Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

ha ale się zestresowałem właśnie mój xbox slim kupiony w poniedziałek złapał zawiechę przy Forza Motorsport 3 :/ Stary xbox nigdy przy FM 3 się nie zawiesił ...:P

 

Mam nadzieję że to od temperatury 30+ a nie wina wadliwego sprzętu. Tak czy siak już dzisiaj konsoli nie włączę bo się boję. Idę na piwo:P

 

Zwiecha podczas gry online? To standard. Nawet jeśli zawiesiła Ci się podczas jazdy w Sezon to i tak nic strasznego. Ta gra czasem tak ma.

Odnośnik do komentarza

Orzeszek87: kabel AV podpinany jest pod ogolne zlacze konsoli AV (wyjscie HDMI to odzielne niezalezne zlacze w konsoli) i w tym kablu masz 3 chinche 1 video i 2xAudio, czyli to co Ci potrzeba masz w tym kablu, ale najwazniejszego nie podales, jak chcesz wizje polaczyc czyli jakim kablem, bo jak composite to wszystko jest jak nie to napisz bo to najwazniejsze...

jedynie kwestia samych odleglosci polaczeniowych, zapewne nie wystarczy Ci tego standardowego kabla, wiec zapewne musisz go przedluzyc, czyli albo przedluzasz chincha 1xvideo albo 2xAudio

czyli zerkniesz ile Ci brakuje kabla i odpowiednia dlugosc przedluzacza chinch dokupisz albo sam zrobisz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

@Juchy - nie masz racji twierdząc, że to nic takiego, że kabla hdmi nie ma w zestawie. Zwłaszcza, że kosztuje kilka złotych. Niestety jest to moim zdaniem błąd, który powoduje sporo kłopotu i niezadowolenie z towaru, który się zakupiło. Niestety, jest pewien odsetek ludzi, którzy są, nazwę to grzecznie, nie zawsze średniorozgarnięci i nie wiedzą co mają albo co mogliby mieć.

Na innym forum pojawił się chłopak, który strasznie klął na obraz w xboxie 360. Pomagaliśmy mu totalnie kombinując w ustawieniach konsoli, ustawieniach TV i prawie wysyłając go do okulisty. Oczywiście okazało się, że konsola podpięta do LCD FullHD za pomocą kabla composite, bo tylko taki miał w pudełku. I daję sobie rękę uciąć, że takich ludzi na świecie jest sporo. Siedzą teraz w domu przed swoimi wypasionymi TV i się dziwią dlaczego ludzie zachwycają się tak gównia.nym obrazem z konsoli. Albo jeszcze plując sobie w brodę, że wybrali produkt ms a jego kolega ma obraz jak żyleta generowany przez konsolę Sony.

 

Reasumując - ms, naprawdę nie poniósłby praktycznie żadnych kosztów wrzucając kabel hdmi do pudełka i nie jest to pobożne życzenie lecz w wielu wypadkach standard lub konieczność bo nie zawsze mamy do czynienia ze świadomym konsumentem.

 

Chciałem się także pochwalić - kupiłem obie slimkę, jestem zaskoczony jej praktycznie bezgłośną pracą. 8)

Odnośnik do komentarza

a na ch. komuś kabel HDMI? ja np potrzebowałem VGA do swojego pierwszego x'a

 

Daja kabel najbardziej uniwersalny! Pamiętajcie że nie każdy ma LCD, ja np gram na monitorze w którym jest DVI i VGA, więc HDMi mi się nie sprawdzi.

 

Lecz na zwykłym TV mogę podpiąć konsole.

 

Dyskusja jest jałowa, tak samo jak kiedyś klienci byli niezadowoleni, że do snes jest euro/chinch a nie RF!

Odnośnik do komentarza

Ale o tym piszę - kwestią jest to, przy jakiej rozdzielczości pogra :angry2: Już lepiej, żeby żadnego kabla nie wsadzali, wtedy konsument by musiał kupić sam. Może dowiedziałby się co potrzebuje w jakikolwiek sposób a nie podłączał tym, co w pudełku dają.

 

edit: większość "starych" TV oprócz composite ma jeszcze component, co znacznie zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

dajcie spokój, co to za wydatek dokupic kabel który kosztuje pare złotych. sytuacja taka sama jak przy kupnie drukarki, trzeba dokupic kabelek za te 10zł do pc-ta. czemu nie dadzą go w zestawie? tajemnica :ninja:

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

to juz własciwie sprawa tej osoby która kupuje sprzet i nie wie z czym to sie je. po drugie w instrukcji kloca jest napisane na 36 str o kablu hdmi, wiec teoretycznie przed odpaleniem sprzetu raczej trzeba zapoznac sie z instrukcją tylko niestety kto czyta instrukcje obslugi? phi!! po trzecie sprzedawca, w grunice rzeczy powinien informowac klienta ze ew trzeba dokupic kabel bo wiadomo klient zadowolony i pracodawca zadowolony bo oprócz konsoli sprzedal dodatkowy kabel. finito :potter:

Odnośnik do komentarza

@ milekp - robienie z ludzi bezmózgie yeti, to lekka przesada.Nie po to człowiek przeszedł drogę ewolucji, aby w tej chwili nie potrafił wybrać odpowiedni kabel do swoich wymagań. To łopatologicznie.

