Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzając się do zmiany telefonu (mój SGS3 powoli zaczyna niedomagać) poszedłem do MM obczaić jakie są teraz obecnie flagowce z Androidem i... no nie ma nic szczególnie ciekawego, takiego żeby zrobiło na mnie specjalne wrażenie. Nadal więc czekam aż doczekamy się iP6/6+ w oficjalnej sprzedaży.

 

Lub poczekaj do premiery xperii z4 oraz htc one m9. 

Odnośnik do komentarza

Tak to można czekać w nieskończoność :D

No niestety narazie nic ciekawego nie ma na rynku. Sam bym kupil iPka ale widzac 1gb ram odrazu zrezygnowalem, jezeli ktos sprzeda telefon po roku i dorzuci do 6S to jak najbardziej warto kupic. Ale ja nie za bardzo mam zamiar sprzedawac wiec potrzebowalbym go na 2-3lata a 1gb ram po tylu latach to bedzie masakra. W 2015 juz zaczna wychodzic smartfony po 4Gb ramu a Apple ledwo wyda smarta z 2gb ramu. 

Odnośnik do komentarza

No ale RAM jest potrzebny do WSZYSTKIEGO. Ok, aplikacje, Java, Android - więcej ramu. Ale... aplikacje ZEWNĘTRZNE, grafika 2D nawet ze stron... to wszystko siedzi w ramie jak oglądasz strony. No i tego jest jednak za mało. Dodatkowo renderowanie obrazu na wyświetlaczu - im więcej pikseli - więcej ramu potrzeba. IP6+ ma tyle samo ramo co IP6 a sporo więcej pikseli. Generalnie dziwnie się Apple zachowuje, IP jest bardzo drogi, co szkodzi im dorzucić ramu? To jeden z najtańszych elementów w ich telefonie.

 

Przypomina się Gates który twierdził, że 640kb ramu wystarczy DO WSZYSTKIEGO, ZAWSZE ;-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanko. Jako że muszę wymienić baterię w swoim galaxy note 2 czy warto zainwestować w jakąś inną firmę niż oryginalna i kupić coś o zwiększonej pojemności czy lepiej po prostu oryginalną samsunga? I jeszcze drugie pytanko czy kupic na allegro czy polecacie jakis sklep bo spory rozrzut cen widze miedzy rzekomymi oryginalami na allegro za 30zł aż po 70zł

Odnośnik do komentarza

Nemo, patrz na to:
http://www.komputerswiat.pl/testy/programy/programy-do-komorek/2014/10/test-5-aplikacji-do-optymalizacji-iphone.aspx
Te programy walą ściemę :), a ja głupi myślałem, że to coś naprawia.
W ogóle to jest jakieś głupie, ale dopiero jak podłącze telefon pod kompa, dopiero można rzeczywiście pokasować pliki.
Usunąłem Clean Mastera...
---
Ktoś tu pytał o latarkę, znalazłem fajny widżet na tapetę - ikona latarki, która zapala nam flasha w aparacie. Pure Flashlight Widget, tak się to zwie i polecam pobrać.
Ech...

Odnośnik do komentarza

Delikatnie ci to sugerowałem ;-) ale nie chciałeś słuchać.

 

Jak masz roota obadaj ES File Explorer, może montować partycje z zapisem (więc i usuwaniem), wcześniej podałem program, który wizualnie zaprezentuje ci Co masz w telefonie, ile zajmują katalogi itp. Chwilka czytania czy te katalogi powinny tyle zajmować i tyle. Te aplikacje są tak samo bezużyteczne jak na PC, pełno tego crapu jest a do tego na Androidzie generalnie może aplikacja odpalić proces który chodzi w tle. Bawiłem się debloatowanie softu na słabych telefonach np z Orange gdzie masz ich 5-6 programów które chodzą ZAWSZE. I różnica po wyłączeniu jest znaczna.

 

Android ma kernel Linuxa i generalnie on dobrze sobie radzi np. z zarządzaniem pamięcią itd. Masz maszynę DALVIK która interpretuje programy na bieżąco, ma swoje odśmiecanie pamięci. Uwalanie programów które i tak zaraz się odpalą powoduje WIĘKSZE zużycie pamięci natomiast nieużywany ram to ram zmarnowany. Jakikolwiek program, aby mógł działać MUSI być ramie. Więc jak go tam nie ma to ten wolny ram NIC nie daje. W andku 2.x zarządzanie ramem było inne i tam jeszcze można pewne programy usprawiedliwić ale od 4.x nie warto w takie rzeczy się bawić, więcej szkód niż dobrego to przynosi. Czysty Andek (AOSP) działa bardzo dobrze moim zdaniem.

