Skocz do zawartości

Bany na PSN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety, moja konsola PS3 została zbanowana przez Sony. Przez to nie mam możliwości podłączenia jej do sieci (dokładniej to do PSN, normalne strony działają). Wyskakuje błąd 8002A227.

Konsola to model 80 GB, jest to bundle pack z grą Killzone 2 kupiony w Media Markt w dniu premiery. Konsola jest poza tymi mankamentami całkowicie sprawna. Wymienić chcę SAMĄ konsolę. Nie dokładam do niej nic poza pudłem. Ani dysku twardego, ani pada, ani okablowania. Sama konsola. Chciałbym zamienić ją na, w miarę możliwości, taką samą konsolę, ale z działającym PSN. Oczywiście z mojej strony będzie dopłata (z powodu nie działającego PSN na konsoli), ale o tym porozmawiam już z zainteresowaną osobą.

 

Konsola oczywiście jest na gwarancji (jako, że została zakupiona w marcu tego roku). Zdjęcia wysyłam potencjalnym "zamieniaczom".

 

Aha, najważniejsze - interesuje mnie tylko wymiana z ręki do ręki. Z kimś ze Szczecina najlepiej.

 

To tyle. Czekam na oferty.

 

EDIT!

Kliknąłem na zły dział. Proszę o usunięcie tematu i przepraszam. Nie było to celowe.

 

 

 

 

looz. to zrobimy z tego normalny temat i może się coś wyklaruje.

 

grg

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem, że ejst on za dzielenie się grami. Facet sprawdził moje konto po podaniu przeze mnie mejla i mojego imienia i nazwiska i powiedział za co. Najwidoczniej na moje konto zalogowała się masa osób. Stąd blokada. Jest jeszcze mikroskopijna szansa na odbanowania, mam zadzwonić w środę, ale z tego co w sieci wyczytałem - Sony jeszcze nigdy nie odbanowało konsoli w której podejrzewano nielegalne dzielenie się grami.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nigdy? To od kiedy są bany? Ja o nich słyszę od jakiegoś miecha dopiero.

Wiesz - współczuję ale trzymajmy się może jakiś konkretnych faktów a nie plotek bo to że słyszałeś czy w sieci wyczytałeś to wiarygodne średnio jest - sry no bonus.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Aj, nie znajdę tego. Na jakiejś stronie gościu zrobił fajną tabelkę właśnie z opisami za co może wyskoczyć ban 8002A227. Nie zapisuję wszystkiego do zakładek, więc teraz nie znajdę. Jak tylko gdzieś podpatrzę - podrzucę.

 

Co do tego od kiedy banują konsole - wy mylicie Sony Poland z całym Sony. A ja mam na myśli, że nigdy nie odbanowano konsoli ogólnie, w skali światowej. Na oficjalnym blogu PS3 przeczytałem jakieś 80 tematów z banami i wszędzie przewijała się tylko sytuacja, że albo odbanowano konsolę, bo było to za słownictwo itp., albo gościowi od razu pisali, że nie ma na co liczyć, bo banów z konsol za dzielenie się grami po prostu nie ściągają.

 

Najwcześniejsze z tych postów były z końca 2006 roku chyba, albo z 2007 jakoś...

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też na blogu sony widziałem kilka tematów i w jednym z nich (tylko 1 czytałem ;) ) koles napisał, że dzwonił do sony na infolinię i tam powiedzieli mu, że dostał bana za dzielenie się grami. Koleś z sony mu wytłumaczył jak to powinno działać.... i powiedział, że pierwszy ban jest na miesiąc. Jeśli po nim nie będzie poprawy (nie wiem.. zabierze swoje konta tym, z którymi się nimi podzielił?) to dostanie drugiego na 2 miesiące. Trzeci ban jest na stałe.

Napisałem to wcześniej ale nie wspomniałem, ze to pochodzi z infolinii Sony.

Odnośnik do komentarza

A może więcej osób wbijało się na twoje konto niż 5? Lub może dzieliłeś jakąś BETE gry z tego co czytałem to bany za share właśnie z tego powodu były. W sumie fajnie by było jakbyś napisał coś więcej, chodzi mi o to czy to przy nowym koncie, czy np miałeś jedną brygadę i z nimi od dłuższego czasu kupowałeś gry. No i w sumie tylko tobie zbanowali konsole czy reszcie tez?

