Skocz do zawartości

Portal 2


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

http://www.youtube.com/watch?v=5THiN8szSKM&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=Bq2mZoKkqMw&feature=player_embedded

 

 

Zakup Orange Boxa na PC uważam za jeden z najlepszych. Masa funu i dobrych gier, a wśród nich wyróżniający się Portal. Z dwójką na PS3 mnie zmiażdżyli.

Odnośnik do komentarza

Zakup Orange Boxa na PC uważam za jeden z najlepszych. Masa funu i dobrych gier, a wśród nich wyróżniający się Portal. Z dwójką na PS3 mnie zmiażdżyli.

 

Ja Portal ściągłem tylko przez to że był darmowy(ta promocja na Steamie). W sumie ściągłem bo nie miałem akurat w co grać a pomyślałem, że zobaczę z czym to się je. Teraz po przejściu uważam Portal za jedną z najlepszy gier jakie grałem(może nie same podium ale bardzo blisko). Dlatego teraz z wypiekami czekam na P2(dzięki za gameplay) i dlatego też konferencję Sony uważam za najlepszą właśnie dzięki P2 (i GLaDOS, ach ten jej specyficzny głos i sposób mówienia). I również dlatego zamierzam kupić Orange Box(może zakocham się również HL, w końcu setki tysięcy graczy - miliony? - nie może się mylić)?

 

P.S. Zapomniałeś o part'cie trzecim :thumbsup: :

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

kurde bedzie masakra :D

najbardziej mi sie podobają dodatki z 3 gameplayu, ale ogolnie super sie zapowiada ;D

 

fajnie że troszke unowoczesnili gre technicznie, poprzednio byly dosyc proste pomieszczenia , niewiele bajerów, mimo ze pasowalo to do klimatu i nie nazekam na to , to fajnie ze teraz bedzie wiecej animowanych elementów, i bajerów obednych w dziejszych grach :D

 

ciekawe czy bedą jakies jeszcze nowe "sztuczki" (typu te pokazane wsysarki, gluty itp)

 

no i w koncu mial byc multiplayer o ktorym jeszcze nie wiadomo nic;p

 

 

jedyne co mi sie nie podoba to głos tej niebieskiej kulki, zbyt "zwykły", niby ma angielski akcent ale nie jest "robotowy", w porownaniu z mega za(pipi)istym głosem glados to ten jest naprawde "zwykly"

 

 

zastanawia mnie też długosc, gdzies napisali ze bedzie ponad 2 razy dluzsza niż jedynka, ale to nadal daje tylko ze 4-5 godzin (na oko), to dosyc krotko, ciekawe czy to bedzie gra pudełkowa, i jaka bedzie cena itp

a moze dodatek do spekulowanego ostatnio HL episode3 ?

 

chociaż może multi albo ogolnie DLC bedą przedluzać żywot gry

 

multi coop gdzie kazdy ma tylko 1 portal moze dawac cudowne mozliwosci wspolpracy :D

ale nawet deathmatch mozna sobie troszke wyobrazic (karkołomny pomysł ale jednak) - strzelanie portalem pod nogi przeciwnika żeby wypadł gdzieś na kolce itp? XD chociaz pewnie nei bedzie czegos takiego ;p

 

 

UWAGA SPEKULACJA

zastanawiam sie czy nie bylo by fajnie gdybysmy spotkali jakiegoś ludzkiego kompana w grze (NPC) z ktorym trzeba by jakos współpracowac przez kawalek gry, albo mu pomagać i dbać (np jakies dziecko)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wedle wywiadu z ign: w multi, czyli co-op, każdy z dwóch graczy będzie miał swoje dwa portale. Osobna kampania dla co-op(i tak jak w jedynce, na początku będziemy mieli tylko po jednym, aby poznać jak one ze sobą współpracują). Na konsolach będzie możliwy split-screen :rolleyes:.

 

A wedle tego: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107163,8025002,Portal_2_zapowiada_sie_super_.html, "będzie możliwe wspólne granie po sieci na maku i PC. Valve chce podobnie zrobić z PS3 i PC. "

Odnośnik do komentarza

Valve chce podobnie zrobić z PS3 i PC Super będę grał z bratem. On na kompie ja na PS3 hehe.

 

Albo obaj wygodnie na kanapie przed TV będziecie główkować (bo będzie splitscreen). Bo w sumie wątpie by Valve to się udalo, choć byłoby miło.

 

A trochę nie rozumiem co nam faktycznie da ten Steamworks na PS3 w P2? Jasne, wiem że m.in. "auto-updates, downloadable content, and community support directly from Valve"(źródło), no ale przecież niemożliwe że nie będą dawać patchy dla wersji X360 czy DLC. No chyba że my będziemy mieli darmowy dodatkowy content, a xboxowcy będą bulić :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza

No ładnie. Portal 2 zgarnął cztery(i to jeszcze jakie) od ign, jeśli chodzi o E3:

 

Najlepsza gra na X360

Najlepsza gra na PS3

Najlepsza gra na PC

Najlepsza gra logiczna

 

http://uk.games.ign.com/articles/109/1094418p1.html

 

Ktoś się dziwi?? Bo ja nie :thumbsup: . Jedyne co mnie dziwi, skoro P2 zgarnął takie nagrody to czemu nie został grą targów?? Bo jak dla mnie P2 na to zasługuje :whistling: .

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że zmienili głoś naszego pomagiera. I do tego ten akcent. W jedynce głos tego głównego komputera był strasznie denerwujący dla osób z wrażliwym słuchem.

 

Jeśli chodzi o steam na PS3 to pewnie głównie będzie to polegać na pobieraniu modów. Jedynka była praktycznie na raz bo Valve przegięło z poziomem trudności gry. Wszelkie mody wydłużą skutecznie żywotność.

