Skocz do zawartości

Którą konsole wybrać? X360, PS3, czy Wii? NDS czy PSP?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

A bo ja wiem, tak się wszyscy podniecają tym Mass Effectem a jak grałem na kompie to jakoś mnie nie zachwycił. Ot dobre RPG ; d

 

Edit: Jeszcze jedno, jakie są główne zalety Xbox Live, że jest o tyle lepsze od PSN

 

Akurat RPG to nie za dobre, ale jako gra akcji z elementami RPG to kozak szpil.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W tej chwili zdecydowanie Playstation 3. :)

Po pierwsze gry, a po drugie darmowy online.

 

Jak wiadomo najwazniejsze sa gry, moim zdaniem w tej chwili najlepsze sa wlasnie na konsoli Sony. :)

Jeszcze niedawno rzadzil X360 poniewaz na PS3 brakowalo konkretnych gier, Wii mialo podobna sytuacje tyle, ze bajerem byl kontroler ruchowy. W tej chwli na PS3 jest juz na tyle duzy wybor gier i kazdy znajdzie cos dla siebie, na konsoli Sony wyszlo juz troche swietnych exclusive'ow dla ktorych naprawde warto kupic ta konsole.

God Of War 3, dwie czesci Uncharted i trzecia w drodze, Killzone 2 i trzecia niebawem, Gran Turismo 5, Buzz, Yakuza 3, Wipeout HD Fury, Metal Gear Solid 4 i wiele wiele innych. :)

Poza tym Playstation Move oferuje wiele ciekawych mozliwosci i fajnych gier - Sports Champions jest swietny !

 

Do tego darmowy online , ktory jest wielkim plusem dla tej konsoli - nie trzeba placic zadnego abonamentu, wystarczy miec w domu internet. Ja gram przez siec nieregularnie, wiec nie martwie sie, ze mi przepadnie kupiony abonament - na PS3 gram za free.

Mam wszystkie trzy stacjonarki tej generacji i jakis czas temu czesciej gralem na X360, jednak teraz zdecydowanie wiecej gram na PS3. Gry multiplatformowe rowniez kupuje na Playstation 3 z prostego powodu - na PS3 nie musze placic abonamentu zeby pograc online. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Albert Wesker

RPG - X360 (Mass Effect, Lost Odyssey, Fable vs Demon`s Souls). Wyścigi - ciężko stwierdzic. PS3 ma Gran Turismo i Wipeouta, X360 Forzę 3, PGR 4. Ja wyżej stawiam Xa (kocham PGR 4). Strzelanki - no tutaj zależy kto co woli. Killzone vs Gears of War, Resistance vs Halo. Tutaj też wolę X360. Do multi raczej X360, chociaż jest płatne. PS3 ma absolutnie genialne Uncharted, zapowiadające się zjawiskowo Last Guardian... W sumie to obojętnie co kupisz, będziesz zadowolony. Na obydwie konsole jest masa gier. Nawet za mocno się nie zastanawiaj, po prostu rzuć monetą :) A, i ceny gier podobne

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Chodzi Ci o to czy przez napęd DVD w X360 nie ma uboższych gier względem PS3 ? Jeżeli tak to nie ma żadnej różnicy. Jeżeli gra potrzebuje więcej miejsca to wychodzi po prostu na większej ilości płyt. Przypadków takich jest bardzo mało (dotyczy głównie jRPG, np. Lost Odyssey jest na 4 płytach DVD).

 

A co do gatunków, które podałeś to poniżej masz spis co ważniejszych pozycji, które są na jednej konsoli, a nie ma ich na drugiej. Sprawdź sobie w internecie te pozycje i będziesz wiedział co Ci bardziej pasuje.

 

RPG:

 

PS3 - Demon's Soul / X360 - Mass Effect 1

 

jRPG:

 

PS3 - Valkyria Chronicles; White Knight Chronicles / X360 - Lost Odyssey; Blue Dragon; Last Remnant; Infinite Undiscovery.

 

"Strzelanki"

 

PS3 - Killzone 2 i 3; Resistance 1, 2 i 3 / X360 - Halo 3, Halo 3: ODST i Halo: Reach; Left 4 Dead 1 i 2; Metro 2033; Splinter Cell: Conviction; Gears of War 1, 2, 3 (ostatnie dwa tytuły TPS, reszta FPS)

 

Wyścigi:

 

PS3 - Seria Motorstorm (3 części); Gran Turismo 5; Wipeout HD / X360 - Project Gotham Racing 4; Forza Motorsport 2, 3 i 4.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie. Jedyne gry, które na PS3 są na jednej płycie, a na X360 na wielu to FF XIII (4) i Castlevania (2). Dodatkowym atutem X360 są opcjonalne instalacje gier na dysku (płyta jest potrzebna do odpalenia gry, potem leci już z HDD, plusy są oczywiste). Na PS3 wiele gier ma obowiązkowe, kilkunastominutowe, instalacje.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Jest 2011. X360 wyszedł w 2005, PS3 2006. Co Cię interesuje przyszłość, skoro masz przynajmniej 50 extra tytułów do ogrania? Live na rok na allegro kosztuje jakieś 150 zł. Jak boli Cię płacenie za granie online to kup PS3

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Again. Nawet gdyby jutro przestali wydawac gry na X360 (czy tam PS3) to co to za różnica? Masz do ogrania co najmniej 50 tytułów na minimum 8+. Gdybyś przechodził jedną grę na tydzień to masz przed sobą rok grania non stop

Odnośnik do komentarza

Patrze non stop patrze.

 

I tego co nie wspomniałeś to jest seria Fable, Colin mnie interesuje NFS no i się zastanawiam bo tu Gtan turismo a tu Forza, Następnie jakiś FPS do multi tylko nie wiem jaki.

 

 

 

 

EDIT:

 

 

O i jeszcze mam tomb raidera ale za to na ps3 uncheartet i infamous. Ciężki wybór

 

 

Edytowane przez PASIUR123
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No tak o Fable 2 i 3 zapomniałem.

 

Jeżeli idzie o FPS do multi to jak nie zagrasz to nie będziesz wiedział co Ci się podoba. Może żaden z ex'ów tylko jakaś multiplatforma np. Battlefield Bad Company 2 albo Black Ops.

 

Tak jak Albert napisał. Rzuć monetą i tyle.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

FPS do multi to najlepiej Battlefield. Patrz na exy, idź do sklepu i potrzymaj pada. Nie masz sprecyzowanych wymagań, więc kup cokolwiek. Będziesz równie zadowolony i z PS3 i z X360

Odnośnik do komentarza

Wymogi no co obydwa pady ładnie w dłoni leżą bo w media patrzyłem Co do gier to najbardziej rpg których jest multum na X360 potem jakieś wyścigi żeby z kumplami na jednym TV pograć no i ostatecznie FPS żeby nadrobić csa z kompa. A mam pytanko gdzie kupić można XBL gold oprócz media i tym podobne bo tam kosmiczne ceny są??

 

A o co chodzi z tymi ex'ami??

 

 

Edytowane przez PASIUR123
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Tutaj roczny za 140 zł: http://www.keye.pl/games/product/id/90/XBOX-Live-Live-Gold-12-Miesi%C4%99cy

 

PS. Ex (exclusive) to gra, która jest na jednej konsoli, a nie ma jej na innych.

 

PS2. Jak lubisz z kumplami grać na jednym TV nie tylko w wyścigi, ale także w "strzelanki" to bierz X360 bez zastanowienia. "Strzelanek" na jeden TV na X360 jest sporo.

Edytowane przez donsterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...