Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

BG1 znudził mnie prędko- bieganiem po lasach, kiepskimi dialogami i przyłączaniem się co chwila jakichś pokrak do drużyny "bez powodu". Cały system jak dla mnie zbyt losowy a przez to nie do końca "zrozumiały". Początek fabuły to nudna sztampa, ale dalej nie dotarłem. Ogólnie często się czułem jakoś "plastikowo", odrealniono. Może to później się wszystko rozkręca, ale nie dotrwałem. Nie mogłem również do końca załapać klimatu.

 

F1 ma dla mnie zrozumiały, świetny system. Ciekawą początkową intrygę ( później już trochę zbyt sztucznie się robi ), legendarne uniwersum, dobre dialogi, ciekawe lokacje. Przemieszczanie się po pustkowiach nie nudzi, ciągle coś się dzieje, nie ma kiepskich dłużyzn w "lasach". Ah ta muzyka, napięcie, klimat którego nie jestem w stanie opisać. 

 

W F1 i BG1 grałem niedawno, mam świeże porównanie. 

 

 

F2 i BD2 nie porównuje , ponieważ w tego ostatniego nie grałem.

 

F1 to dla mnie na dzisiaj jeden z najlepszych cRPG a F2 najlepszy. Ten ostatni ma chyba najlepsze dialogi ever.

 

Tak czy siak może jeszcze niedługo dam drugą szansę BG1. F1 & F2 łyknąłem od razu niedawno bez popitki. Coś wspaniałego. Suteq uspokój się.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Na Steamie już zwolniłem tempo, w ciągu ostatniego miesiąca może +5 było już tylko :).

 

Gorzej na PS3 teraz :D. Choć tu też nie jest aż tak tragicznie, bo raczej nie kupuję multiplatform (chociaż kusi), które na PC są lepsze i gier, które mogę pożyczyć od znajomego maniaka Sony. A lista eksów nieskończona nie jest i w końcu się wyczerpie. Jest dla mnie nadzieja, chyba...

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Heh, jak bardzo różne są opinie wśród nas. Ja właśnie zawsze uwielbiałem te "dłużyzny w pustych lasach" podczas grania w Baldursa, a systemu Fallout'a "nigdy nie rozumiałem". Zobaczymy co wymyślą z ewentualnym F4, ale wielkiego hype'u osobiście nie mam.

Mi akurat obie serie bardzo spasowały i przy obu marnowałem życie przez setki godzin. Dla mnie do dzisiaj to są najlepsze crpgi ever i nie chodzi o sentyment (sprawdzałem jakieś 3 lata temu przechodząc F2 i BG2 kolejny raz), a faktyczną wartość obu serii. Odpowiednio rozbudowane, bez limitu leveli, który osiągamy połowie gry, świetne systemy walki (chociaż różne). Kocham te gry i tęsknie za crpgami w rzucie izometrycznym, bez tego zgniłego 3D :/.

Odnośnik do komentarza

Tak gram na PS3 i jednego mi okrutnie brakuje na Steamie: jakiegoś ustandaryzowanego systemu trofeów/achievementów. To co jest teraz to żart, każda gra po prostu ma achievementy i tyle, jak ktoś chce to się dokopie do statystyk. Powinny być punkty, levele, jakaś prezentacja tego (tak jak na PS3/X360), a nie levele za kupowane odznaki. Mówcie co chcecie, ale to cholerstwo lubię, na PS3 fajnie jak podczas grania to wskakuje. Nie kupuję gier pod platyny ani nawet nie staram się jakoś specjalnie zaliczać trofeów, ale jak jakaś gra ma to fajnie wymyślone to tylko zwieksza przyjemność z grania. Tylko jaki jest tego sens, jeśli zapisuje się to w tak nieatrakcyjnej formie jak na Steamie?

Odnośnik do komentarza

 

Heh, jak bardzo różne są opinie wśród nas. Ja właśnie zawsze uwielbiałem te "dłużyzny w pustych lasach" podczas grania w Baldursa, a systemu Fallout'a "nigdy nie rozumiałem". Zobaczymy co wymyślą z ewentualnym F4, ale wielkiego hype'u osobiście nie mam.

Mi akurat obie serie bardzo spasowały i przy obu marnowałem życie przez setki godzin. Dla mnie do dzisiaj to są najlepsze crpgi ever i nie chodzi o sentyment (sprawdzałem jakieś 3 lata temu przechodząc F2 i BG2 kolejny raz), a faktyczną wartość obu serii. Odpowiednio rozbudowane, bez limitu leveli, który osiągamy połowie gry, świetne systemy walki (chociaż różne). Kocham te gry i tęsknie za crpgami w rzucie izometrycznym, bez tego zgniłego 3D :confused:.

 

Inquisitor - nie grałem, ale śledziłem tytuł od właściwie pierwszych wzmianek o nim. Kiedyś przyjdzie na to czas, może jakieś promo na steam/gog będzie ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3l1dsorPpWY

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...