Odnośnik do komentarza

głos glados byl (jest) za(pipi)isty, i to był jednym z czynnikow sukcesu gry (chociaż nie tylko jak mowiła ale co mówiła)

 

 

ten nowy głos anglika mi sie srednio podoba, po pierwsze ten akcent jest malo wyrazny i czasem brzmi jak zwykly angielski, w dodatku brakuje mu tego sztucznego filtra zeby bylo widac ze to nie czlowiek tylko maszyna, ale moze jeszcze to zmienią, no i mam nadzieje ze on nie bedzie z nami łazil całą gre :P

 

 

bo Valve przegięło z poziomem trudności gry

co to znaczy że przegialo? za latwo czy za trudno?

jak dla mnie było ok, te dodatkowe alternatywne wersje poziomów były o wiele trudniejsze

Odnośnik do komentarza

to logiczna gra FPP w ktorej musisz rozwiazywać problemy za pomocą urządzenia strzelającego portalami, pmiedzy ktorymi mozna przechodzic (wchodzisz w jeden i wychodzisz drugim i na odwrót)

dodatkowo gra jest okraszona świetnym klimatem i humorem

 

tak naprawde ciezko jest wytłumaczyc działanie portali jesli nie zrozumiałeś filmików

Odnośnik do komentarza

Choć przeszedłem trzy razy Portal(na PC), to nie obraziłbym się gdyby dodawali ją za darmo do dwójki(np. w limitce, mam nadzieję, że taka będzie :whistling: ), w sumie byłby to dobry ruch ze strony Valve, bo wiele by na tym nie stracili, a dużo osób, które nie grały w jedynkę, by się na taki 'pack' skusiło.

 

Jedyne co mnie martwi, to ta przełożona premiera. Jeszcze gdyby uściślili do np. początku 2011 to spoko, a tak to równie dobrze może być końcówka 2011 (i pewnie na tym się skończy :confused:).

 

 

rkBrain -> Nie podobał Ci się głos GLaDOS :blink: ??? To co dla wszystkich stało się kultowe w tej grze Tobie się nie podoba?? No to masz zaje*****y problem, bo w dwójce pewnie będzie go znacznie więcej. No ale zawsze możesz ściszyć dźwięk :lol: . Co rozumiesz przez "wrażliwy słuch"? P.S. Jeśli kampania była dla ciebie za prosta to spróbuj przejść wyzwania(organiczona ilość portali lub kroków i tym podobne), tam to dopiero jest hardcore.

Odnośnik do komentarza

rkBrain -> Nie podobał Ci się głos GLaDOS :blink: ??? To co dla wszystkich stało się kultowe w tej grze Tobie się nie podoba??

 

Totalnie nie rozumiem tej "kutowości" o której mówisz i mnie generalnie ten głos też strasznie się nie podoba. Uważam że jest beznadziejny. Jest żałosny i pokazując komuś Portal, czuję przez to mimowolnie jakies takie zażenowanie. Ten glos odrzucał mnie do tego stopnia że podczas pierwszego zetknięcia z tą grą ok 1,5 roku temu wyłączyłem ją po minucie gry i dałem jej drugą szansę dopiero niedawno przy okazji zapowiedzi drugiej części. I miałem trochę szczęścia bo mało brakowało a ominęła by mnie przyjemność grania w jedną z najlepszych, najoryginalniejszych, najbardziej intrygujących i najbardziej klimatycznych gier wszechczasów. Jeżeli kogoś zniesmacza głos GLaDOS to nie ma innego wyjścia jak się przemóc, bo po godzinie gry już tak bardzo nie przeszkadza, a warto bo gra jest boska! Klimat żywcem wyjęty z filmu Cube.

 

Dodanie Portala 1 byłoby bardzo miłe, ale należy zauważyć, że Portal był już w Orange Boxie, więc nie jest to zbyt oczywisty bonus. Trofeami bym jednak nie pogardził.

 

Parę tygodni temu Portal był do ściągnięcia za friko na macki albo na pecety (albo na jedno i drugie) więc bardziej będę zaskoczony jeśli nie dołączą jedynki do dwójki niż gdyby mieli ją dołączyć. Zwłaszcza że Portal 2 to już nie jest mała, niszowa gierka tylko duża i droga pełnoprawna produkcja która zapewne w zamyśle ma trafić do większego grona niż ta obecna garstka fanów. Bardzo więc prawdopodobne że zwolnią chcących być na bierząco nowych graczy z odgrzewania tego dość starego już tytułu i poprostu dorzucą go niejako gratis. co było by mi na rekę bo choć mam Portala kupionego na XBL to jednak wolał bym mieć na płytce.

Odnośnik do komentarza
Totalnie nie rozumiem tej "kutowości" o której mówisz i mnie generalnie ten głos też strasznie się nie podoba. Uważam że jest beznadziejny. Jest żałosny

 

nie rozumiem tego zdania :P

przecież zarówno to JAK mowi oraz to CO mówi to mega klimat i kultowość!

jej śmieszne teksty udające poważe, w połączeniu sztucznym głosem

 

szczerze mowiac gdybym mial grac w portal bez jej głosu to by byla poprostu ciekawa gra logiczna, a tak to jest mega klimat

w koncu przeciez glowna postac nic nie gada ;p

 

 

ale wlasnie dla mnie milosc do portala wzieła sie z 2 powodow

1 stasznie fajny pomysł na gra logiczną z portalami ktore dają mase mozliwosci, i można sie swietnie nimi bawić

2 wlasnie klimat zbudowany glownie przez glados

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...