Skocz do zawartości

The X Files - 1993 - Fox


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem dziś przed chwilą pierwszy z nowych odcinków

podchodziłem dosyć sceptycznie

 

po wstępie z ufo nadal byłem sceptyczny, ale jak sie pojawiło stare intro ze starą muzyką to odrazu poczułem +7 do klimatu

 

 

reszta odcinka różna... niektóre aspekty bardzo na plus niektóre troche na minus

ogólnie jednak wynik pozytywny, i mimo ze oglądałem ten odcinek z podejsciem "no zobacze co tam odwalają po tylu latach ale raczej bez podniety" to jednak ten odcinek spowodował że mam ochotę na więcej

 

chociaż chyba serio będzie to nieco w innym stylu, bo zapowiada sie jakaś dłuższa ciągła fabuła spiskowa, a nie skakanie po tematach jak kiedyś (że raz był pszczoły a innym razem potwor z kanałów)

 

 

jeszcze jeden detal na minus

 

to ufo z roswell - z wiwrzchu wygląda jak metalowe, a jak pokazali zniszczone fragmenty to wyglądało jak betonowy kloc, wtf??

drobiazg ale to dziwnie wyglądało

 

 

z mniej spoilerowych rzeczy które dziwnie wyszły to własnie internet - stronka będąca pseudo youtubem, i jakaś dziwna wyszukiwarka zamiast googli? wiem że tak często robią ale osobiście bym wolał pokazanie prawdziwych stron, bo to by nadało realnego klimatu (skoro cały odcinek probował nawiązywać do realiów, mowiąc o 9/11 i pokazując prawdziwe urywki wideo z wystąpień polityków z ostatnich lat)

 

ps dajcie jakiegoś działającego linka do drugiego odcinka bo nie widze, w jakiejkowiek formie, czy online czy download (może być na PW)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Drugi odcinek powrócił do klasycznego motywu 'sprawy tygodnia' jednocześnie lekko popychając główny wątek do przodu.

Tzn chyba, bo Wong zostawił mnie w niepewności i trza będzie pewnie poczekać aby się dowiedzieć czy

matki inkubatory oraz dzieci z DNA obcych są pewnego rodzaju kontynuacją programu rozpoczętego 40 lat wcześniej (którego Scully i jej syn William byli przecież częścią) czy osobnym incydentem

.

Bardzo podobały mi się efekty praktyczne, jak przeszli po tej sali u Goldmana to aż mnie ciarki przeszły, tak realistycznie wyglądały te

anomalie genetyczne jak i biedny hindus na stole

 

Relacje Muldera ze skali ofkors na najwyższym poziomie zajebistości.

Fajnie co jakiś czas podkreślają, że są z innej epoki.

 

Póki co sezon jest wspaniały, oby utrzymali tę tendencję do samego końca.

 

Wątek z Williamem- czuję że pociągną do konkretnie, wszystko na to wskazuje.

 

 

Yano- na byle którym torrencie masz miliard różnych wersji tego serialu, to jest The X Files a nie jakiś serial o pastuszku owiec z Tadżykustanu co nikt o nim nie słyszał.

Odnośnik do komentarza

 

Bardzo podobały mi się efekty praktyczne, jak przeszli po tej sali u Goldmana to aż mnie ciarki przeszły, tak realistycznie wyglądały te

anomalie genetyczne

I co ciekawe wszystkie te anomalie są w realnym życiu. 

 

Co do przeglądarki i youtube'a to wiadomo, że chodzi o prawa autorskie. Musieli by umowy podpisywać itd. A bez zezwolenia naraziliby się na sprawy sądowe. Marka robi swoje. 9/11 to nie marka. Gdyby Rozi coś znaczył w świecie i zarejestrował słowo "Rozi" to już swobodnie nie mógłbyś sprzedawać sobie koszulek z napisem "Rozi ty kurwo".

 

Podobają mi się te flashbacki wplecione w rzeczywiste miejsca. Ładne przechodzenie z flashbacków w teraźniejszość.

Odnośnik do komentarza

pooglądałem drugi odcinek, było dobrze, robi sie coraz ciekawiej

 

 

tylko molder jakoś mi staro wyglądał cały czas

 

gość zawsze miał spore czoło i góre głowy a mały podbródek

960.jpg

 

ale jakoś w tym drugim odcinku na starość ten podbródek zrobił sie pucułowaty a zarazem mały i wydaglądało mi to strasznie dziwnie xD

 

tak jak by ktoś w grze w kreatorze postaci za bardzo pociągnął twarz w dół głowy xD

 

 

no ale czepiam sie troche dla jaj, odcinek był fajny

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o te co miała Scully a potem Mulder? Bo jeżeli tak, to nie były flashbacki, tylko takie marzenia na jawie, "co by było gdyby..."

Zrealizowane bardzo ładnie.

 

No właśnie nie do końca wiem co się działo z Williamem po serialu, a z filmów niewiele pamiętam już. Został w końcu uprowadzony czy zmarł?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...