonać ingerencji żeby odpalić piracki soft. Dla twórców to jakaś tam gwarancja większej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Dobra, dzisiaj przepis jak z SGS3 zrobić Note 2 Mini :). In b4 bo androbiedę trzeba naprawiać - nie dlatego, że trzeba, dlatego, że MOŻNA.

 

Przede wszystkim musimy mieć zrootowany soft, inaczej nic nie zdziałamy. A jak już mamy, to polecam wgrać sobie jakieś fajniejsze recovery, np. TO (a do niego dograć sobie Aroma File Manager, eksplorator plików spod recovery, coś pięknego).

 

Najpierw wgrywamy sobie najnowszy oficjalny soft od Samsunga, tj. Android 4.1.2 z MultiView na pokładzie. Tak tak, to ten prawdziwy multitasking, gdzie mamy dwie działające aplikacje na jednym ekranie! TUTAJ link do ROM-u, TUTAJ do CF-ROOT.

 

Teraz wgrywamy sobie Popup Browser (STĄD), a co! Przeglądarka w małym okienku to świetna sprawa. Następnie aparat z bajerami z Note II (np. nagrywanie w 8x slo-mo, LINK), a na koniec dorzucamy kontrolę MultiView, by móc sobie włączać w nim jakiekolwiek aplikacje chcemy, nie tylko te kilka wbudowanych w system (KLIK).

 

Teraz cieszymi się funkcjami godnymi prawdziwego smartfona :).

Odnośnik do komentarza

Hmm, pisałeś że lubisz CM a Omega to tylko zmodowany Samsung aczkolwiek naprawdę to co powinno być - jest, to czego nie powinno być - nie ma lub można nie instalować. A do tego działa stabilnie i ma roota od startu. Oszczędza dłubania i ma aplikację dedykowaną z modami, modemami, kernalami itp sprawdzanymi pod ten konkretny soft więc jest to takie all-in-one. Dodam że koleś który to robi zrobił też soft (a raczej przerobił) na Note2 i na SGS2 (ten 4.1.2) i np. ten ostatni wrzuciłem siostrze i jest bardzo zadowolona a wcześniej jechała na ICS stockowym. Także jest stabilnie, przyjemnie i oszczędza czas :-)

Odnośnik do komentarza

Pytanie związane z ICSem i wyświetlaniem połączeń przychodzących.

Na GB kontakty zapisane na karcie sim miałem ukryte, dzięki temu podczas połączenia przychodzącego wyświetlała mi się nazwa kontaktu zapisana w usłudze google (wraz ze zdjęciem). Po aktualizacji do ICS pomimo niewyświetlania kontaktów z karty sim, gdy dzwoni do mnie ktoś,kogo numer zapisany jest zarówno telefonie jak i karcie sim, wyświetla mi się nazwa z karty sim (bez podpiętego zdjęcia). Teraz, gdy wchodzę w kontakty, pacam kontakt i przechodzę do wiadomości w opisie kontaktu zamiast nazwy zapisanej w telefonie pojawia mi się ta z karty sim.

Wkurza mnie to trochę, bo jednocześnie nie chcę kontaktów z karty sim usuwać i chcę mieć przychodzące połączenie wraz ze zdjęciem osoby dzwoniącej. Ma ktoś jakieś rozwiązanie, czy to taka lipa w ICSie?

Odnośnik do komentarza

Hmm, pisałeś że lubisz CM a Omega to tylko zmodowany Samsung aczkolwiek naprawdę to co powinno być - jest, to czego nie powinno być - nie ma lub można nie instalować. A do tego działa stabilnie i ma roota od startu. Oszczędza dłubania i ma aplikację dedykowaną z modami, modemami, kernalami itp sprawdzanymi pod ten konkretny soft więc jest to takie all-in-one. Dodam że koleś który to robi zrobił też soft (a raczej przerobił) na Note2 i na SGS2 (ten 4.1.2) i np. ten ostatni wrzuciłem siostrze i jest bardzo zadowolona a wcześniej jechała na ICS stockowym. Także jest stabilnie, przyjemnie i oszczędza czas :-)

 

To jak mam omege 13.1 to powiedz amatorowi jak krok po kroku to wgrac na i9300? :) Niedziela to dobry dzien na zmiany, hehehe.

Odnośnik do komentarza

Ściągasz nową Omegę i instalujesz spod recovery, tyle :). Update'y robi się bez wipe, z zachowaniem wszystkich danych.

 

Ja też już od dwóch dni siedzę na tym sofcie, wielkiej różnicy nie zauważyłem, ale jest w porządku ^_^. Fajnie, że przy instalacji wszystkie moje dane zostały zachowane.

Odnośnik do komentarza

Daj jakiegos linka do wersji, ktora mam w recovery wrzucic bo ja znajduje takie cos

 

Omega v32.1 Jelly Bean 4.1.1

Based on firmware XXDLJ5 Android 4.1.1 (Date: 26/10/2012)

 

A ja mam androida 4.0.4 Omege v13.1 - xxblh3, to jak wgram to wyzej to bedzie wszystko smigac czy wersje modemow czy czegos tam maja sie zgadzac?

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Omega v34 oparta na XXELKC - http://depositfiles....files/eyri09ag1

 

To ma najnowszy modem w sobie, więc nie musisz się niczym przejmować. Nawet mimo starszego Androida na telefonie możesz śmiało robić update, nie powinno być problemów. Na wszelki wypadek zawsze możesz zrobić nandroid backup z recovery ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...