Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

to ja mam pytanie do tych, co poswiecili wiecej czasu na poprzednia odslone. Czy ustawienia strzalek dzialaly w sposob prawidlowy i czy tez sie zdarzalo, ze nawet ze zrobionymi strzalkami zawodnicy zamiast wybiegac, stawali ?

Na 5 spotkan, najbardziej zenujacym zachowaniem moich napastnikow byla kontra, ktora opisywalem. 2 na 1dnego obronce, ktorego po prostu minalem, wiec akcja w FIFA skonczyla by sie standardowo - dobieglbym do pola karnego i podal do zawodnika obok by umiescil pilke w siatce...

 

Tutaj niestety, bieglismy razem do 25 metra i moj napastnik jak zwykle STANAL i zaczal sie sam cofac. Tego typu szczegoly wlasnie mnie w tej grze irytuja.

Odnośnik do komentarza

pytanie mam do tych co grali w bete czy powróciły strzałki w 2010 ich nie było te strzałki gdzie kto ma się ustawić itp . Czy jest możliwość przełączenie na gk manual czyli że samemu bronimy . Jak wygląda sprawa timingu i dryblingu oraz czy możemy edytować teksty po zdobyciu gola coś jak było w pes6 .

 

ps : nie obraźiłbym się gdyby ktoś podzielił się kodem na ps3

Odnośnik do komentarza

patrze sobie dziś na spam na skrzynce a tam wiadomość od Konami z kluczem do bety na ps3 z wczorajszą datą :)

 

Dziś koło 18-19 powinienem być w domu i zacznę testowanie gry tak więc jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.

 

Przy okazji informuję,że klucz spożytkowałem na konto gdzie wszystkie sloty mam zajęte :/

 

No i ciekawostka z maila z kluczem:

 

This Beta is to test aspects of Master League online gameplay only. Please

be aware that gameplay is based on unfinished code and aspects such as goal keepers,

referees,animations and online are still being updated.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Kod sieciowy - znakomity, nawet grajac z osoabami ze slabym laczem nie odnotowalem lagow. Jasne - sa spowolnienia czasami, zamiast przeskoku o sec, wszytsko po prostu sie wolniej dzieje (mam nadzieje, ze to nie dlatego, ze poki co malo osob gra) i tak juz zostanie.

 

Konami fixneło online? szok, idę szukać preordera :teehee:

 

co do braku wychodzenia na pozycje - w PESie zawsze tak było jeśli się nie ustawiło strzałek, teraz zamiast strzałek jest card system (dostepny przy statach graczy) i tam sie im włącza (albo wyłacza) podpinanie do akcji, łamanie do środka (incisive run) itd i też nie każdy ma takie karty dostepne, te defaultowe brudasy Minanda Castolo raczej wątpie żeby mieli

 

2ga opcja to namieszanie w taktach, może da się ich zmusić ofensywna taktą do ruchu

 

jedyne co mnie martwi to nadal obecne przenikanie (widać to na kilku filmikach na YT) ale jak online działa i jest jeszcze jakieś bajeranckie MLO to wybaczę najgorszy przenik i najgorszą lamkę :blush: potrzebuje 2 piłki w tym roku koniecznie :rolleyes:

 

PS. poniżej meczyk z ciekawymi golami

 

http://www.youtube.com/watch?v=qVIHksidAcM

 

http://www.youtube.com/watch?v=7rd1VKyAA5k

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Otóz to- dawało się strałki9 do przodu czy potem ustawiało się w karcie maks ofensywe i ładnie szli do przodu. Zachęcająco kufa zachęcajaco wyglądają te filmiki, a do tego ludzie pisza, ze online działa (oby działał nie tylko dlatego, że gra malutko osób...).

 

Czekam na demo ale jest szansa, że w październiku zakupie dwie gry...

 

 

ps najgorsze sa kolizje piłkarzy...cóż, moze je poprawią jeszcze.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

z online naprawde wstrzymalbym sie z ochami i achami, wlasnie przez mala ilosc uzytkownikow.

