Skocz do zawartości

Deus Ex: Human Revolution


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzyłem wczoraj pierwszą część Deus Ex na blaszaka i robię sobie bazę pod jej najnowszą odsłonę.

 

 

Rozumiem, że dwójkę mogę sobie spokojnie darować..?

Swego czasu po przejściu pierwszego Deus Ex'a, zabrałem się za dwójkę i względem pierwszej odsłony jest to zdecydowanie gorsza gra. Z bohatera zrobili jakiegoś tępego nastolatka, interfejs mało przejrzysty (widać, że z konsol...), grafika może być choć szału nie ma. Zdecydowanym plusem gry jest muzyka, ale to w sumie standard dla gier z pod szyldu Deus Ex. Ogólnie zagrać można ale szału nie ma. W sieci można znaleźć mod na tekstury w high-def więc zawsze to już coś, dla poprawy wrażeń płynących z gry.

Odnośnik do komentarza

widze pajgi ze pokusilo cie o wylanie na nas zimnego kubla wody, no coz, ile by sie nie narzekalo na prostote skradania czy oskyptowane AI, to i tak trzeba przyznac ze tak NIELINIOWEJ gry dawno nie bylo, co chyba raczej jest najwiekszym plusem. mi sie akurat podoba design Jensena i powiem ci ze jak przejdziesz gre 2 razy, to sie na serio zzyjesz z facetem. a plaszczyk ma bardzo elegancki.

Nie no, charakter i zachrypnięty głos ma spoko, ale trochę mi wadzi jego wygląd (zbyt szpanerski).

Co do nieliniowości. Obecnie gram też (jak już kilkukrotnie wspominałem ;) ) w Alpha Protocol i mimo, że jest to gra w swoim całokształcie gorsza od DeusEx, to mam wrażenie, że tam praktycznie każdy dialog i kazdy wybór, ma bezpośredni wpływ na rozgrywkę. Piszę o wrażeniu, bo w oba tytuły gram dopiero pierwszy raz i nie wiem, czy to nie złuda.

 

Paliodor- po prostu, nie pasuje mi jego wygląd do poważnego charakteru tej produkcji (przypominam, kozackie okularki, włosy na żelu, płaszczyk w kwiatki i jeszcze te napisy na czole); mnie takie rzeczy rozpraszają i nie dodają autentyzmu, ani wiarygodności. Facet powinnien wyglądać przeciętnie, co nie znaczy, że powinien być przeciętniakiem :sorcerer:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

O co dokładnie chodzi w tej mini-gierce z hakowaniem? Trochę już tych urządzeń shakowałem, ale to raczej metodą prób i błędów. Raz się włączy alarm, innym razem szybko udaje się dojść do zielonego celu. xD W tym momencie utknąłem właśnie na hakowaniu

skrytki z 3 poziomu zabezpieczeń, w misji pobocznej dla matki Megan w celu zebrania dowodów sekcji zwłok

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Przejmujesz punkty, aby dojsc do tej zielonej kulki. Czasami musisz przejac wiecej niz 1 zielona kulke. Zeby zakonczyc hakowanie mozna tez czasami przejac ta czerwona "wieze". I tyle.

 

Oprocz tego jak masz ten przycisk ktorym rozpoczynasz przejmowanie danego wezla - masz tam napisane jaka jest szansa na wykrycie przez system obronny. To od tego zalezy czy sie wlaczy alarm czy nie. Szanse na wykrycie mozesz zmniejszyc kupujac sobie odpowiednie ulepszenie.

 

Dodatkowo przejete punkty mozesz umacniac dzieki czemu bedziesz mial wiecej czasu, jednak aby umocnienie dalo efekt musisz to zrobic zanim czerwona linia (idaca od programu broniacego) dojdzie do tego punktu.

 

Oprocz tego zbierasz wirusy - jeden z nich automatycznie przejmuje punkt, drugi zatrzymuje czas na 5 sekund.

