Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

OK napiszę wam teraz jakie dzisiaj miałem jazdy w Master League Online a fun był kosmiczny po prostu, przyszli do mnie znajomi o 15 żeby zobaczyć pesa i...dopiero co wyszli xDDD

 

Katowaliśmy MLO, zaczyna się tym samym składem co zawsze, same drewna Dodo Iouga Espimas Castolo, na dzień dobry kasy dostaje się 500tys ojro, a porządni zawodnicy zaczynają się od 3mln

 

W MLO masz 3 opcje - Quick Match (matchmakuje z randomowym graczem), Quick Match Coach Mode (to samo ale CPU robi ci zmiany) i Competition (turnieje, o tym za chwilę)

 

Gdy gra sie z matchmakowanymi ludźmi widać z jakiego są kraju (jeśli go sobie dodali w profilu), można obejrzeć ich staty, profil itd, full serwis

 

Gdy grasz Quicka, dajesz 50tyś ojro na wejściu, jak wygrasz dostajesz 100tyś, remis około 40tyś, przegrana tracisz 50tyś ; w miare podbijania swojego ranku, wskakiwania do wyższej dywizji itd ta kasa rośnie no i będzie też wieksze ryzyko wtopienia

 

Wyszło tak że posprzedawałem prawie cały skład rezerwowy żeby mieć trochę siana na kogoś sensownego do ataku, kupiłem sobie Asamoah Gyana, Giuseppe Rossiego i Jelenia ale Żelą okazał się porażkowy i go opchnęliśmy :blush:

 

Fun był cały czas ale emocje zaczęły się na serio jak wbiliśmy do turów (Competition), to był naprawdę potężny ładunek czadu, Leo why? Ponieważ tu się gra o puchary fejm i grrrubą kaskę :rolleyes:

 

Wygląda to podobnie jak w poprzednich pesach ale jest jeszcze lepiej :

 

- Dany tur (np Division5 Cup) zaczyna się o konkretnej godzinie (jest ich kilka podczas dnia), wpłata wejściowa 150tyś, ale do zgarnięcia jest kupa forsy, maksymalnie do tura może startować 200osób, jak graliśmy to zawsze było koło 60osób.

- Zaczyna się od eliminacji, gra się przez godzine tyle meczów ile się chce ale są liczone 3 ostatnie wyniki, 16 najlepszych osób z najwiekszą ilością pkt przechodzi do rundy pucharowej

- runda pucharowa to już matchmaking pomiedzy tymi 16stoma debeściakami, pokazuje sie drabinka pucharowa, jest 1/8, ćwierćfinał, półfinał finał

- drabinka od 1/8 tylko z typami którzy przeszli dalej, są 3min oczekiwania i wszystkie mecze np ćwierćfinałów zaczynaja sie o tym samym czasie

- w turach będzie się trzepało kaske - za każdy mecz w qualifier - 300tys bez względu na wynik, za dojście do 1/4 1mln za wygranie akurat tego pucharu - 3mln, pewnie im wyższa dywizja tym lepsza kaska ale na razie wszyscy siedza w Div5

 

I teraz - znowu emocje mnie roznosiły, zresztą nie tylko mnie bo koledzy też rzucali kur.wami i padami na okrągło - szczególnie od fazy knockout była niezła spinka :D

 

Sam tur ma masę fajnych opcji jak np podglad historii własnych meczy, podgląd kto aktualnie mieści się w best16 eliminacji, skto strzelił najwiecej bramek, asyst (aktualizowane przez cały tur), duzo fajnych statystyk i pierdółek.