W 1:21 dokladnie widac, jak gra zachowuje sie przy spowolnieniach - nie ma przeskokow, ale cala akcja spowalnia, jezeli tak bedzie w finalowym produkcie - bardzo dobre rozwiazanie ! :thumbsup:

 

Karny - przekozak, animacje strzalow w becie sa powtarzalne, zarowno te woleje (z dobitki) jak i ta animacja, gdzie zawodnik uderza pilke po ziemi, stajac do niej bokiem (w dlugi rog), ale wyglada swietnie !

 

Co do tych ustawien ze slabymi pikarzami - dla mnie beznadziejne rozwiazanie, bo nawet najslabszy pilkarz technicznie, wie ze po boisku nalezy sie ruszac. To wlasnie sztucznie podbija ocene taktyk w PESie. Jest ich mega duzo, bo bo jak sami czegos nie ustawimy to nasz zawodnik biega jak idiota i nie wie, co zrobic z pilka.

 

Kolizja pilkarzy poki kole w oczy - albo sie blokuja, albo przepychaja w miejscu (jak za starych czasow), moze poprawia, mnie bardziej by martwily wlasnie przenikanie i prostopadle, ktorych nie mozna przeciac. Przeciez po to mial byc drybling 360. Dobrze to widac na 2 filmie - przez identyczne akcje tracilem wczoraj bramki, niby prostoopadla, ktora latwo przeciac, ale moj obronca po prostu nie widzi pilki... :teehee:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

beta online jak dla mnie jest mocno średnia, oceniam ją na 7/10

 

Na plus zdecydowanie nowe animacje, większa kontrola nad wydarzeniami na boisku, brak laga w sterowaniu i taktyczne tempo rozgrywania akcji. Samo Master League Online jest kapitalne i w pełnej wersji będzie na 100% najczęściej przez wszystkich granym trybem, do tego online działa świetnie.

 

Na minus wręcz irytujące błędy - przenikanie,błędy w kolizacjach, lepsi zawodnicy dalej mijają nas jak tyczki w slalomie, debilni bramkarze i AI naszych zawodników( z naciskiem na obrońców bo atakujących od zawsze trzeba było przez opcje taktyczne zmusić do ataku), dziwna interpretacja siły podania/strzału, spiepszona kamera na wide i sędziowie którzy dalej są tacy jacy byli.

 

 

Ten PES na serio ma predyspozycje do tego by byc najlepszym pesem w historii i wspomniane błędy są do wyeliminowania ale rodzi się zasadnicze pytanie - na ile build z tej bety odpowiada temu co dostaniemy w fullu... niby jest informacja,w mailu z kodem do ściągnięcia,że mnóstwo rzeczy będzie poprawione ale tak samo mydlili nam oczy rok temu przy okazji różnych dem, a okazało się,że full się od nich praktycznie nie różnił.

Odnośnik do komentarza

dobra to teraz ja, dorwałem bete (nie ma już slotów sry) to teraz mogę wam co nieco nakreślić

 

pierwsze wrażenie - OESU JAKIE TO JEST ZAJE.BISTEH!

 

zacznę od tego gdzie w hierarchii być może stanie ten właśnie PES, moim fav pesikiem był 5 i 6 (w 4,5,6 grałem cały rok na okrągło) , PES 2008/2009/2010 są dla mnie syfem, kałem i ogólnie żartem Konami ; natomiast ten PES to jest zdecydowanie nowy kierunek, wymiataliście w stare iesesy pesy evolutiony? fajnie, to teraz zapomnijcie o tych grach bo tą część tweakneli do tego stopnia że to jest całkiem nowa gra i po kilku meczach tak sobie myslałem czy to przypadkiem nie przebija starych PESów...bo aż tak fajnie sie gra ; a dlaczego mogłoby przebic? to w następny akapicie :lol:

 

otóż cięzko mi sobie przypomnieć kiedy aż tak jarałem się strzelonymi bramami, może w jakichś multiplayerowych partyjkach w stare PEsy, ale też nie pamiętam żebym aż tak pruł mordę jak tu :good: także krótka piłka - wrócił feeling starych pesów, jarasz się dobrymi akcjami, bronisz i atakujesz z wypiekami na twarzy, gra zrobiła się za(pipi)iście skillowai trzeba się napocić żeby w ógole coś wcisnąć, a jak już strzeliłem swoje pierwsze gole to reakcje były mniej więcej takie :

