Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

No już powiedział ktoś tam z nokii że sami nic robić nie będą i ew. będą pozwalać za kasę używać swojego logo. N1 fajnie wygląda ale ma wyjść chyba dopiero za 4 miesiące. Wg mnie troszkę późno. Sam szukałem takiego tabletu ok rok temu. I nic znaleźć nie mogłem. A chciałem coś naprawdę podstawowego do czytania i przeglądania netu, tylko 4:3 i z wysoką rodziałką. Ale widzę, że androidowi dostawcy dopiero teraz zrozumieli, że do czytania te 4:3 proporcje są sensowne i po latach ciśnienia na 16:9 czy 16:10 potrzebowali Nexusa 9 żeby to zrozumieć. Szkoda że tak późno. Dla mnie bebechy nie miały znaczenia, miałem 3 wymagania, modem, 4:3 i dobrą rozdziałkę.

Odnośnik do komentarza

Tylko ze to nie jest produkt jakiegoś prywatnego wykonawcy, który kupił pozwolenie na wykorzystanie nazwy a Nokia z krwi i kości. Tablet powstał przez tych którzy nie dali się sprzedać. Racja cztery do trzech idealnie sprawdza się w czytaniu jedne co można zarzucić tebletowi to brak obsługi sieci komórkowych.

Edytowane przez gamerTHC
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy... jeśli była zainstalowana przez ciebie to nie ma problemu, jeśli przez producenta została wrzucona jako aplikacja systemowa to musisz mieć roota zrobionego. 

 

Root na tak starym Andku nie powinien być problemem, sprawdź towelroot który powinien sobie z taki urządzeniem poradzić spokojnie, potem instalujesz Titanium Backup i nim możesz powywalać. Ja tak czyszczę Xperię M ale na dużo nowszym Andku (4.3). Działa jak złoto :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

;-) Dlatego dla mnie liczy się SOT. Jak mam mało to też może leżeć w sumie i mało schodzi. Na tablecie jakimś starym trzyma po tydzień jak leży na stole ;-) Natomiast widzę niesamowitą różnicę w SOT teraz na nowszych Snapach - 800 i 801. Po 6h spokojnie, u mnie kurde 4h to absolutny max na niskiej jasności na S4 (Snap 600).  Szkoda. Ciężko czasem coś przeczytać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiej przeglądarki używacie ? Przez 2,5 roku na xperii neo v jechałem na dolphinie mini, czasem na dolphinie HD i w sumie byłem zadowolony. Obecnie w testach przeglądarek mobilnych przoduje chromek, ale jakoś średnio mam ochotę na ciągłą inwigilację, wymuszanie logowania się do konta google przy byle okazji czy permanentne działanie w tle.

Odnośnik do komentarza

Dalvik jak widać był po prostu skostniałym dziadkiem. Czapki z głów bo tak naprawdę większość aplikacji na Andku to są aplikacje w Javie i są interpretowane a nie są natywne. A mimo wszystkim działa to sprawnie. Ja czekam czy na mojego coś się pokaże. Ruch CHYBA po stronie Google, chyba oni aktualizują te telefonu Play Edition (ktoś wie?).

 

Eee... jesteś tego pewien :P?

Nokia N1 ciekawa sprawa, mój N7 2012 powoli powinien odejść na emeryturę, przydałoby się coś nowego. iPad wciąż nie jest na moją kieszeń, a jakiś tablecik fajnie mieć.

Odnośnik do komentarza

Ja używam do forumka i beegu, czy tnaflixa, Operę Classic: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.browser.classic&hl=pl

Jest też druga wersjia Opery, ale jej nie polecam.

Do fejsa używam Dolphina: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=pl

Opera Mini też jest ok. Polecam
Odnośnik do komentarza

 

Dalvik jak widać był po prostu skostniałym dziadkiem. Czapki z głów bo tak naprawdę większość aplikacji na Andku to są aplikacje w Javie i są interpretowane a nie są natywne. A mimo wszystkim działa to sprawnie. Ja czekam czy na mojego coś się pokaże. Ruch CHYBA po stronie Google, chyba oni aktualizują te telefonu Play Edition (ktoś wie?).

