Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany!

O ile poprzednie trailery oglądałem niemalże z opadem szczeny, niedowierzaniem i wielokrotnie je odtwarzałem, tak koło tego przeszedłem całkowicie obojętnie, zero emocji, ale... przed pierwszym odpaleniem ściągnąłem go sobie na dysk w HD i odpaliłem na pełnym ekranie mojego starego już monitora LCD, który ma ładnych kilka lat i się przeraziłem. To wszystko jest tak niewyraźne, jedna wielka paćka, zero ostrości tekstur, nie tego oczekuje po najnowszych tytułach :( Sprawdźcie sobie i powiedzcie czy macie takie same wrażenie jak ja. Za drugim razem obejrzałem na YT w rozdzielczości 480p i na małym oknie i dopiero wtedy wyglądało to znacznie lepiej i znowu się podjarałem.

Jednocześnie dzisiaj zacząłem się poważnie zastanawiać czy jak wyjdzie GTA V to odpalę je na swoim TV Samsunga 37" Full HD, ale nie jest to telewizor LED, ma już 4 lata z hakiem czy może znacznie lepiej będzie się prezentowała gra na nowym monitorze LED 24", który mam zamiar nabyć, mam nadzieję, że w najbliższym czasie. Co o tym sądzicie, na czym Wy byście odpalili w moim przypadku GTA V żeby się prezentowało jak najkorzystniej?

I jeszcze jedna kwestia, tak sobie myślałem i wymyśliłem taką oto teorie - być może mądre głowy odpowiedzialne za marketing w siedzibie Rockstara stwierdziły, że strzałem w stopę jest ogłaszanie teraz, że GTA V trafi na next-geny w ulepszonej postaci, bo wiadomo, że spora liczba osób (większość, która zamierza kupić next-gena?) odpuściła by wtedy ten tytuł na przestarzałych już konsolach i czekała na premierę na next geny. Rockstar przecież doskonale wie jak ogromna jest baza posiadaczy obecnych konsol i że gra sprzeda się znakomicie, bijąc zapewne wszelkie rekordy. Według mnie może być tak, że poczekają ładnych kilka miesięcy po premierze, aż każdy kto ma kupić grę ją kupi i dopiero wtedy ogłoszą, że wyjdzie też port na next geny i zarobią potężną kasę drugi raz na tym samym, bo zapewne jakby to był konkretny port to cała masa ludzi, która i tak ograła już tytuł na teraźniejszych konsolach to i tak by się rzuciła na odświeżoną wersję. Poza tym to jest tak ogromna gra, że nie sposób ją ogarnąć na 4-5 platform jednocześnie, więc możliwe, że po premierze na X360/PS3 dopiero zajmą się portem na next-geny i być może PC. 

  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Panowie: 

 

Gameplay >>>>>>>>> Grafa

 

W San Andreas grało się na PS2 gdy już w recenzjach pojawiały się głosy, że gra wygląda bardzo nierówno, a mimo to przez wielu uznawana po dzień dzisiejszy jest jako najbardziej udana część. Choć nie wiem po co to piszę bo to co widzę na trailerach bardzo mi się podoba. Ba, są momenty że sam nie wiem jak Rockstarsom udało się osiągnąć taki poziom grafiki na sprzęcie, który pamięta czasy takiego potworka: 

Da6rtYe.jpg

 

Myślę, że R* powinno wypuścić piątkę w takiej grafie: http://media.desura.com/images/articles/1/121/120523/auto/gta2-wallpaper.jpg

 żeby się ludzie w końcu opamiętali. W d**ach niektórym się od tych nextgenów poprzewracało. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GTA San Andreas ze względu na swój ogrom, na PS2 wyglądało w niektórych miejscach rzeczywiście bardzo słabo. Raziły niskiej jakości tekstury i tekturowe niebo, na którym było widać linie oddzielające poszczególne kolory. Ale tam nie było takiego bluru jak w Vice City, więc może to przez to ten negatywny efekt. Gra potrafiła też ostro chrupnąć. W 2004 roku, gdy na PC trafiły Far Cry, Doom 3 i Half life 2, San Andreas pod względem grafiki było daleko w tyle do ówczesnego poziomu technologii. Czasami mi szkoda Rockstar, bo mając taki potencjał musiało się męczyć z PS2 i 32MB RAMu.

 

Ale to wszystko i tak nie zmienia tego, że San Andreas to jedna z najlepszych gier w historii, kultowa, legendarna, a jej multi na PC żyje do dziś. Takie gry w historii trafiają się niezmiernie rzadko. I taką będzie GTA V.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

 Czasami mi szkoda Rockstar, bo mając taki potencjał musiało się męczyć z PS2 i 32MB RAMu.