 

Znajomy doszedł do 1/4 i przegrał w karnych , które są takie same jak w PEs2010 czyli zwalone, mam nadzieje że wróca do starego modelu bo ten jest zbyt czuły. Potem przyszła kolej na mnie, mi już poszło lepiej (lans 8))

 

Objechałem wszystkie te nuby :) które po eliminacjach były w rankingu most scored goals, most points itd, czołówka, jakiś Włoch po przegranej w 1/8 bluzgał mnie na priv msg jeszcze z 20min po meczu. Wielu graczy miało kupionych przynajmniej kilku dobrych graczy, ci co grali defaultami szybko spływali jak kupa w kiblu. Mecze wygladały tak, że trzeba było wyeliminować z gry najlepszych graczy przeciwnika . Przegrałem 1mecz w qualifier z grekiem #1 w rankingu który miał Pato Torresa i Rooneya, nie było to miłe spotkanie dla mojej drewnianej defensywy 3-0 w plecy). Po tej wtopie grałem na wkur.wieniu i lepiej mi szło ;) Wszyscy po kolei klękali, a w finale mój najnowszy zakup Niang pokarał jakiegoś Włocha i sam mi wygrał mecz, dzięki Mamadou :wub: Łącznie jakies 5mln do przodu, teraz mogę iśc na zakupy i kupić sobie jakichś pomocników. Po wygraniu nagle mój overall ranking z 42 wskoczył na #9 - widocznie wygrywanie turów nieźle to podbija ( graczy w rankingu jest 650)

 

Morał? tury są jeszcze lepsze niż były, funu jest fhój, tutaj radocha po golu jest już GIGANTYCZNA, a po strzeleniu gola w finale skakałem po pokoju, serio. A teraz przyje.bę z grubej rury - takiej fazy nie zapewnił mi żaden wcześniejszy PES, żaden! i FIFA tym bardziej. Tury to jest esencja tej gry dla mnie, a jeśli wygrasz finał...heh, to tak jakbyś wygrał go naprawdę :lol: Taka namiastka jak to może smakować ehehe, kapitalna zabawa emocje fun satysfakcja odpał czadnik.

 

No musicie to zagrać, coś genialnego, Seabass król :dance:

Edytowane przez black mamba
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sceny na ps3 wydają mi się bardziej rozbudowane, więcej lig i tourów z tego co ludzie mówili. No i wszelkie turnieje są rozgrywane wlasnie na ps3. W dodatku mialem dosc piratow na iksie i chcialem sobie w God of Wara pograc ;) (PS3 jeszcze nie mam, będę miał razem z premierą PESa, czekam co by sobie konsole w zestawie z grą kupić).

 

 

Odnośnik do komentarza

Ufff... właśnie obejrzałem filmik z PES który wrzucił @klulu, i muszę Wam powiedzieć, że zostałem powalony na kolana - król PES pawrócił!!!

Jeśli do tego miód płynący z rozgrywki będzie równie dobry co za starych dobrych czasów, to ja nie mam na to po prostu słów. Coś pięknego :)

Odnośnik do komentarza

Nie no w Polsce chyba 30 września wychodzi co nie?

Ja się już dema nie mogę doczekać ahhhh...

 

Jak oglądam te filmiki czy czytam opinie black mamby to aż wierzyć się nie chce. Jakoś tak nagle to się stało, że PeS wrócił w odpowiedniej formie no kurde ale się mi micha cieszy ;]

Cały czas sobie obiecywałem, że w tym roku nie biorę na premierę PeS-a ale kit z obietnicą w związku z powrotem Króla ;].

Odnośnik do komentarza

Najważniejszą kwestia czy kupie pesa czy fife bedzie online. W becie nie ma lagow podobno czy to prawda? oby bylo tak jak w pes6 no lagss, w innym wypadku skill sie nie liczy, przyjemnosci z gry nie ma a pozostaje zbedny stress

 

Mówią,że nie ma żadnych lagów a jak jest jakiś mały problem to gra leko zwalnia i potem już jest ok.

Odnośnik do komentarza

tak, tylko , że:

 

1 lagów nie ma ale miejcie na uwadze, ze gra kilka tysiecy osób. Po premierze bedą grały miliony. Oby było wporzadku, jednak miejmy to na uwadze

 

2 opinia blackmamby jest najbardziej pozytywną z wszystkich opini- oczywiscie mam na mysli polskich graczy. Inni tez mówia, ze spoko ale ich opinie są o niebo bardziej stonowane.

Odnośnik do komentarza

A mozesz dac jakies linki, gdzie mozna poczytac opinie innych polskich graczy ? Bo na tym forum z tego co widze, w bete pocinaja 3 osoby, z tym zachywocna jest jedna, ktora pisze przewaznie o wszystkim, tylko nie o rozgrywce.

