Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nie bawił, ewentualnie przez VPN na nowym koncie i wysłał jako gift, ale też nie wiadomo czy nie wyjdzie ;p

 

Jakiś czas temu szukałem trochę info na ten temat i z tego co internet pisze (na swój wiarygodny sposób :) ) to kupowanie bezpośrednio przez steam na takich wałkach jest bardziej ścigane niż dodanie kodu z innego regionu (swego czasu była sprawa kluczy Dead Island i kończyło się usuwaniem jej z kont).

Odnośnik do komentarza

Steam sprawdzi, że zmienił się region IP, zostało coś kupione, i znów wróciło do polskiego IP. Więc szansa na bana taka sama.

A dwa. Jeżeli mówiłeś o koncie którego ktoś by używał tylko do robienia zakupów i wysyłania Ci giftów, to imho też nie warto. Myślałem, że masz w UK kolegę który ma normalne konto Steam, używa, gra etc... i by Ci kupował co jakiś czas grę jako gift, a Ty mu oddawał kasę.

 

Ja w konta stricte do oszukiwania i kombinatorki bym się nie bawił. Tu zaoszczędzę 10 zł, tutaj 20 zł, a za pół roku stracę konto z grami o wartości 600 euro - nie, dzięki.

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi, Wy to mówicie wszystko z własnych doświadczeń? Jakiejś potwierdzonej wiarygodnej liczby przypadków? Nie twierdzę, że tak nie jest, ale z pewnością nie jest to sprawa tak prosta na jaką ją kreujecie. Z pewnością wszystko leży w gestii nie valve, tylko poszczególnych wydawców, z których jedni swoje produkty blokują, inni nie. Mnie się to kojarzy z opiniami o kupowaniu kodów na allegro. "Olaboga! Za to są bany" Rok temu kupiłem Portala 2, w tym miesiącu Trine 2. Oba chodzą bez problemów. Przecież jak widzę że typ ma 10 tysięcy pozytywów i nikt nie skarży się na problemy z kodami, to wiem, że kody nie są lipne. A to że nie znam ich źródła, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza

@Gri

Ja mam jednego kumpla, który może i megaśnie wypchanego konta nie miał (chyba z 5 gier, np DoW2) zrobił jakiegoś wałka... i konto ma obecnie 0 gier. Tzn miało jakiś czas temu, bo się w(pipi)ił i przestał używać.

 

 

Dwa: Twój przykład się trochę ni jak ma do tego co mówiłem, bo to że kupiłeś kod od kogoś nie mieszało nic z IP Twojego konta. Nie miałeś IP Polskiego, za chwilę USA/UK by za 5 minut znów mieć polskie. Po prostu dostałeś kod.

Trzy: Kolega kupił dodatek do gry od kolesia co miał tysiące pozytywów bo było taniej niż normalnie. Po tygodniu odmówił posłuszeństwa. Dostał nowy kod. Po 3 dniach to samo. Potem sobie odpuścił. Wnioski?

Odnośnik do komentarza

Pewnym jest że przy kodach pochodzących z wałów traci sie grę a czasem i konto blokują. Tak było przy aferze z Dirt 3, Dead Island a teraz podobno jest coś z kodami z Modern Warfare 3. Jak się nie będzie miało tego z puli oszukanych to problemów nie ma. VPN to przy kupowaniu się kończy banem co jest potwierdzone przez część użytkowników. Z giftami natomiast nie ma problemów (chyba że przy nich ktoś też będzie mieszać).

Odnośnik do komentarza

Chlopaki potrzebuje Waszej pomocy. Ukradli mi konto do steam'a, zmienili e-maila i haslo. Mozna to jakos odzyskac, czy mam sie pozegnac z grami?

procedura wyglada tak :

piszesz mail do valve, ze ukradli konto.

Oni prosza o Cd key z 1 gry z konta + nad cd keyem musisz mazakiem dopisac kod, który oni Ci przysla w mailu

potem beda jeszcze o cos pytac.

i potem przysla nowe haslo i poprosza o zmiane maila.

Tak to wygladalo jak mi ukradli konto ( wtedy nie bylo steam guard)

Odnośnik do komentarza

Hmmm, a jak ktoś 100% gier na Steam ma kupowane via Steam to jak ma mieć fotkę CD Keya?

 

Mam sobie teraz trzasnąć screen z Keyami jakimiś, póki mam dostęp do konta i trzymać JPGa na pulpicie całe życie "na wypadek gdyby kiedyś coś" ?

dostajesz na mail przeciez potwierdzenie zakupu itp

ja mialem na koncie l4d2 z steam i pudelkowego CS'a to chcieli zdjecie cdkeyu z cs'a z dopisanym haslem od nich

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...