 

Eee... jesteś tego pewien :P?

Nokia N1 ciekawa sprawa, mój N7 2012 powoli powinien odejść na emeryturę, przydałoby się coś nowego. iPad wciąż nie jest na moją kieszeń, a jakiś tablecik fajnie mieć.

 

 

Tak, jestem: http://en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_(software) - kod jest konwertowany na kod maszynowy ale nie działa to tak dobrze jak aplikacje natywne. Przykład pierwszy z brzegu - jak kompilujesz program pod daną architekturą to pliku wykonywalnego (np. pod architekturę ARM) to taki plik NIE DZIAŁA pod architekturą inna (np. x86). Na Androidzie większość aplikacji DZIAŁA i tu i tu BEZ rekompilacji. Na Windowsie np. tak nie było stąd wersja RT systemu która szybko umarła (i oczywiście nie pozwalała odpalać programów z architektury x86 czyli intelowskiej). Podobnie jest na Linuxie - tylko że tam masz kod źródłowy więc prawie każda dystrybucja dostarcza prekompilowane pakiety dla różnych architektur. Apple ma JEDNĄ architekturę ale Google od startu miało właśnie taki pomysł, aby można było odpalać apki wszędzie. Oczywiście jest to nie do końca bezpieczne bo działający kod JAVY można "Wstrzyknąć" w uruchomione aplikacje - np. framework XPOSED pozwala modyfikować działające aplikacje bez ingerencji w kod źródłowy, przy czym nie działa już na Andku 5.0 (zmieniła się maszyna wirtualna javy z DALVIKa na ART).

 

Podobnie jest na PC - program napisany w JAVIE wymaga środowiska do pracy ale działa na różnych systemach i na różnych architekturach kosztem spadku wydajności. Ale umówmy się, że spadek nie jest OGROMNY (jedynie wymagania co do RAMu są większe bo program nie ma bezpośrednio nad nią kontroli) a na pewno wymienność działania jest bardzo cennym czynnikiem. A też zabranie kontroli nad pamięcią pozwala szybciej nauczyć się pisać sensowne rzeczy i też ciężej napisać coś, co przez błąd zawali cały ram.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, sam link który zapodajesz mówi w pierwszym zdaniu o tym, że Java jest kompilowana do bytecode'u :]. Java ma wirtualną maszynę i to dlatego nie potrzeba rekompilacji (RE-kompilacji, a więc raz już nastąpiła!), ale nie dlatego, że jest interpretowana tak jak np. jest Python czy PHP.


Czepiam się słówek, wiem :P.

Odnośnik do komentarza

Tzn. tak, jest JIT, źle to ująłem nieco, fakt. Ale nie zmienia faktu że różnice w prędkości są. Dalej CZEŚĆ kodu jest interpretowana (POWAŻNIE, bez JIT) ale aby przyspieszyć działanie duża część jest prekompilowana "w locie". Czas który jest na potrzebny i zasoby czasem naprawdę są spore:

 

http://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/java.php

 

Tu jest fajny link gdzie np w 3 akapicie: http://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64q/java.php#faster-programs-measurements program w Javie jest szybszy w 1 teście. Jak spojrzysz na zużycie ramu to czasem różnica jest KOSMICZNA: 

 k-nucleotide   Java 36.65 10.71 1,120,960 1844   94% 82% 84% 83% C++ g++ 24.79 7.34 154,784 1252

  81% 80% 81% 97%

Kolumna nr. 4 to pamięć. Prawie 10x tyle kod w Javie zużył. Także poprawiam się, już (BO BYŁ! W STARYCH WERSJACH) kod nie jest INTERPRETOWANY tylko prekompilowany i kompilowany w locie (JIT) ale dalej RAMu źre to więcej.

 

Co nie zmienia faktu, że rozwija się naprawdę dobrze ten język, wersja 8 przynosi sporo nowego więc uczyć się warto. A tak - PHP i Python to chyba w pełni interpretowane języki ale jakieś kompilatory do Pythona do bytecode'u gdzieś widziałem :-)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...