Skocz do zawartości

Bany na PSN


Rekomendowane odpowiedzi

Po co dają możlwiość aktywowania gier na 5 konsolach skoro teraz chcą za to banować?

Teoretycznie mam w domu 5 konsol, każdy członek rodziny ma swoje konta na swojej konsoli na które chce zbierać trofea, więc dziele gry na 5 sytemów. Mam za to ostać bana?

bullshit. chyba sobie do sony przedzwonie i dowiem się jak to jest dokładnie ;p

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Ludzie są wprowadzani w błąd, bo dzielenie się grami/dodatkami nie jest tak do końca legalne jak się wydaje.

To ze można aktywować coś kupionego z pss na 5 ps3 jest głównie w celu zepsucia/awarii twojej konsoli.

 

Kumplowi jak padło rok temu ps3 i wykorzystał po 5 slotów na wszystkie rzeczy kupione z pss i później dzwonił do sony żeby mu je odblokowali dla nowej konsoli to tak mu powiedzieli.

Tak samo mówili że takie dzielenie się grami może = ban

Odnośnik do komentarza

To oczywiste,ze dzielenie gry na 5 roznych systemow nie jest intencja Sony.Ich intencja jest natomiast pomoc tym,ktorych konsola padla,jest w serwisie etc. Nie wiem tylko czemu nie zrobili tak,ze, co prawda, mozna by sciagac gre na 5 roznych systemow,ale tylko na jednym moglaby ona byc aktywna w tym samym czasie. Przy probie zalogowannia sie z innego systemu na to samo konto,PSN odmawialoby wejscia do sieci. Nie wiem czemu tak nie jest,nie mi to rozstrzygac.

Nie jest tez tak,jak napisali niektorzy,ze skoro Sony dalo taka mozliwosc, jest to byc calkowicie legalne.

Odnośnik do komentarza

Dzielenie sie 5 grami jest "legalne",jezeli dzielisz sie w domu np ze swoja rodzina,kims powiazanym z Toba itd. Musi to byc poprostu krewny,np jak korzystacie z dwoch rozych kont na tej samej konsoli. Jezeli jest to osoba obca,jest to naruszenie regulaminu. Zanim Old_Kyo na mnie naskoczy ze jest to plota,chce potwierdzic ze wyczytalem to gdzies w regulaminie sony lub PSN,niestety nie moge sobie do konca przypomniec gdzie dokladnie to bylo,ale jak tylko znowu znajde to zapodam.

Odnośnik do komentarza

Na nikogo nie naskakiwałem a tym bardziej na Ciebie. Po prostu ktoś może się zasugerować Twoimi słowami i i się szerzyć jako mega plota a tego wszyscy byśmy chcieli uniknąć.

 

Np. niedawno przeze mnie wyczytana kolejna taka plota że Sony banuje za kona USA i kupowanie na nich - info z infolinii - Sony na tą chwilę nie ukarało banem czy to czasowym czy to permanentnym za ściganie gier z kont USA co nie znaczy że jest to wg. nich legalne (wg. nich aby ściągać z konta USA trzeba podać fałszywe dane i to już jest niezgodne z zasadami korzystania z PSN i PSS). Gdy gdzieś wyczytałem o tej plocie za konta USA od razu zadzwoniłem aby to sprawdzić. Tak samo informacje że Sony daje bana i już nigdy go nie zdejmuje są wyssane z palca - wiem to z własnego doświadczenia... Plota goni plotę i tyle - a tego wszyscy byśmy chcieli uniknąć.

Jeśli chodzi o ten temat na tą chwilę nie mam nic więcej do napisania.

Pzdr.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Na nikogo nie naskakiwałem a tym bardziej na Ciebie. Po prostu ktoś może się zasugerować Twoimi słowami i i się szerzyć jako mega plota a tego wszyscy byśmy chcieli uniknąć.

 

 

To bylo troche zartobliwie powiedziane z mojej strony,calkowicie popieram Twoj tok myslenia i ciesze sie ze ktos tu czuwa i nie pozwala na szerzenie sie chaosu z powodu plot,tak tylko chcialem wyjasnic.

Odnośnik do komentarza

Za przeklinanie więc nie ma się czym chwalić. Wysłałem PM przez PSN do takiego jednego fagasa po meczu w MGO. Informację jaką dostałem na e-maila nie wynikało na ile tylko za co. Zadzwoniłem na infolinie (na szczęście już wtedy była) po sprawdzeniu poinformowano mnie za co ale mi od ręki odblokowali (wtedy centrala była jeszcze w UK) po argumentach jak to klienta traktują, że gra jest od 18 lat więc dzieci tam nie powinno być, że mi na rodzinę weszli i ile to nie wydałem na sprzęt, gry i na PSS etc. i nie trwało to więcej niż 24h.

