Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szlag by te promocje.

 

Wczoraj ludzie zamiast wybrać w CC zestaw gier, których jeszcze nie było w promocji woleli raz jeszcze zagłosować na pakiet z Dark Souls. Dzisiaj znowu powtórki, które pierdyliard razy w ostatnim miesiącu były już zarówno na Steam, jak i w innych sklepach - np. Deus Ex, GTA. Patrzę na Flash, a tam Alan Wake. Wchodzę do CC, a tam w jednym z pakietów... Alan Wake... Star Warsy oczywiście tylko -66%, choć bywały wielokrotnie -75%. Nie wspominając o tym, że po raz kolejny przeceniają tylko jedną grę, zamiast całą serię SW na Steam (nawet pierwszego KotORa nie przecenili razem z dwójką). "Hity" typu Long Live the Queen trafiają do flasha, ale połowa mojej wishlisty z o wiele bardziej renomowanymi pozycjami ani razu jeszcze nie miała przeceny. No a do końca raptem parę dni.

 

Na drzewo spadaj Gabe z taką promocją.

Odnośnik do komentarza

Zawsze sprawdzaj ceny jednostkowe w jakichkolwiek pakietach. Nie raz wychodziło mi, że kupowanie gier pojedynczo jest tańsze :].

O tym właśnie mówię. Kiedyś gry Star Wars były przeceniane -75%, także w pakietach. Od pewnego czasu - jeszcze zanim Disney przejął markę - jest maks -66%. A jakby tego było mało, to jak widać Valve leci sobie w kulki i w promocjach oferuje pojedyncze tytuły, zamiast całą serię.

 

No zły jestem, bo mam kilka gier na oku, które albo nie są przeceniane, albo które przegrywają w Community's Choice na rzecz gier "AAA", które przeceniane były pierdyliard razy. Głupie są ludzie i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli istnieje możliwość kupienia gier 2x taniej, niż kosztują obecnie, to oczywiste raczej, że będę polował. Niemniej jednak irytuje mnie to w kontekście samego Summer Sale, które jest w obecnej postaci kompletnie nieprzemyślane. W idealnej sytuacji każda gra powinna choć raz trafić do większej promocji, a tymczasem wiele z nich uzależnionych jest od głosów społeczności, która nierzadko nie głosuje na to co chce kupić, tylko to, co uważa za lepsze gry, bo już je ograli (patrz Dark Souls przeceniane średnio dwa razy na tydzień od kilku miesięcy). W połączeniu z faktem, że wiele gier się powtarza czasem po 3-4 razy, podczas gdy inne ani razu nie mają okazji się wypromować, to całość nie wygląda zbyt ciekawie. Także dla wydawców, jak by nie patrzeć, bo jednak przeceniona gra na stronie głównej, a brak jakiejkolwiek wzmianki to też spora różnica jeśli chodzi o wyniki sprzedaż. Toż to Long Live the Queen było na pierwszej stronie topsellerów mimo jedynie 8h promocji, choć zakładam normalnie mało kto by to kupił. Podobnie taki Pool Nation - gdybym nie wiedział, że gra jest przeceniona o 80% to też pewnie bym nie wiedział o jej istnieniu, a tak dorwałem taniego i niezłego bilarda.

 

To nie jest też kwestia -66% a -75%, bo to akurat osobna sprawa pokazująca, jak to właśnie Valve lub wydawcy wykorzystują sytuację, np. zawyżając ceny bazowe swych gier tylko i wyłącznie na czas promocji. Patrz Activision, które podwyższa cenę gierki o 5-10 Euro, tylko żeby dać promocję -75%.

Odnośnik do komentarza

W maju był z tego co widzę. Kiedy znowu będzie to ciężko przewidzieć. Można też szukać innych promocji za pomocą stron jak cheapshark.com, ale one też nic aktualnie nie pokazują ciekawego.

 

No to nie wiem, może skorzystanie ze szwedkiego sklepu jest usprawiedliwione skoro zapłaciłem z kieszonkowych w bodajże 2003 roku pełną cenę  za tę grę.

Odnośnik do komentarza

. Patrz Activision, które podwyższa cenę gierki o 5-10 Euro, tylko żeby dać promocję -75%.

 

Na jakich tytułach, bo patrze na http://www.steamprices.com i nie widzę żeby ani Ghost ani taki Modern Warfare miał podwyższaną cenę w ciągu ostatnich paru miesięcy

Odnośnik do komentarza

 

. Patrz Activision, które podwyższa cenę gierki o 5-10 Euro, tylko żeby dać promocję -75%.

 

Na jakich tytułach, bo patrze na http://www.steamprices.com i nie widzę żeby ani Ghost ani taki Modern Warfare miał podwyższaną cenę w ciągu ostatnich paru miesięcy

 

http://www.steamprices.com/eu2/app/213120/transformers-fall-of-cybertron
Odnośnik do komentarza

 

W maju był z tego co widzę. Kiedy znowu będzie to ciężko przewidzieć. Można też szukać innych promocji za pomocą stron jak cheapshark.com, ale one też nic aktualnie nie pokazują ciekawego.

 

No to nie wiem, może skorzystanie ze szwedkiego sklepu jest usprawiedliwione skoro zapłaciłem z kieszonkowych w bodajże 2003 roku pełną cenę  za tę grę.

 

Jak dla mnie nie robisz nic złego. EA jest o tyle "dobre", że wszystkie pudełkowe gry bodajże od 2007 roku pozwala aktywować w Originie. KOTOR jest chyba za stare by się załapać na to. To samo zresztą z grami ze Steam, wszystkie można aktywować na Originie (nie da się tego jednak w drugą stronę zrobić).

Odnośnik do komentarza

 

 

. Patrz Activision, które podwyższa cenę gierki o 5-10 Euro, tylko żeby dać promocję -75%.

 

Na jakich tytułach, bo patrze na http://www.steamprices.com i nie widzę żeby ani Ghost ani taki Modern Warfare miał podwyższaną cenę w ciągu ostatnich paru miesięcy

 

http://www.steamprices.com/eu2/app/213120/transformers-fall-of-cybertron

 

 

a to $%#$% ale dziwne ze tylko w EU

http://www.steamprices.com/us/app/213120/transformers-fall-of-cybertron

na US ta sama cena

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...