 

Zresztą fakt faktem, że wszystko można przeczytać w instrukcji obsługi.Notabene równie dobrze można zadzwonić na infolinię, która z założenia ma pomagać osobą z problemami,dylematami.

 

Jeżeli każde dobra można dostać bez żadnego zaangażowania,wysiłku to z czasem nie będziemy posługiwać się doskonałościami ówczesnego świata, ale cofniemy się o lata świetlne. To filozoficznie.

Chłopak, który strasznie przeklinał tylko dlatego, że sam nie potrafił rozwiązać swojego problemu to już szczyt wszystkiego.Za pewien czas każdy będzie miał pretensje, ponieważ nie doczytał instrukcji.Jestem w stanie zrozumieć zdrową prośbę o pomoc.

Co po niektórym przydałoby się przestudiowanie założeń stoicyzmu, a na pewno problemów byłoby mniej. :potter:

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

@ milekp - robienie z ludzi bezmózgie yeti, to lekka przesada.

I to pisze osoba, która w avatarze ma napis "stupid people" :D

 

@ milekp - robienie z ludzi bezmózgie yeti, to lekka przesada.Nie po to człowiek przeszedł drogę ewolucji, aby w tej chwili nie potrafił wybrać odpowiedni kabel do swoich wymagań. To łopatologicznie.

Ja wiem - ty również. Zdajesz jednak sobie sprawę, że tak różowo nie ma na świecie - część społeczeństwa czytać nie umie, część nie rozumie tego, co przeczytało 8) .

Podsumowując - naprawdę nie zbiedniała by korporacja, dodając kabelek hdmi do zestawu. Albo w drugą stronę niech żadnego nie dodają - wtedy klient będzie musiał ruszyć mózgownicą, żeby ten obraz w jakikolwiek sposób otrzymać.

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Ja nie robię z ludzi yeti, tylko ich najnormalniej nie lubię, co nie oznacza, że nie jestem tolerancyjny. Zresztą przed napisem "stupid people" widniej słowo "hate".

 

Twierdzisz, że analfabeci kupują xboxy?- wszystko możliwe.Chodź im szczerze współczuje, ponieważ poruszają się po całym interfejsie i menu gry po omacku. Już nie poruszam kwestii ekonomicznych.

Odnośnik do komentarza

Twierdzisz, że analfabeci kupują xboxy?- wszystko możliwe.

Nie, tego nie twierdzę. Twierdzę, że "świadomy klient" nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym. I mam na myśli ogół społeczeństwa, nawet w krajach bardziej rozwiniętych niż nasz.

 

Ja nie robię z ludzi yeti, tylko ich najnormalniej nie lubię.Zresztą przed napisem "stupid people" widniej słowo "hate".

A to był tylko taki żart skojarzeniowy - tak mi się rzuciło w oczy i tyle. :P

Odnośnik do komentarza
Nie, tego nie twierdzę. Twierdzę, że "świadomy klient" nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym. I mam na myśli ogół społeczeństwa, nawet w krajach bardziej rozwiniętych niż nasz.

 

Z tą koncepcją mógłbym się zgodzić, ale tylko pod jednym warunkiem. Mianowicie nie należy ludziom wszystkiego ułatwiać, ponieważ skończy się to tragicznie dla ludzkości.Czy teraz dojdziemy do budującego konsensusu ? Afirmacja byłaby bardzo potrzebna.

 

A to był tylko taki żart skojarzeniowy - tak mi się rzuciło w oczy i tyle. :P

 

Ty to masz żarty :yes:

Odnośnik do komentarza

Z tą koncepcją mógłbym się zgodzić, ale tylko pod jednym warunkiem. Mianowicie nie należy ludziom wszystkiego ułatwiać, ponieważ skończy się to tragicznie dla ludzkości.Czy teraz dojdziemy do budującego konsensusu ?

OK - w ten sposób możemy dojść do wspólnego wniosku, że microsoft nie powinien do zestawu dorzucać żadnego kabla. Amen. :yes:

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

no to mam jeszcze jedno pytanie. :potter: do posiadaczy nowego klocka. czy tak jak z starym klockiem, mozna podłaczyc powiedzmy pendrive, lub dysk zewnetrzny do arcad'a i bedzie mozna go urzyc jako dysk do instalowania gier? jak tak to łykam arcade z kinectem =)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...