Skocz do zawartości

82nd Annual Academy Awards? 2009


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.imdb.com/features/rto/2010/oscars

 

Znane są już nominacje, teraz trzeba czekać trochę ponad miecha, żeby się dowiedzieć, kto dostanie statuetkę ;)

 

Co ciekawe, w kategorii Najlepszy Film, jest nominowanych aż 10 (!) filmów :teehee:

 

Najlepszy film:

 

1. "Avatar"

2. "Blind Side"

3. "Dystrykt 9"

4. "Była sobie dziewczyna"

5. "Hurt Locker"

6. "Bękarty wojny"

7. "Precious"

8. "Serious Man"

9. "Odlot"

10. "W chmurach"

 

Najlepsza pierwszoplanowa rola męska:

 

1. Jeff Bridges - "Crazy Heart"

2. George Clooney - "W chmurach"

3. Colin Firth - "A Single Man"

4. Morgan Freeman - "Invictus"

5. Jeremy Renner - "The Hurt Locker"

 

Najlepsza drugoplanowa rola męska:

 

1. Matt Damon - "Invictus"

2. Woody Harrelson - "The Messenger"

3. Christopher Plummer - "The Last Station"

4. Stanley Tucci - "Nostalgia anioła"

5. Chritopher Waltz - "Bękarty wojny"

 

Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca:

 

1. Sandra Bullock - "The Blind Side"

2. Helen Mirren - "The Last Station"

3. Carey Mulligan - "Była sobie dziewczyna"

4. Gabourey Sidibe - "Precious on the Novel 'Push' by Sapphire"

5. Meryp Streep - "Julie i Julia"

 

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca:

 

1. Penelope Cruz - "Nine - Dziewięć"

2. Vera Farmiga - "W chmurach"

3. Maggie Gyllenhaal - "Szalone serce"

4. Anna Kendrick - "W chmurach"

5. Mo'Nique - "Precious on the Novel 'Push' by Sapphire"

 

Najlepszy film animowany:

 

1. "Koralina i tajemnicze drzwi"

2. "Fantastyczny pan Lis"

3. "Księżniczka i żaba"

4. "Sekret z Księgi Kells"

5. "Odlot"

 

Najlepsza scenografia:

 

1. "Avatar"

2. "Parnassus"

3. "Nine - Dziewięć"

4. "Sherlock Holmes"

5. "Młoda Wiktoria"

 

Najlepsze zdjęcia:

 

1. Mauro Fiore - "Avatar"

2. Bruno Delbonnel - "Harry Potter i Książę Półkrwi"

3. Barry Ackroyd - "The Hurt Locker"

4. Robert Richardson - "Bękarty wojny"

5. Christian Berger - "Biała wstążka"

 

Najlepsze kostiumy:

 

1. "Bright Star"

2. "Coco Chanel"

3. "Parnassus"

4. "Nine - Dziewięć"

5. "Młoda Wiktoria"

 

Najlepszy reżyser:

 

1. James Cameron - "Avatar"

2. Kathryn Bigelow - "The Hurt Locker"

3. Quentin Tarantino - "Bękarty wojny"

4. Lee Daniels - "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire"

5. Jason Reitman - "W chmurach"

 

Najlepszy film dokumentalny:

 

1. "Birma VJ"

2. "The Cove"

3. "Food, Inc."

4. "Człowiek, który pokonał Pentagon"

5. "Which Way Home"

 

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:

 

1. "China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province"

2. "The Last Campaign of Governor Booth Gardner"

3. "The Last Truck: Closing of a GM Plant"

4. "Music by Prudence"

5. "Królik po berlińsku" (reż. Bartek Konopka)

 

Najlepszy montaż:

 

1. "Avatar"

2. "Dystrykt 9"

3. "The Hurt Locker"

4. "Bękarty wojny"

5. "Precious on the Novel 'Push' by Sapphire"

 

Najlepszy film nieanglojęzyczny:

 

1. "Ajami" (Izrael)

2. "El Secreto de Sus Ojos" (Argentyna)

3. "Gorzkie mleko" (Peru)

4. "Prorok" (Francja)

5. "Biała wstążka" (Niemcy)

 

Najlepsza charakteryzacja:

 

1. "Boski"

2. "Star Trek"

3. "Młoda Wiktoria"

 

Najlepsza muzyka:

 

1. James Horner - "Avatar"

2. Alexandre Desplat - "Fantastyczny pan Lis"

3. Marco Beltrami i Buck Sanders - "The Hurt Locker"

4. Hans Zimmer "Sherlock Holmes"

5. Michael Giacchino - "Odlot"

 