 

Ficus i ja od razu troche pojechalismy, na tempych zawodnikow, tempych bramkarzy, brak 360 stopni (nie wiem, co Konami z tym robi), granie na lamy, prostopadle, ktore przenikaja czasami nawet przez 2 obroncow (mial byc "total freedom", a poki co zadnej prostopadlej nie przetniesz) itp. Ciekaw jestem po prostu, jak sie inni wypowiadaja...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Najważniejszą kwestia czy kupie pesa czy fife bedzie online. W becie nie ma lagow podobno czy to prawda? oby bylo tak jak w pes6 no lagss, w innym wypadku skill sie nie liczy, przyjemnosci z gry nie ma a pozostaje zbedny stress

 

jest nawet lepiej niz w PES6, wydaje mi się że zrobili całkiem nowy netcode i nie ma tak że 1połowa hostuje jedna osoba potem druga, jest yyy po prostu normalnie ; mam porównanie, bo grałem okrągły rok online w PES4 potem rok online w PES5 i potem rok online w PES6, ta częśc ma najlepszy kod sieciowy zdecydowanie

 

jeżeli są jakieś wtyki u któregoś z graczy to cała gra dostaje slowmo na 3sek i wraca do normy, mi to pasuje

 

gram cały czas z ludźmi na red bar i cały czas jest dobrze, nie ma żadnego button laga

 

---

 

co do mojej rave opinii :teehee: to mam na uwadze przede wszystkim jak ogromną satysfakcje dają mi strzelone gole, zrobię wam porównanie jak to u mnie wygląda po golach :

 

stare PESy (5,6) - "o fajna bramka, fajnie"

FIFA 10, FIFA 2010 World Cup - "o coś wpadło, ok"

PES2011 - "OJA(pipi)E GIUSEPPEEEEEEEE ROSSIIIIIIIII JESTEŚ BOGIEM!"

 

tak właśnie jest i przypomina mi to klimacik domowych turniejów w jakieś stare ISS Pro 98 gdzie koledzy chcieli mnie bić po straconych bramkach itd gole smakują a porażki bolą

 

ten PES ma właśnie taki "rewarding feeling", ma to też związek z tym że o bramki wcale nie tak łatwo (strzały są spoko ale trzeba sobie wyrobić pozycje, jak w starych pesach) , z tego co widze po wynikach online to wszyscy notują niskie rezultaty 1-0 2-1, pogromy zdarzają się rzadko

 

no i podoba mi się że gra zrobiła się bardzo taktyczna, teraz wygrywa ten kto lepiej czyta grę, to co wcześniej było zwykłym rozgrywaniem piłki i utrzymywaniem sie przy piłce teraz jest SKILLEM, bo wszystko jest manualne - short passy, long passy, prostopadłe, nawet główki mają pasek siły (i trzeba wybrać kierunek) ; gra jest trudniejsza i przez to lepsza

 

jak FIFA11 będzie mnie tak jarać to też ją pochwalę, na razie chwalę PESa bo jest za co :sweat:

Odnośnik do komentarza

jest nawet lepiej niz w PES6, wydaje mi się że zrobili całkiem nowy netcode i nie ma tak że 1połowa hostuje jedna osoba potem druga, jest yyy po prostu normalnie ; mam porównanie, bo grałem okrągły rok online w PES4 potem rok online w PES5 i potem rok online w PES6, ta częśc ma najlepszy kod sieciowy zdecydowanie

 

jeżeli są jakieś wtyki u któregoś z graczy to cała gra dostaje slowmo na 3sek i wraca do normy, mi to pasuje

 

gram cały czas z ludźmi na red bar i cały czas jest dobrze, nie ma żadnego button laga

 

A nie dziwi Cie to, ze nigdzie nie ma ludzi z zielonymi paskami ?

en PES ma właśnie taki "rewarding feeling", ma to też związek z tym że o bramki wcale nie tak łatwo (strzały są spoko ale trzeba sobie wyrobić pozycje, jak w starych pesach) , z tego co widze po wynikach online to wszyscy notują niskie rezultaty 1-0 2-1, pogromy zdarzają się rzadko