 

 

niestety rockstar to tacy mistrzowie kodu, ze nawet 8gb ramu za(pipi)ia czymś i gra bedzie chrupać. Tak samo bedzie z gta6 na ps4. Killzone5 itp beda wygladac cudnie i sie nie sprzedadzą a gta6 bedzie wygladac przecietnie i sie sprzeda

  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

 

 Czasami mi szkoda Rockstar, bo mając taki potencjał musiało się męczyć z PS2 i 32MB RAMu.

 

 

niestety rockstar to tacy mistrzowie kodu, ze nawet 8gb ramu za(pipi)ia czymś i gra bedzie chrupać. Tak samo bedzie z gta6 na ps4.

 

Jak liczba detali wzrośnie 10-krotnie, RAM i procesor będą dawały z siebie wszystko, to na pewno coś tam chrupnie. Normalna kolej rzeczy.

 

Sandboks zawsze będzie wyglądać gorzej od corridor shootera, bo oferuje otwarte przestrzenie, które pożerają kolejne MB danych.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
W obliczu klimatu, swobody, nieograniczonych możliwości i zabawy 20 fpsów jest niewielką ceną.

 

No...niektorzy tutaj nawet konsoli nie musza posiadac, wystarczy kopia GTA V by zanuzyc sie w klimacie gry,(pipi)isz glupoty i tyle.

 

Widzisz kolego, dla większości fanów tej serii są rzeczy ważniejsze niż zgrzyty animacji czy gdzieniegdzie gorszej jakości tekstury. Nie wpadajmy w pewne skrajności. GTA to przede wszystkim klimat i niesamowita frajda z obcowania z tym potężnym światem. Pod tym kątem patrzę na GTA. Nie boję się o grafikę, spadki animacji, ale o miód płynący z rozgrywki. Każdy ma inne priorytety. Wychowałem się w czasach, w których liczyła się dobra zabawa w trakcie obcowania z tytułem. Oczywiście, że grafika jest ważna - nie może skończyć się na archaizmach wizualnych. Jeśli jednak gra będzie graficznie gorsza niż najpiękniejsze gry generacji, a zaoferuje mi wspaniałe doznania z rozgrywki, to jestem w stanie przymknąć na to oko czy dwa. Rockstar jest jedynym obecnie deweloperem, któremu w ciemno mogę zaufać - nie zawodzą i nie zawiodą i tym razem.

Edytowane przez Haro
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

 

 

W obliczu klimatu, swobody, nieograniczonych możliwości i zabawy 20 fpsów jest niewielką ceną.

No...niektorzy tutaj nawet konsoli nie musza posiadac, wystarczy kopia GTA V by zanuzyc sie w klimacie gry,(pipi) glupoty i tyle.
Widzisz kolego, dla większości fanów tej serii są rzeczy ważniejsze niż zgrzyty animacji czy gdzieniegdzie gorszej jakości tekstury. Nie wpadajmy w pewne skrajności. GTA to przede wszystkim klimat i niesamowita frajda z obcowania z tym potężnym światem. Pod tym kątem patrzę na GTA. Nie boję się o grafikę, spadki animacji, ale o miód płynący z rozgrywki. Każdy ma inne priorytety. Wychowałem się w czasach, w których liczyła się dobra zabawa w trakcie obcowania z tytułem. Oczywiście, że grafika jest ważna - nie może skończyć się na archaizmach wizualnych. Jeśli jednak gra będzie graficznie gorsza niż najpiękniejsze gry generacji, a zaoferuje mi wspaniałe doznania z rozgrywki, to jestem w stanie przymknąć na to oko czy dwa. Rockstar jest jedynym obecnie deweloperem, któremu w ciemno mogę zaufać - nie zawodzą i nie zawiodą i tym razem.
Nie musisz mi tego tlumaczyc bo ja to wiem,dla mnie to moga i budynki textur pozbawic aby tylko byl staly Framerate...problem w tym ze w dzisiejszych czasach grafika jest wazniejsza niz doznania plynace z gry a przykro mi ale framerate jest dla mnie na tym samym poziomie co zabawa w grze,to tak jak By Ci dali Ferrari, kurcze bajka, kurcze piekny samochód, świetna historia, samochod ocieka wyscigowa historia tylko problem w tym ze mial by zaciagniety reczny ktorego nie mozna zwolnic....

Ale nie bede wchodzil nawet w dyskusje dalsza tylko poczekam do premiery bo w temacie tutaj tyle fanboji co na forum Pctowym pceciarzy w dziale konsol.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...