Najlepsza piosenka filmowa:

 

1. "Księżniczka i żaba" - "Almost There"

2. "Księżniczka i żaba" - "Down in New Orleans"

3. "Paris 36" - "Loin de Paname"

4. "Nine - Dziewięć" - "Take It All"

5. "Szalone serce" - "The Weary Kind (Theme from Crazy Heart")

 

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:

 

1. "French Roast"

2. "La dama y la muerte "

3. "Granny O'Grimm's Sleeping Beauty"

4. "Logorama"

5. "A Matter of Loaf and Death"

 

Najlepszy film krótkometrażowy:

 

1. "The Door"

2. "Instead of Abracadabra"

3. "Kavi"

4. "Miracle Fish"

5. "The New Tenants"

 

Najlepszy dźwięk:

 

1. "Avatar"

2. "The Hurt Locker"

3. "Bękarty wojny"

4. "Star Trek"

5. "Transformers: Zemsta upadłych"

 

Najlepszy montaż dźwięku:

 

1. "Avatar"

2. "The Hurt Locker"

3. "Bękarty wojny"

4. "Star Trek"

5. "Odlot"

 

Najlepsze efekty specjalne:

 

1. "Avatar"

2. "Dystrykt 9"

3. "Star Trek"

 

Najlepszy scenariusz adaptowany:

 

1. "Dystrykt 9" - Neill Blomkamp, Terri Tatchell

2. "Była sobie dziewczyna" - Nick Hornby

3. "In the Loop" - Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche

4. "Precious on the Novel 'Push' by Sapphire" - Geoffrey Fletcher

5. "W chmurach" - Jason Reitman, Sheldon Turner

 

Najlepszy scenariusz oryginalny:

 

1. Mark Boal - "The Hurt Locker"

2. Quentin Tarantino - "Bękarty wojny"

3. Alessandro Camon i Oren Moverman - "The Messenger"

4. Joel Coen i Ethan Coen - "A Serious Man"

5. Bob Peterson i Pete Docter - "Odlot"

Edytowane przez _One_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hurt locker - nominacja w kategorii film roku, podobno najlepszy film o wojnie w Iraku, arcydzielo, zasiadlem do tego filmu z wielkimi oczekiwaniami, wlasnie leca napisy koncowe i jedyne co mi do glowy przychodzi to

 

WTF?

 

wg mnie ani nie jest to dobry film o wojnie - co jedna scena to gorsza, ani nie ma w sobie nic poruszajacego - temat samej wojny i wojny jako nalogu sa owszem poruszajace ale scenariusz tego filmu tego nie pokazuje, a jak pokazuje to na poziomie wypracowania z liceum, co przegapilem???

Odnośnik do komentarza

Postawiłem już całą swoją kasę, więc mogę wam poradzić: jak chcecie zarobić, stawiajcie na The Hurt Locker. Kurs 2,4:1, jaki jest u polskich bukmacherów, jest śmieszny, jak na praktycznie pewniaka do zwycięstwa. Dodajcie Bigelow za reżyserię i już macie trzykrotny zarobek.

Odnośnik do komentarza

Postawiłem już całą swoją kasę, więc mogę wam poradzić: jak chcecie zarobić, stawiajcie na The Hurt Locker. Kurs 2,4:1, jaki jest u polskich bukmacherów, jest śmieszny, jak na praktycznie pewniaka do zwycięstwa. Dodajcie Bigelow za reżyserię i już macie trzykrotny zarobek.

Czekam na wypowiedź obsa w tym temacie.

 

 

 

 

 

 

Cars_poster1.jpg

 

Odnośnik do komentarza

No Obso w zeszłym roku pisał na tym forum, że on stawia na "Obywatela Milka", ale to chyba dowc'ip był z jego strony. Na ten moment "Hurt Locker" to praktycznie pewniak, chociaż... Harvey Weinstein się odgraża, że jak zwykle jego film zaskoczy - i ma na to pewne szanse. Kurs na "Bękarty" to 22:1, totalnie z kosmosu - też warto rozważyć obstawienie. Łącznie z Oscarem za scenariusz daje to kurs całego kuponu ponad 30:1, a to totalnie może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza

Moon aż taki dobry jak mówią ? Podobno wydawca nie chciał aby film został nominowany bo bał się że DVDScreener do sieci wycieknie, a mówią że film warty statuetki.