 

Zgadzam sie w 100% - nikt, pomimo tego, ze jestem leszczem w PES'a nie strzelil mi chyba powyzej 2-3 bramek.

no i podoba mi się że gra zrobiła się bardzo taktyczna, teraz wygrywa ten kto lepiej czyta grę, to co wcześniej było zwykłym rozgrywaniem piłki i utrzymywaniem sie przy piłce teraz jest SKILLEM, bo wszystko jest manualne - short passy, long passy, prostopadłe, nawet główki mają pasek siły (i trzeba wybrać kierunek) ; gra jest trudniejsza i przez to lepsza

A moim zdaniem utrzymywanie pilki jest z lekka sztuczne, szczegolnie, gdy nasi zawodnicy zamiast wybiegac i szukac pozycji, po prostu staja w miejscu. Zreszta, to samo tyczy sie czytania gry. Co z tego, ze przeczytam podanie, skoro nie moge zawodnikiem jego przeciac ? Prostopadla, chocbym mial sie podtknac o pilke czasami jest tak oskryptowana, ze i tak dojdzie celu, U Ciebie tak nie ma ? :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

tak właśnie jest i przypomina mi to klimacik domowych turniejów w jakieś stare ISS Pro 98 gdzie koledzy chcieli mnie bić po straconych bramkach itd gole smakują a porażki bolą

 

Jeśli nie przesadzasz i jest tak naprawdę, to ja jestem zachwycony :)

Sam pamiętam te wspaniałe czasy, gdy ciorałem z bratem w ISS PRO - gra miała tak wspaniały klimat i dawała tak wiele emocji z gry, że nie jeden raz żeśmy się przez to pokłócili :P

Choć wiadomo - teraz człowiek ma już swoje lata i na pewno grą się tak podniecał nie będę, ale namiastka tamtych klimatów by nie zaszkodziła ;)

Odnośnik do komentarza

@easye

 

- faktycznie nie było nikogo z green bar jeszcze (PS3) ale dopóki nie ma laga to nie ma znaczenia

 

- ja przecinam podania super cancelem, w tym buildzie nie ma tego nowego obronnego jostlingu tył-przód , odbieranie piłki działa tak sobie, dlatego na razie tego nie bedę oceniał ; na chwilę obecną najmocniejszą bronią są trójkąty przy których obrońcy faktycznie stają jak zamurowani, radze sobię z tym manualnie tzn przęłączam się na obrońcę i biegne do tyłu (w fifce robie zreszta tak samo hehe) ; gra obronna ma być fixnięta, tu jest potrzebny szlif

 

- z tym wychodzeniem na pozycje to w player card widać jak trzeba rozegrać piłke żeby np boczny obrońca sie podłaczył, nie robi on tego z automatu, ale jest wiele sposobów żeby ich zmusić do ruchu - player card, takta, podanie i przytrzymanie R2, klepki ; trigger run jak w fifie by się przydał, ale w sumie wolałbym powrót ustawiania strzałek ; licze ze uda mi się coś wymyslić żeby ludki się fajnie ruszały, dzisiaj potestuję

 

- oskryptowane prostopadłe? one przypominaja mi to co było już wcześniej czyli manual pass na prawej gałce, są takie jakie sobie wypieścisz, dojście do piłki napastnikiem też mozna skrócić super cancelem, jak w starych pesach

 

- poruszanie na pewno nie jest takie miękkie jak w fifkach, w fifce animacje dużo lepiej wpasowuja się w gameplay ; z drugiej strony nie grałem jeszcze dobrymi piłkarzami :) Espimas i Ximelez robia kółka z piłka jakby wykrecali samochodem i to jest fakt, oby Xavi umiał to lepiej :rolleyes:

 

- przy okazji - w tym online buildzie bramkarze sa totalnymi kretynami i puszczają takie szmaty że Fabiański byłby dumny ; ale ponoć już w tej wersji z Gamescom są naprawieni, muszę przejrzeć filmiki

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...