 

"ku.rwa Ordaz to jest striker wyje.bana brama"

"ojaje.bie co buda (tutaj wstaw spam textchatu)

"Castooooooloooooooooooooooo!111111" (na pewno było mnie słychać pod domem)

 

natomiast miałem sytuacje że typ mnie skosił od tyłu w polu karnym i tu się wściekłem juz całkiem na serio "JA(pipi)IE DAWAJ TEN KARNY CHU.JU!!!!"

 

...tak wyglądaja te meczyki online - mega podjarka, emocje i satysfakcja WPIZ.DU jak wypieścisz trójkąta do boga którym jest Castolo a on puknie nie do obrony po rogu z R2

 

Dobra teraz o tym jak się w to gra : te manualne podania nie sa trudne do ogarnięcia trzeba się bardziej skupić jak gra się atak pozycyjny bo zepsuć podanie jest też bardzo łatwo, do bardzo wielu podań trzeba sobie dobiec bo nie zawsze są idealne, walka toczy się głównie w środku pola i już widze co się będzie liczyć tym razem - precyzja i staranność własnej gry, niechlujne podania są bardzo karalne, nie można grać jak Polska ; ta zmiana z podaniami na full manual to najlepsza rzecz na jaką Konami mogło wpaść, jeszcze troche szlifu i będzie z tego pełnojajeczny sim, Seabass zamiast zmienić engine wymyślił coś naprawdę bajeranckiego i popieram taka zmianę na maxa. Engineered for freedom?

 

Strzały są spoko, petardowate ala 2010 i jest ok, przynajmniej wpada masa fajnych bramek, dużo z dystansu, nawet pi.zdą da się strzelić gola roku. Wydaje mi sie że lamki słabo działają ale potrzebuje lepszych piłkarzy w teamie żeby to potwierdzić, na razie ani jedna lamka mi nie weszła, były za to całkiem skillowe gole.

 

Prostopadłe sa całkiem mocarne jeśli wyliczysz ją idealnie, nie potrzeba Xaviego nawet, chociaż on pewnie lepiej ogarnia kontrolę piłki itd. L1+/\ działa tak sobie, nie wydaje mi się przegięte, trzeba być pro żeby otwierać napadziorom boisko w ten sposób.

 

Kontrola piłki jest całkiem ok, można fajnie regulować tempo gry ze stopem z R2, przy rozgrywaniu piłki trzeba (uwaga) myśleć po piłkarsku i patrzeć co robi przeciwnik, jak np robi pressing z [] 2 kolesiami to trzeba uważać żeby przypadkiem nie miec straty bo takie coś kosztuje, mózg się przydaje

 

Drybling - tu jest zonk bo totalnie nie umiem nic zrobić na razie, wszystkie triki są na prawej gałce, są całkiem fajne - nie mogę się doczekać kiedy je wymasteruje

 

Zapaliła mi się lampka po kilku meczach (3win 2draw 1loss btw) - to już nie jest zrecznościówka w naciskanie przycisków na padzie, to są szachy, tutaj jesteś karany za własne błędy i tu wygrywa ten który faktycznie jest w danym meczu zaje.bistszy i więcej mu wychodzi. Na razie ludzie w to nie umieja grać, mylą się okropnie, ja też gram niezlą pastę bo stare schematy nie chca działać i dobrze, naprawdę uważałem się za niezłego gracza w pesa, rozegrałem tryliardy meczy online itd...tu się czuję jak totalny noob i to mi sie właśnie najbardziej w tym podoba 8)

 

Co jeszcze jest fajowe - replaye sa tak odlotowe że oglądam je w kółko, nowa kamera też świeża i całkiem niezła chociaż pewnie wróce do Wide, cały Master League Online to kapitalny pomysł, lagów, button laga itd nie ma jeśli już coś się psuje to obu osobom i robi się slowmo na kilka sek i wraca do normy - jest bardzo ok nawet jak gra się z typami z Brazylii na red bar