 

Co do samych nominowanych nie mam za dużo do powiedzenia, bo widziałem tylko z 3-4 filmy nominowane w najważniejszych kategoriach. Z tego co widziałem mogę powiedzieć że Waltz powinien otrzymać Oscar'a za rolę drugo planową, a Up in the Air za scenariusz adaptowany.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ogolnie wygral kto mial wygrac, wiec obylo sie bez wiekszych zaskoczen. Moze poza nagroda dla Bullock, ktora moim zdaniem nie zaluzyla na Oskara. Nie dosc, ze Blind Side byl mniej niz przecietny, to jeszcze zagrala dosyc srednio i byla bardziej irytujaca niz przekonywujaca w swojej roli. Chyba chcieli ja pocieszyc po tej maline ;P

Chyba najbardziej przewidywalne Oskary od lat.

Odnośnik do komentarza

Lipa w tym roku wielka, dobrze że nie oglądałem na żywo. Za dużo nagród dla "The Hurt Locker", za mało dla "Avatara". Choć prawdę mówiąc najbardziej się należało braciszkom za filozoficzny "A Serious Man", film "W Chmurach" też dużo lepszy od przeciętnego zwycięzcy. Cieszy mnie jedynie Oscara dla Waltza, genialna rola w Bękartach. Mam wrażenie że kiedyś te Oscary były rozsądniej rozdawane.

Odnośnik do komentarza

Żal mi Quentina, że nie dostał za scenar, no, ale już skoro się posypały Oskary dla Hurt Locker to hurtowo.

powinien dostać za Pulp Fiction a nie rekonstrukcje Inglorious Bastards z 1978 .

 

Troche dziwi mnie brak nagrody dla Białej Wstążki lub Proroka ,ale wytłumaczyłem to sobie ,że to tylko Oskary . Nie oczekujmy od Akademii zbyt wiele . To środowisko tanich gustów i marginalizacji niezaleznego kina z Mongolii ,Tadżykistanu czy Polski .

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza

Do Zaca Efrona wręczającego jedną statuetkę i Sandry Bullock odbierającej inną jakoś tak pasuje The Hurt Locker jako najlepszy film. Szkoda, że to nie David Hasselhoff prowadził galę.

Jeden z najambitniejszych i najbardziej niszowych filmów, które kiedykolwiek wygrały Oscara za najlepszy film, kojarzy ci się z Zakiem Effronem? Gratulacje, masz sens.

 

Tak jak się spodziewałem, hejty w polskim internecie są dziś rano niesamowite. Czytanie Filmwebu - sama przyjemność. "The Hurt Locker" okazuje się nie tylko być filmem prowojennym, ale wręcz propagandą skrojoną pod Oscary. Dodatkowo montaż filmu jest "na poziomie szkoły filmowej". Nagrodę dostał, jak wyjaśnia łaskawie co drugi komentujący, za to, że jest o wojnie w Iraku. To nic, że filmów o wojnie w Iraku jest sporo. Ten wygrał, bo jest o wojnie w Iraku. Logika prawie jak u pana powyżej.

 

Nie lubię mówić, że coś jest "typowo polskie", ale jednak kilka języków znam, co prowadzi mnie do stronek filmowych z kilkunastu krajów, i w żadnym nie widzę, żeby 90% komentarzy (albo choć połowa) to były bezmyślne hejty dotyczące zwycięzców. U nas na największym portalu filmowym tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Słaby rok filmowy, to i słabe filmy i same oscary. Avatar dostał nagrody za to co powinien, gdyby dostał ich więcej to chyba bym przestał w cokolwiek wierzyć. A Hurt Locker? - no dobry film, ale bez przesady. Żeby zaraz oscary tak mu rozdawać :confused: Widziałem ten film jakiś rok temu, i życiu bym nie pomyślał o nim w takiej kategorii.

Odnośnik do komentarza

Do Zaca Efrona wręczającego jedną statuetkę i Sandry Bullock odbierającej inną jakoś tak pasuje The Hurt Locker jako najlepszy film. Szkoda, że to nie David Hasselhoff prowadził galę.

Jeden z najambitniejszych i najbardziej niszowych filmów, które kiedykolwiek wygrały Oscara za najlepszy film, kojarzy ci się z Zakiem Effronem? Gratulacje, masz sens.

 

Zac Efron jest średni, Sandra Bullock jest średnia, David Hasselhoff jest średni, Hurt Locker jest średni - w moim równaniu tak, kojarzą mi się te elementy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

A mi Hurt Locker ostro wrył się pod czaszkę, tak że w moim mniemaniu Złota Statuetka za najlepszy film słuszenie powędrowała w jego kierunku.

 

 

Bastardy, chociaż fajne to jak dla mnie "za mało tarantinowski spektakl"- spodziewałem się więcej zagrywek a la Tarantino właśnie. IMO doskonały Pit, dałbym mu oskara :D

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...