 

Generalnie najlepiej najpierw przejmowac punkty o najmniejszym ryzyku procentowym - im pozniej wlaczy sie alarm tym lepiej. Jak masz na maxa ulepszony ten wszczep zmniejszajacy szanse wykrycia to czesto nawet da sie shakowac dane urzadzenia bez uruchamiania alarmu.

 

 

Oprocz tego jeszcze sa te wielosciany po przejeciu ktorych dostaje sie jakas nagrode - dodatkowy exp, wirusa do wykorzystania, albo forse.

Tyle.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że więcej w tej minigierce zależy od szczęścia niż od nas. Ja przed hackowaniem robię save'a, bo mimo wymaksowania statsów od hakowania te 15% na zwykle za mało, by na nich polegać i tak jak udaje mi się czasami przejść całość na poziomach 4-5 bez używania robali, to bardzo często na pierwszym levelu włącza się alarm i to na pierwszym węźle.

Odnośnik do komentarza

wirusow uzywa sie przy poziomie >3. i polecam zawsze hackowac LOD zamiast rejestr, wtedy dostaje sie wszystkie bonusy z "planszy"

 

Ja przy swoim dotychczasowym sposobie na hacka jeszcze żadnej nagrody nie widziałem, ale widzę, że jednak warto się postarać.

 

PS. Za co najszybciej zbiera się PD do pkt Praksis? Za ciche przenikanie? Jeśli tak, to trochę szkoda, bo gra czymś takim narzuca jedyny słuszny styl grania.

Odnośnik do komentarza

No za nie wywolywanie alarmow i pozostanie niezauwazonym sa bonusy.

 

Niezle jest tez hackowanie - ja tam hackowalem wszystko aby uzyskac dodatkowego expa (i forse), nawet jesli juz mialem haslo (chyba ze np. dany terminal byl obserwowany i nie mialem czasu hackowac, to wtedy wpisywalem haslo).

Przez cala gre naprawde sie tego sporo nazbiera.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Taki mały easter egg (chyba).

Na początku myślałem, że to moja fantazja ale jednak nie po poszperaniu w necie ;] Nie przypomina Wam czegoś a raczej kogoś mieszkanie Adama?

 

 

Toż to prawie jak mieszkanie Deckarda. Jak pierwszy raz wszedłem i moment z odsłonięciem się żaluzji, dostaniem światła od razu skojarzył mi się z BR. Do tego ten burdel... Jestem ciekaw ile jest różnych smaczków/easter eggów w grze jak choćby ten czy z FF.

 

 


 

http://www.joystiq.com/2011/09/02/deus-ex-website-rss-reveals-missing-link-dlc-details/ Deus Ex website RSS reveals 'Missing Link' DLC details

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Taki mały easter egg (chyba).

 

Toż to prawie jak mieszkanie Deckarda. Jak pierwszy raz wszedłem i moment z odsłonięciem się żaluzji, dostaniem światła od razu skojarzył mi się z BR. Do tego ten burdel... Jestem ciekaw ile jest różnych smaczków/easter eggów w grze jak choćby ten czy z FF.

 

jest ich sporo. np

 

w komisariacie na 3 pietrze 2 gliniarzy rozmawia o robocop i jeden sie dziwi ze drugi nie widzial bo sie dzieje w futurystycznym detroit i jest tam enchanted cop po "hospitalizacji". jak wlaczymy komp tego drugiego to okazuje ze nazywal sie Alex Murphy.

ale mnie najbardziej rozbawil nigerian spam mail obecny w grze w paru miejscach pokonujacy nawet firewall militarnej bazy badawczej

 

Odnośnik do komentarza

nie gralem w jedynke. cos strace z fabuly?

Nie, gdyż HR jest prequelem.

na ile starczy gierka?

Według twórców: 25-40h. Ja ze swojej strony mogę ci powiedzieć, że na pewno nie będziesz zawiedziony jeśli chodzi o długość gry (no chyba że będziesz leciał na pałę do przodu i pomijał wszystkie questy poboczne - to wtedy może by ci się udało i w 8h przejść).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...