Skocz do zawartości

Dead Space 2


Fenikz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

właśnie ukończyłem i duże rozczarowanie, przejście gry z lizaniem ścian, zbieraniem wszystkich śmieci 8godzin...w DS1 miałem ponad 12godzin.

 

Fabuła i klimat nie ma startu do genialnej jedynki, gra z horroru zamieniła się w strzelaninę, szokuje brak B....

Bossów!

brak wymagających zagadek, gra do połowy gdzieś (7-8 chapter) ssie.

 

co by nie było to dobra gra ale....

 

dobre porównanie to DS1=Obcy1 DS2=Obcy4

Odnośnik do komentarza

Dziwne, mam absolutnie inne zdanie. Jak dla mnie kapitalny sequel jak na razie, a 10 chapter gniecie. Jeszcze nie skonczylem, wiec wypowiem sie ostatecznie jak skoncze. Duzo wiecej akcji, troszke mniej straszenia w stosunku do jedynki, ale znowy bd przesadzasz mocno z brakiem startu. Spoko, dwojka gorsza od jedynki dla ciebie, ale znowu zbyt mocne i kontrowersyjne slowa ;)

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

A mnie właśnie szczerze mówiąc bardziej wciągnęła niż w jedynce. To znaczy wiadomo jedynka pierwsza część więc w pewnym sensie to ona góruje tym bardziej, że obydwie części są dość mocno ze sobą powiązane. Ale mimo wszystko w dwójce jest jakoś ciekawiej, bardziej robi Issac grający pierwsze skrzypce do tego

motyw kościoła, schizy, eksperymenty, pranie mózgu.

 

Zobaczę jak to się dalej pociągnie no ale na razie fabularnie DS2> imo oczywiście.

 

Z tym strzelaniem też bym nie przesadzał, dobra połowa gry za mną a nie odczułem żeby jakoś więcej było strzelania. Nawet bym powiedział, że w jedynce większe hordy nekroformów nas atakowały niż w dwójce. Ale ogólnie myślę, że jest tyle samo strzelania natomiast mniej jest zagadek to na pewno, szkoda.

 

Myślę, że na Ishimurze był większy klimat zaszczucia ale kurde parę razy dzisiaj podskoczyłem ;]. Musiałem ściszyć głośniki bo pikawa zaczęła mi szybciej walić hehe, jak dla mnie to dalej jest horror i to pełną gębą. Jest bardziej schizowo niż w jedynce.

 

Btw kapitalna jest akcja na koniec 5 chapteru

z tym bossem Tormenterem (czy jakoś tak) kiedy łapią nas ci z kościoła a raptem statek zaczyna strzelać i pojawią się ten bydlak. Piękna akcja mocno w stylu Uncharted.

 

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Dziwne, mam absolutnie inne zdanie. Jak dla mnie kapitalny sequel jak na razie, a 10 chapter gniecie. Jeszcze nie skonczylem, wiec wypowiem sie ostatecznie jak skoncze. Duzo wiecej akcji, troszke mniej straszenia w stosunku do jedynki, ale znowy bd przesadzasz mocno z brakiem startu. Spoko, dwojka gorsza od jedynki dla ciebie, ale znowu zbyt mocne i kontrowersyjne slowa ;)

 

brakiem startu pod względem klimatu i fabuły, gra jest dla mnie BDB takie 8/10.

 

no właśnie więcej akcji i mniej straszenia, w DS1 miałem ciśnienie grając w nocy a w DS2 napieprzam jak w gearsy :)

 

technicznie jest lepiej ale gra jest krótsza, łatwiejsza, brak tu wyzwań czy zagadek, poszła w kierunku ciachania i robienia rzeźni czego nawet twórcy nie ukrywają, uczucie tajemniczości i samotności się ulotniło, fabuła jest OK ale w jedynka to mistrz.

 

tak jak pisałem ds to obcy1 zaś ds2 to obcy 4 ładniej, efektowniej ale płycej

 

 

Btw kapitalna jest akcja na koniec 5 chapteru

z tym bossem Tormenterem (czy jakoś tak) kiedy łapią nas ci z kościoła a raptem statek zaczyna strzelać i pojawią się ten bydlak. Piękna akcja mocno w stylu Uncharted.

 

 

w DS2 nie ma bossów

 

Odnośnik do komentarza

Śmieszą mnie oceny DS2 i zachwyty tą odsłoną:) , ludzie przecież widać, że poszli po bandzie dając max rzeźnię, lokacje z 1 i jak ktoś może mówić że jest ona lepsza od części 1??:) ha ha, masakra, gra jest dobra max nie powiem, ale do 1? nie tędy droga:) Za dużo kopii, za dużo bez sensu strzelania i jak w 1 części wystraszyłem się nie powiem tak w tej...szkoda słów:) Jak dla mnie wyłącznie mocna 7!