 

Co jest słabe - brakuje szlifu, przenikanie między zawodnikami istnieje i psuje trochę dobre wrażenie, przejścia niektórych animacji ze zmianami kierunku sa trochę lipne w tym temacie jest dużo msca na poprawę ; niefajne jest to nie pokazywanie się na pozycjach ale to się da fixnąć player card i taktami także nie będę jęczał na to

 

Dobra spadam grać, noc będzie zarwana 100%,ostatnio tak fajnie było na PS2, na PS3 dopiero teraz mamy nextgen, wcześniej był jakiś żal. 9/10, bo radochy mam wch

 

Napiszę wam później o Master League Online, jak macie jakieś pytania - walić.

 

JARAM SIĘ :D

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

beta online jak dla mnie jest mocno średnia, oceniam ją na 7/10

Na minus wręcz irytujące błędy - przenikanie,błędy w kolizacjach, lepsi zawodnicy dalej mijają nas jak tyczki w slalomie, debilni bramkarze i AI naszych zawodników( z naciskiem na obrońców bo atakujących od zawsze trzeba było przez opcje taktyczne zmusić do ataku), dziwna interpretacja siły podania/strzału, spiepszona kamera na wide i sędziowie którzy dalej są tacy jacy byli.

 

 

Ten PES na serio ma predyspozycje do tego by byc najlepszym pesem w historii i wspomniane błędy są do wyeliminowania ale rodzi się zasadnicze pytanie - na ile build z tej bety odpowiada temu co dostaniemy w fullu... niby jest informacja,w mailu z kodem do ściągnięcia,że mnóstwo rzeczy będzie poprawione ale tak samo mydlili nam oczy rok temu przy okazji różnych dem, a okazało się,że full się od nich praktycznie nie różnił.

Uff, juz zaczynalem sie obawiac, ze to jak zwykle mi cos nie pasuje...

Dzisiaj pogralem dluzej, w koncu z jakimis wymiataczami i widzialem pare ladnych akcji, nie koniecznie juz z dosrodkowan.

Mimo wszytsko - na sile chcialem znalezc cos, co by mnie przyciagnelo znowu do serii, ale niestety - w przeciwienstwie do Mamby, nie udalo sie...

 

Ktos pytal o Bayern - dzisiaj to udalo mi sie sprawdzic i w becie go nie ma - sa 4 ligi: holenderska, angielska, hiszpanska i francuska. :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no jeśli coś mnie wpienia na razie to granie tymi defaultowymi brudasami, naprawdę są drewniakami (sory Ordaz :unsure:)

nawet nie ruszyłem taktyk a tam widzę niezłe rozbudowanie, drybling - nie dotykałem

 

ale najlepsze jest to że w końcu pesik dostarcza mi pokłady miodu o które prosiłem odkąd mam PS3

 

dlatego jak dla mnie mamy 2 dobre piłeczki w tym roku

Odnośnik do komentarza

Co fakt to fakt - nigdy takiej różnicy nie było między częściami jak teraz w Pes11. "Engineered for freedom" też wydaje się nie być pustym sloganem patrząc na manualne podania i strzały ale w tej becie jest masa błędów z przenikaniem,bramkarzami i AI na czele. Jestem dobrej myśli,że w fullu to wyeliminują bo przecież nic tak nie boli w grze sportowej jak przegrać z innym graczem po przez głupotę gry.

Odnośnik do komentarza

@Olszmitz specjalnie dla Ciebie :

- Bayern Munich announced as licensed.

 

- 80% complete version of the game apparently present at Gamescom.

 

Gra wychodzi 30 września na wszystkie platformy.

 

Tak jak mówiłem,nie ma co się sugerować kodem który dali do beta testów ONLINE, bo od początku mówili,że to tylko do TESTÓW ONLINE a na inne aspekty gry przyjdzie jeszcze czas,także na licencje.

Dwa nowe filmiki z gameplayem:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bL3X2S1PvFg

http://www.youtube.com/watch?v=2fz7gycagmw

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...