 

Wrzuciłem na stary tablet Galaxy Tab 2 Slimrom 4.4.4 oparty o AOSP z malutkimi dodatkami i kurde jak w Tesco - trzecie życie kurczaka ;-) Odżył. Na Samsungowym zabloatowanym romie chodził tak, że miałem go ochotę utopić w kiblu żeby na niego nie patrzeć a teraz... da się używać. Wiadomo - rakieta to to nie jest ale chodzi na tyle, że można spokojnie pocztę czytać i strony oglądać, więcej mi nie trzeba (ciężki jest w cholerę ;-) ).

 

EDIT: W związku z faktem, że Android korzysta z interpretowanych apek napianych w Javie - jego zapotrzebowanie na pamięć ZAWSZE będzie wieksze i tyle. Po prostu w tej chwili do pracy SENSOWNEJ czyli żeby pamięci starczyło na odpalenie czegokolwiek sprawa wygląda MOIM ZDANIEM tak:

 

Android w wersji AOSP lub zbliżonej - najlepiej minimum 1gb ramu

Andek ze skórkami w miarę lekkimi (HTC, SONY) - 1.5 gb

Andek ze skórkami ciężkimi (Samsung, LG) - 2 gb

 

To są moje obserwacje które oczywiście nie muszą pokrywać się z Waszymi. Przy zmianie softu np na galaxy Tab 2 na AOSP - ten 1gb starczy, na TouchWiz jest wiecznie zapchany. Podobnie jest z Galaxy S3 Mini. Na CM/AOSP telefon odżywa i da się o normalnie używać. Moto G ma 1gb i działa. Natomiast tej ilości która jest potrzeba do opalenia samego systemu raczej nie przeskoczymy i nie ma sensu nic uwalać bo zaraz się to coś podniesie. Po prostu nie kupujcie urządzeń która mają za mało ramu bo będziecie narzekać.

 

Jak ktoś ma inne odczucia to chętnie podyskutuję.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

no i jest Nexus 6

 

 

Display

5.96” 1440 x 2560 display (493 ppi)

Battery

3220 mAh

Camera

13MP rear-facing with optical image stabilization
2MP front-facing

Processor

CPU: Qualcomm SnapdragonTM 805 - Quad Core 2.7 GHz
GPU: Adreno 420
Memory: 32 GB, 64 GB

w spoileru szczeglowa rozpiska

 

OS

Android™ 5.0, ®

 

Screen

5.96” 2560 x 1440 QHD AMOLED display (493 ppi)
16:9 aspect ratio
Gorilla Glass 3

Rear Camera

13 MP with optical image stabilisation
Dual LED ring flash
f/2.0 aperture
4K video capture at 30fps

Front Camera

2 MP
HD Video Conferencing

Size

82.98 mm x 159.26 mm x 10.06 mm

Weight

184 g

Colour

Midnight Blue, Cloud White

Channels

North America:
GSM: 850/900/1800/1900 MHz
CDMA Band Class: 0/1/10
WCDMA Bands: 1/2/4/5/8
LTE Bands: 2/3/4/5/7/12/13/17/25/26/29/41
CA DL Bands: B2-B13, B2-B17, B2-29, B4-B5, B4-B13, B4-B17, B4-B29

Rest of World:
GSM: 850/900/1800/1900 MHz
CDMA: not supported
WCDMA Bands: 1/2/4/5/6/8/9/19
LTE Bands: 1/3/5/7/8/9/19/20/28/41
CA DL: B3-B5, B3-B8

Audio output

Dual front-facing speakers

CPU

Quad core Krait 450 CPU 2.7 GHz (Qualcomm Snapdragon 805 SOC)

GPU

Adreno 420

Wireless

802.11ac 2 x 2 (MIMO)
Bluetooth 4.1
NFC

Memory

32 GB & 64 GB

 

Ports

Micro USB 2.0
Nano SIM
3.5 mm audio

Sensors

GPS
Accelerometer
Gyroscope
Magnetometer
Ambient light sensor
Barometer

Battery**

3220 mAh
Standby time (Ambient Display on ) up to 250 hours
Standby time (Ambient Display off) up to 330 hours
Internet use time (Wi-Fi) up to 9.5 hours
Internet use time (LTE) up to 10 hours
Talk time up to 24 hours
Video playback up to 10 hours

 

 

 

 

Lollipop prezentuje sie naprawde fajnie, troszke mnie kusi jednak rozmiar to za duzo jak dla mnie ;/ wiec raczej pozostanie mi nexus 5 o ile zdecyduje sie na zamiane z ip5s ;)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...