Skocz do zawartości

The X Files - 1993 - Fox


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

Juz sam fakt, ze "Z Archiwum X" nie ma wlasnej subfory jest smieszny, ale zeby nie bylo w dziale Seriale zadnego watku o najbardziej kultowym serialu na swiecie podchodzi pod zbrodnie... Dla mnie jest to najlepszy serial na swiecie, bez wzgledu na to co powiecie. Wlasnie zaczalem od nowa ogladac wszystkie odcinki. Wiadomo - zdarzaja sie slabsze odcinki, nie mniej serial od poczatku do konca dla mnie trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie wczoraj w nocy zaczalem ogladac I sezon :). Praca mi przeszkodzila :/. ALe ze jutro wolne, tak dzisiaj cala noc bedzie "Z Archiwum X, sezon I". Sam jak narazie mam pobrane 4 pierwsze sezony :). Czy ja wiem czy wyczucie ??. Drazni mnie, ze takie Losty czy Prison Breaki maja wlasne subfora, kiedy X-Files nie mial nawet wlasnego tematu. A wyprzedza wspomniane seriale o lata swietlne :/

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

harry i hendersonowie > z archiwum x

 

czlowiek siedzial, ogladal i czekal az gillian pokaze w koncu cyca, nigdy nie pokazala.

 

Pamietam tylko jeden dobry odcinek z gosciem co robil sobie kokon z gazet.

 

Sądze ze serial nie nadaje sie do ogladania dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

czlowiek siedzial, ogladal i czekal az gillian pokaze w koncu cyca, nigdy nie pokazala.

[/Quote]

 

Ponoc przez ponad 200 odcnikow, Duchovny i Anderson tylko raz sie pocalowali... Aczkolwiek nie wiem w ktorym odcinku to bylo. Jedyny normalny serial na tym punkcie.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Za niepełnoletniego oglądałem wybiórczo w TVP, jak akurat ściągnąłem na chatę i leciało. A zaraziłem się na dobre rok temu, testując sprzęt nagrałem kilka odcinków, które puszczali na Polshicie i jak osiedle ciągnęło którejś niedzieli do kościółka - czyli w tv nędza - odpaliłem. Wsiąkłem. Polowałem na kolejne odcinki, kupiłem nawet całą serię na DVD (5). Dla mnie to jeden z najlepszych seriali, a jego jedynym mankamentem jest to że odcinki nawet z jednej serii potrafią być względem siebie strasznie nierówne.

Odnośnik do komentarza

do wprowadzenia postaci Krajczeka było nawet znośnie z fabułą, ale potem to już zaczeła sie brazylijska telenowela lekko. X Files to był dobry serial lat 90tych, dziś owszem kult.

 

Ale w podsumowaniu tylko powiem że aby ocenić jego całokształt przez pryzmat dzisiejszych czasów i seriali obecnych na antenie to wystarczy obejrzeć drugi film kinowy. z x files było tak że opadają albo szczęka albo ręce, w tym przypadku to drugie.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia, co za kretyn zgodzil sie na to, by druga czesc nazywala sie "Z Archiwum X" :/. Dokladnie: w przypadku drugiej czesci opadly mi niestety rece :/... Wczoraj w nocy dalem rady ogladnac do 7odcinka I serii, i wiekszosc jest masakryczna. Tyle razy, ile przeszlo mi ciarow przez plecy, to nie pamietam...

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś jakieś Kompendium Wiedzy wydane chyba przez ś.p. Secret Service gdzie były opisane wszystkie odcinki po kolei z zaznaczeniem czy dotyczą głównego wątku i z czarno-białymi zdjęciami. Jak znajde to porobie focie i wam wrzuce.

 

Bo odkładając zarty na bok to dla mnie tez jest to kvlt z dzieciństwa. Jak mi wujek pozyczył niedawno pierwszy sezon na DVD to jarałem się jak gupi.

Odnośnik do komentarza

(sam jeszcze wczoraj zastanawiałęm się czemu nie ma tematu o x-files)

 

serial daje rade nawet dzisiaj. oglądam sobie też własnie całość i poza tym że "wygląda jak lata 90" (samochody, ciuchy, elektronika) to jest bardzo wporządku. jak leciało w tv to oglądałem srając po gaciach momentami (jest sporo takich hardkorowych epów z klimatem zaszczucia, że włosy na plecach się jeżą) - teraz tak bardziej na fabułe można spojrzeć niż jak za dzieciaka. sporo humorystycznych akcentów (duchovny miał już zagrywki i teksty prawie jak z californication), były odcinki z jajem też. i tak w sumie jak oglądam to niby coś tam kojarzę z przed lat ale to dopiero jak się już odcinek kończy to mi się wszystko układa w całość. generalnie x-files stawiam na równo z twin peaks, a potem już dłuuugo nie ma serialu o podobnym kalibrze. cała ta otoczka fbi, ufo, wielka tajemnica rządowa, hehe plakat "i want to believe" (mam taki, btw.) i wiecznie niedowierzająca scully.

 

btw. jak ktoś się nie może przekonać to na filmwebie chyba na forum serialu był wątek o odcinkach które warto obejrzeć (top 10 czy cos takiego).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...