 

Sony to nie M$ to raz, a dwa klient im nie śmierdzi. Pewnie że ludzie dostają teraz bany ale jak ktoś z jednej konsoli składa się na 6-8 gier na 3-4 kontach z różnymi osobami to ślepy by tego nie zauważył. Albo po prostu mają pecha. Mi tylko chodzi o 2 rzeczy i będzie jasne - czy ktoś może potwierdzić czy na 100% za pierwszym razem jest to już ban na stałe bez ostrzeżeń i konkretnie jak to ustalono że był sharing (chyba że Sony nie podaje takich informacji). Ja naprawdę dopiero od miesiąca słyszę o banach na stałe - wcześniej były to ostrzeżenia czasowe na 7 do 30 dni. Teraz jest jakaś panika która nawet mi się udzieliła trochę.

ETO.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Cóż, na oba pytania mogę odpowiedzieć.

 

1. To mój pierwszy ban kiedykolwiek i gdziekolwiek i za cokolwiek. I jest on już na stałe. Sam zapytałem faceta z infolinii i usłyszałem to od niego.

 

2. Tak, facet wiedział za co i sam mi powiedział. Ja dostałem bana właśnie za dzielenie się grami.

 

Prościej napisać nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Pierdoły, pierdoły, pierdoły. Znam przynajmniej 5 osób, które MUSZĄ zostać zbanowane przede mną , dlatego jestem spokojny. Sony strzelałoby sobie w ryj, jeśliby banowali ludzi, którzy KUPUJĄ mimo wszystko gry i się nimi dzielą. Nikt wg mnie nie jest w stanie sprawdzić, czy dzielę się z bratem, moim znajomym czy całkowicie obcą osobą. Zresztą, w TOS jest wyraźnie napisane, że NIE MOŻNA SPRZEDAWAĆ, ODSPRZEDAWAĆ ZAKUPIONEJ GRY poprzez PSN.

Dziwi mnie tylko, że takie naiwniaki nakręcają temat i się boją banhammera, lol.

Ludzie, kupujecie gry, jesteście do jasnej cholery rynkiem! Kto przy zdrowych zmysłach by sobie odciął chociaż te małe zyski?

Odnośnik do komentarza

genialny temat :D

 

tak sobie go czytam od... to 3dni juz chyba ;] troche smiechowo to wyglada jak sie wszyscy nakrecaja i swoje wypowiedzi popieraja domyslami oraz postami "kogos kto mial podobny problem i mysli, ze..."

 

ja tak sobie mysle :D, ze jesli sony zabiera sie za taka infiltracje to chyba tylko na podstawie aktywowanej karty platniczej na roznych kontach [w ktotkim okresie czasu]. ale z 2 strony sony nie wie czy w ten sposob nie zrobilo sie komus prezentu etc. niedozwolone jest tylko sprzedawanie slotow z zyskiem... myle sie?

 

to juz bardziej prawdopodobny jest ban za bluzganie, cheatowanie...

Odnośnik do komentarza

to jest temat rzeka, za prawie wszystko mozna dostac bana z wyzej wymienionych rzeczy. to juz sie robi paranoja.a ci z infolini pewnie (pipi) wiedza bo tylko wykuli na pamiec co im kazali mowic i tyle. probowal juz ktos dzwonic i przekonac sie za co mozna otrzymac banicje? i ty walker, miales dzwonic dzisiaj tak? w srode? czy da sie cos zrobic?

Odnośnik do komentarza

Hmm, może to działać w ten sposób, że ktoś z innym MAC konsoli, czy adresem IP zalogował się na dane konto i coś kupił...rozumiem, że jest jeden właściciel konta i nagle ktoś inny na tym koncie dokonał zakupu, wtedy ta osoba, która dokonała zakupu dostaje bana bo można sobie pomyśleć, że właściciel konta nie ma jak dokonywać zakupów i zapłacił komuś aby mu to umożliwił, ale nie wiadomo czy ta osoba chciała czegoś ekstra za dokonanie zakupu i stąd ban ;p

 

Troszkę to zagmatwałem, ale tak to widzę...nie wyobrażam sobie bana za coś innego. Nie po dwóch latach korzystania z PSN...

Odnośnik do komentarza

Hmm, może to działać w ten sposób, że ktoś z innym MAC konsoli, czy adresem IP zalogował się na dane konto i coś kupił...rozumiem, że jest jeden właściciel konta i nagle ktoś inny na tym koncie dokonał zakupu, wtedy ta osoba, która dokonała zakupu dostaje bana bo można sobie pomyśleć, że właściciel konta nie ma jak dokonywać zakupów i zapłacił komuś aby mu to umożliwił, ale nie wiadomo czy ta osoba chciała czegoś ekstra za dokonanie zakupu i stąd ban ;p

 

Troszkę to zagmatwałem, ale tak to widzę...nie wyobrażam sobie bana za coś innego. Nie po dwóch latach korzystania z PSN...