Odnośnik do komentarza

Kurcze, właśnie takie opinie, skłaniają mnie do sięgniecia po ten tytuł, i sprawdzenia na własnej skórze ile w DS2 geniuszu a ile hype'u...

 

Pierwsza część była naprawdę porządnym, świeżym tytułem, przy którym świetnie się bawiłem. Co takiego oferuje ten sequel, że cała branża pieje z zachwytu (w moim przypadku, bigger & better, nie wystarczy aby okrzyknąć nowe przygody wesołego Isaac'a, hitem i sukcesorem pierwowzoru).

 

Cóż, trzeba będzie niedługo samemu sprawdzić... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Śmieszą mnie oceny DS2 i zachwyty tą odsłoną:) , ludzie przecież widać, że poszli po bandzie dając max rzeźnię, lokacje z 1 i jak ktoś może mówić że jest ona lepsza od części 1??:) ha ha, masakra, gra jest dobra max nie powiem, ale do 1? nie tędy droga:) Za dużo kopii, za dużo bez sensu strzelania i jak w 1 części wystraszyłem się nie powiem tak w tej...szkoda słów:) Jak dla mnie wyłącznie mocna 7!

 

dokładnie, wysokie oceny to zasługa portfela/lizania przez EA bo gra poza technicznymi poprawkami w grafice (nie mylić z designem) jest gorsza pod każdym względem co potwierdzają opinie na forach, podoba się jedynie małej grupce osób która jak widać chciała strzelaniny z tej gry i ją dostała.

 

up - ale tu nie ma nawet bigger & batter gra jest krótsza o ok 40%

Odnośnik do komentarza

Nie żebym był jakimś wielkim fanem DS1, bo według mnie ta gra też wcale nie straszyła. No ale cóż, ja wychowałem się na Silent Hill. Jednak wyższa średnia Dead Space 2 od jedynki to dla mnie kpina, gra się nie zmieniła w szczególny sposób. Straciła natomiast klimat, resztki strachu i fabularnie też bez szału. Branża gier idzie w złym kierunku, gdzie nagradza się popielinę. Niedługo kazda gra będzie polegała na gównianym strzelaniu, i przejściu z punktu A do B z GPS-em w dłoni. Developerzy zapominają o fabule, dialogach itd. A w przypadku DS2 gdzie nazywają tą grę survival horrorem, jak widać zapominają też o straszeniu gracza.

 

Jak dla mnie 7+

Odnośnik do komentarza

Developerzy zapominają o fabule, dialogach itd. A w przypadku DS2 gdzie nazywają tą grę survival horrorem, jak widać zapominają też o straszeniu gracza.

Jest delikatna różnica między horrorem, a survival horrorem. Residenty generalnie też nie są straszne, to nie poziom Silent Hilla. Natomiast to, że w grze będzie więcej strzelania było wiadomo przed premierą, sami twórcy o tym poinformowali.

dokładnie, wysokie oceny to zasługa portfela/lizania przez EA bo gra poza technicznymi poprawkami w grafice (nie mylić z designem) jest gorsza pod każdym względem co potwierdzają opinie na forach, podoba się jedynie małej grupce osób która jak widać chciała strzelaniny z tej gry i ją dostała.

 

up - ale tu nie ma nawet bigger & batter gra jest krótsza o ok 40%

Nie wiem jakie Ty fora czytasz, ale generalnie ludzie aż tak nie narzekają, na pewno nie można powiedzieć, że podoba się jedynie małej grupce osób. To ponoć po prostu solidny sequel, ni mniej, ni więcej. No i czekam na źródło informacji jakoby gra była krótsza o 40%, czyli prawie połowę.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Nie wiem jakie Ty fora czytasz, ale generalnie ludzie aż tak nie narzekają, na pewno nie można powiedzieć, że podoba się jedynie małej grupce osób. To ponoć po prostu solidny sequel, ni mniej, ni więcej. No i czekam na źródło informacji jakoby gra była krótsza o 40%, czyli prawie połowę.

 

PE, XO

 

no jest solidny sequel tyle że nie ma startu poza grafiką do jedynki, może z 40% przesadziłem (bynajmniej tak u mnie tak jest z czasem gry 12h+ i 8h, gdzie w DS1 grałem jeszcze na niższym poziomie) ale gra jest krótsza.

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam kupiłem na spółę z kumplem DS2 i mam pytanko czy kod online pass działa na kilku kontach tzn wiem ze wykorzystany kod na konsoli kumpla nie będzie działać u mnie, ale gdy zakupię na koncie z tanimi punktami kod na Online Pass to czy będzie on przypisany do jednego konta czy do na wszystkich konsoli ?happy.gif

Edytowane przez Darth Krizzo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...