Edytowane przez ZakOnIck
Odnośnik do komentarza

z tego co gdzies poislyszalem mozna obecnie skladac po 3 osoby na gre. jesli ta liczba zostala przekroczona i uzytkownik udostepnial masowo konto to nie ma co sie dziwic., no ale coz wspolczuje tobie walker, bo ze strony sony zaqczyna sie robic przesada jak od ms. wybaczcie, ale nie dosc ze nikt z nas nie kombinuje z jakimis piratami bo sie poprostu nie da, a uzytkownicy ms maja gre na ktora my zbieramy miesiac po 5h sciagania w kompie, to jest roznica, sony o tym wie. ale mimo wszystko nas gnebi. powinni dac sobie spokoj, dawac jakies warny, ostrzezenia, cokolwiek. no bo co tys naprawde zrobil? chciales zaoszczedzic, pomoc innym zaoszczedzic. miales dobre intencje. a zostales pokarany jak jak jakis przestepca. wspolczuje ci i mam nadzieje ze jakos wyjdziesz z tej sprawy bez szwanku, ja jestem wrazliwy na te tematy gdyz jakies 2 miesiace temu zbanowali mi xboxa, ale o tym nie bede tu pisac bo to juz calkowita tragedia...pdr dla wszystkich i trzymaj sie Walker ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tja bardzo niesprawiedliwe... Niesprawiedliwe że developer zamiast zarobić 5*36z, zarobi tylko 36zł. To oczywiście nie oznacza, że gdyby ktoś się nie składał to sam by kupował - mógłby wtedy wcale nie kupować. To prawie jak z piractwem. ;)

 

Niemniej jednak, jakoś ten proceder warto ukrócić - bo psuje biznes. Nawet jeśli kogoś stać, to będzie się składał - bo taniej. Wcale nie dziwię się Sony w tej materii i sam bym tak robił.

 

 

BTW: pisał ktoś, że ban za bluzgi. Za jakie bluzgi, gdzie? Na chatcie?

Odnośnik do komentarza

to jest czysto egoistyczne podejscie - nie kazdego stac na regularne kupowanie gier i powinno sie miec to na uwadze, a tekst stac cie na konsole to i stac cie na gry to zabardzo tu nie pasuje, te koszt7y sa smieszne, co innego jakby mozna bylo na jednej kopii gry retail zainstalowac ja 5 razy na kazdej innej konsoli. co do bana za bluzgi dolaczam sie do pytania Beriona - jak co, gdzie, i jak oni niby sie dowiaduja ze bluzgasz i na jakiej zasadzie to dziala? ze niby obraza uzytkownika?

Odnośnik do komentarza

na stronie pl.playstation.com jest taka zakladka jak zglaszanie.

Moze ktos go zglosil?

tam jest duzo roznych zakladek jak obraza religijna, molestowanie itp :)

Nawet TK mozna tam zglaszac. Tylko jak oni sprawdzaja takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Po kolei:

 

- konto w sieci miałem od kwietnia tego roku

- na gry zacząłem się składać dopiero około miesiąca temu

- składałem się cztery razy, za każdym razem z innymi osobami i za każdym razem to ja kupowałem gry

 

Sony banuje tlyko osobę, która udostępniła swoją kartę. Oni dotarli do mnie nie przez konsolę, ale przez kartę.

 

Jeżeli kupujecie rzadko, albo zawsze jesteście jedną z osób, która przesyła komuś kasę kto ma kartę, to nic Wam teoretycznie nie grozi.

Edytowane przez Walker
Odnośnik do komentarza

Jeśli Sony ma zamiar banować za dzielenie się grami w więcej niż 3 osoby, to:

 

1. Niech zaktualizują blokadę do 3 osób

2. Niech zaktualizują opisy produktów w sklepie, do dziś dzień wszystkie mają podane, że można aktywować na 5 systemach ps3.

 

to co jest tam napisane to jak umowa, ot tak sobie nie można jej łamać.

Odnośnik do komentarza

 

Sony banuje tlyko osobę, która udostępniła swoją kartę. Oni dotarli do mnie nie przez konsolę, ale przez kartę.

 

Jeżeli kupujecie rzadko, albo zawsze jesteście jedną z osób, która przesyła komuś kasę kto ma kartę, to nic Wam teoretycznie nie grozi.

Skąd wiesz o tym że po karcie? W MAC Adresie konsoli jest wyryte Twoje imię i nazwisko że Ci akurat Twoją zbanowali? Widzę że tworzysz "poradnik" na domysłach i wprowadzasz tylko ludzi w błąd - bez urazy ale pisząc popieraj swoje słowa jakimiś wiarygodnymi informacjami.

 

Możesz mi to wytłumaczyć jak do Ciebie dotarli?

 

P.S. To sobie narzeczonej kartę wezmę i mogę kupować do woli i rozdawać bo mi nic nie zrobią? Paranoja mała się robi z tego tematu... Ale piszcie sobie co tam chcecie.

Pzdr.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...