 

U nas w teamie tak jest, ja jako wlasciciel karty nie zawsze dokonuje zakupow;) Sa srodki na koncie,wchodzi ktos z teamu i kupuje to co mamy kupic jesli nie mam dostepu do konsoli.

Odnośnik do komentarza

z tego co gdzies poislyszalem mozna obecnie skladac po 3 osoby na gre. jesli ta liczba zostala przekroczona i uzytkownik udostepnial masowo konto to nie ma co sie dziwic., no ale coz wspolczuje tobie walker, bo ze strony sony zaqczyna sie robic przesada jak od ms. wybaczcie, ale nie dosc ze nikt z nas nie kombinuje z jakimis piratami bo sie poprostu nie da, a uzytkownicy ms maja gre na ktora my zbieramy miesiac po 5h sciagania w kompie, to jest roznica, sony o tym wie. ale mimo wszystko nas gnebi. powinni dac sobie spokoj, dawac jakies warny, ostrzezenia, cokolwiek. no bo co tys naprawde zrobil? chciales zaoszczedzic, pomoc innym zaoszczedzic. miales dobre intencje. a zostales pokarany jak jak jakis przestepca. wspolczuje ci i mam nadzieje ze jakos wyjdziesz z tej sprawy bez szwanku, ja jestem wrazliwy na te tematy gdyz jakies 2 miesiace temu zbanowali mi xboxa, ale o tym nie bede tu pisac bo to juz calkowita tragedia...pdr dla wszystkich  i trzymaj sie Walker ;)

 

 

to jest strasznie niesprawidliwe i nie fair to co robi Sony! jestem z Wami! Pozdro...

 

 

to jest czysto egoistyczne podejscie - nie kazdego stac na regularne kupowanie gier i powinno sie miec to na uwadze, a tekst stac cie na konsole to i stac cie na gry to zabardzo tu nie pasuje, te koszt7y sa smieszne, co innego jakby mozna bylo na jednej kopii gry retail zainstalowac ja 5 razy na kazdej innej konsoli. co do bana za bluzgi dolaczam sie do pytania Beriona - jak co, gdzie, i jak oni niby sie dowiaduja ze bluzgasz i na jakiej zasadzie to dziala? ze niby obraza uzytkownika?

 

Może trochę offem rzucę, ale mam do przekazania bardzo ważną wiadomość do wyżej wymienionych panów:

 

 

(pipi)nijcie się młotkiem kilka razy w głowę ok?

 

Gry to nie jest jedzenie, czy ubranie. Można bez nich przeżyć. A już w ogóle niszczą mnie teksty o dobrych intencjach i egoistycznym niesprawiedliwym podejściu. Weźcie panowie zakodujcie jakąś grę, wystawcie ją na PSN i zobaczcie jak dostajecie 5 razy mniejsze wpływy za waszą ciężką pracę przez pasożytów-cwaniaków z altruistycznymi intencjami. Litości.

 

 

Edit: A jeszcze chciałem dodać, że inicjatywę Sony jak najbardziej popieram. Firma dała możliwość do 5 krotnego ściągnięcia gry, gdybyście mieli awarię, gdybyście musieli usunąć grę, bo brakuje miejsca na dysku etc., a nie po to żebyście mogli ją sobie dzielić na 5 całkowicie obcych osób. Dać palec to wezmą całą rękę. Brak słów.

Edytowane przez estel
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Edit: A jeszcze chciałem dodać, że inicjatywę Sony jak najbardziej popieram. Firma dała możliwość do 5 krotnego ściągnięcia gry, gdybyście mieli awarię, gdybyście musieli usunąć grę, bo brakuje miejsca na dysku etc., a nie po to żebyście mogli ją sobie dzielić na 5 całkowicie obcych osób. Dać palec to wezmą całą rękę. Brak słów.

 

mhm, mhm. Ale jak już ktoś potrafi coś takiego zaprogramować, to uwierz mi, BARDZO prosto sprawić, by ktoś nie podzielił się grą, metod jest przynajmniej kilka. Więc proszę nie jedź ludziom po ambicji, bo to do niczego nie prowadzi, Sony dało nam furtkę, oni wiedzieli co robią.

A ściągnąć grę PONOWNIE na jednym koncie/konsoli można NIESKOŃCZONĄ ILOŚĆ RAZY, your argument is invalid.

Edytowane przez Hysz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...